Žltý bicykel z Tour de France môže obdivovať verejnosť, Pogačar ho venoval múzeu

Pogačar. (Autor: instagram/colnagoworld)
SITA|16. nov 2020 o 14:30

Pozrieť si ho môžu návštevníci v talianskom Cambiagu.

BRATISLAVA. Bicykel Colnago V3RS v žltej farbe, na ktorom Slovinec Tadej Pogačar nedávno absolvoval triumfálnu jazdu do Paríža, už je súčasťou múzea v talianskom Cambiagu.

Venoval ho tam víťaz Tour de France, ktorý navštívil svetoznámeho výrobcu bicyklov Ernesta Colnaga, aby sa mu osobne poďakoval za podporu počas náročného pandemického roku 2020.

"Ernesto, s priateľským pozdravujem,“ napísal Pogačar fixou na rámik bicykla a pridal svoj podpis.

Ernesto Colnago je taliansky podnikateľ a vynálezca, ktorý v roku 1952 založil a stále prevádzkuje svetoznámu spoločnosť na výrobu bicyklov. Aj ako 88-ročný je stále aktívny.

V jeho múzeu v Cambiagu neďaleko Milána sú vystavené aj víťazné bicykle takých hviezd svetovej cyklistiky minulosti, akými boli Eddy Merckx a Johan Museeuw.

"Tu sa tvorí história cyklistiky. Prechádzky po tomto múzeu boli pre mňa vždy vzrušujúce," cituje Tadeja Pogačara web Cyclingnews.com.

Spoločnosť Colnago už zhotovila repliky žltého Pogačarovho bicykla v hodnote 30-tisíc eur. Dovedna vyrobili 116 modelov, každý je vyzdobený zlatou plaketou a žltým doplnený dresom.

Návštevu Cambiaga absolvoval aj poradca tímu UAE Emirates Giuseppe Saroni a tiež člen predstavenstva Mauro Gianetti. Pogačar a jeho spoločníci v rámci marketingových aktivít podpisovali plagáty a pózovali pre fotografov.

To všetko v súlade so zdravotným protokolom proti šíreniu koronavírusu.

V máji došlo k reštrukturalizácii spoločnosti Colnago, pričom majoritný podiel získala spoločnosť Chimera Investments LLC so sídlom v Spojených arabských emirátoch.

"Chceli by sme sa poďakovať majstrovi Colnagovi za vynález skvelých bicyklov. Nasledujeme jeho cestu a posúvame sa vpred v jeho odkaze. Spoločne nás čaká skvelá budúcnosť,“ uvádza sa vo vyhlásení Chimera Investments.

Súvisiace články