12.

Martina Dubovská

Česko

+ 1,83 s

SESTRIERE. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole nedeľného slalomu Svetového pohára.

V talianskom Sestriere viedla o 24 stotín sekundy pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou, líderka SP i priebežnej klasifikácie disciplíny Američanka Mikaela Shiffrinová figurovala priebežne na treťom mieste (+0,33).

Vlhová, ktorá skončila tretia v sobotnom obrovskom slalome, sa so štartovým číslom 5 nevyvarovala na ľadovej trati v úvode drobným chybám. Ešte na druhom medzičase mala manko 41 desatín na dovtedy vedúcu Holdenerovú.

Olympijská šampiónka z Pekingu a obhajkyňa malého glóbusu však v zatvorených bránach v strednej strmine našla správny rytmus, svoj výkon postupne vygradovala, dolu pustila lyže a do cieľa prišla so štvrťsekundovým náskokom.

Rovnako ako v sobotu sa tak 27-ročná Slovenka po polovici súťaže usadila v pozícii líderky.

"Pravdupovediac, ten pocit nebol úplne ideálny, ale myslím si, že to bolo spôsobené podmienkami. Sú trošku náročnejšie. Popravde, bola som trochu prekvapená, keď som zistila v cieli, že som prvá.

Nemala som úplne najlepší pocit, ale snažila som sa robiť to, čo mám a bol z toho nakoniec najlepší čas 1. kola.

Prvú polovicu dňa som odviedla na jednotku, teraz je potrebné zregenerovať, dobre si oddýchnuť, lebo cítiť únavu, slalom je veľmi dlhý. Uvidíme, ako to v druhom kole dopadne," povedala Vlhová pre JOJ Šport.

Na jej čas nestačila ani Shiffrinová, ktorá sa zaradila až za Švajčiarku. Do sekundy sa zmestila ešte Nemka Lena Dürrová (+0,49) a Švédka Anna Swennová-Larssonová (+0,77). Česká reprezentantka Martina Dubovská, ktorá vyrastala na Liptove, zaostávala za Vlhovou o 1,83 s.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová bola v prvom kole najrýchlejšia, Shiffrinovú zdolala aj Holdenerová