Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Súťažila s netradičným číslom. Toľko ľudí som až nečakala, priznala Vlhová

Petra Vlhová počas Európskeho pohára v Jasnej 2019. (Autor: TASR)
TASR|2. mar 2019 o 15:56

Slovenka nenašla premožiteľku.

JASNÁ. Petra Vlhová sa v Jasnej predstavila predovšetkým v rámci prípravy na budúcotýždňové podujatie Svetového pohára alpských lyžiarok v Špindlerovom Mlyne.

Z Česka na Slovensko docestovala až v piatok večer, no na domácom kopci a pred domácimi divákmi túžila zvíťaziť aj v menej prestížnom seriáli Európskeho pohára.

Vlhová: Súťažiť doma je niekedy ťažké

V sobotu sa jej to podarilo v obrovskom slalome, na ktorý nastúpila v úlohe úradujúcej svetovej šampiónky a tretej ženy poradia disciplíny vo Svetovom pohári.

"Hovorila som si, že asi by som mala vyhrať. Každý to od vás očakáva, veľmi veľa ľudí na vás kričí. Ešte som ani neodštartovala z búdky a už kričali, potom kričali ešte viac," opisovala.

"Je to ťažšie na koncentráciu. Niekedy je ťažké súťažiť doma a niekedy je ľahšia trať náročnejšia ako ťažšia," pokračovala Vlhová.

Európsky pohár Jasná 2019: Pozrite si, ako Petra Vlhová vyhrala obrovský slalom: fotogaléria

8.3.2019

Na Európskom pohári štartovala premiérovo od januára 2016, keď skončila šiesta takisto v obrovskom slalome v rakúskom Hochkare.

V Jasnej súťažila rovnako po troch rokoch, v marci 2016 obsadila na majstrovstvách Slovenska druhé miesto v slalome za Veronikou Velez-Zuzulovou.

Národný šampionát sa konal vzápätí po historickom podujatí Svetového pohára.

"Veľmi sa teším, že som mohla súťažiť opäť doma. Jasná je moje stredisko, vyrastala som tu, takže je to skvelé," vravela.

Nebolo isté, či bude štartovať

Dvadsaťtriročná slovenská reprezentantka sa na Liptov vrátila po týždni, 22. februára absolvovala slávnostné privítanie v rodnom Mikuláši.

Tentoraz ju mohli fanúšikovia vidieť v akcii a divácky zážitok spojiť s aktívnym lyžovaním v najväčšom slovenskom rezorte počas jarných prázdnin.

"Vnímala som, že veľa ľudí sa pýtalo, či budem štartovať. Predsa je víkend, ale nečakala som, že prídu v takomto množstve. Je neskutočné, že prišlo toľko ľudí a že som dokázala zvíťaziť, hoci jazdy neboli ideálne. Dala som do toho všetko, boli tam aj drobné chyby, ale vyhrala som a je to doma," skonštatovala.

Nad účasťou Vlhovej pritom visel do poslednej chvíle otáznik.

"Včera som musela ísť domov autom a rozmýšľali sme, či budem štartovať. Rozhodla som sa, že chcem súťažiť doma a najmä s mojimi fanúšikmi, troška im ukázať, ako vyzerajú preteky," pokračovala.

Slovenka je zo Svetového pohára zvyknutá v technických disciplínach na elitné štartové čísla, v sobotu mala až 21-ku a netradičné číslo na ňu čaká aj v nedeľnom slalome.

"Funguje to ako vo Svetovom pohári. Dievčatá, ktoré jazdia Európsky pohár, majú svoje body a radia sa od 1 do 7, od 8 do 15. Zajtra máme slalom, budem sa snažiť opäť podať dobrý výkon a, samozrejme, budem sa snažiť vyhrať," dodala.

Súvisiace články