Vlhová zabojuje o ďalší titul majsterky sveta, šampionát dostal zelenú

Petra Vlhová. (Autor: TASR)
TASR|13. jan 2021 o 10:21

Podujatie sa uskutoční bez divákov.

CORTINA D'AMPEZZO. Februárové majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní dostali zelenú, šampionát v Cortine d'Ampezzo sa však uskutoční bez divákov.

Informovala o tom v stredu agentúra DPA. Účastníci sa budú riadiť prísnym protokolom, ktorý má zabrániť šíreniu koronavírusu.

Hygienici zatiaľ nezverejnili presné znenie opatrení, počíta sa s obmedzením pohybu športovcov, ktorí by sa mali v čo najväčšej miere zdržovať v hoteloch.

"Diváci by predstavovali v súčasnosti veľké riziko, dokážeme však garantovať bezpečnosť pretekárov aj ostatných pracovníkov," uviedol taliansky minister športu Vincenzo Spadafora.

Do úvahy prichádzal aj odklad MS, na preloženie na rok 2022 apelovali miestni organizátori, ich návrh však nepodporila Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS).

Počas dvoch týždňov (8.-21. februára) je na programe jedenásť pretekov. V Taliansku by sa mala predstaviť aj slovenská reprezentácia na čele s líderkou Svetového pohára Petrou Vlhovou.

Slovenka zažila v roku 2019 úspešný šampionát vo švédskom Aare. V obrovskom slalome sa stala majsterkou sveta, v alpskej kombinácii získala striebro a v slalome si vybojovala bronzovú medailu.

Súvisiace články