Petra Vlhová počas slalomu na Európskom pohári v Jasnej 2019. (Autor: SITA)

Európsky pohár v alpskom lyžovaní 2018/2019 - Jasná, Slovensko

4.Emelie WikströmováŠvédsko+ 0,37 s
5.Katharina HuberováRakúsko+ 0,49 s
6.Charlotte ChableováŠvajčiarsko+ 0,61 s
58.Sophia Christine LilgováSlovensko+ 11,31 s

JASNÁ. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figuruje na druhom mieste po úvodnom kole slalomu na Európskom pohári v Jasnej.

Na druhom mieste bola aj po prvom kole sobotňajšieho obrovského slalomu, ktorý sa jej napokon podarilo vyhrať.

Priebežnou líderkou slalomu je Nemka Marlene Schmotzová, oproti Vlhovej bola rýchlejšia o 11 stotín sekundy. Tretie miesto patrí Švédke Ylve Staalnackeovej so stratou 17 stotín sekundy.

Európsky pohár Jasná 2019: Pozrite si, ako Petra Vlhová vyhrala slalom: fotogaléria

5.3.2019

Druhá slovenská reprezentantka Sophia Christine Lilgová prišla po chybe do cieľa s viac ako 11-sekundovou stratou. Iba 16-ročná Slovenka sa zaradila na posledné 58. miesto spomedzi tých, ktoré prišli do cieľa.

Celkovo štartovalo 73 lyžiarok.

Prvé kolo nedokončili viaceré známe pretekárky ako Francúzka Nastasia Noensová, Nórka Maren Skjoeldová, Slovinka Ana Buciková či juniorská vicemajsterka sveta Švajčiarka Aline Daniothová.

Druhé kolo je na programe o 12:00.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová zaútočí v Jasnej na víťazstvo aj v slalome, po úvodnom kole je druhá