V Pardubiciach rezonuje kokaínová kauza, podľa manažéra sú všetci čistí

Petr Čáslava (vľavo) zráža pred bránou Ondřeja Pavelca k ľadu mladého útočníka Jacka Eichela.
Petr Čáslava (vľavo) zráža pred bránou Ondřeja Pavelca k ľadu mladého útočníka Jacka Eichela. (Autor: SITA/AP)
SITA|20. nov 2018 o 19:15

Obranca Petr Čáslava mal byť koncom augusta pozitívne testovaný na kokaín.

PARDUBICE. Hokejový obranca HC Dynamo Pardubice Petr Čáslava, ktorý je zároveň spolumajiteľom tohto českého extraligového klubu, mal byť koncom augusta pozitívne testovaný na kokaín pri námatkovej policajnej kontrole.

Skúsený bek v lete nechcel situáciu komentovať, ale podľa najnovších informácií českého denníka Sport krvné testy potvrdili prítomnosť drogy v jeho tele počas vedenia motorového vozidla.

,,Nemám informácie o tom, že by v tom malo byť viac hráčov."


Dušan Salfický, generálny manažér Pardubíc

Navyše, anonymný zdroj, ktorý spomenutému periodiku správu priniesol, naznačil, že v kádri Pardubíc môže byť viacero hráčov užívajúcich návykové látky. Vedenie Pardubíc však tieto tvrdenia popiera.

Sport uvádza, že po údajnom Časlavovom prehrešku boli nariadené interné lekárske testy všetkých hráčov a podľa nemenovaného zdroja viacerí hokejisti neprešli s čistým štítom.

Jeden z hráčov mal dokonca v lete opustiť káder pre problémy s kokaínom, v prípade ďalších sa skloňuje alkohol. "Nešlo o zisťovanie prítomnosti omamných látok v tele.

Nemám informácie o tom, že by v tom malo byť viac hráčov, resp. mám informácie o tom, že všetci hráči sú čistí," cituje generálneho manažéra Pardubíc Dušana Salfického web iDnes.cz.

Nachádzate sa tu: