Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Peter Mlynár splnil kritériá pre štart na ZOH

SITA|Publikované 28. nov 2009 o 12:31

Slovenský reprezentant v behu na lyžiach 21-ročný Peter Mlynár (nar. 1. marca 1988) obsadil v kvalifikácii šprintu klasickou technikou na pretekoch Svetového pohára vo fínskom ...

KUUSAMO. Slovenský reprezentant v behu na lyžiach 21-ročný Peter Mlynár (nar. 1. marca 1988) obsadil v kvalifikácii šprintu klasickou technikou na pretekoch Svetového pohára vo fínskom Kuusame 47. miesto.

O 40 miest si zlepšil svoju pozíciu na štarte, keď na základe doterajšieho zisku FIS-bodov mal štartové číslo 87. Na postup do vyraďovacej časti pretekov, v ktorej štartovalo 30 najlepších pretekárov z kvalifikácie, to síce nestačilo, ale keďže v redukovanom poradí skončil na 37. mieste, splnil kritériá pre štart na XXI. zimných olympijských hrách vo Vancouveri

. "Bol to môj prvý individuálny štart v pretekoch Svetového pohára v kariére. Som veľmi šťastný, že to takto dopadlo. Vôbec som nečakal takýto výsledok,“ povedal pre agentúru SITA člen TJ Vysoké Tatry.

Nezabudol pochváliť aj technikov, ktorí mu vynikajúco pripravili lyže. "Výborne stúpali, mali super sklz. Aj keď nemám na výber také množstvo lyží ako moji súperi, dnes som sa mohol smelo porovnávať s hocikým. Škoda, že v poslednej zákrute pred cieľom som urobil technickú chybu. Mal som zlý nábehový uhol, vynieslo ma to do nevýhodnej stopy. Je to najmä neskúsenosťou. Nechcem povedať, že by som postúpil do štvrťfinále, ale určite ma to stálo ešte lepší výsledok,“ dodal Peter Mlynár.

"Bol to z jeho strany naozaj výborný výkon. Veľmi nás potešilo, ako zabojoval. Splnil nominačné kritériá Slovenského olympijského výboru pre štart na zimnej olympiáde."

"Sme radi, že sme potvrdili oprávnenosť nominácie nielen v štafete, ale aj v individuálnych pretekoch. Peter ukázal, že je naozaj veľký talent,“ neskrýval radosť tréner slovenskej mužskej reprezentácie Peter Bartoň. Mlynár za víťazom kvalifikácie Švédom Emilom Jönssonom zaostal o 11,76 s, za posledným postupovým 30. miestom o 2,71 s.

Za svoj výkon sa v rebríčku dostal na hranicu 79,90 FIS-bodu (doteraz 166,63), čo ho oprávňuje štartovať v šprinte vo SP. "Do Vianoc pôjde s družstvom aj na ďalšie preteky Svetového pohára do švajčiarskeho Davosu a slovinskej Rogly. Bolo by dobre, keby sa mu podarilo splniť kritériá aj pre štart v ´dlhých´ behoch,“ uzavrel Peter Bartoň.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.