Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof
Pavel Malovič, známy telovýchovný lekár, ktorý je aj dopingovým komisárom Európskej futbalovej asociácie (UEFA). V Európe patrí medzi služobne najstarších reprezentačných lekárov. Dnes je prednosta Ústavu telovýchovného lekárstva Slovenskej zdravotníckej univerzity. (Autor: SME - Gabriel Kuchta)
Prémiový obsah
Pavol Spál|23. jún 2020 o 15:55

Lekár Malovič spomína na MS 1990.

Pohľad Pavla Maloviča

Je prvým slovenským lekárom v dejinách reprezentácie, ktorý sa zúčastnil na futbalových majstrovstvách sveta. PAVEL MALOVIČ spomína na majstrovstvá sveta v roku 1990, keď bol ešte v službách Československa.

Na šampionáte v Taliansku 1990 sa preslávil strelec Tomáš Skuhravý. Jeho spoluhráč Václav Němeček povedal pamätnú vetu, že Tomík Skuhravý nie je človek, ale android.

Ak totiž niekto príde na ihrisko bosý a prekopne loptou celý štadión, je to prosto robot obalený ľudskou kožou. Veľmi veľa vládal, to bolo neskutočné.

Skuhravý bol známy bohém. Ale počas éry trénerov Jozefa Vengloša a Václava Ježka nebol taký akčný. Dával si trochu viac pozor.​

​Skôr sa aktivizoval v ďalšej kvalifikácii po príchode trénerskej dvojice Milan Máčala – Milan Lešický.

Keď prišiel na reprezentačný zraz v čiernych okuliaroch, hneď som vedel, že je nejaký zaujímavý problém z minulých dní.

Počas majstrovstiev sveta v Taliansku podpisoval zmluvu s FC Janov, vraj na kapote auta.

Podporné prostriedky to vyriešili

A či bolo fajčenie futbalistov bežné? Neviem, skôr nie, ako áno. Fajčili Skuhravý, brankár Jan Stejskal, sem-tam aj Ľubo Moravčík, Ľuboš Kubík. Možno Milan Luhový.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články