Momentka zo zápasu Paríž Saint-Germain vs. Real Madrid.
Momentka zo zápasu Paríž Saint-Germain vs. Real Madrid. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|15. feb 2022 o 22:54 (aktualizované 15. feb 2022 o 23:23)

Paríž Saint-Germain zdolal Real Madrid gólom z 94. minúty.

Paríž Saint-Germain - Real Madrid 1:0 (0:0)

ŽK: Verratti, Danilo, Kimpembe, Paredes - Casemiro, Militao, F. Mendy, Rodrygo

Rozhodoval: Orsato (Tal.)

PSG: Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Nuno Mendes - Danilo Pereira (87. Gueye), Paredes, Verratti - Mbappe, Messi, Di Maria (73. Neymar)

Real: Courtois - Dani Carvajal (72. Lucas), Eder Militao, Alaba, F. Mendy - Kroos, Casemiro, Modrič (82. Valverde) - Marco Asensio (72. Rodrygo), Benzema (87. Bale), Vinicius (82. Hazard)

PARÍŽ. Futbalisti francúzskeho tímu Paríž Saint-Germain zvíťazili v domácom zápase nad španielskym súperom Real Madrid v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov 1:0.

Odvetný zápas sa na štadióne v Madride odohrá v stredu 9. marca o 21.00 hod.

ONLINE prenos

ste sledovali na tomto odkaze >>>

Hviezdny argentínsky útočník Lionel Messi sa tak v drese PSG prvýkrát po dlhom čase stretol s Realom Madrid, proti ktorému v minulosti ako hráč FC Barcelona zviedol množstvo zaujímavých súbojov.

V 61. minúte mal najväčšiu šancu zápasu, no z pokutového kopu neprekonal brankára Thibauta Courtoisa. O jediný gól sa postaral v 94. minúte francúzsky útočník Kylian Mbappé.

Priebeh zápasu Paríž Saint-Germain - Real Madrid

I. polčas:

V šlágri osemfinálového programu mali viac z hry domáci Parížania. V 18. minúte Mbappé unikol obrane Realu a tiesnený Carvajalom trafil iba Courtoisa.

Po následnom rohovom kope mal belgický brankár opäť prácu, keď kryl tečovanú hlavičku Danila Pereiru.

"Biely balet" mal jedinú výraznejšiu šancu tesne pred zmenou strán, po rohovom kope zamieril Casemiro hlavou vedľa.

II. polčas:

Aj v druhom polčase udával tón parížsky klub. V 50. minúte dokázal aj v preplnenej šestnástke zakončiť Mbappé a Courtois sa musel opäť vyznamenať.

To však ešte nebola jeho najžiarivejšia chvíľa. Tá prišla po hodine hry.

Carvajal nestíhal Mbappého a Francúza dokázal zastaviť v šestnástke iba faulom. Loptu si na biely bod postavil Lionel Messi, no jeho prízemnú strelu k žrdi Belgičan zneškodnil.

Parížania však napokon predsa len odídu do Madridu s náskokom, Mbappé sa v poslednej akcii duelu "preštrikoval" cez obranu hostí a nekompromisne poslal loptu k žrdi.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Messi nepremenil penaltu, víťazstvo proti Realu Madrid zariadil Mbappé