Ingvild Flugstad Östbergová sa teší po svojom sobotňajšom víťazstve.
Ingvild Flugstad Östbergová sa teší po svojom sobotňajšom víťazstve. (Autor: TASR/AP)
TASR|10. dec 2016 o 13:01

Nórka o 7,9 sekundy odsunula na druhé miesto svoju krajanku Heidi Wengovú.

DAVOS. Nórka Ingvild Flugstad Östbergová triumfovala v sobotňajších pretekoch na pätnásť kilometrov voľne v rámci podujatia Svetového pohára bežcov na lyžiach vo švajčiarskom Davose. Na druhé miesto odsunula o 7,9 sekundy krajanku Heidi Wengovú, tretia skončila Fínka Krista Pärmäkoskiová (+16,7).

70 bodov

je náskok Heidi Wengovej na čele celkovej klasifikácie pred Ingvild Flugstad Östbergovou.

Štvrtú priečku obsadila s už výraznou stratou 54,3 sekundy Američanka Jessica Digginsová.

Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Östbergová viedla na všetkých medzičasoch. S prehľadom si strážila svoju pozíciu a konštantne udržiavala tesný náskok pred Wengovou. V cieli mohla sláviť svoje piate víťazstvo v prestížnom seriáli v pretekoch voľnou technikou.

V celkovom poradí Svetového pohára si udržala líderskú pozíciu Wengová s 539 bodmi. Östbergová je druhá (469 bodov) pred Pärmäkoskiovou (417).

Ingvild Flugstad Östbergová bola v cieli pretekov poriadne vyčerpaná.
Ingvild Flugstad Östbergová bola v cieli pretekov poriadne vyčerpaná. (Autor: TASR/AP)

39.Alena ProcházkováSR25 b

Domov»Zimné športy»Östbergová potvrdila rolu favoritky a v Davose vyhrala pätnástku voľnou technikou