Kužmová odvrátila hrozivý debakel, veľkú favoritku trápila len v druhom sete

Viktória Kužmová na Australian Open 2021.
Viktória Kužmová na Australian Open 2021. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|8. feb 2021 o 10:10

Slovenka sa s Australian Open lúči.

MELBOURNE. Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa neprebojovala do druhého kola na grandslamovom turnaji Australian Open.

V úvodnom vystúpení prehrala so svetovou sedmičkou Arinou Sobolenkovou z Bieloruska 0:6, 4:6.

Zápas trval 63 minút.

Prehrávala už 0:6, 0:3

Z pohľadu Kužmovej to spočiatku vyzeralo na debakel. Slovenka získala prvý gem až za stavu 0:6, 0:3, keď si prvýkrát v zápase udržala podanie.

Slováci na Australian Open

• Viktória Kužmová (SR) - Arina Sobolenková (Biel.-7) 0:6, 4:6
  • Norbert Gombos (SR) - Alex Bolt (Austr.) 2:6, 2:6, 6:4, 3:6
  • Anna Karolína Schmiedlová (SR) - Majo Hibinová (Jap.) 7:6 (2), 6:4

Následne súperku brejka a razom znížila na 2:3.

Sobolenková reagovala totožným spôsobom, súperku brejkla a vyhrávala už 5:2. Kužmová sa však nevzdala, znížila na 4:5 a iba jedna loptička ju delila od vyrovnania.

Bieloruska však využila druhý mečbal a zápas ukončila.

Osem prehier za sebou

Dvadsaťdvaročná Kužmová sa na Australian Open predstavila po štvrtý raz, do druhého kola dokázala postúpiť iba v roku 2019.

Slovenská jednotka a aktuálne 98. hráčka sveta natiahla sériu singlových prehier už na osem zápasov, naposledy sa radovala z triumfu v súťažnom zápase ešte v auguste minulého roka.

Naopak, jej rovesníčka Sobolenková potvrdila skvelú formu, keď v úvode roka vyhrala turnaj v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch.

Bilancia oboch hráčok je aktuálne 2:1 pre Bielorusku.

ONLINE PRENOS: Arina Sobolenková - Viktória Kužmová (tenis, Australian Open 2021, LIVE, stream, NAŽIVO, dnes)

Kužmová
V dvojhre na Australian Open teda vypadáva aj druhý slovenský reprezentant. Viktória Kužmová žiaľ dnes pokazila prvý set a jednoznačne ťahala za kratší koniec so svojou súperkou.

Do hry sa ešte v noci z pondelka na utorok dostane Andrej Martin a v dvojhre ďalej pokračuje ešte Anna Karolína Schmiedlová. Viktória Kužmová sa ešte predstaví na tomto podujatí vo štvorhre, kde má momentálne o dosť lepšie výsledky.

Ďakujem za vašu pozornosť, želám pekný zvyšok dňa!
Koniec zápasu
6:4
importantGEM, SET, ZÁPAS Arina Sobolenková! Napokon Bieloruska predsa len vyhrala tento zápas v dvoch setoch, aj keď v tom druhom už Viky poriadne zabrala a vyzeralo to, že by sa zápas tak rýchlo skončiť nemusel. Sobolenková napokon ukončila aj druhý set pri servise súperky, zvíťazila 6:4 a ako veľká favoritka tohto zápasu postupuje podľa očakávania ďalej.
A-40
importantDruhý mečbal pre Bielorusku!
40-40
Žiaľ, nevyužíva ho a sme späť na zhode.
40-A
Viktória Kužmová získava gembal na potvrdenie brejku a udržanie sa v tomto zápase.
40-40
Priamy bod, takže mečbal je odvrátený a sme na zhode.
40-30
importantOd siete zísakva Arina Sobolenková mečbal!
30-30
Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Loptu získava Kužmová.
30-0
Výborný forhend od Bielorusky, ktorá získava druhý fiftín v rade pri servise súperky.
15-0
Dôležitý servis však Kužmová nezačala úspešne.
5:4
Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.
5:4
Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:4
importantÁno! Viktória Kužmová predsa len využíva druhý brejkbal, berie ďalšie podanie súperky a tým pádom sa udržala v tomto zápase! Za stavu 4:5 však musí brejk dokázať potvrdiť.
30-40
Loptu získava Sobolenková.
15-40
importantŽeby to ešte bola dráma? Viktória Kužmová získava dva brejkbaly na udržanie sa v tomto zápase!
15-30
Viktória Kužmová s presným returnom a znova vyhráva pri servise súperky o jeden fiftín.
15-15
Na sieti bola úspešnejšia Bieloruska, po 15 na oboch stranách.
0-15
Nezačína však úspešne, Viky zahrala presný return.
5:3
importantNapokon Viktória Kužmová dôležitý servis zvládla, získava tretí gem v tomto zápase a znižuje stav v druhom sete na 3:5! Arina Sobolenková má však servis na ukončenie tohto zápasu.
40-A
40-40
Úder slovenskej tenistky zastavila páska, sme späť na zhode.
40-A
Po priamom bode tu je tretí gembal.
40-40
Ani druhý gembal Viky nevyužila a ide sa cez zhodu.
30-40
Sobolenková razantným forhendom prvý gembal súperky odvrátila.
15-40
Viktória Kužmová zvládla ťažkú situáciu na sieti a získava dva gembaly na udržanie sa v druhom sete.
15-30
15-15
Dvojchyba našej tenistky.
0-15
Priamym bodom zahájila Kužmová dôležitý servis.
5:2
5:2
5:2
importantEsom ukončila bieloruská tenistka tento gem a vyhráva v druhom sete 5:2! Viktória Kužmová tak musí podávať na udržanie sa v tomto zápase!
40-15
Sobolenková poslal presný bekhend na čiaru a získava dva gembaly na potvrdenie brejku.
30-15
30-0
Po priamom bode vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Sobolenková zahájila cestu za potvrdením brejku úspešne.
4:2
importantNo a ten dokázala Arina Sobolenková využiť! Takže si berie stratený servis späť a v druhom sete vyhráva 4:2!
40-30
importantKužmovej bekhend zastavila páska, je tu brejkbal pre súperku!
30-30
Tento úder však nevyšiel našej reprezentantke tak ako by chcela, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Kužmová vytiahla víťazný forhend po čiare a opäť vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Toto je však aut z rakety našej tenistky, po 15 na oboch stranách.
0-15
Cestu za potvrdením brejku zahájila Kužmová priamym bodom.
3:2
3:2
3:2
importantVýborne! Kužmová sa teraz dokázala schopiť a získava prvý servis svojej súperky v tomto zápase! Slovenská tenistka znižuje na 2:3 v druhom sete a ešte to predsa len môže byť trocha zaujímavé.
15-40
importantSlovenská tenistka získava dva brejkbaly!
15-30
Viky získava druhý fiftín v rade pri podaní súperky.
15-15
Po 15 na oboch stranách, úder Bielorusky končí na páske.
15-0
Kužmovej forhend putoval ďaleko do autu.
3:1
importantVýborne! Viktória Kužmová získava svoj prvý gem v tomto zápase, keď si pomohla servisom a znižuje na 1:3 v druhom sete!
15-40
Slovenská tenistka zahrala presný úder na čiaru a získava dva gembaly.
15-30
Viktória Kužmová si pomohla servisom a znova vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Sobolenková sa presunula na sieť a je to po 15 na oboch stranách.
0-15
3:0
3:0
3:0
importantArina Sobolenková úspešne potvrdila brejk a v druhom sete vyhráva 3:0!
40-0
Tri gembaly na potvrdenie brejku.
30-0
Po druhom servise sa Sobolenková presunula na sieť a získava druhý fiftín v rade.
15-0
Cestu za potvrdením brejku zahájila Sobolenková úspešne.
2:0
importantHneď na prvý pokus je Bieloruska úspešná a berie tento servis našej tenistky! Arina Sobolenková vyhráva v druhom sete 2:0 a toto už vyzerá na veľmi rýchly koniec našej tenistky.
40-15
importantNa sieti sa lepšie darilo Sobolenkovej a tá má k dispozícií dva brejkbaly!
30-15
30-0
Bieloruska umiestnila presný forhend na čiaru a vyhráva pri servise súperky o dva fiftíny.
15-0
Sobolenková zahrala presný retrun z forhendu, trápenie našej tenistky pokračuje ďalej.
1:0
importantDominancia bieloruskej tenistky v tomto zápase pokračuje ďalej, Sobolenková ide čistou hrou do vedenia 1:0 v druhom sete!
40-0
Sobolenková si znova pomáha presným servisom a získava tri gembaly.
30-0
Úder našej tenistky zastavuje páska, Sobolenková získava druhý fiftín v rade.
15-0
Arina Sobolenková vstúpila do druhého setu priamym bodom.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Arina Sobolenková.
0:0
6:0
importantArina Sobolenková jednoznačne dominovala v prvom sete, ukončila ho pri servise súperky a nedovolila jej uhrať ani jeden gem! Viky Kužmová tak schytala tenisového kanára a uvidíme, čo ju čaká v druhom sete.
40-30
40-15
importantKužmovej forhend končí v aute a Arina Sobolenková získava dva setbaly pri podaní súperky!
30-15
Bieloruska po dlhšej výmene získava druhý fiftín v rade.
15-15
Sobolenková od siete vytiahla presný volej, po 15 na oboch stranách.
0-15
Dôležitý servis zahájila priamym bodom.
5:0
5:0
5:0
importantArina Sobolenková zvládla ťažšiu pozíciu v tomto geme, brejk potvrdila a ide do vedenia 5:0 v prvom sete! Viktória Kužmová bude podávať na udržanie sa v prvom sete a odvrátenie kanára.
A-40
Po druhom fiftíne v rade je tu gembal na potvrdenie brejku.
40-40
Ale Sabolenková si pomohla servisom a sme na zhode.
30-40
importantViktória Kužmová získava brejkbal!
30-30
15-30
Priamy bod, je znížené na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
Kužmová získava po úspešnom returne druhý fiftín v rade pri servise súperky.
0-15
4:0
importantBieloruska je už teraz úspešná a berie aj tento servis našej tenistky! Arina Sobolenková vyhráva 4:0 a má nakročené k zisku prvého setu!
A-40
importantArina Sobolenková po dobrom pohybe na sieti získava tretí brejkbal!
40-40
Viktória Kužmová si pomohla servisom a odvrátila tak aj druhý brejkbal, ide sa v tomto prípade cez zhodu.
40-30
Ten prvý Bieloruska nevyužila, jej dlhý bekhend končí za základnou čiarou.
40-15
importantNo a teraz prichádzajú dva brejkbaly pre Sobolenkovú!
30-15
Forhend slovenskej tenistky putoval do autu, jej súperka získava druhý fiftín v rade.
15-15
Presný return z rakety Bielorusky, po 15 na oboch stranách.
0-15
Dlhšiu výmenu zakončila Sobolenková nepresným forhendom do autu.
3:0
3:0
3:0
importantNapokon Arina Sobolenková úspešne potvrdila brejk a v prvom sete vyhráva 3:0! Štart má teda favoritka zápasu jednoznačný, Viky sa potrebuje chytiť na úspešnom geme.
40-30
Je tu gembal na potvrdenie brejku.
30-30
Sobolenková si pomohla servisom, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Viktória Kužmová od siete získava druhý fiftín v rade, to sú menšie problémy pre jej súperku.
15-15
Presný return našej tenistky, po 15 na oboch stranách.
15-0
2:0
importantTak to je veľmi zlý začiatok našej tenistky! Viktória Kužmová stratila hneď prvý servis v tomto zápase a Arina Sobolenková za stavu 2:0 bude podávať na potvrdenie brejku.
40-15
importantBieloruska získava dva brejkbaly!
30-15
Sobolenková zvládla ukončiť dlhšiu výmenu na sieti a získava druhý fiftín v rade.
15-15
Pokus o víťazný bekhend nevyšiel, po 15 na oboch stranách.
0-15
Kužmová začala svoj prvý servis v tomto zápase úspešne, úder súperky zastavila páska.
1:0
importantBieloruska umiestnila svoj forhend do protipohybu našej tenistky a ujíma sa vedenia 1:0 v prvom sete!
40-15
Sobolenková si opäť pomohla servisom a získava dva gembaly.
30-15
Teraz naša tenistka zahrala presný dropšot a znižuje na rozdiel jednej loptičky.
30-0
Kužmovej úder zastavila páska, Sobolenková vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Arina Sobolenková odštartovala toto stretnutie priamym bodom.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Obe tenistky sú už na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. Ako prvá začne na servise Arina Sobolenková, zápas tak čoskoro začne.
Fanúšikovia tenisu sa dočkali, v noci z nedele na pondelok sa začína hlavná časť prestížneho grandslamového turnaja Australian Open. Slovensko na ňom bude mať svoje zastúpenie ako u mužov tak aj u žien. Mužskú časť v dvojhre reprezentujú Norbert Gombos a Andrej Martin, tú ženskú Anna Karolína Schmiedlová a Viktória Kužmová.

Dnes skoro ráno dohrali svoje zápasy Norbert Gombos a Anna Karolína Schmiedlová. Gombos napokon vypadol po prehra 3:1, ale Schmiedlovej sa podarilo postúpiť po výhre 2:0 na sety.

Čoskoro by sa na kurt mala dostať Viktória Kužmová, ktorá nastúpi proti jednej z TOP favoritiek turnaja a tou je Arina Sobolenková z Bieloruska. Našej tenistke sa v dvojhre absolútne nedarí, ale v štvorhre to bolo lepšie a tak verme, že si dobrú pohodu prenesie do tohto zápasu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:15.

Domov»Tenis»Australian Open»Kužmová odvrátila hrozivý debakel, veľkú favoritku trápila len v druhom sete