MS do 18 rokov - I. divízia: Slováci spečatili postup medzi elitu

Slovensko - Dánsko: ONLINE prenos zo zápasu I. divíze MS v hokeji U18 2022.
Slovensko - Dánsko: ONLINE prenos zo zápasu I. divíze MS v hokeji U18 2022. (Autor: TASR)
Sportnet|15. apr 2022 o 14:00

Sledovali ste ONLINE prenos zo zápasu I. divízie MS v hokeji do 18 rokov 2022: Slovensko - Dánsko.

PIEŠŤANY. Slovensko a Dánsko dnes hrali svoj štvrtý zápas v rámci I. divízie MS v hokeji do 18 rokov 2022. Šampionát hostia Piešťany.

Slovenskí hokejisti v prvých troch stretnutiach na šampionáte zdolali Japonsko (8:2), Nórsko (5:2), Francúzsko (6:3) a stopercentní zostali aj po zápase s Dánmi.

Severanov zdolali 3:1 a spečatili postup do elitnej kategórie.

Pozrite si tiež celkový program turnaja a aktuálnu tabuľku.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Slovensko - Dánsko (LIVE MS 18 hokej 2022 dnes, piatok)

Majstrovstvá sveta do 18 rokov - I. divízia Skupina A 2021/2022
15.04.2022 o 19:00
Dánsko
1:3
(1:1, 0:0, 0:2)
57' minúta
Ukončený
Prehľad
Góly a asistencie: 7. Linde – 8. Honzek (Repčík), 55. Kopecký (Molnár, Čiernik), 57. Čiernik (Dvorský). Rozhodca: Huber (AUT) – Fraley (GBR), Riecken (AUT).
Slovenskí mladíci sú späť medzi elitou! Budúci šampionát hráčov do 18 rokov elitnej kategórie už nebude bez Slovenska. Rozhodli o tom zverenci Ivana Feneša dnešnou výhrou proti Dánsku 3:1, keď sa postupne presadili Honzek, Kopecký a Čiernik a tak aj naďalej sú Slováci na šampionáte bez prehry. Aj keď ich ešte v nedeľu čaká zápas proti Kazachstanu, už teraz je jasné, že postup bude patriť Slovákom.
Koniec zápasu.
59:27
Dáni už hrajú bez brankára.
59:00
Posledná minúta tretej tretiny.
58:07
Slovenskí mladíci majú duel naplno pod svojou kontrolou. Zborovo ich povzbudzuje piešťanská Easton aréna.
56:47
Vylúčenie v tíme Slovensko (Repčík – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Slovensko (Mišiak – 2 min., hrubosť).
56:47
Vylúčenie v tíme Dánsko (Als – 2 min., nedovolené bránenie).
56:23
56:23
goalSlovensko dalo gól! Toto víťazstvo nám už nesmie újsť. ALEX ČIERNIK využil ponuku od Dvorského a svojou utešenou strelou z ľavého kruhu nás posiela do dvojgólového vedenia. Asistencie: Dvorský.
54:57
Vylúčenie v tíme Dánsko (Thomsen – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
54:40
54:40
goalSlovensko dalo gól! Predsa to tam padlo. JAKUB KOPECKÝ šikovným tečom po strele Molnára posiela Slovensko do vedenia 2:1. Asistencie: Molnár, Čiernik.
54:01
Dáni sa oslobodujú. Potrebujeme sa dostať čo najskôr do útočného pásma.
53:23
Vylúčenie v tíme Dánsko (Marklund – 2 min., držanie).
52:20
Obrovský tlak našich. Druhá formácia s Čiernikom a Dvorským robí Dánom obrovské problémy.
50:47
Síce naši mladíci hrajú v útočnom pásme väčšinu času, stále je to bez nejakej otvorenej šance.
49:00
Aj keď už slovenská presilovka skončila, našim sa aj naďalej nedarí usadiť v útočnom pásme.
47:16
importantRepčík ukázal nádhernú kľučku a takmer prekonal Steinbergsa.
46:55
Slovenským mladíkom sa zatiaľ nedarí usadiť v útočnom pásme.
46:06
Vylúčenie v tíme Dánsko (Grossmann – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
44:44
Čiernik si dovolil nádhernú sťahovačku pred Steinbergsom, no gól z toho nie je ani teraz.
44:17
Slovenskí mladíci už hrajú v plnom počte.
43:25
Dánsky tlak sme dokázali zneškodniť a oslobodzujeme sa.
42:17
Vylúčenie v tíme Slovensko (Suchý – 2 min., krošček).
41:25
Molnárovi sa naskytla zaujímavá príležitosť, no na malú chvíľu stratil slovenský útočník puk z dohľadu.
40:31
Honzek si ťahal puk výborne až pred dánskeho gólmana, avšak v poslednej možnej chvíli mu ho vypichol jeden z obrancov severského mužstva.
40:05
Úvodné buly tretej tretiny vyhral náš súper.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina sa niesla v znamení slovenských hokejistov, no v jej druhej polovici sa do diania dostali aj Dáni. Tí dokázali viackrát výborne zaskočiť našu defenzívu, avšak Eliaš bol proti. Od tretej tretiny si určite sľubujeme veľa a pevne veríme, že na jej konci sa budeme radovať to štvrtého víťazstva našich hokejistov na šampionáte. Tretia tretina sa začne približne o 20:30.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Eperješi to dobre skúšal od modrej. Dánsky gólman ale nechce za svoj chrbát pustiť naozaj nič.
39:00
Posledná minúta druhej tretiny.
37:43
Puk bol stečovaný na tribúnu a pravdepodobne sa tak z neho už teší nejaký fanúšik v Piešťanoch.
36:42
Naši mali možnosť prečíslenia troch proti dvom, no Mišiak nedosiahol ideálne na puk.
35:56
Maxim Štrbák predviedol nádherný "strom" v útočnom pásme, keď úplne odstavil jedného z Dánov.
35:04
Našim mladíkom sa nedarí usadiť v útočnom pásme. Náš súper nám robí s pribúdajúcim časom väčšie a väčšie problémy.
33:10
Dáni výborne korčuľujú a robia nám v týchto chvíľach problémy v defenzíve.
32:41
Dvorský inkasoval v útočnom pásme tvrdý hit. Našťastie je to bez zranenia.
31:00
importantDáni sa po dlhom čase dostali do útočného pásma a ihneď z toho mohol byť ich vedúci gól. Našťastie nás podržal Eliaš.
30:07
Zápas už je vo svojej druhej polovici.
29:32
Dvorský bol počas svojho striedania všade. Pomohol ako ofenzíve, tak aj defenzíve.
28:15
Repčík to dobre skúšal z medzikružia, Steinbergs pozorný.
26:17
Dánov sme výborne zatlačili. Museli puk vyhodiť až cez všetky čiary a hra sa tak vráti opäť pred ich svätyňu.
25:11
Mišiak sa snažil presadiť v útoku individuálne. Jeho strela ale mierila len nad bránu.
24:04
Škoda, že to teraz našim nevyšlo. Molnár mal niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie.
22:56
Vylúčenie v tíme Dánsko (Grossmann – 2 min., sekanie).
22:47
importantŠtrbák nabil Nátnemu, ktorý poriadne preveril dánskeho gólmana. Z dobrej pozície mohol ešte dorážať Čiernik, no opäť tomu výborne zabránil Steinbergs.
22:13
Dáni majú posledných šesť sekúnd presilovej hry. Dokonca sa po dobrej práci našich hokejistov vhadzuje v strednom pásme.
20:43
Náročný začiatok prostredného dejstva pre našich mladíkov. Oslabenie však zatiaľ zvládajú výborne.
20:19
Vylúčenie v tíme Slovensko (Žabka – 2 min., hrubosť).
20:01
Začala sa druhá tretina.
Slovenskí mladíci hrajú po úvodnej tretine proti Dánom 1:1. Z oboch strán sme sledovali veľa chýb v defenzíve z čoho pramenili aj oba góly, ktoré sme sledovali. Do druhej tretiny budú musieť byť naši mladíci viac kompaktnejší a dravejší v ofenzíve. Bez toho z toho budú 3 body len veľmi ťažko. Druhá tretina sa začne približne o 19:45.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
importantTak teraz nám pomohla žrďka. Jeden z Dánov sa dostal k puku pred našou bránou, našťastie z toho nebol gól do šatne pre našich.
18:17
Naší mladíci už hrajú v plnom počte. Na ľade vidíme našu druhú formáciu na čele s Čiernikom.
16:54
importantVýborný Eliaš! Linde si mohol pripísať druhý gól v stretnutí, no famóznym spôsobom ho pri jeho dorážke zastavil slovenský gólman.
16:24
Našim sa zatiaľ nepodarilo vyhodiť puk.
15:54
Dáni vyhrali buly v útočnom pásme a ihneď sa rozložili do presilovkového tvaru.
15:40
Vylúčenie v tíme Slovensko (Chromiak – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
15:19
Päť minút pred koncom prvej časti hry konštatujeme, že na naši sú určite lepším mužstvom, avšak Dánom niekedy zbytočne darujú puk a hrozí im tak nebezpečenstvo.
13:06
Dáni pritvrdili v súbojoch. Uvidíme ako na to budú reagovať slovenskí mladíci.
12:00
Dáni sa už dobré dve minúty nevedia dostať von z obranného pásma. Naši mladíci si za svoju aktivitu vyslúžili aj potlesk fanúšikov.
10:50
importantIhneď po buly v útočnom pásme sa dostal ku strele od modrej obranca Chromiak. Nanešťastie pre našich z toho nie je vedúci gól.
10:37
Gabriel s Moškom sa výborne pretlačili až pred dánsku svätyňu. Steinbergs si nie je vôbec so svojimi zákrokmi istý.
09:14
Naši okamžite po tom čo prekonali Steibergsa ožili. Zvierajú teraz Dánov v útočnom pásme.
07:51
07:51
goalSlovensko dalo gól! Vedenie Dánov trvalo len chvíľu. Peter Repčík strieľanou prihrávkou hľadal na strede SAMUELA HONZEKA, ktorý výborným bekendom vyrovnáva stav stretnutia na 1:1. Asistencia: Repčík.
06:13
06:13
goalDánsko dalo gól! Náš súper sa ujíma vedenia v zápase. ANTON LINDE sa po našej chybe v strednom pásme dostal k puku a z pravého krídla prekonal príklepom za jazdy Eliaša.
05:02
Vypredaný štadión v Piešťanoch naplno povzbudzuje našich mladíkov od úvodných sekúnd.
04:11
importantNátny výborne preveril dánskeho gólmana. Ten nemal puk pod kontrolou a takmer si ho sám zrazil za bránkovú čiaru.
03:30
Na malú chvíľu sa usadil aj náš súper v útočnom pásme. Slovenskí mladíci to ale v defenzíve zvádli na výbornú.
02:27
Naši si takmer opäť zbytočne zavarili, našťastie Dáni to nedokázali využiť.
01:42
Zatiaľ je to bez strely. Najaktívnejším z našich sa zdal byť Molnár.
01:09
Naši chlapci už sú usadení v útočnom pásme a sužujú Dánov.
00:39
Jeden z Dánov sa veľmi dobre individuálen preštrikoval dopredu, Eliaš pozorný.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Oba celky sú už na ľade. Všetko je pripravené na úvodné buly.
Úvodné zostavy:

Dánsko: Steinbergs (Petersen) – Als, Stenbakken, Villadsen, Just, Nielsen, Grossmann, Rasmussen – Moelgaard, Schioldan, Linde – Mondrup, Petersen, Olsson – Thomsen, Ebener, Marloth – Pedersen, Gade, Marklund
Trenér: Peter Gommesen

Slovensko: Eliaš (Jurčák) – Štrbák, Žabka, Moško, Nátny, Chromiak, Eperješi – Mišiak, Honzek, Repčík – Molnár, Dvorský, Čiernik – Kopecký, Šotek, Suchý – Gabriel, Jenčko, Križan
Trenér: Ivan Feneš

Rozhodca: Huber (AUT) – Fraley (GBR), Riecken (AUT).
PREVIEW PRED ZÁPASOM

Dánsko
Dánski mladíci určite nemôžu byť spokojní s výsledkami na tomto šampionáte. Po tom čo na úvod turnaja nestačili tesne na Francúzov a prehrali 3:4, síce prišla vysoká výhra nad Japoncami 6:1, no následne nestačili v dôležitom zápase na Kazachstan a prehrali po výsledku 2:4. Celok vedený hlavným trénerom Petrom Gommesenom je tak po 3 odohratých zápasoch v tabuľke až na 4. mieste s 3 bodmi so skóre 11:9.

Narozdiel od dánskych mladíkov, tí slovenskí nám robia na domácom ľade v Piešťanoch veľkú radosť. Po 3 odohratých zápasoch sú na čele tabuľky s 9 bodmi a so skóre 19:7. Zverenci Ivana Feneša na úvod turnaja porazili Japonsko vysoko 8:2, následne vo veľmi dôležitom zápase porazili Nórsko 5:2 a naposledy to boli Francúzi, ktorí nestačili na našich mladíkov a prehrali proti ním po výsledku 3:6.

Karty sú rozdané, Slovensko bude minimálne na papieri favoritom stretnutia. To či sa našej osemnástke podarí naplňiť papierové predpoklady sa dozvieme až na ľade v Piešťanoch v piatok o 19:00.

6. Japonsko | 3 zápasy – skóre 5:19 – 0 bodov
Piatok pred Veľkou nocou sa bude niesť okrem iného aj štvrtým zápasom našich mladíkov na domácom šampionáte hráčov do 18 rokov 1A divízie v Piešťanoch. V zápase s úvodným buly naplánovaným na 19:00 si zmerajú sily s rovesníkmi z Dánska.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.