Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Vlhovej tréner po prvom kole: Nešla preteky, len zišla dole

Petra Vlhová v prvom kole stratila na vedúcu Mikaelu Shiffrinovú viac ako dve sekundy. (Autor: Jozef Jakubčo - SME)
Sportnet|Publikované 6. jan 2018 o 23:00

Slovenka je po prvom kole slalomu v Kranjskej Gore na štvrtom mieste so stratou 2,30 sekundy na Shiffrinovú.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2017/2018:

Výsledky 1. kola slalomu žien - Kranjska Gora (Slovinsko):

1.Mikaela ShiffrinováUSA51,44 s
2.Frida HansdotterováŠvédsko+ 1,47 s
3.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko+ 1,60 s
4.Petra VlhováSR+ 2,30 s
5.Mélanie MeillardováŠvajčiarsko+ 2,31 s
6.Christina GeigerováNemecko+ 2,79 s
46.Barbara KantorováSR+ 7,70 s

KRANJSKA GORA. Svetovému poháru v alpskom lyžovaní vládne absolútne bezkonkurenčne. Na čele celkovej klasifikácie má vyše 600-bodový náskok.

A v nedeľu ho môže ešte zvýšiť. Mikaela Shiffrinová po triumfe v sobotňajšom obrovskom slalome smeruje v slovinskej Kranjskej Gore k triumfu aj v klasickom slalome. Po prvom kole má na prvom mieste luxusný náskok 1,47 sekundy pred druhou Fridou Hansdotterovou zo Švédska.

Tretia Švajčiarka Wendy Holdenerová zaostáva už o 1,60 sekundy.

Výraznú stratu v prvom kole nabrala aj slovenská lyžiarka Petra Vlhová.

S číslom 5 zajazdila čas o 2,30 sekundy pomalší ako Shiffrinová.

Išla si vlastnú ligu

Mikaela Shiffrinová, ktorá mala v priebežnej klasifikácii slalomu na druhú Petru Vlhovú k dobru 185 bodov, totálne ovládla prvé kolo. Predviedla svoju typickú agresívnu a dynamickú jazdu, ktorou deklasovala všetky konkurentky.

Žiadna z prvej pätnástky sa jej svojím výkonom ani nepriblížila.

Vlhová, ktorá v sobotu v obrovskom slalome v tomto dejisku skončila deviata, nastúpila na štart s číslom 5. Na prvom medzičase už výrazne zaostávala a v dolnej časti náročného svahu nabrala ešte ďalšiu stratu.

"Je pre mňa veľmi veľké prekvapenie, ako lyžovala. Nešla preteky, len zišla dole. Neviem, čo sa stalo," uviedol Vlhovej tréner Livio Magoni v cieli.

Petra Vlhová v slalome v Kranjskej Gore: fotogaléria

9.4.2019

Druhé kolo postaví Magoni

Pri otázke, či sa dá očakávať zlepšenie do druhého kola, Magoni len naznačil, že sa ponáhľa. Práve on bude staviteľom druhého kola slalomu.

Toto privilégium "zdedil" po slovenskom trénerovi Timotejovi Zuzulovi, ktorého dcéra Veronika Velez-Zuzulová sa napriek pozitívnym avízam napokon v Slovinsku súťažne nepredstavila.

Druhá Slovenka Barbara Kantorová zašla 46. najrýchlejší čas (+ 7,70 s).

Podujatie v Kranjskej Gore je náhradou za Maribor, kde chýbal pre vysoké teploty sneh. Medzinárodná lyžiarska federácia teda určila ako náhradné dejisko 54. ročníka podujatia s názvom Zlatá líška teda Kranjsku Goru.

Druhé kolo s tridsiatkou najlepších je potom na programe o 12:15.

Online prenos: Slalom žien, Kranjska Gora 2018 - 1. kolo (Petra Vlhová)

Zjazdové lyžovanie
07.01.2018 o 09:30
SP - slalom žien, 1. kolo, Kranjska Gora
Prenos
Mikaela Shiffrinová ukázala svojim súperkám, že je výkonnostne úplne inde. Americká hviezda ovládla prvé kolo dominantným spôsobom a druhej Fride Hansdotterovej nadelila takmer sekundu a pol. Približne rovnako stráca aj tretia Wendy Holdenerová. Petra Vlhová nebola spokojná so svojou jazdou, ale napriek tomu figuruje na štvrtej pozícii. O stotinu sekundy za ňou je Melanie Meillardová. V závere štartového poľa sa predstavila aj druhá Slovenka Barbara Kantorová, no tá nedokázala postúpiť do druhého kola. Ku cti jej slúži, že vôbec prešla traťou, pretože až 23 pretekárok vypadlo.
Konečné poradie 1. kola:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 51,44 s
2. Frida Hansdotterová (SWE) + 1,47 s
3. Wendy Holdenerová (SUI) + 1,60 s
4. Petra Vlhová (SVK) + 2,30 s
5. Mélanie Meillardová (SUI) + 2,31 s
6. Christina Geigerová (GER) + 2,79 s
7. Katharina Liensbergerová (AUT) + 2,90 s
8. Bernadette Schildová (AUT) + 2,94 s
8. Nina Haver-Løsethová (NOR) + 2,94 s
10. Michelle Gisinová (SUI) + 3,17 s
11. Lena Dürrová (GER) + 3,39 s
12. Chiara Costazzová (ITA) + 3,43 s
13. Irene Curtoniová (ITA) + 3,52 s
14. Anna Swenn-Larssonová (SWE) + 3,75 s
15. Denise Feierabendová (SUI) + 3,82 s
-------
46. Barbara Kantorová (SVK) + 7,70 s
Prvé kolo piateho ženského špeciálneho slalomu v aktuálnej sezóne bolo ukončené.
72
V cieli sú všetky pretekárky zaradené do prvého kola. Maryna Gąsienicová-Danielová a Alessia Afi Dipolová nedokázali zamiešať poradím v popredí.
70
Na trati prvého kola sa objavila aj druhá slovenská reprezentantka. Barbara Kantorová stratila v cieli až 7,70 s a patrí jej 46. pozícia.
69
Do druhého kola sa nepozrú ani Chorvátka Ida Štimacova, Novozélanďanka Piera Hudsonová a Slovinka Andreja Slokárová.
66
Američanky Lila Lapanjová a Nina O'Brienová sa nedokázali priblížiť k najlepšej tridsiatke. Lepšie pripravená trať by im dávala väčšie možnosti.
64
Josephine Forniová atakovala čas potrebný na postup do druhého kola, ale záver trate jej nevyšiel a zaradila sa do štvrtej desiatky.
63
Riikka Honkanenová stratila v cieli až sedem sekúnd, takže postup pre ňu zostal iba snom. Kristin Lysdahlová vypadla po prvom medzičase.
61
Slovinka Meta Hrovatová potvrdila papierové predpoklady a na domácom svahu išla veľmi rýchlo. O postup do druhého kola ju však pripravila veľká chyba pred cieľom.
60
Andrea Filserová nedosiahla čas, ktorý by jej zabezpečil postup. Emiko Kijosawová nezvládla trať prvého kola a vypadla. Federica Sosiová taktiež nebude v druhom kole.
57
Carole Bissigová si vybojovala zatiaľ predposledné postupové miesto do druhého kola. Švajčiarku by už nemusel nikto prekonať.
56
ONLINE: Slalom žien, Kranjska Gora 2018 - 1. kolo | sportnet.sme.skMichela Azzolová, Franziska Gritschová, Mina Fürst Holtmannová a Marija Škanovová nebudú klasifikované v cieli. Štyri lyžiarky po sebe nezvládli nástrahy trate. Podarilo sa to až Švédke Nathalie Eklundovej, ktorá sa zaradila na výborné 24. miesto.
51
Gabriela Capová by nemala chýbať v druhom kole. Česká lyžiarka prišla do cieľa na lichotivej 25. priečke a pravdepodobne zabojuje o body do Svetového pohára.
50
Slovinskí diváci sa mohli konečne potešiť. Klara Livková prišla do cieľa na vynikajúcej osemnástej priečke so stratou 4,49 s.
49
Organizátori púšťajú pretekárky na trať s minimálnymi odstupmi, a tak vám nevieme podrobne sprostredkovať výsledky všetkých lyžiarok. Marie-Therese Sporerová a Aline Daniothová sú mimo tridsiatky.
47
Najmladšia pretekárka na štarte Slovinka Neja Dvorniková nedokázala prejsť ani prvým medzičasom. V rovnakej časti trate vypadla aj Magdalena Fjällströmová.
45
Mireia Gutiérrezová s určitosťou neprejde do druhého kola. Reprezentantka Andorry nabrala manko siedmich sekúnd.
44
Sara Hectorová si vybojovala priebežnú 27. pozíciu. Následne uzavrela elitnú tridsiatku Alexandra Tilleyová a Julia Grünwaldová neprišla do cieľa.
41
Elena Stoffelová môže byť spokojná so svojim výkonom v Slovinsku. Stratila presne päť sekúnd a je na začiatku tretej desiatky.
40
Laurence St. Germainová v druhej polovici trate stratila rýchlosť, nabrala stratu šiestich sekúnd a jej šance na postup do druhého kola nie sú veľké.
39
Do tretice je tu vypadnutie. Xenia Alopinová veľmi rýchlo opúšťa trať prvého kola, pretože vyletela mimo ideálnej stopy.
38
Slovenka v českých farbách Martina Dubovská skončila ešte pred prvým medzičasom. Rovnako vypadla aj Roni Remmeová, ktorej sa stal osudný druhý medzičas.
36
Za Tkačenkovú sa zaradila Japonka Asa Andová. Ázijská slalomárka môže pomýšľať na postup do druhého kola, no ani zďaleka nemá istotu.
35
Jekaterina Tkačenková figuruje momentálne na 24. mieste. Ruska bude sledovať výsledky svojich konkurentiek, ktoré ju môžu prekonať.
34
Emi Hasegawová síce prišla do cieľa, ale dopustila sa série veľkých chýb, čo ju odsúva na posledné miesto v priebežnej klasifikácii.
33
Švédka Ylva Staalnackeová zaostala za očakávaniami. V cieli sa neveriacky pozerá, že stratila skoro sedem sekúnd.
32
Nevena Ignjatovićová takisto bude tŕpnuť v cieli, či sa dostane ďalej. Jej strata bola 5,60 s a zaradila sa na 23. pozíciu.
31
Nastasia Noensová márne hľadá stratenú formu z minulosti. Francúzka nabrala manko takmer šiestich sekúnd a jej šance na postup do druhého kola nie sú veľké.
Priebežné poradie 1. kola:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 51,44 s
2. Frida Hansdotterová (SWE) + 1,47 s
3. Wendy Holdenerová (SUI) + 1,60 s
4. Petra Vlhová (SVK) + 2,30 s
5. Mélanie Meillardová (SUI) + 2,31 s
6. Christina Geigerová (GER) + 2,79 s
7. Katharina Liensbergerová (AUT) + 2,90 s
8. Bernadette Schildová (AUT) + 2,94 s
8. Nina Haver-Løsethová (NOR) + 2,94 s
10. Michelle Gisinová (SUI) + 3,17 s
30
Tridsiata sa vydala na trať prvého kola Katharina Huberová. Rakúšanka začala solídne, ale pred druhým medzičasom neprešla jednou z bránok v súlade s pravidlami.
29
Maren Wieslerová nebude klasifikovaná. Nemecká lyžiarka vyletela z trate ešte pred prvým medzičasom.
28
Manuela Mölggová prišla do cieľa na osemnástej pozícii. Skúsená Talianka stratila na trati štyri a pol sekundy, pričom neurobila vážnejšiu chybu.
27
Estelle Alphandová mala v ostatných slalomoch vynikajúcu formu, ale dnes stratila v prvom kole až štyri sekundy a je šestnásta.
26
Adeline Baudová Mugnierová urobila obrovskú chybu a mohla prvé kolo zabaliť. Rozhodla sa však zabojovať a do cieľa prišla s takmer šesťsekundovou stratou.
25
Ana Buciková domácich priaznivcov nepotešila a Maruša Ferková takisto výrazne zaostala za konkurenciou. Skúsená Slovinka stratila presne päť sekúnd a je osemnásta.
24
Špecialistka na obrovský slalom Stephanie Brunnerová išla vynikajúco v hornej časti trate, po druhom medzičase by sa vošla do desiatky, ale napokon vypadla.
23
ONLINE: Slalom žien, Kranjska Gora 2018 - 1. kolo | sportnet.sme.skKatharina Liensbergerová nadviazala na kvalitný výkon zo Záhrebu. Mladá rakúska lyžiarka stratila menej ako tri sekundy a je siedma.
22
Pred druhou reklamnou pauzou sa vydala na trať Carmen Thalmannová. Rakúšanka mohla preniknúť do najlepšej pätnástky, ale v závere prvého kola vypadla.
21
Erin Mielzynská dosiahla zatiaľ druhý najhorší čas. Kanaďanka stratila päť sekúnd a je na sedemnástej pozícii.
20
Katharina Truppeová predviedla podobnú jazdu ako Nemka Wallnerová. V cieli ju však prekonala o dve desatiny sekundy a je pätnásta.
19
Marina Wallnerová taktiež nedosiahne prenikavý výsledok. Nemka nabrala manko štyri a pol sekundy, čo ju radí na predposledné pätnáste miesto.
18
Resi Stieglerová neprišla ani na prvý medzičas. Ostrieľaná Američanka je treťou ženou, ktorá dnes nedorazila do cieľa.
17
Švédka Anna Swenn-Larssonová išla dlho na úrovni Curtoniovej, ale v záverečných metroch stratila a patrí jej až trinásta priečka.
16
Traťou sa prehnala ďalšia talianska slalomárka Irene Curtoniová. Začiatok mala sľubný, ale v cieli stratila tri a pol sekundy, čo ju odsunulo na dvanástu pozíciu.
Priebežné poradie 1. kola:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 51,44 s
2. Frida Hansdotterová (SWE) + 1,47 s
3. Wendy Holdenerová (SUI) + 1,60 s
4. Petra Vlhová (SVK) + 2,30 s
5. Mélanie Meillardová (SUI) + 2,31 s
15
Chiara Costazzová uzavrela najlepšiu pätnástku. Skúsená Talianka nabrala viac ako trojsekundovú stratu a je jedenásta.
14
Katharina Gallhuberová mala ťažkosti tesne pred druhým medzičasom a krátko potom urobila chybu, ktorá jej nedovolila ďalej pokračovať.
13
Christina Geigerová predviedla vydarenú jazdu. Síce stráca takmer tri sekundy, ale šiesta pozícia je pre Nemku veľmi dobrá.
12
Domáci fanúšikovia ožili, pretože na trati sa objavila Ana Buciková. Slovinská lyžiarka sa nevyhla chybe hneď v úvode a tesne pred koncom prvého kola dostala špicar, takže nebude klasifikovaná.
11
Denise Feierabendová prišla do cieľa na desiatej priečke. Jej strata je o niečo menšia ako štyri sekundy. Švajčiarka len pokrčila plecami.
10
Nórske slalomárky v tejto sezóne hľadajú optimálny rytmus a na svahoch sa im nedarí. Maren Skjøldová zaostala o päť sekúnd a je desiata.
9
Rovnako ako v Záhrebe, aj dnes prichádzajú slalomárky do cieľa nespokojné, pretože manko na Shiffrinovú vyzerá hrozivo. Švajčiarka Michelle Gisinová takisto stratila viac ako tri sekundy a je ôsma.
8
Lena Dürrová nedokázala nadviazať na časy pretekárok z nasadenej sedmičky. Nemka je v cieli na poslednej ôsmej priečke s odstupom nad tri sekundy.
7
Elitnú sedmičku uzavrela Mélanie Meillardová. Mladá Švajčiarka išla na úrovni slovenskej reprezentantky, ale zaradila sa za ňu o jednu stotinu sekundy na piate miesto.
6
Vyzerá to tak, že Mikaela Shiffrinová zajazdila v prvom kole čas, ktorý bude nedosiahnuteľný pre zvyšok sveta. Rakúšanka Bernadette Schildová stratila takmer tri sekundy a je na delenej piatej priečke.
5
ONLINE: Slalom žien, Kranjska Gora 2018 - 1. kolo | sportnet.sme.skPetra Vlhová od začiatku výrazne strácala a do cieľa prišla až s odstupom 2,30 s, čo ju odsúva na priebežnú štvrtú pozíciu.
4
Švajčiarka Wendy Holdenerová ukazuje v ostatnom období vynikajúcu formu, ale ani ona sa nedokázala priblížiť slalomárskej hviezde zo Spojených štátov amerických. V cieli stráca 1,60 s a je tretia.
3
Frida Hansdotterová tradične nedokázala atakovať prvú priečku Shiffrinovej, ale trať zvládla bez väčších chýb a v cieli je druhá s odstupom 1,47 s.
2
ONLINE: Slalom žien, Kranjska Gora 2018 - 1. kolo | sportnet.sme.skMikaela Shiffrinová opäť potvrdila svoju extratriedu. Predviedla agresívnu jazdu bez výraznejšieho zaváhania a zaradila sa na líderskú pozíciu s náskokom takmer troch sekúnd.
1
Nina Haver-Løsethová v tomto ročníku nepredvádza ideálne slalomové výkony, ale stále sa drží v elitnej sedmičke. Nórka dnes stanovila prvý čas v hodnote 54,38 s.
Piaty ženský špeciálny slalom aktuálnej sezóny v slovinskej Kranjskej Gore bol odštartovaný.
Domáca predjazdkyňa čoskoro opustí zjazdovku. Museli však doraziť záchranári, ktorí ju zvezú do cieľa na špeciálnych saniach.
Začiatok pretekov sa bude o pár minút posúvať, pretože jedna z predjazdkýň spadla a momentálne ešte leží na svahu.
Jazdiť sa bude na zjazdovke Podkoren 3. Štart je položený vo výške 1 035 metrov nad morom, cieľ vo výške 836 metrov nad morom.
Kranjska Gora dnes privítala slalomárky jemnou hmlou, no nie dažďom. Na štarte sa pohybuje teplota okolo nuly, v cieli je o tri stupne viac. Prvé kolo postavil nórsky tréner Tim Gfeller, ktorý využil 63 bránok so 61 zmenami smeru.
Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu zo Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Ženy majú dnes na programe piaty klasický slalom v aktuálnej sezóne v slovinskom stredisku Kranjska Gora.

Pôvodným dejiskom tohto slalomu mal byť Maribor, ale nevyhovujúce podmienky donútili organizátorov k presunu do Kranjskej Gory. Ani tu nie je počasie ideálne. Včerajší obrovský slalom bol poznačený dažďom a plusovými teplotami, no pretekárky situáciu zvládli a s rovnakými ťažkosťami sa budú musieť vyrovnať aj dnes.

Najväčšou favoritkou na víťazstvo je tradične Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá je celkovou líderkou Svetového pohára aj bodovania najtočivejšej disciplíny. Mladá fenoménka ovládla ostatné tri špeciálne slalomy, dva paralelné slalomy, ale aj včerajší obrovský slalom.

Americkej hviezde môže konkurovať Slovenka Petra Vlhová. Talentovaná Liptáčka je vo Svetovom pohári na tretej pozícii a v slalome jej patrí dokonca druhá priečka. Vlhová bola v aktuálnej sezóne v klasických slalomoch na prvom, druhom, piatom a štvrtom mieste, čo ju radí medzi absolútnu svetovú špičku. Navyše sa presadzuje aj v obráku, kde dosiahla dvakrát po sebe umiestnenie v TOP 10 (7. miesto v Lienzi a 9. miesto v Kranjskej Gore).

Do boja o pódiové umiestnenie by sa mali zaradiť Švajčiarka Wendy Holdenerová, Švédka Frida Hansdotterová alebo Rakúšanka Bernadette Schildová. V ostatných týždňoch však preukazujú vynikajúcu formu aj ďalšia Švajčiarka Melanie Meillardová či Švédka Estelle Alphandová, ktorá sa tlačí dopredu z úzadia.

Priebežné poradie Svetového pohára:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1181 bodov
2. Viktoria Rebensburgová (GER) 534 bodov
3. Petra Vlhová (SVK) 504 bodov
4. Wendy Holdenerová (SUI) 500 bodov
5. Tessa Worleyová (FRA) 416 bodov

Priebežné poradie hodnotenia slalomu:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 580 bodov
2. Petra Vlhová (SVK) 395 bodov
3. Wendy Holdenerová (SUI) 345 bodov
4. Frida Hansdotterová (SWE) 291 bodov
5. Bernadette Schildová (AUT) 207 bodov

Štartová listina 1. kola:
1. Nina Haver-Løsethová (NOR)
2. Mikaela Shiffrinová (USA)
3. Frida Hansdotterová (SWE)
4. Wendy Holdenerová (SUI)
5. Petra Vlhová (SVK)
6. Bernadette Schildová (AUT)
7. Mélanie Meillardová (SUI)
8. Lena Dürrová (GER)
9. Michelle Gisinová (SUI)
10. Maren Skjøldová (NOR)
11. Denise Feierabendová (SUI)
12. Ana Buciková (SLO)
13. Christina Geigerová (GER)
14. Katharina Gallhuberová (AUT)
15. Chiara Costazzová (ITA)
16. Irene Curtoniová (ITA)
17. Anna Swenn-Larssonová (SWE)
18. Resi Stieglerová (USA)
19. Marina Wallnerová (GER)
20. Katharina Truppeová (AUT)
21. Erin Mielzynská (CAN)
22. Carmen Thalmannová (AUT)
23. Katharina Liensbergerová (AUT)
24. Stephanie Brunnerová (AUT)
25. Maruša Ferková (SLO)
26. Adeline Baudová Mugnierová (FRA)
27. Estelle Alphandová (SWE)
28. Manuela Mölggová (ITA)
29. Maren Wieslerová (GER)
30. Katharina Huberová (AUT)
31. Nastasia Noensová (FRA)
32. Nevena Ignjatovićová (SRB)
33. Ylva Staalnackeová (SWE)
34. Emi Hasegawová (JPN)
35. Jekaterina Tkačenková (RUS)
36. Asa Andová (JPN)
37. Martina Dubovská (CZE)
38. Roni Remmeová (CAN)
39. Xenia Alopinová (RUS)
40. Laurence St. Germainová (CAN)
41. Elena Stoffelová (SUI)
42. Sara Hectorová (SWE)
43. Alexandra Tilleyová (GBR)
44. Julia Grünwaldová (AUT)
45. Mireia Gutiérrezová (AND)
46. Neja Dvorniková (SLO)
47. Magdalena Fjällströmová (SWE)
48. Marie-Therese Sporerová (AUT)
49. Aline Daniothová (SUI)
50. Klara Livková (SLO)
51. Gabriela Capová (CZE)
52. Michele Azzolová (ITA)
53. Franziska Gritschová (AUT)
54 Mina Fürst Holtmannová (NOR)
55. Marija Škanovová (BLR)
56. Nathalie Eklundová (SWE)
57. Carole Bissigová (SUI)
58. Andrea Filserová (GER)
59. Emiko Kijosawová (JPN)
60. Federica Sosiová (ITA)
61. Meta Hrovatová (SLO)
62. Riikka Honkanenová (FIN)
63. Kristin Lysdahlová (NOR)
64. Josephine Forniová (FRA)
65. Lila Lapanjová (USA)
66. Nina O'Brienová (USA)
67. Ida Štimacová (CRO)
68. Piera Hudsonová (NZL)
69. Andreja Slokarová (SLO)
70. Barbara Kantorová (SVK)
71. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL)
72. Alessia Afi Dipolová (TOG)
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 09:30.
Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.