Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Vlhová skončila v Killingtone druhá, suverénne vyhrala Shiffrinová

Petra Vlhová (vľavo) opäť vystúpila na stupne víťazov. Zdolala ju len Mikaela Shiffrinová (v strede). Tretia skončila Bernadette Schildová z Rakúska. (Autor: TASR/AP)
Marián Szűcs|26. nov 2017 o 00:00

Slovenka na domácu Američanku stratila 1,64 sekundy.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní:

KILLINGTON (USA)

Slalom žien - konečné výsledky po 2. kole:

1.Mikaela ShiffrinováUSA1:40,82 min
2.Petra VlhováSR+ 1,64 s
3.Bernadette SchildováRakúsko+ 2,67 s
4.Denise FeierabendováŠvajčiarsko+ 2,70 s
5.Frida HansdotterováŠvédsko+ 2,78 s
6.Anna Swennová-LarssonováŠvédsko+ 3,03 s

KILLINGTON, BRATISLAVA. Vyhrala predchádzajúce dva slalomy Svetového pohára. Ten posledný v minulej sezóne a aj prvý v aktuálnej. Víťazný hetrik však slovenská lyžiarka Petra Vlhová nezavŕšila.

V americkom Killingtone prišla 22-ročná Liptáčka o šancu bojovať o triumf už v prvom kole. Aj pre nepríjemný protivietor jej nevyšiel úvod jazdy a na líderku Mikaelu Shiffrinovú stratila sekundu a 45 stotín.

"Je to skvelé víťazstvo v domácom prostredí a ďakujem divákom za skvelé atmosféru," vyhŕklo z víťazky v prvom vyjadrení pre publikum.

Posun na druhú priečku

Po prvom kole bola Vlhová piata. Druhá jazda jej vyšla lepšie, ale spokojná s ňou nebola.

Slovenská lyžiarka bola priebežne na čele, za ňou šli ešte štyri pretekárky. Švédka Frida Hansdotterová a Rakúšanka Bernadette Schildová však zaostali a Švajčiarka Wendy Holdenerová jazdu nedokončila.

Vlhová sa tak posunula na druhú priečku. Zvíťazila Američanka Shiffrinová.

"V prvom kole som sa necítila úplne ideálne. Nebola som vo svojej koži a celkom som sa aj trápila. Z piateho miesta som bola trochu nešťastná. V druhom kole som dala do toho všetko. Išla som na 120 percent," uviedla dvadsaťdvaročná Vlhová, reakcie sprostredkoval jej manažér Richard Galovič.

Nakoniec to vyšlo na druhé miesto. Som šťastná, aj keď trošku mrzí ten veľký odstup na Shiffrinovú. Je to s ňou boj," pokračovala Vlhová.

"Nepozerám sa na tabuľku, či som prvá alebo druhá. Stále chcem len predviesť svoju jazdu, odovzdať čo najlepší výkon. Tabuľky budem riešiť na konci sezóny."

Slovenka vyhrala pred dvoma týždňami úvodný slalom sezóny vo fínskom Levi, keď tesne zdolala Shiffrinovú. Obe sú spolu na čele priebežného hodnotenia slalomu.

Druhá Slovenka Veronika Velez-Zuzulová na svahoch zatiaľ pre zranenie chýba.

Prvé preteky vo Svetovom pohári by mala absolvovať až po Novom roku.

V obrovskom slalome bola desiata

Už v sobotu sa v Killingtone jazdil aj obrovský slalom. Vlhová v ňom skončila desiata, čo je jej štvrtý najlepší výsledok v tejto disciplíne v kariére.

Zatiaľ bola najvyššie na siedmom mieste, v prvom obrovskom slalome sezóny v Söldene bola šestnásta.

Top 10 je vždy úspech, ale určite by som aj v obráku chcela viac.


Petra Vlhová, slovenská lyžiarka

Vlhová s výsledkom nebola veľmi spokojná. Podľa predstáv jej nevyšla hlavne druhá jazda, hoci trať staval jej tréner Livio Magoni.

„Top 10 je vždy úspech, ale určite by som aj v obráku chcela viac,“ priznala na svojom facebooku.

„Vážim si však aj tento úspech. Tvrdo pracujeme a verím že postupne prídu aj lepšie výkony a ešte hodnotnejšie umiestnenia," dodala.

Ďalší klasický aj obrovský slalom sú vo Svetovom pohári na programe krátko pred Vianocami vo francúzskom Courcheveli.

Vlhová by však podľa pôvodného plánu mala štartovať už o dva týždne v St. Moritzi vo svojej novej disciplíne – super G.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní:

Poradie vo Svetovom pohári (po 4 z 39 pretekov):

1.Mikaela ShiffrinováUSA305 b
2.Petra VlhováSR221 b
3.Viktoria RebensburgováNemecko200 b
4.Frida HansdotterováŠvédsko141 b
5.Stephanie BrunnerováRakúsko132 b
6.Manuela MoelggováTaliansko129 b

Poradie v hodnotení slalomu SP (po 2 z 12 pretekov):

1.Petra VlhováSR180 b
Mikaela ShiffrinováUSA180 b
3.Frida HansdotterováŠvédsko95 b
4.Anna Swennová-LarssonováŠvédsko76 b
5.Denise FeierabendováŠvajčiarsko65 b
6.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko60 b
Petra Vlhová zašla v prvom kole solídnu jazdu. (Autor: TASR/AP)

Prehľad pódiových umiestnení Petry Vlhovej:

11. novembra 2017 - Levi (Fín.) / 1. miesto/

13. decembra 2015 - Aare (Švéd.) / 1. miesto/

18. marca 2017 - Aspen (USA) / 1. miesto/

3. januára 2017 - Záhreb (Chor.) / 2. miesto/

26. novembra 2017 - Killington (USA) / 2. miesto

29. decembra 2015 - Lienz (Rak.) / 3. miesto/

15. januára 2016 - Flachau (Rak.) / 3. miesto/

12. novembra 2016 - Levi (Fín.) / 3. miesto/

Online prenos: Slalom žien - Killington 2017 (2. kolo, Petra Vlhová)

Zjazdové lyžovanie
26.11.2017 o 19:00
SP - slalom žen, 2. kolo. Killington
Prenos
Mikaela Shiffrinová má za sebou vydarený domáci víkend. Včera skončila v obrovskom slalome druhá a dnes vo svojej parádnej disciplíne nenašla premožiteľku. Na svoje konto si pripisuje 26. slalomové víťazstvo a ide do čela celkového poradia Svetového pohára. Každopádne, skvelé druhé miesto si vyjazdila Petra Vlhová, čim napodobnila výkon Veroniky Velez-Zuzulovej z minulého roka. Druhé kolo jej vyšlo skvele a vďaka tomu jej patrí aj druhé miesto v celkovom poradí Svetového pohára. Stupne víťazov v americkom Killingtone dnes dopĺňa Rakúšanka Bernadette Schildová. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Druhé kolo skončilo.
1
ONLINE: Slalom žien - Killington 2017 (2. kolo) | Sportnet.skPodobný scenár ako z fínskeho Levi tentokrát neuvidíme. Mikaela Shiffrinová predviedla najlepšie druhé kolo, ktoré však nebolo oveľa rýchlejšie než v prípade Petry Vlhovej. Náskok z prvého kola však bol obrovský, a tak americká kométa bez problémov vyhráva domáce preteky.
2
ONLINE: Slalom žien - Killington 2017 (2. kolo) | Sportnet.skŠvajčiarski fanúškovia musia momentálne prežívať obrovské sklamanie. Wendy Holdenerová chybovala už v hornej časti trate, čím prišla o šancu na dobrý výsledok. Následne sa vrátila späť, no po ďalšej chybe svoju jazdu s päťsekundovým mankom zabalila.
3
Petra Vlhová skončí aj v druhých pretekoch sezóny na stupňoch víťaziek. Bernadette Schildová viedla do polovice trate, ale napokon nestačila na rodáčku z Liptovského Mikuláša. Stratila na ňu viac než sekundu, čo je len dokazuje, ako skvele išla Petra Vlhová spodnú časť trate. Rakúšanka je priebežne druhá.
4
Frida Hansdotterová je vynikajúca slalomárka, ale ani jej umenie nestačilo na výkon Petry Vlhovej. Tesne za tretím medzičasom spravila Švédka obrovskú chybu a napokon jej patrí priebežná tretia pozícia. No, keby nebolo tej chyby, bolo by to mimoriadne tesné.
5
ONLINE: Slalom žien - Killington 2017 (2. kolo) | Sportnet.skPetra Vlhová sa pustila dolu svahom tak, ako to u nej býva zvykom. Nebojácnou jazdou si držala komfortný náskok z prvého kola, zvládla aj náročnú strednú časť a napokon preťala cieľový priestor s náskokom 1,06 sekundy. Najlepšie druhé kolo je jasným útokom na stupne víťaziek. Fantastická jazda!
6
Tesne pred Petrou Vlhovou sa pustila dolu svahom ďalšia Švédka – Emelie Wikströmová. Do polovice trate si držala svoj náskok, ale druhá časť jej nevyšla. Napokon stratila takmer sekundu a zaraďuje sa pred Michelle Gisinovú.
7
Michelle Gisinová je skôr špecialistkou na rýchlostné disciplíny, čo sa prejavilo. Predviedla až dvanáste najlepšie druhé kolo a so stratou 94 stotín sekundy jej patrí priebežná šiesta pozícia.
8
Po ďalšej reklamnej pauze sa nám predviedla Anna Swenn-Larssonová. Švédska pretekárka bojovala o priebežné prvé miesto do posledných metrov, ale napokon je veľmi spokojná aj s priebežnou druhou priečkou. Stratila pritom len 33 stotín sekundy.
9
ONLINE: Slalom žien - Killington 2017 (2. kolo) | Sportnet.skŠvajčiarsko má dnes veľké želiezko v ohni, no ešte pred Wendy Holdenerovou sme sledovali jazdu jej krajanky Denise Feierabendovej. Tá vôbec nebola na zahodenie a s časom 1:43,61 ide Švajčiarka s komfortným náskokom šiestich desatín do čela pretekov.
10
A poďme na najlepšiu desiatku prvého kola. Tú otvorila Manuela Mölggová, ale jej jazda vydarená nebola. Talianka od začiatku pôsobila rozhárane až napokon prišla chyba, po ktorej tvrdo spadla na zadok.
11
Nina Haver-Løsethová nemá v úvode sezóny práve najlepšiu formu, čo sa potvrdilo nielen včera, ale aj dnes. V americkom Killingtone sa zaraďuje na priebežné piate miesto, s čím taká kvalitná slalomárka nemôže byť spokojná.
12
Predposlednou Taliankou dnešných pretekov bola Irene Curtoniová. Jej jazda nebola zlá, ale napokon to nestačí ani na priebežné stupne víťaziek. Jej strata predstavuje 39 stotín, čo stačí na štvrté miesto.
13
ONLINE: Slalom žien - Killington 2017 (2. kolo) | Sportnet.skMáme novú líderku! Česť rakúskemu lyžovaniu zachraňuje Katharina Gallhuberová, ktorá predviedla vôbec najlepšie druhé kolo a ide do čela s náskokom troch desatín. Fantastický výkon, na to, že štartovala s číslom 38.
14
Maren Skjøldová je v poradí piatou pretekárkou, ktorá svoje druhé kolo nedokončila. Dostala klasický špicar, z ktorého sa už nedalo dostať. Nórka je veľmi sklamaná, čomu sa jej ani nedivím.
15
Po reklamnej prestávke sa nám v plnej paráde ukázala Chiara Costazzová. Talianska pretekárka síce stratila svoj náskok v úseku medzi druhým a tretím medzičasom, ale napokon je od Nemky lepšia o tri stotinky sekundy.
16
Rakúska pohroma pokračuje! Svoju druhú jazdu nedokončila ani Katharina Truppeová, ktorá mala výhodné štartové číslo 9. Pri jednej z bránok sa naklonila na ľavý bok, z čoho sa následne nedokázala dostať.
17
Christine Geigerovej prvé kolo príliš nevyšlo, čo chcela odčiniť svojou druhou jazdou. Podobne ako predošlé pretekárky ale stratila veľa času v druhej polovici trate, a tak za vedúcou Marinou Wallnerovou zaostala o 92 stotín sekundy.
18
Za mohutného aplauzu domácich fanúšikov sa dolu svahom pustila Resi Stieglerová. Skúsená pretekárka ale nie je so svojou jazdou spokojná, keďže najmä druhá časť bola pomalá. Američanka zaostala o 1,14 sekundy, čo nie je dobrá vizitka.
19
Lena Dürrová mala na štarte náskok trinástich stotín sekundy, no podobne ako Maruša Ferková stratila veľa času na treťom medzičase. Celkovo zaostala o 88 stotín sekundy, vďaka čomu jej patrí priebežné štvrté miesto.
20
Stephanie Brunnerová napodobnila nevydarený výkon svojej krajanky Michaely Kirchgasserovej. Pri jednej z bránok sa až príliš naklonila na pravú stranu. To ju natoľko rozhodilo, že ďalšiu bránku minula a vypadáva.
21
Úvodnú desiatku pretekárok druhého kola nám ukončila Maruša Ferková. Prvá polovica trate bola ešte solídna, no následne akoby Slovinke došli sily. Stratila 1,37 sekundy a zaraďuje sa až na priebežné siedme miesto.
22
Spomínali sme, že trať druhého kola staval kanadský tréner, no Marie-Michéle Gagnonová to absolútne nevyužila. Chybovala už vo vrchnej časti trate a dokonca sa nedostala ani na métu prvého medzičasu.
23
Nemka Marina Wallnerová predviedla veľmi peknú rytmickú jazdu. Každým medzičasom svoj náskok zvyšovala a napokon ide do jasného vedenia. Laurence St. Germainová tlieska svojej súperke, ktorá bola v súčte oboch kôl o 56 stotín rýchlejšia.
24
Prvou slovinskou pretekárkou druhého kola bola Ana Buciková. Na treťom medzičase strácala jedinú stotinku, no záver jej príliš nevyšiel a so stratou 0,34 sekundy sa zaraďuje na priebežný bronzový stupienok.
25
Tak toto je už tradičný obrázok. Michaela Kirchgasserová svoju jazdu preriskovala, snažila sa napraviť nevydarené prvé kolo, ale napokon po chybe neprešla cieľovým priestorom. Rakúšanka tak dnes bodovať nebude.
26
Povesť francúzskeho alpského lyžovania sa snažila zachrániť Adeline Baudová Mugnierová, ale ani jej druhé kolo príliš nevyšlo. Dokonca je horšia než jej krajinka. Momentálne jej patrí štvrté miesto so stratou 47 stotín.
27
Nastasia Noensová išla od začiatku veľmi dynamicky, no spravila až príliš veľa menších chýb. Francúzka sa zaraďuje len na priebežné tretie miesto, pretože na kanadskú líderku stratila viac než štyri desatiny. O spokojnosti nemôže byť ani reči.
28
Na trati sme mali aj prvú kanadskú pretekárku – Laurence St. Germainovú. Úvodná časť trate jej síce príliš nevyšla, ale následne zlepšila svoj výkon a dostáva sa na prvú pozíciu. Jej náskok predstavuje 21 stotín sekundy.
29
Hneď v úvode druhého kola máme zmenu na líderskej pozícii. Rakúšanka Katharina Liensbergerová predviedla vydarenejšiu jazdu ako jej švédska súperka a ide do čela s komfortným náskokom 1,09 sekundy. Spokojnosť dokazuje aj jej široký úsmev.
30
Estelle Alphandová má svoju jazdu druhého kola za sebou. V niektorých bránkach nepôsobila práve najistejšie, ale v Killingtone bude so štartovým číslom 34 bodovať. Úvodný čas stanovila na 1:46,40 min.
ŠTART
Druhé kolo slalomu žien v americkom Killingtone sa práve začalo. Ako prvá sa vydáva medzi bránky Estelle Alphandová, ktorá obsadila poslednú postupovú pozíciu.
Vážení čitatelia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z druhého kola slalomových pretekov v americkom Killingtone. Pri neúčasti Veroniky Velez-Zuzulovej je našou najväčšou nádejou Petra Vlhová, ktorá aj dnes bude bojovať o pódium. Druhé kolo sa začína už o 19:00 hod.

VLHOVÁ STRÁCA NA PÓDIUM 16 STOTÍN

Víťazkou prvého kola sa stala americká hviezda Mikaela Shiffrinová. Traťou prešla za 49,57 sekundy a pred druhou jazdou si vytvorila najlepšiu východiskovú pozíciu. Pod stratu jednej sekundy sa dostala len Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá bude v druhom kole štartovať ako predposledná. Veľmi tesné rozstupy sú medzi tretím a piatym miestom. Bernadette Schildová stratila na kráľovnú minuloročnej sezóny 1,29 sekundy, čo je len o 16 stotín menej ako v prípade piatej Petry Vlhovej. Slovenka neurobila počas prvej jazdy väčšiu chybu a hoci nie sú jej šance na víťazstvo také vysoké ako v Levi, aj dnes môže zabojovať o umiestnenie v TOP 3. Medzi rakúsko-slovenské duo sa ešte zmestila ďalšia výborná slalomárka – Švédka Frida Hansdotterová.

OBHÁJI SHIFFRINOVÁ VLAŇAJŠÍ TRIUMF?

Prvé kolo bolo pomerne náročné o čom svedčí 14 vypadávajúcich pretekárok. Češka Martina Dubovcová mala smolu. Skončila na 34. mieste, a tak sa do druhého kola nepozrie. To stavia kanadský tréner Luca Agazzi, no predstavia sa v ňom len dve reprezentantky z krajiny javorového listu. O niečo lepšie, na 22. mieste, sa umiestnila skúsenejšia Marie-Michele Gagnonová, ktorá na vedúcu Američanku stratila viac než tri sekundy. Mikaela Shiffrinová domácu trať pozná dokonale a triumfovala tu aj vlani. S odstupom 73 stotín sekundy za sebou nechala Veroniku Velez-Zuzulovú a tretia skončila Wendy Holdenerová. Petra Vlhová podobne ako v dnešnom prvom kole skončila piata, keď ju od pódia delila pol sekunda. Momentálne stále vedie poradie slalomovej disciplíny a živí nádej na udržanie červeného čísla pre líderku poradia.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 19:00.

Súvisiace články