Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Lacko na Australian Open skončil, proti favoritovi nezískal ani set

Lukáš Lacko čelí zatiaľ najťažšej prekážke na tohtoročnom Australian Open. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 20. jan 2017 o 09:55

Slovák nastúpil v Melbourne proti Japoncovi Keiovi Nišikorimu na tretí vzájomný zápas. Všetky prehral.

Australian Open - 3. kolo

(celková dotácia 50 miliónov austrálskych dolárov, tvrdý povrch)

Lukáš Lacko (SR) - Kei Nišikori (Jap.-5) 4:6, 4:6, 4:6

MELBOURNE. Slovenský tenista Lukáš Lacko neuspel v treťom kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. V pozícii kvalifikanta podľahol piatemu nasadenému Japoncovi Keiovi Nišikorimu v troch setoch 4:6, 4:6, 4:6.

Ani v treťom vzájomnom zápase nenašiel recept na finalistu US Open z roku 2014. Napriek prehre však v Melbourne vyrovnal svoje maximum z januára 2012. Aj vtedy vyhral vrátane kvalifikácie päť duelov, zastavil ho až Španiel Rafael Nadal.

Japonec hral variabilnejšie

Lacko odvrátil na začiatku stretnutia s Nišikorim za stavu 1:1 tri brejkbaly, v siedmom geme však prišiel o podanie a Japonec získal prvý set vo svoj prospech.

Nišikori, ktorý stratil pri vlastnom servise iba tri fiftíny, ťažil z výborného pohybu. Hral variabilnejšie, bol dôraznejší v dlhých výmenách, lepšie returnoval a hneď na začiatku druhého setu Lackovi opäť zobral podanie.

Pozrite si, ako vyzeral zápas Lukáša Lacka s Keiom Nišikorim.: fotogaléria

22.2.2017

Následne prišlo ku krátkej dažďovej prestávke, počas ktorej organizátori zatiahli strechu arény Margaret Courtovej. Halové podmienky Nišikorimu vyhovovali a po ďalšom brejku odskočil súperovi na 5:1. Lacko síce v ďalších minútach vďaka zlepšenej hre znížil na 4:5, no v desiatom geme si Nišikori udržal podanie.

O osude tretieho setu rozhodol Japoncov brejk za stavu 2:2.

Čaká ho Federer

Nišikori bol rád, že vyhral v troch setoch. "Teší ma, že som postúpil medzi najlepšiu šestnástku. Bol to skvelý duel, diváci si prišli na svoje," povedal v prvom interview priamo na kurte najlepší ázijský tenista.

Kei Nišikori postúpil bez väčších problémov. (Autor: TASR/AP)

"Dnes ma podržalo podanie, v dôležitých momentoch som si dokázal pomôcť kvalitným prvým servisom. V treťom sete som zažil viacero krušných chvíľ, no zvládol som to. Na Australian Open sa cítim ako doma, mám tu veľa fanúšikov, ktorí ma podporujú," dodal. V súboji o postup do štvrťfinále narazí na Rogera Federera, ktorý si hladko v troch setoch poradil s Čechom Tomášom Berdychom.

Posunie sa dopredu

Dvadsaťdeväťročný člen TK Kúpele Piešťany Lacko, ktorý má zázemie v akadémii Love 4 Tennis Erika Csarnakovicsa v Bratislave, čelil dvadsaťsedemročnému Nišikorimu po tretí raz v kariére. Aktuálne je jeho bilancia už 0:3 na zápasy a 1:8 na sety po prehrách v Miami 2012, Washingtone 2014 a Melbourne 2017.

Lacko si odnáša prémiu 130 000 austrálskych dolárov brutto a spolu s kvalifikáciou stopätnásť bodov do rebríčka. V jeho online verzii sa aktuálne ocitol na 108. mieste. Pred turnajom mu patrila 121. priečka.

Online prenos:

Australian Open - muži
20.01.2017 o 09:54
Prenos
Lukáš Lacko môže byť so svojim vystúpením na Australian Open maximálne spokojný. Prešiel trojkolovou kvalifikáciou, úspešné zvládol prvé dve kolá a ani v zápase s Keiom Nišikorim si hanbu neurobil. Jednému z favoritov celého turnaja napokon podľahol po setoch 4:6, 4:6, 4:6. Slovenský tenis už nemá v mužskej časti turnaja svoje zastúpenie, a tak všetci budeme držať palce aspoň Dominike Cibulkovej. Japonský tenista vďaka dnešnej výhre postupuje do osemfinále turnaja, kde ho čaká zrejme Roger Federer. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný deň. Týmto zápasom vás sprevádza Miroslav Kováčik.
Koniec zápasu
4:6
ONLINE - Australian Open: Lukáš Lacko - Kei Nišikori | Sportnet.skJe dobojované. Kei Nišikori dnešný zápas ukončil priamym bodom z podania. Lukáš Lacko mu síce výrazne dokázal vzdorovať v každom sete, no spanilá jazda nášho tenistu sa na Australian Open 2017 končí.
15-40
Kei Nišikori si vybojoval na svoje konto dva mečbaly. V dlhej výmene napokon donútil súpera chybovať, keď bol kľúčový najmä bekhendový úder krížom.
15-30
Japonský tenista predviedol ďalšie skvelé podanie. Vďaka nemu sa dostal do prevahy a výmenu ukončil jednoduchým skrátením hry.
15-15
Kei Nišikori ukázal svoju veľkosť. Dobrým podaním si vytvoril pozíciu a výmenu ukončil bekhendovým víťazným úderom.
15-0
Lukáš Lacko začína famózne. Dokonale sa položil do svojho forhendového úderu a zaznamenáva víťazný úder priamo z returnu.
4:5
Lukáš Lacko ľahšiu časť svojej misie zvládol. Podanie si síce udržal, no ak chce ešte niečo spraviť s dnešným zápasom, musí v nasledujúcej hre prelomiť podanie Keia Nišikoriho.
40-15
Lukáš Lacko bol vo výmene lepším hráčom. Na jej konci si prešiel na sieť a poľahky zakončil výmenu vo svoj prospech.
30-15
Slovenský tenista mal teraz aj šťastie. Kei Nišikori sa zaskvel dobrým returnom, no pri snahe o víťazný úder poslal loptičku len do siete.
15-15
Kei Nišikori si v tejto výmene počínal ako skúsený tenista. Súpera zaskočil skrátením hry a vyrovnáva skóre deviateho gemu.
15-0
Lukáš Lacko začína veľmi dobre. Dobrým podaním si vytvoril pozíciu a výmenu ukončil nekompromisným forhendovým úderom po čiare.
3:5
Kei Nišikori drží svoje podanie a od dnešného víťazstva ho delí už len jeden gem. Lukáš Lacko pôjde o chvíľu podávať na udržanie v celom zápase.
30-40
To je škoda, Lukáš Lacko sa k brejkbalu nedostáva. Kei Nišikori diktoval tempo výmeny a ukončil ju úderom do protipohybu súpera.
30-30
Lukáš Lacko teraz dokonale využil slabší druhý servis súpera. Oprel sa už do svojho returnu, ktorý skončil presne v rohu ihriska.
15-30
A ďalší forhendový víťazný úder v podaní japonského samuraja. Kei Nišikori tak otáča priebeh ôsmeho gemu na svoju stranu.
15-15
Tentokrát to Kei Nišikori zahral priam skvostne. Jeho forhendový úder bol zahraný pod veľkým uhlom a Lukáš Lacko naň nedokázal reagovať.
15-0
Lukáš Lacko diktoval tempo výmeny a dočkal sa chyby svojho súpera. Kei Nišikori nasmeroval loptičku tesne za základnú čiaru.
3:4
Lukáš Lacko zvláda náročnú situáciu a ešte sa drží v hre o tretí set. Teraz by však nutne potreboval získať podanie súpera. Zatiaľ sa mu to podarilo len raz.
40-30
Brejkbal z toho našťastie nebude. Kei Nišikori sa nevyvaroval zbytočnej chyby z forhendovej strany, čím daruje bod svojmu súperovi.
30-30
Lukáš Lacko si komplikuje cestu za ziskom siedmeho gemu. Loptička z jeho rakety totiž končí ďaleko za základnou čiarou.
30-15
Lukáš Lacko predviedol skvelé podanie aj z pravej strany. Kei Nišikori nestihol dostatočne reagovať a loptičku poslal len do siete.
15-15
Lukáša Lacka počas celého zápasu drží na vodou jeho podanie. Na svoje konto si pripisuje ďalší bod priamo zo servisu.
0-15
Kei Nišikori prilepil loptičku o bočnú čiaru a dostáva sa do vedenia. Jeho bekhendový úder bol milimetrový a absolútne presný.
2:4
Priamym bodom z podania ukončuje Kei Nišikori šiesty gem tretieho setu. Japonec tak potvrdzuje získaný brejk z predošlej hry.
30-40
Po dvojchybe prichádza aj zbytočná nevynútená chyba. Kei Nišikori si tak výrazne komplikuje cestu za potvrdením brejku.
15-40
Čistá hra z toho napokon nebude. Japonský tenista sa previnil dvojchybou, ktorá ho však v tejto chvíli príliš mrzieť nemusí.
0-40
Víťazný úder z forhendovej strany znamená, že Kei Nišikori má šancu ukončiť gem pri svojom podaní čistou hrou. Podarí sa mu to?
0-30
A ďalšia výmena putuje na stranu japonského tenistu. Ten bol jasne aktívnejší a donútil slovenského hráča chybovať.
0-15
Kei Nišikori potvrdzuje brejk z predošlej hry a začína veľmi dobre. Šikovne skrátil hru a nedal tak Lukášovi Lackovi žiadnu šancu na reakciu.
2:3
ONLINE - Australian Open: Lukáš Lacko - Kei Nišikori | Sportnet.skKei Nišikori sa zaskvel parádnym víťazným úderom priamo z returnu. Získava tak potrebný brejk a míľovými krokmi smeruje za postupom do ďalšieho kola.
40-A
Jastrabie oko ukázalo, že úder slovenského tenistu skončil tesne za základnou čiarou. Kei Nišikori má výhodu ďalšieho brejkbalu.
40-40
Kei Nišikori sa ešte drží v hre o piaty gem. Už po niekoľkýkrát sa predviedol víťazným úderom priamo z returnu. Máme pred sebou zhodu.
40-30
Lukáš Lacko otáča priebeh piateho gemu na svoju stranu. Po priamom bode z podania bude mať výhodu jedného gembalu.
30-30
Lukáš Lacko si opäť pomohol dobrým podaním. Vďaka nemu veľmi rýchlo zmazal náskok svojho japonského protivníka.
15-30
Lukáš Lacko sa počas celej výmeny bránil, no napokon podľahol tlaku svojho súpera. Rodák z Piešťan bude čeliť nepriaznivému stavu.
15-15
Následne ale slovenský tenista chybuje. Po dlhšom čase bol pri loptičke neskoro a nasmeroval ju len do polovice siete.
15-0
Lukáš Lacko vstupuje do svojho gemu na podaní veľmi dobre. Priamym bodom z podania sa dostáva do vedenia.
2:2
Lukáš Lacko už troška vypustil túto výmenu a dovolil japonskému tenistovi zahrať víťazný úder z bekhendovej strany. Stav tretieho setu je tak vyrovnaný.
0-40
Kei Nišikori prekvapil svojho súpera podaním z pravej strany. Vďaka nechytateľnému podaniu môže ukončiť gem čistou hrou.
0-30
Japonský tenista predviedol veľmi pekný bekhendový úder a práve ten bol základom je úspechu. Kei Nišikori smeruje za vyrovnaním skóre.
0-15
Kei Nišikori začína svoj gem na podaní úspešne. Priamym bodom z podania sa japonský tenista dostáva do tesného vedenia.
2:1
ONLINE - Australian Open: Lukáš Lacko - Kei Nišikori | Sportnet.skLukáš Lacko zvláda náročný gem. Záverečnú výmenu tretieho gemu zakončil parádnym úderom po čiare, ktorému zatlieskala aj slušná divácku kulisa v Margaret Court Arene.
A-40
Lukáš Lacko získava výhodu na svoju stranu. Opäť mu ale výrazne mohol svojou chybou aktuálne piaty hráč sveta Kei Nišikori.
40-40
Kei Nišikori doslova zahodil svoju šancu. Vo výmene mal jasnú prevahu, no jeden z forhendových úderov poslal za základnú čiaru.
40-A
Lukáš Lacko si prešiel na sieť, no tam nebol úspešný. Kei Nišikori si tak vypracoval možno rozhodujúci brejkbal v tomto zápase.
40-40
Lukáš Lacko posiela loptičku za základnú čiaru a tak tretí gem bude pokračovať. Na scéne máme druhú zhodu.
A-40
Lukáš Lacko v správny čas vyťahuje nechytateľné podanie. Ďalšie jeho eso znamená, že výhoda putuje na slovenskú stranu.
40-40
Kei Nišikori sa ešte drží v hre o zisk tretieho gemu. Fantastickým víťazným úderom priamo z returnu upravuje skóre na zhodu.
40-30
Lukáš Lacko predviedol z pravej strany výborné podanie. Priamym bodom si tak na svoju stranu vypracovať šancu na ukončenie gemu.
30-30
Našťastie to Lukáš Lacko zvládol. Vo výmene bol aktívnejší a donútil svojho súpera poslať loptičku len do autu.
15-30
Lukáš Lacko chybuje a úderom do siete dáva šancu svojmu súperovi. Ten je tak blízko k brejkbalovým príležitostiam.
15-15
Teraz treba japonského tenistu pochváliť. Úderom po čiare zaskočil nášho tenistu a ten sa následne nedokázal vrátiť späť do výmeny.
15-0
Lukáš Lacko z pravej strane predviedol skvelý servis a pri svojom podaní sa dostáva do tesného náskoku. Kei Nišikori poslal loptičku len do siete.
1:1
Lukáš Lacko nasmeroval loptičku tesne vedľa bočnej čiary. Kei Nišikori tak napriek menším problémom drží svoje podanie a vyrovnáva skóre na 1:1.
30-40
Kei Nišikori predviedol veľmi dobé technické podanie von z dvorca. Lukáš Lacko si s ním nepodaril a loptičku poslal len do siete.
30-30
Lukáš Lacko bol vo výmene jednoznačne aktívnejší a zaslúžene získava bod na svoju stanu. Kei Nišikori sa síce dostal z defenzívy, no výmenu ukončil úderom do siete.
15-30
V druhom geme si prvý bod pripisuje na svoje konto aj Lukáš Lacko. Dobrým úderom pod nohy zaskočil súpera a ten následne loptičku nasmeroval len do siete.
0-30
Kei Nišikori zahral súperovi do protipohybu, čo bolo základom jeho úspechu. Lukáš Lacko síce ešte loptičku zachytil, no poslal ju len do siete.
0-15
Kei Nišikori začína dobre a priamym bodom z podania sa dostáva do vedenia. Return Lukáša Lacka končí ďaleko za základnou čiarou.
1:0
Lukáš Lacko vstupuje lepšie do tretieho setu. Slovenský tenista ukončil prvý gem ďalším esom, vďaka čomu sa dostáva do tesného vedenia.
40-30
Výborne to teraz zahral Lukáš Lacko. Po servise prešiel do útoku a víťazným úderom z bekhendu nedal súperovi žiadnu šancu.
30-30
Výborná výmena z oboch strán. Napokon sa ale teší Kei Nišikori, ktorý vyhnal súper mimo dvorca a následne poľahky ukončil výmenu vo svoj prospech.
30-15
Kei Nišikori teraz akoby súpera vystrašil svojim prechodom na sieť. Lukáš Lacko mal dostatok času na obhodenie, no loptička končí len v sieti.
30-0
Lukáš Lacko sa teraz zaskvel esom z druhého podania. Kei Nišikori trošku situáciu podcenil a podanie na T-čko príliš nečakal.
15-0
Aj tretí set začal na podaní slovenský tenista. Práve na jeho konto putuje prvý bod, keďže Kei Nišikori sa nevyvaroval zbytočnej chyby z forhendu.
4:6
ONLINE - Australian Open: Lukáš Lacko - Kei Nišikori | Sportnet.skLukáš Lacko v koncovke druhého setu príkladne zabojoval, no vymazať náskok súpera sa mu napokon nepodarilo. Po jeho údere do siete si Kei Nišikori určite poriadne vydýchol a ide do vedenia 0:2 na sety.
30-40
Druhý set ešte nekončí. Kei Nišikori chcel zahrať víťazný úder z forhendovej strany, ale jeho úder skončil tesne vedľa bočnej čiary.
15-40
Japonský tenista si pomohol kvalitným podaním. Lukáš Lacko ho len tak-tak vrátil na druhú stranu dvorca, ale Kei Nišikori už nemal problém ukončiť výmenu.
15-30
Kei Nišikori v správny moment vyťahuje bekhendový úder po čiare. Japonského tenistu tak delia opäť dve loptičky od zisku setu.
15-15
To je škoda. Slovenský tenista sa dostal do výmeny, no jeho forhendový úder po čiare zastavila páska. Kei Nišikori tak vyrovnáva skóre tohto gemu.
15-0
Lukáš Lacko sa dostáva do hry. Výrazne spresnil svoju hru a jeho súpera mu pomáha zbytočnými nevynútenými chybami.
4:5
Lukáš Lacko drží svoje podanie, napriek tomu, že čelil jednému setbalu. Kei Nišikori tak o chvíľu pôjde druhýkrát podáva na zisk druhého setu.
A-40
Lukáš Lacko má na svojom konte ďalšiu výhodu. Opäť zaúradovalo jeho kvalitné podanie, z ktorého pramenil priamy bod.
40-40
To je škoda. Lukáš Lacko sa vybral k sieti, mal dobrú pozíciu na útok, ale Kei Nišikori ho skvelým spôsobom dokázal obhodiť.
A-40
Lukáš Lacko zaznamenáva ďalší bod z podania a na svojom konto má výhodu. Tá zároveň znamená šancu na ukončenie tohto gemu.
40-40
Lukáš Lacko sa ešte drží v hre o druhý set. Pomohol si výborným podaním, z ktorého pramenil priamy bod. Na svete je tak zhoda.
30-40
Tentokrát už Japonec bude mať šancu ukončiť druhý set. Lukáš Lacko totiž posiela loptičku ďaleko za základnú čiaru.
30-30
Kei Nišikori posiela loptičku len do siete. Stále sa tak japonský tenista nedostal k setbalovej šanci, čo nás samozrejme len teší.
15-30
Kei Nišikori predviedol vynikajúci return a opäť sa dostáva na dosah setbalu. Lukáš Lacko nemal šancu reagovať a čelí nepríjemnému stavu.
15-15
Lukáš Lacko posiela loptičku vedľa bočnej čiary. Na pomoc si zobral aj jastrabie oko, no to len ukázalo pravdivosť výroku rozhodcov.
15-0
Lukáš Lacko predviedol skvelé podanie z pravej strany. Súpera vyhnal z dvorca a následne loptičku poslal na druhú stranu dvorca.
3:5
ONLINE - Australian Open: Lukáš Lacko - Kei Nišikori | Sportnet.skPodarilo sa! Lukáš Lacko zatlačil svojho súpera do defenzívy skvelým forhendovým úderom po čiare a donútil ho k následnej chybe. Slovenský tenista tak znižuje náskok súpera.
40-30
Kei Nišikori prvý brejkbal svojho súpera odvracia parádnym forhendovým úderom po čiare. Lukáš Lacko má ale stále jednu šancu na zisk brejku.
40-15
Lukáš Lacko sa predsa len dostáva k brejkbalovým šanciam. Jeho súper spravil tretiu nevynútenú chybu v tomto geme, čo sa len tak nevidí.
30-15
Kei Nišikori si v ten správny čas mohol priamym bodom z podania. Return Lukáša Lacka skončil ďaleko za základnou čiarou.
30-0
Lukáš Lacko dostáva nečakanú šancu na prelomenie podania. Kei Nišikori poslal loptičku za základnú čiaru a musí čeliť nepríjemnému skóre.
15-0
Kei Nišikori nezačína práve najlepšie. Oba jeho servisy boli príliš dlhé, a tak bod putuje na konto slovenského tenistu.
2:5
Slovenský tenista napokon drží svoje podanie. Kei Nišikori poslal loptičku len do siete, no mrzieť ho to príliš nemusí. O chvíľu pôjde podávať na víťazstvo v sete.
A-40
Lukáš Lacko si pomohol ďalším dobrým podaním. Japonský tenista Kei Nišikori si tak bude musieť na ďalší setbal ešte počkať.
40-40
Lukáš Lacko posiela loptičku len do autu. Namiesto potvrdenia podania sa tak rodák z Piešťan bude musieť predierať nepríjemnou zhodou.
40-30
Priamym bodom z podania sa Lukáš Lacko dostáva k možnosti ukončiť siedmy gem. Dúfajme, že sa mu to podarí a ešte sa udrží v druhom sete.
30-30
Kei Nišikori chcel ukončiť výmenu forhendovým úderom po čiare, no tentokrát nenamieril presne. Loptička skončila niekoľko centimetrov v aute.
15-30
Kei Nišikori poslal loptičku presne na bočnú čiaru a vďaka víťaznému úderu z forhendu sa dostáva na dosah setbalových možností.
15-15
Následne ale prichádza zbytočná chyba slovenského tenistu. Lukáš Lacko nasmeroval loptičku len do siete, čo teší jeho súpera.
15-0
Lukáš Lacko začína siedmy gem veľmi dobre. Podaním von z dvorca si vytvoril pozíciu pre útok a výmenu zakončil víťazným úderom.
1:5
Čistou hrou sa teraz zaskvel japonský favorit tohto zápasu. Kei Nišikori ide do vedenia 1:5, a tak bude Lukáš Lacko podávať na udržanie v sete.
0-40
Lukáš Lacko posiela loptičku len do siete, a tak má jeho japonský súper k dispozícii trojicu gembalov. Na podaní je Kei Nišikori zatiaľ stopercentný.
0-30
Kei Nišikori predviedol ďalší víťazný úder, tentokrát z bekhendovej strany. Pomaličky sa tak približuje k zisku druhého setu.
0-15
Kei Nišikori nezahral na sieti práve najistejšie. Lukáš Lacko mal možnosť obhodiť svojho súpera, ale loptičku nasmeroval len do siete.
1:4
Lukáš Lacko napokon situáciu zvládol a je jasné, že v druhom sete kanára nedostane. Pomohol si kvalitným servisom, z ktorého pramenila následná japonská chyba.
40-30
Slovenský tenista si zbytočne komplikuje situáciu úderom do siete. Zatiaľ ho to ale mrzieť nemusí, keďže má k dispozícii ešte jeden gembal.
40-15
Čistá hra z toho napokon nebude. Lukáš Lacko síce predviedol dobré podanie von z kurtu, no následný forhendový úder sa do kurtu nevošiel.
40-0
Lukáš Lacko si pomohol kvalitným druhým servisom. Kei Nišikori nereagoval práve najlepšie a loptičku poslal len do polovice siete.
30-0
Aj v ďalšej výmene je úspešnejší slovenský tenista. Kei Nišikori chcel zahrať víťazný úder po čiare, no je z toho len nevynútená chyba.
15-0
Lukáš Lacko by sa v druhom sete určite rád vyhol nepopulárnemu kanáru a robí pre to všetko. Piaty gem začína esom.
0:4
Ďalšie zaváhanie už Kei Nišikori nedopustil a víťazným úderom po čiare získava aj štvrtý gem druhého setu. O malú chvíľu pôjde podávať Lukáš Lacko.
15-40
Čistá hra z toho napokon nebude. Japonský tenista si teraz vybral slabšiu chvíľku a svoj forhendový úder poslal len do polovice siete.
0-40
Lukáš Lacko zjavne nie je vo svojej koži. Nedokáže súpera zatlačiť a sám robí až príliš veľa nevynútených chýb. Japonec má tri gembaly.
0-30
Okamžite po servise si japonský tenista prešiel na sieť a donútil svojho súpera poslať loptičku len do autu. Vyzerá to na ďalší bezproblémový gem.
0-15
Kei Nišikori podáva na potvrdenie ďalšieho brejku a začína veľmi dobre. Na jeho podanie dokázal Lukáš Lacko reagovať len úderom do siete.
0:3
ONLINE - Australian Open: Lukáš Lacko - Kei Nišikori | Sportnet.skTeraz sme boli svedkami snáď najdlhšej výmeny v dnešnom zápase. Bohužiaľ, na jej konci sa teší Kei Nišikori, ktorý sa zaskvel víťazným úderom po čiare. Japonec sa tak dostáva do komfortného vedenia.
30-40
Lukáš Lacko teraz nič nespravil zle, no napriek tomu bod neziskáva na svoje konto. Výborne skrátil hru, no Kei Nišikori ukázal rýchle nohy a z náročnej pozície zahral víťazný úder.
30-30
Lukáš Lacko musel zapojiť do hry svoje druhé podanie a Kei Nišikori toho dokázal využiť. Z forhendovej strany zahral víťazný úder priamo z returnu.
30-15
Kei Nišikori spravil školácku chybu na sieti. Zdanlivo jednoduchý volej nad hlavou posiela do autu, čím doslova daruje bod svojmu súperovi.
15-15
Lukáš Lacko v správny čas vyťahuje skvelé podanie a priamym bodom z podania vyrovnáva skóre tretieho gemu. Ďalšiu stratu podania si dovoliť nemôže.
0-15
Kei Nišikori predviedol skutočne skvelú sériu úderov z forhendovej strany. Lukáš Lacko sa statočne bránil, no napokon tlaku podľahol.
0:2
Kei Nišikori drží svoje podanie aj šiestykrát v dnešnom zápase. Momentálne je lepším hráčom na kurte a smeruje za postupom do ďalšieho kola.
15-40
Následne ale Lukáša Lacko posiela loptičku len do siete. To znamená, že Kei Nišikori má dve šance na potvrdenie brejku z predošlej hry.
15-30
Tak akoby som to trochu zakríkol. Kei Nišikori si na svoje konto pripisuje dvojchybu a sám si komplikuje cestu za potvrdením brejku.
0-30
Aj ďalší forhendový víťazný úder v podaní japonského tenistu. Vyzerá to tak, že drobná prehánka ho vôbec nevyviedla z rytmu.
0-15
Po približne 10-minútovej prestávke pokračujeme v dnešnom zápase. Kei Nišikori sa zaskvel forhendovým winnerom a bod putuje na jeho konto.
0:1
V austrálskom Melbourne sa nám rozpršalo, ale zápas nie je prerušený. Každopádne sa nehrá a kurt bude musieť byť vysušený. Medzitým sa už zatiahla aj strecha v Margaret Court Arene.
0:1
ONLINE - Australian Open: Lukáš Lacko - Kei Nišikori | Sportnet.skKei Nišikori bol vo výmene jasne aktívnejší a donútil svojho súpera chybovať. Hneď v úvodnom geme druhého setu tak získava servis slovenského tenistu.
40-A
Kei Nišikori umiestnil loptičku presne do rohu ihriska a vybojoval si tak výhodu na svoju stranu. Lukáš Lacko len neveriacky krúti hlavou.
40-40
Lukáš Lacko bol neskoro pri svojom forhendovom údery. Ten podľa toho aj dopadol, a tak prvý gem druhého setu bude pokračovať zhodou.
40-30
Lukáš Lacko posiela loptičku za základnú čiaru. Bolo to síce veľmi tesné, no slovenský tenista si napokon nezobral na pomoc jastrabie oko.
40-15
Loptička z rakety japonského tenistu končí len za základnou čiarou. To znamená, že Lukáš Lacko má výhodu dvoch gembalov.
30-15
Lukáš Lacko sa dostal z náročnej situácie a opäť mu svojou zbytočnou chybou mohol Kei Nišikori. Japonec nasmeroval loptičku len do siete.
15-15
Japonský tenista dokonale využil kratší úder nášho tenistu. Následne zahral forhendový víťazný úder a vyrovnáva skóre prvého gemu.
15-0
Lukáš Lacko otvoril druhý set na podaní a získava aj úvodný bod. Kei Nišikori totiž posiela loptičku z bekhendovej strany len do autu.
4:6
ONLINE - Australian Open: Lukáš Lacko - Kei Nišikori | Sportnet.skKei Nišikori svojim tretím esom v zápase ukončuje prvý set. Ten získava na svoju stranu, keďže ako rozhodujúci sa ukázal byť získaný brejk v siedmom geme.
15-40
Lukáš Lacko sa na seba hnevá, pretože sa dostal do výmeny, no sám ju ukončil nevynútenou chybou z forhendovej strany. Japonec má dva setbaly.
15-30
Lukáš Lacko si vytvoril prevahu vo výmene a zakončil ju razantným forhendovým úderom. Žeby ešte trochu zdramatizoval prvý set?
0-30
Lukáš Lacko teraz bojoval vo výmene ako lev, no napokon podľahol tlaku svojho súpera. Kei Nišikori potrebuje opäť už len dve loptičky.
0-15
Kei Nišikori podáva na víťazstvo v prvom dejstve a začína výborne. Priamym bodom z podania sa dostáva do tesného vedenia.
4:5
Lukáš Lacko sa napokon drží v hre o prvý set. Kei Nišikori mu pomohol ďalšou nevynútenou chybou, no o pár sekúnd sám môže dopodávať prvý set.
A-40
Setbal neprichádza ani v tomto momente. Kei Nišikori totiž nezvládol return podľa svojich predstáv a loptičku poslal len do polovice siete.
40-40
Deviaty gem prvého setu ešte nekončí. Lukáš Lacko totiž chybuje, keď z forhendovej strany poslal loptičku len za základnú čiaru.
40-30
Tentokrát mal slovenský tenista šťastie. Jeho súper diktoval tempo výmeny, bol aktívnejší, no z forhendovej strany poslal loptičku len do siete.
30-30
Lukáš Lacko posiela loptičku len do siete. To znamená, že japonský tenista potrebuje k zisku prvého setu už len dve loptičky.
30-15
Kei Nišikori zahral víťazný úder priamo z returnu a ešte tak dramatizuje priebeh deviateho gemu. Stále je však v lepšej pozícii jeho súper.
30-0
Kei Nišikori sa opäť pokúsil skrátiť hru. Tentokrát mu to ale nevyšlo podľa predstáv a loptičku skončila ešte na jeho strane dvorca.
15-0
Lukáš Lacko si teraz zaslúži pochvalu. Od začiatku diktoval tempo výmeny a napokon ju ukončil víťazným forhendovým úderom.
3:5
Kei Nišikori zahral výborne na sieti a čistou hrou potvrdzuje získaný brejk z predošlého gemu. O malú chvíľu tak pôjde Lukáš Lacko podávať na udržanie v prvom sete.
0-40
Kei Nišikori šikovne skrátil hru. Slovenský tenista to opäť vôbec nečakal a po loptičke sa prakticky ani nestihol rozbehnúť.
0-30
Aj japonský tenista sa môže pochváliť skvelým servisom. Teraz to ukázal v plnej paráde a pripisuje si na svoje konto druhé eso v zápase.
0-15
Kei Nišikori začína svoj gem na podaní veľmi dobre. Agresívnou hrou donútil súpera chybovať a dostáva sa do tesného vedenia.
3:4
ONLINE - Australian Open: Lukáš Lacko - Kei Nišikori | Sportnet.skLukáš Lacko prichádza o svoje podanie. V záverečnej výmene siedmeho gemu poslal loptičku len za základnú čiaru, čo veľmi teší aj Michaela Changa.
15-40
Bohužiaľ, po piatom ese prichádza aj premiérova dvojchyba. Slovenskému tenistovi nepomohlo ani jastrabie oko a bude musieť čeliť brejkbalom.
15-30
Lukáš Lacko reaguje na nepriaznivý stav tým najlepším možným spôsobom. Piatym esom v zápase znižuje náskok favorita zápasu.
0-30
Kei Nišikori zveľaďuje svoje vedenie v dôležitom siedmom geme. Tentokrát bol vo výmene aktívnejší a donútil súpera poslať loptičku len do siete.
0-15
Lukáš Lacko mal výhodu dobre rozbehnutú, no Kei Nišikori ho fantasticky dokázal obhodiť na sieti. Japonec sa tak dostáva do vedenia.
3:3
Japonec si aj tretíkrát v dnešnom dueli drží svoje podanie. V poslednej výmene to Lukáš Lacko prehnal s razanciou a poslal loptičku za základnú čiaru.
15-40
Kei Nišikori hral teraz trpezlivo a dočkal sa nevynútenej chyby slovenského hráča. Svetová päťka má tak opäť výhodu dvoch gembalov.
15-30
Veľmi dobré technické podanie predviedol japonský tenista. Priamym bodom z podania sa v šiestom geme dostáva do opätovného vedenia.
15-15
Kei Nišikori si dobrým podaním otvoril celý dvorec. Bekhendovým úderom ale posiela loptičku len za základnú čiaru, a tak daruje bod súperovi.
0-15
Po ďalšom chybnom verdikte rozhodcov sa výmena musela opakovať. Kei Nišikori sa dokázal skoncentrovať a zaznamenáva svoje prvé eso.
3:2
Štvrté eso v podaní slovenského tenistu ukončuje tento gem. Tentokrát Lukáš Lacko poslal loptičku priamo na podávacie T-čko, čo jeho súper nečakal.
40-0
Lukáš Lacko si vypracoval výhodu troch gembalov. Jeho výkon na podaní je zatiaľ pomerne slušný a Slovák sa môže oprieť o svoj prvý servis.
30-0
Následne slovenskému tenistovi pomáha aj chyba Keia Nišikoriho. Rodák z Piešťan má pri svojom podaní veľmi dobrú pozíciu.
15-0
Lukáš Lacko vstupuje do piateho gemu tým najlepším možným spôsobom. Podaním von z dvorca nedal favorizovanému súperovu žiadnu šancu.
2:2
Kei Nišikori zahral krásny víťazný úder, tentokrát z forhendovej strany. Bez väčších problémov si tak drží servis a vyrovnáva skóre prvého setu na 2:2.
15-40
Japonský tenista teraz situáciu trošku podcenil. Po servise si prešiel na sieť, no jeho nepripravenosť potrestal obhodením Lukáš Lacko.
0-40
Kei Nišikori ešte nestratil pri svojom podaní ani jednu loptičku. Podobne ako v prvom geme si pohodlne vypracoval tri gembaly.
0-30
Kei Nišikori opäť ukázal svoje kvality. Prezentoval sa krásnym bekhendovým úderom po čiare. Podľa domácej réžie dosiahol rýchlosť 140 km/h.
0-15
Japonský tenista musel ísť do výmeny len cez druhé podanie. To však bolo veľmi kvalitné a Lukáš Lacko naň nedokázal dostatočne reagovať.
2:1
Slovenský tenista získal päť loptičiek za sebou, odvrátil tri brejkbaly súpera a zaslúžene sa dostáva do vedenia. Kei Nišikori zatiaľ robí pomerne veľa chýb, čo však neznižuje výkon Lukáša Lacka.
A-40
Lukáš Lacko obracia priebeh tretieho gemu na svoju stranu. Výborne si pripravil pozíciu a výmenu ukončil precíznym volejom na sieti.
40-40
Japonský tenista sa v predošlej výmene dostal z veľkej defenzívy, no následne sa dopustil zbytočnej nevynútenej chyby. Tretia hra tak bude pokračovať zhodou.
30-40
Kei Nišikori teraz netrafil loptičku ideálne, a tak ju umiestnil len do výrazného autu. Japonec ale stále má výhodu jedného brejkbalu.
15-40
Lukáš Lacko je v nepríjemnej situácii, no prvý brejkbal súpera už stihol odvrátiť. V ten správny čas si mohol svojim druhým esom v zápase.
0-40
Kei Nišikori od začiatku zápasu potvrdzuje rolu favorita. Lukáš Lacko sa teraz ambiciózne vybral na sieť, no jeho súper ho dokázal prelobovať.
0-30
Po chybnom verdikte čiarového rozhodcu sa výmena musela opakovať. Kei Nišikori predviedol skvelý return a dostáva sa do nádejného vedenia.
0-15
Piatu loptičku za sebou získava japonský tenista. Teraz mu pomohla chyba Lukáša Lacka, ktorý nasmeroval loptičku za základnú čiaru.
1:1
Čistou hrou si Kei Nišikori udržal svoje podanie. V záverečnej výmene ukázal svoju šikovnosť a nečakane skrátil hru. Lukáš Lacko jeho úmysel vôbec nečakal.
0-40
Priamym bodom z podania si Kei Nišikori zaistil výhodu trojice gembalov. Vyzerá to tak, že bez najmenších problémov si aj on udrží podanie.
0-30
To je škoda. Lukáš Lacko si vytvoril prevahu, jeho súper len s námahou vrátil loptičku na druhú stranu, no Slovák ju následne posiela do siete.
0-15
Kei Nišikori dostal súpera pod tlak výborným krížnym bekhendovým úderom. Lukáš Lacko následne posiela loptičku len do autu.
1:0
Lukáš Lacko síce čelil nepríjemnému stavu, no v závere prvého gemu mu pomohli dve nevynútené chyby Keia Nišikoriho. Slovenský tenista sa tak dostáva do tesného vedenia.
40-30
Kei Nišikori bol v úvode výmeny aktívny a dokázal zatlačiť svojho súpera. Lukáš Lacko sa ale vymanil z defenzívy a pomohla mu aj zbytočná chyba súpera.
30-30
Aj Lukáš Lacko posiela loptičku iba do siete. Rodák z Piešťan tak bude čeliť nepríjemnému stavu hneď pri svojom prvom servise.
30-15
Lukáš Lacko si opäť pomohol výborným podaním. Jeho japonský súper nasmeroval loptičku len do siete, a tak daruje bod nášmu hráčovi.
15-15
Výborná odpoveď v podaní slovenského tenistu. Ten vyrovnáva skóre prvého gemu zápasu svojim prvým esom.
0-15
Dnešné stretnutie odštartoval na podaní Lukáš Lacko. V prvej výmene je ale úspešnejší Kei Nišikori, ktorý zahral víťazný úder priamo z returnu.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Obaja hráči sú už v Margaret Court Arene a po krátkej rozcvičke zabojujú o postup do štvrtého kola Australian Open 2017. Žreb síce vyhral favorizovaný Kei Nišikori, ale zápas začne na podaní Lukáš Lacko.
Prvý tenisový grandslam sezóny má dnes na programe piaty hrací deň. Slovenské farby bude hájiť Lukáš Lacko, ktorého v treťom kole Australian Open čaká náročná prekážka v podobe Keia Nišikoriho. V Margaret Court Arene sa zápas začne približne o 9:00 hod.

LUKÁŠ LACKO

Slovenský tenista Lukáš Lacko vstúpil do novej sezóny výborne. V austrálskom Melbourne prešiel trojkolovou kvalifikáciou a zaslúžene postúpil do hlavnej fázy turnaja. V prvom kole zvládol päťsetovú drámu s Albertom Ramosom-Vinolasom a následne si poradil aj so skúseným Izraelčanom Dudim Selom. V oboch zápasoch sa mohol oprieť o svoje prvé podanie, ktoré zapojil do hry v 60%. Až osemkrát stratil svoje podanie, no ani drobné výpadky ho neobrali o cenný postup do tretieho kola. Lukáš Lacko tak vyrovnal svoje maximum z tohto turnaja. Medzi najlepších 32 hráčov turnaja sa prebojoval aj v roku 2012, keď mu vystavil stopku Rafael Nadal. V live rebríčku figuruje rodák z Piešťan na 108. mieste, čo je o trinásť priečok vyššie ako pred začiatkom turnaja.

KEI NIŠIKORI

Japonský tenista Kei Nišikori je jasným favoritom dnešného zápasu. V posledných dvoch sezónach sa prebojoval do štvrťfinále a skoré vyradenie si nemôže dovoliť. Dobrú formu ukázal už v Brisbane, kde ho zdolal Grigor Dimitrov až vo finále. Na Australian Open si prešiel náročným duelom už v prvom kole, keď Andreja Kuznetsova zdolal až v piatich setoch. Následne si už počínal lepšie a Jeremyho Chardyho zdolal po setoch 6:3, 6:4, 6:3. Aktuálna svetová päťka má na servise podobné čísla ako slovenský tenista a je zaujímavé, že sa nedopustila ani jednej dvojchyby. S Lukášom Lackom si zverenec Michaela Changa zmeral sily dvakrát a v oboch prípadoch bol úspešný. Naposledy Japonec triumfoval v americkom Washingtone, keď zdolal Lukáša Lacka 2:1 na sety.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 09:00.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články