Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

ONLINE PRENOS: Servette Ženeva - Ružomberok (Európska liga, 1. predkolo)

Futbalisti MFK Ružomberok - ilustračná fotografia. (Autor: Dušan Hein - TASR)
Športové prenosy SME|27. aug 2020 o 20:15

Sledujte online prenos s nami.

ONLINE PRENOS: Servette Ženeva - MFK Ružomberok (futbal, Švajčiarsko, LIVE, NAŽIVO, stream, video, Európska liga, 1. predkolo, dnes, štvrtok)

Európska liga (predkolá) 1. predkolo 2020/2021
27.08.2020 o 20:15
Servette FC
3:0
(0:0, 3:0)
90+4 minúta
Ukončený
Ružomberok
Prehľad
Góly: 54. Stevanovič, 77. Mendy, 86. Antunes. ŽK: 21. Tasar (SRV), 28. Rouiller (SRV) – 34. Zsigmund (RUZ), 65. Múdry (RUZ), 78. Maslo (RUZ).
Prenos
Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
MFK Ružomberok dnes okrem šance Kochana pôsobil veľmi bezradne a odovzdane. Domáci Servette podal dobrý výkon a zaslúžene postupuje do ďalšieho predkola, zatiaľ čo "Ruža" rovnako ako MŠK Žilina končí už v 1. predkole.
90+4
Koniec zápasu.
90+3
Stevanovič si zbehol do pokutového územia, kde mohol mať veľkú šancu. Cespedes mu ale poslal veľmi zlú a nepresnú loptu.
90+2
Center z pravého krídla prečítal brankár Macík. Po jeho rozohrávke bol v strede ihriska faulovaný Matej Kochan.
90+1
Nadstavujú sa 4 minúty.
90
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skBrenkus poslal z priameho kopu veľmi dobrú strelu tesne nad zemou. Frick skvele zasiahol, vyrazil loptu pred seba. Mojžiš ju minul, prišiel odkop na roh.
89
Bobček potiahol loptu z vlastnej polovice až pred šestnástku Servette. Preváhal možnosť prihrať či vystreliť, no bol faulovaný a získal priamy kop z výbornej pozície.
88
Hráči Servette držia loptu na útočnej polovici ihriska. Všetci vedia, že je rozhodnuté, takže sa iba dohráva.
87
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skStriedanie v tíme Servette FC: z ihriska odchádza Timothé Cognat, prichádza Andrea Maccoppi.
86
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skFC Servette dáva gól!
Je rozhodnuté a to definitívne. ALEXIS ANTUNES potiahol akciu po ľavom krídle, prihral do šestnástky a Kyei mu prihrávku vrátil pred päťku. Mladý striedajúci hráč spred päťky namieril rezolútne do siete. Síce bol v poriadnom ofsajde, no rozhodcovia to nevideli a VAR tu nie je.
85
Po ošetrení bude Cognat v poriadku a môže sa vrátiť späť do hry. Medzitým sa Servette znova snaží prejsť dopredu.
84
Cognat ostáva v strede ihriska na trávniku a drží si členok. Podľa všetkého potrebuje ošetrenie, pretože to s ním nevyzerá ideálne.
83
Ružomberok síce získal priamy kop, no Brenkusov center skončil mimo hracej plochy. Znova bude rozohrávať Frick.
82
Ofenzívna akcia Ružomberku išla po ľavom krídle, nepresná prihrávka skončila mimo ihriska a rozohrávať tak bude Frick.
80
Desať minút do konca riadneho hracieho času. Ak sa nestane menší zázrak, tak Servette dnes postúpi do ďalšieho predkola Európskej ligy.
79
Gerec sa síce dostal k lopte vo vápne súpera, lenže v čase prihrávky bol v ofsajde. Ružomberok smerom dopredu hrá zle a podľa všetkého sa dnes z postupu tešiť nebude.
78
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skŽltú kartu dostáva Ján Maslo (MFK Ružomberok).
77
77
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skFC Servette dáva gól!
ARIAL MENDY poslal zakončenie tesne nad trávnikom spred pokutového územia. Jeho pokus zaplával a zamieril k žrdi. Macík ale situáciu určite podcenil. Mohol sa zachovať aj lepšie.
76
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skStriedanie v tíme Servette FC: z ihriska odchádza Kastriot Imeri, prichádza Boris Cespedes.
75
Ružomberok získal rohový kop. Centrovaná lopta neskončila zakončením a Maslo vzápätí faulom zastavil kontru Servette.
74
Ružomberok znova na útočnej polovici ihriska nevymyslel vôbec nič. Mendy loptu zachytil a po súboji s Ďungelom získal aut.
72
Tomáš Bobček si síce prebral loptu na pravom krídle, avšak Rouiller ho telom odtlačil mimo hracej plochy, kde sa dostala aj lopta. Rozohrávať môže Frick.
71
Posledných dvadsať minút riadneho hracieho času pre Ružomberok. Hostia teraz mohli ísť dopredu, ale Ďungel veľmi zle prihrával.
70
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skStriedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Ladislav Almási, prichádza Tomáš Bobček.
69
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skStriedanie v tíme Servette FC: z ihriska odchádza Varol Tasar, prichádza Alexis Antunes.
68
Gerec dostal dlhú loptu, prebral si ju a prudko strieľal medzi tri žrde. Až teraz mal Frick robotu, tento dobrý pokus dokázal zastaviť.
67
Tasar dostal loptu za obranu Ružomberka a išiel sám na Macíka, ktorého strelou k žrdi aj prekonal. Ešte predtým sa mávalo ofsajdové postavenie.
65
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skStriedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Timotej Múdry, prichádza Adam Brenkus.
65
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skŽltú kartu dostáva Timotej Múdry (MFK Ružomberok).
64
Ondua potiahol kontru Servette. Prihral na krídlo a Stevanovič vyslal prudký pas do päťky. Maslo znova odkopáva do bezpečia.
63
Cognat najskôr centrom zľava neuspel, potom si naviezol loptu do šestnástky a mieril poriadne nepresne. Macík nemusel spraviť vôbec nič.
62
Obranca Maslo sa postavil k rozohrávke priameho kopu. Jeho prudká hlavička smerovala nad priestor troch žrdí. Frick znova ostáva bez vážneho zákroku.
61
Hodina zápasu je za nami. Matej Kochan mal v úvode veľkú šancu, nedal a odvtedy je na ihrisku dominantný domáci tím. Servette už vyhráva a MFK musí výrazne zabrať, pretože Fricka ešte nepreveril.
60
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skStriedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Dalibor Takáč, prichádza Peter Ďungel.
59
Stevanovič dostal prihrávku na hranicu šestnástky, sklepol ju pod seba a Kyei pálil z prvej nad bránku Macíka.
58
Servette je na konci, snaží sa pridať druhý gól. Nepodarilo sa to ani Tasarovi. Jeho zakončenie z hranice pokutového územia išlo do stredu bránky, kde sa nachádzal Macík.
57
Centrovanú loptu z rohového kopu defenzíva Ružomberka znova odvrátila, pokus o strelu od Sauthiera potom neprešiel cez hráčov MFK.
56
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skUž to mohlo byť o dva góly. Ďalšie zaváhanie v zadných radoch Ružomberka chcel potrestať Miroslav Stevanovič, pokus žrdi z hranice bieleho bodu vyrazil Macík na roh.
55
Ružomberok na úvod druhého polčasu musí veľmi rýchlo zabudnúť. Potrebuje ale radikálne zmeniť ofenzívnu aktivitu.
54
54
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skFC Servette dáva gól!
Domáci sa dostali do situácie dvoch proti jednému. MIROSLAV STEVANOVIČ mal po prihrávke od Kyeiho veľa priestoru. Z hranice šestnástky namieril k žrdi, Macík zvolil opačnú stranu a ženevský tím ide do vedenia.
53
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skImeri je v poriadku, okamžite sa zapojil do akcie. Práve on dostal prihrávku od Mendyho na hranicu pokutového územia. Krásny technický pokus poslal necelý meter vedľa bránky Macíka.
52
Imeri ostáva po súboji s Kochanom ležať na hracej ploche a potrebuje ošetrenie. Faul bývalého hráča Podbrezovej sa ale nepískal, čiže to nebude štandardka pre Servette.
51
Sauthier poslal loptu na ľavé krídlo, tam sa k nej nedostal Tasar, pretože bola veľmi nepresná a smerovala nad ofenzívneho hráča domácich.
50
Práve spomínaný krajný obranca Mendy centroval z ľavého krídla. Jeho nepresný pas smeroval nad bránku Macíka. Ten sa ujme rozohrávky päťky.
49
Na konci ofenzívnej snahy Servette bol faul. Hostia chceli prejsť dopredu, no Takáč o loptu prišiel, keďže si ju hodil priamo do Mendyho.
48
Imeri sa individuálne do šestnástky nedostal. Vzápätí tam dostal loptu Stevanovič, avšak Tasara nedokázal nájsť.
47
Ani jeden tréner cez prestávku nestriedal, takže oba celky nastupujú tak ako duel aj začali.
46
Začal sa druhý polčas.
Servette FC bol v prvom polčase aktívnejším tímom a mal náznaky šancí, ktoré mohli skončiť gólom. Ružomberok však neinkasoval a v druhom dejstve to určite ešte bude zaujímavá bitka o postup do ďalšieho predkola.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Nadstavuje sa 1 minúta.
44
Takáč faulovaný v snahe založiť protiútok Ružomberka. Rozohráva Maslo, jeho dlhý nákop si našiel iba Sauthier a posunul ju k Frickovi.
43
Tasar centroval do šestnástky, Stevanovič si loptu prebral na hruď a pätou prihral za seba, kde chýbal Kyei. Bol tam iba Múdry.
42
Ružomberok znova sformovaný na svojej polovici ihriska. Už dosť dlho sa iba bráni, brankára Fricka slovenský tím dlhšie nepreveril.
41
Ani tento rohový kop nedokázali domáci zakončiť. Navyše, faulovaný bol Matej Kochan. Rozohrávať bude Macík.
40
Veľmi zaujímavo to skúsil aj záložník Ondua. Technicky namieril zhruba k žrdi, brankár Macík pre istotu vytesnil pokus na rohový kop pre Servette.
38
Ružomberok odvrátil center aj z ďalšieho rohového kopu. Nákop naspäť odkopol čo najďalej obranca Maslo.
37
37
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skKapitán a krajný bek domácich – Sauthier, poslal z diaľky parádnu ranu do rohu bránky. Gólman Macík jednou rukou vytiahol bravúrny zákrok.
36
Macík vyriešil centrovanú loptu z krídelného priestoru. Výkopom akciu nezaložil, pretože Takáč a ani Gerec sa nedostali cez defenzívu Servette.
35
Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Uvidíme do prestávky nejaký gólový okamih?
34
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skŽltú kartu dostáva Marek Zsigmund (MFK Ružomberok).
33
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skRužomberok sa síce rohovému kopu ubránil, lenže vzápätí centroval zľava Mendy a Stevanovič ostal sám na hranici päťky. Hlavou mieril tesne nad brvno.
32
Kyei si nabehol na dobrý center z ľavého krídla, pred bránkou Macíka loptu výborne nadvihol na rohový kop obranca Maslo. Bude z toho roh.
31
Slovenský tím zahral roh na krátko. Takáč poslal loptu na zadnú žrď, vo vzduchu dominoval brankár Frick. Rýchlo založil protiútok, ten nevyšiel podľa predstáv Švajčiarov.
30
Pas pred bránku Servette si takmer do vlastnej siete zrazil obranca Rouiller. Jeho lopta sa odrazila vedľa a Ružomberok získal rohový kop.
29
Ružomberok sa snaží byť aktívnym tímom a drží loptu na útočnej polovici ihriska. Zatiaľ sa do šestnástky nedostáva.
28
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skŽltú kartu dostáva Steve Rouiller (Servette FC).
27
Stevanovič zakončil spred pokutového územia. Dobrý pokus tesne minul priestor troch žrdí bránky Macíka. Servette je ale čím ďalej, tým viac aktívnejším tímom.
26
Ružomberok veľmi rýchlo po rozohrávke prišiel o loptu. Servette to znova skúsil po pravom krídle, aj ďalšia centrovaná lopta končí v rukaviciach Macíka.
25
Domáci prešli po akcii na pravom krídle. Prudký center do päťky Macíkovi vypadol, brankár Ružomberka si ale loptu včas našiel a nik z hráčov Servette ju nezakončil.
24
Štefan Gerec veľmi aktívne napádal rozohrávku a loptu aj získal. Chcel unikať do šance, zastavil ho jeho faul na Mendyho.
22
Stevanovič sa na pravom krídle síce dostal k lopte, avšak nemohol pokračovať v akcii, nakoľko sa mu pískalo ofsajdové postavenie.
21
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skŽltú kartu dostáva Varol Tasar (Servette FC).
20
Múdremu lopta na kopačku nesadla, jeho nepresný center išiel vysoko nad bránku Fricka. Švajčiarsky gólman rozohráva päťku.
19
Opäť Ružomberok veľmi dobre prečítal postupnú akciu súpera. Rýchla kontra z toho nebola, následný pas na krídlo poslal mimo ihriska na aut Mendy.
18
Matej Kochan fauloval v strede hracej plochy, domáci tak môžu zakladať ďalšiu ofenzívnu akciu. Niekoľkokrát si prihrali stopéri, potom išiel pas doprava, kde získal loptu Takáč.
17
Múdry si zastal miesto vedľa svojej šestnástky, Cognat okolo neho neprešiel a ani neprehral. Opticky má ale viac z hry domáci Servette.
16
Domáci držia loptu vo svojej moci. Po pravom krídle im to nevyšlo, hru presunuli doľava. Ani tam nebol otvorený priestor na prechod vpred.
15
Mendy centroval z ľavého krídla, jeho lopta našla iba futbalistov Ružomberka. Hostia chceli prejsť do rýchlej kontry, čo sa nepodarilo.
14
Takáč sa dostal pod mierny tlak hráčov súpera, loptu radšej odkopol mimo ihriska, čiže sa nezrodila kontra domácich.
13
Ladislav Almási dostal náročnú prihrávku vedľa pokutového územia švajčiarskeho tímu. Nespracoval si ju ideálne a ušla mu mimo hracej plochy.
12
Servette pri lopte v strede ihriska. Hráči MFK sú výborne sformovaní na svojej polovici ihriska a snažia sa brániť so všetkými hráčmi.
11
Z diaľky to skúsil aj Imeri, lenže jeho pokus už nebol taký nebezpečný a gólman Macík si bez problémov poradil.
10
Dobrú šancu mali aj hráči domáceho celku. Ružomberok stratil loptu a Tasar pálil prudko k žrdi. Výborne zasiahol Macík, bude z toho roh.
8
8
ONLINE PRENOS: Ružomberok - Ženeva (futbal, LIVE stream) | Sportnet.skMatej Kochan bol úplne sám s loptou na kopačke vo vápne súpera. Jeho zakončenie ľavačkou tesne minulo priestor troch žrdí. Z tohto mal byť úvodný gól zápasu!
7
Macík odkopával od svojej bránky do stredu ihriska, tam jeho spoluhráči uspeli a Ružomberok postupne ide dopredu.
6
Servette má loptu na vlastnej polovici ihriska. Postupne sa snaží prejsť dopredu, avšak nedarí sa to podľa predstáv.
5
Ružomberok získal priamy kop, centrovaná lopta smerovala priamo do rukavíc brankára Fricka.
4
Almási veľmi dobre napádal rozohrávku súpera a lopta smerujúca na brankára Fricka gólman len odkopol mimo ihriska.
3
Nákop za obranu Ružomberka nevyšiel podľa predstáv hráčov Servette, defenzíva slovenského klubu pas vyriešila.
2
Začiatok stretnutia je dosť opatrný z jednej aj druhej strany. Niet sa čomu čudovať, obom tímom ide o veľa, keďže sa hrá len na jedno stretnutie.
1
Stretnutie vo Švajčiarsku sa začalo. Ružomberok má pred sebou náročnú výzvu, ale proti Servette určite môže uspieť. Určite nás čaká zaujímavý duel.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Servette FC

Švajčiarsky tím skončil v minulej sezóne Super League na štvrtom mieste so ziskom 49 bodov a musí teda bojovať v predkolách Európskej ligy. Za tretím Baselom zaostal o trinásť bodov, pred piatym Luganom mal náskok dvoch. Naposledy hral tento ženevský klub v pohárovej Európe počas sezóny 2012/13, kedy v 2. predkole EL prešiel cez Gandzasar Kapan a potom vypadol s Rosenborgom. Medzi najznámejšie mená v kádri patria bývalý útočník Trnavy Koro Koné, Alex Schalk, brat hviezdy Manchestru United Anthonyho Martiala – Alexis Martial či Yoan Severin.

MFK Ružomberok

Slovenský účastník Európskej ligy v sezóne 2019/20 obsadil v tabuľke piatu pozíciu, ale zvládol baráž o EL, keď porazil 1:0 Michalovce a potom aj Spartak Trnava 2:0. MFK v predošlej sezóne vypadol hneď v 1. predkole, keď dvakrát zhodne 0:2 nestačil na bulharský tím Levski Sofia a teraz to nebude mať o nič jednoduchšie, avšak určite má šancu postúpiť. V novom ročníku však Ružomberok vo Fortuna liga ešte nevyhral. Remizoval proti Trenčínu, Seredi aj Nitre a nestačil na Trnavu. V tabuľke je deviaty, má iba tri body. Navyše, z tímu odišiel Filip Twardzik. Pre zdravotné problémy budú chýbať Lukáš Kojnok, Martin Regáli a Tihomir Kostadinov. Pred cestou do Ženevy všetci členovia posádky absolvovali testovanie na COVID 19 s negatívnymi výsledkami.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Súvisiace články