Dúbravkov Newcastle proti majstrovi dlho siahal na bod, nakoniec prehral

Zápas Newcastle United a Manchester City.
Zápas Newcastle United a Manchester City. (Zdroj: TASR/AP)
Sportnet,TASR |14. máj 2021 o 17:00 (aktualizované 14. máj 2021 o 23:25)

Mladík Torres zaznamenal hetrik.

Premier League - 36. kolo

Newcastle United - Manchester City 3:4 (2:2)

Góly: 25. Krafth, 45.+6 Joelinton (z 11m), 62. Willock - 39. Cancelo, 42., 64. a 66. Torres

/Martin Dúbravka (Newcatle) odchytal celý zápas/

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City zvíťazili v dramatickom zápase 36. kola anglickej Premier League v Newcastli 4:3.

Domáci v bránke so slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom viedli 1:0 i 3:2, no triumf čerstvého majstra zariadil iba 21-ročný španielsky útočník Ferran Torres, ktorý zaznamenal hetrik.

Išlo o jeho prvý hetrik v Premier League.

Ani jednému z tímov už prakticky z pohľadu bodov o nič v zápase nešlo. Manchester City je v tejto chvíli istým majstrom Premier League. Newcastle je na 16. mieste a s istou nezostúpi do nižšej ligy.

ONLINE PRENOS: Newcastle United - Manchester City (futbal, dnes, Premier League, LIVE, piatok)

Anglická Premier League  2020/2021
14.05.2021 o 21:00
Newcastle
3:4
(2:2, 1:2)
90+6 minúta
Ukončený
Manchester City
Prehľad
Góly: 25. Krafth, 45+6. Joelinton (pen.), 62. Willock – 39. Cancelo, 42. F. Torres, 64. F. Torres, 66. F. Torres. ŽK: 36. Ritchie (NEW), 59. Shelvey (NEW) – 44. Rodri (MAC), 56. Cancelo (MAC). Rozhodca: Friend – Beck, Holmes.
Máme za sebou súboj 36.kola Premier league medzi Newcastlom United a Manchestrom City, v ktorom sme videli gólovú prestrelku. Skóre zápasu otvoril v 25.minúte presnou hlavičkou Krafth, hostia odpovedali gólmi do polčasu z kopačiek Cancela a Torresa. V samom závere prvého polčasu vyrovnal z pokutového kopu Joelinton. Po zmene strán pokračovali gólový kolotoč. Domácich poslal do vedenia Willock, hostia okamžite odpovedali dvoma gólmi Torresa, ktorý v zápase skompletizoval hetrik. Newcastle držal krok s favoritom, víťazstvo hostí v pomere 4:3 je ale jednoznačne zaslúžené. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.
90+5
Sterling s nepresnou prihrávkou, loptu zachytáva Shelvey.
90+4
Nepresná kombinácia domácich, loptu získava Manchester City na polovici Newcastlu United. Strela Gündoğana je ale veľmi nepresná.
90+3
Dummett sa presadil v šestnástke hostí po hlavičkovom súboji, obrana Manchestru City ale odkopáva loptu do bezpečia.
90+2
Rohový kop hostí sťahuje do svojich rukavíc Dúbravka.
90+1
Gabriel Jesus sa pokúsil o strelu, jeho pokus bol zblokovaný, nasleduje autové vhadzovanie hostí.
90
importantHlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase päť minút.
89
V závere druhého polčasu kontrolujú hostia dianie na ihrisku, domáci momentálne v pohybe bez lopty.
88
changeStriedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Federico Fernández, prichádza Dwight Gayle.
87
Sterling vysunul po ľavom krídle Mendyho, ktorého center je ale nepresný. Loptu získavajú domáci futbalisti.
86
Po dlhej dobe pri lopte domáci futbalisti, Willock ale o loptu prichádza v strede ihriska.
85
Posledných 5 minút do konca dnešného súboja, v počte striel na bránu prevaha hostí: 5-6.
84
changeStriedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Joelinton, prichádza Jamal Lewis.
84
changeStriedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Matt Ritchie, prichádza Sean Longstaff.
83
Prudký center z kopačky Walkera preletel cez šestnástku domácich, nasleduje odkop od brány Newcastlu United.
82
Zdá sa, že domácim futbalistom nezostali v závere zápasu žiadne sily. Manchester City bez problémov kombinuje na polovici domácich.
81
Manchester City dominuje na lopte, hostia nútia behať domácich futbalistov bez lopty.
80
Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 10 minút, držanie lopty je nasledovné: 18% – 82%.
79
Nepresná prihrávka Rodriho, hostia strácajú loptu na polovici domácich.
78
Hostia kombinujú na vlastnej polovici, pri momentálnom stave zápasu sa nemajú kam ponáhľať.
77
Ofenzívna akcia Manchestru City končí nepresným zakončením, odkop od brány Dúbravku.
76
Center striedajúceho Mendyho bol privysoký, domáci získavajú loptu.
75
Center Walkera do šestnástky domácich odvrátený, hostia ale ostávajú pri lopte.
74
changeStriedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza João Cancelo, prichádza Benjamin Mendy.
74
Willock zakončoval z vnútra šestnástky vysoko nad bránu Carsona.
73
Rodrimu lopta ušla na hranici šestnástky, ofenzívna akcia hostí končí.
72
Sledujeme postupný útok Manchestru City na domácej polovici.
71
Hostia naďalej kontrolujú priebeh zápasu, domáci futbalisti v obrannom postavení na vlastnej polovici.
70
Do konca dnešného zápasu ostáva 20 minút, v počte striel na bránu aktívnejší hostia: 5-6.
69
Joelinton prišliapol nohu Cancelovi, hlavný rozhodca píska faul domáceho útočníka.
68
Hostia sa dostali do vedenia a momentálne kombinujú na polovici Newcastlu United.
66
66
goalManchester City dal gól!
FERRAN TORRES kompletizuje svoj hetrik v zápase, hosťujúci futbalista dorazil loptu do prázdnej brány po strele Cancela – 3:4! Bez asistencie.
66
Jacob Murphy prenikol do šestnástky, strelecký pokus domáceho obrancu zblokovala obrana hostí.
65
Gólová prestrelka pokračuje aj po zmene strán, domáci viedli prakticky iba minútu, hostia dokázali okamžite vyrovnať.
64
64
A je opäť vyrovnané, po rýchlej akcii hostí zakončil nechytateľne na hranici päťky FERRAN TORRES – 3:3! Asistencia: Gabriel Jesus.
62
62
goalNewcastle United dal gól!
JOE WILLOCK síce nepremenil pokutový kop, na jeho následnú dorážku už ale nemal Carson v bráne hostí nárok – 3:2! Bez asistencie.
62
penCatchJoe Willock (Newcastle United) nepremenil pokutový kop.
61
61
importantWillock si posunul loptu v šestnástke, kde ho nedovolene zastavil Walker – hlavný rozhodca píska penaltu pre domácich.
60
Dve tretiny dnešného súboja sú už minulosťou, držanie lopty vyzerá aktuálne takto: 20% – 80%.
59
yellowCardŽltú kartu dostáva Jonjo Shelvey (Newcastle United).
58
Ďalší center z kopačky Ritchieho je odvrátený, hostia vyrážajú do protiútoku.
57
Domáci získavajú loptu v strede ihriska a môžu zaútočiť, strela Willocka zrazená na rohový kop.
56
yellowCardŽltú kartu dostáva João Cancelo (Manchester City).
55
Jacob Murphy sa dostal k zakončeniu z vnútra šestnástky, Carson si pripisuje úspešný zákrok.
54
Ritchie rozohral rohový kop na prvú žrď, obrana hostí nakoniec zvládla túto defenzívnu štandardku.
53
Nepresná prihrávka Torresa na Silvu, lopta končí za čiarou. Autové vhadzovanie pre domácich. Willocka odzbrojil Aké, Newcastle má k dispozícii rohový kop.
52
Následne je na vlastnej polovici nedovolene zastavený Saint-Maximin, lopta pre Newcastle United.
51
Nešetrný zákrok Jacoba Murphyho na Cancela, hostia dostávajú výhodu priameho voľného kopu.
50
Gündoğan nepríjemne zatočil loptu z priameho voľného kopu, nasleduje rohový kop hostí. Center odvrátil do bezpečia Willock.
49
Gabriel Jesus nedovolene zastavený, faulu sa dopustil Jacob Murphy, priamy voľný kop pre Manchester City.
48
Hostia rozbiehajú prvú útočnú akciu po zmene strán.
47
Center z kopačky Willocka končí v náručí brankára hostí.
46
Začal sa druhý polčas.
Máme za sebou prvý polčas súboja 36.kola Premier league medzi Newcastlom United a Manchestrom City. V úvodnom dejstve sme sledovali jednoznačnú prevahu hostí na lopte, domáci futbalisti sa prakticky iba bránili. Napriek tomu to bol Newcastle United, ktorý sa ujal v zápase vedenia. V 25.minúte sa presadil po rohovom kope presnou hlavičkou Krafth. Hostia ale dokázali otočiť priebeh zápasu počas troch minút. V 39.minúte sa presadil tečovanou strelou Cancelo, o tri minúty neskôr sa presadil aj Torres. V závere prvého polčasu ale domáci vyrovnali, po nariadenej penalte sa presadil Joelinton. Po prvom polčase je tak stav nerozhodný 2:2. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.
45+8
Prvý polčas sa skončil.
45+6
45+6
JOELINTON sa z bieleho bodu nemýli, Carson nemal proti jeho prudkej strele žiadnu šancu – 2:2! Bez asistencie.
45+5
importantHlavný rozhodca ukazuje na biely bod, penalta pre Newcastle United.
45+4
importantCelá predchádzajúca situácia je preskúmávaná systémom VAR, v hre je penalta pre domáce mužstvo.
45+3
Rýchla akcia domácich je zastavená hvizdom hlavného rozhodcu, píska sa postavenie mimo hry. Joelinton predtým spadol po súboji proti Akému v šestnástke na zem.
45+2
V závere polčasu kontroluje Manchester City jeho priebeh.
45+1
Prudký center Torresa z pravej strany bol zblokovaný, autové vhadzovanie pre hostí.
45
importantHlavný rozhodca pridáva v prvom polčase tri minúty.
44
yellowCardŽltú kartu dostáva Rodri (Manchester City).
43
Gólovú situáciu hostí preskúmava systém VAR, gól ale nakoniec ostáva v platnosti.
42
42
Hostia idú do vedenia, po centri Gündoğana tečoval loptu efektne na prvej žrdi FERRAN TORRES, Dúbravku bol tentokrát bezmocný – 1:2! Asistencia: İlkay Gündoğan.
41
Nedovolený zákrok Newcastlu United, priamy voľný kop pre hostí.
40
Almirón sa snažil preniknúť do šestnástky hostí, obrana Manchestru City ho ale zastavila.
39
39
A je vyrovnané, JOAO CANCELO mal trochu šťastie, jeho tečovaná strela zapadla za chrbát domáceho brankára – 1:1! Asistencia: Rodri.
38
Hostia sa naďalej nedokážu dostať do šestnástky domácich, Newcastle pozorne bráni.
37
Saint-Maximin nezvládol prihrávku na polovici hostí, Newcastle United stráca loptu.
36
36
yellowCardŽltú kartu dostáva Matt Ritchie (Newcastle United).
35
importantZ priameho voľného kopu napálil domáci kapitán Shelvey brvno hosťujúcej brány.
34
Hra je prerušená, hosťujúci Rodri je ošetrovaný na ihrisku. Domáci futbalisti majú k dispozícii zaujímavý priamy voľný kop.
33
Center Gündoğana z rohového kopu domáca obrana odvrátila, Newcastle vyráža do rýchleho protiútoku.
32
Gündoğan sa pokúsil nachytať Dúbravku z priameho voľného kopu, domáci brankár bol ale pozorný.
31
Torres nedovolene zastavený, faulu sa dopustil Almirón, priamy voľný kop pre Manchester City.
30
Úvodná tretina dnešného zápasu je za nami, počet striel na bránu je vyrovnaný: 1-1.
28
Ani po úvodnom góle zápasu sa obraz hry nemení, hostia naďalej dominujú, zatiaľ ale nedokážu nájsť recept na domácu obranu.
27
Sterling neobišiel v súboji Jacoba Murphyho, Manchester City ostáva na polovici svojho súpera.
26
Po veľkom tlaku a jasnej prevahe hostí sú to paradoxne domáci futbalisti, ktorí sa ujímajú v zápase vedenia.
25
25
Šok pre hostí, domáci futbalisti otvárajú skóre po rohovom kope, presnou hlavičkou sa presadil EMIL KRAFTH – 1:0! Asistencia: Jonjo Shelvey.
24
Na druhej strane rýchla akcia domácich, po prihrávke Saint-Maximina zakončoval Joelinton – pokus domáceho útočníka zblokovaný na rohový kop.
24
Nacvičený signál hostí z rohového kopu neslávil úspech, domáca obrana to ustála.
23
Center Gündoğana odvrátený domácou obranou na ďalší rohový kop.
22
Sterling po nábehu na pravom krídle získava pre Manchester City rohový kop.
21
Snaha domácich o protiútok, Newcastle ale pohorel vo finálnej prihrávke, loptu získavajú hostia.
20
Cancelo si pred šestnástkou urobil priestor na zakončenie, pokus hosťujúceho obrancu zlikvidoval Dúbravka.
19
Akciu hostí zastavil obetavým zákrokom domáci kapitán Shelvey.
18
Po výkope Dúbravku sa k lopte dostávajú v strede ihriska domáci futbalisti.
17
Sterling tentokrát neobišiel Jacoba Murphyho, akcia hostí je na konci.
16
Sterling sa dostal do šestnástky, vo vnútri pokutového územia ale nenašiel nikoho zo svojich spoluhráčov, domáci odkopávajú do bezpečia.
15
Nákop Murphyho smerom dopredu je nepresný, lopta v moci brankára hostí.
14
Jesus neudržal loptu v ťažkej pozícii, domáci futbalisti sa dostávajú k lopte na vlastnej polovici.
13
Cancelov spätný center sa dostal vo vnútri šestnástky k Torresovi, ktorý zakončením z prvej netrafil domácu bránu.
12
Po prihrávke Torresa netrafil bránu strelou z vnútra šestnástky Gündoğan, odkop od brány Newcastlu.
11
Hostia naďalej dominujú na lopte, domáci futbalisti bránia pred vlastnou šestnástkou.
10
Úvodných 10 minút dnešného zápasu je za nami, držanie lopty momentálne v jasnej dominancii hostí: 26% – 74%.
8
importantZ voleja vystrelil veľmi nebezpečne Gabriel Jesus, útočník hostí takmer otvoril skóre zápasu – veľa nechýbalo.
7
Strela Akého spoza šestnástky letí vysoko nad domácu bránu.
6
Manchester City pri lopte na polovici súpera, hostia sa snažia o zakončenie, domáca obrana zatiaľ pozorne bráni.
4
Po centri Saint-Maximina hlavičkuje Fernández, Carson bez problémov chytá.
3
Aké odvracia na prvý rohový kop domácich.
2
Sledujeme prvú ofenzívnu akciu hostí, center Silvu odvrátil mimo hraciu plochu Shelvey.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodní sestavy:

Newcastle United: Dúbravka – Jacob Murphy, Krafth, F. Fernández, P. Dummett, Ritchie – Willock, Shelvey, Almirón – Saint-Maximin, Joelinton.
Náhradníci: Gillespie – Carroll, Clark, M. Longstaff, S. Longstaff, Gayle, Lewis, Manquillo, Hendrick.

Manchester City: Carson – Walker, García, N. Aké, Cancelo – B. Silva, Rodri, Gündoğan – F. Torres, Jesus, Sterling.
Náhradníci: Steffen – Fernandinho, Laporte, Mahrez, Foden, Rúben Dias, B. Mendy, Palmer, Stones.

Rozhodčí: Friend – Beck, Holmes.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 36.kola Premier league Newcastle United – Manchester City. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

NEWCASTLE UNITED: Zverencom Steva Brucea patrí v ligovej tabuľke aktuálne 16.miesto, “straky” si už zabezpečili definitívu záchrany, v 35 zápasoch získali 39 bodov (10 výhier, 9 remíz, 16 prehier). Ich skóre je v tejto sezóne pasívne, súperom strelili 40 gólov no inkasovali až 58-krát. V posledných troch ligových zápasoch nazbierali štyri body (výhra, remíza, prehra). V poslednom ligovom vystúpení uspeli na ihrisku Leicestru City, favorita zápasu zdolali po prestrelke pomerom 4:2. Za Newcastle skompletizoval hetrik v zápase Wilson, jeden presný zásah pridal aj Dummett.

MANCHESTER CITY: Tri kolá pred koncom súťaže zverenci Pepa Guardiolu definitívne spečatili zisk majstrovského titulu. V 35 zápasoch získali 80 bodov (25 výhier, 5 remíz, 5 prehier). Ich skóre je v tejto sezóne aktívne, 72 strelených gólov a iba 26 inkasovaných. V posledných troch ligových zápasoch získali šesť bodov (2 výhry, prehra). V poslednom vystúpení ale nestačili na futbalistov Chelsea, ktorým podľahli na domácom ihrisku 1:2. O jediný presný zásah Citizens sa postaral v 44.minúte zápasu Sterling.

V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny sa z troch bodov tešili v 15.kole futbalisti Manchestru City, ktorí na domácom štadióne uspeli po góloch Gundogana a Torresa.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Dúbravkov Newcastle proti majstrovi dlho siahal na bod, nakoniec prehral