ONLINE: Ivan Bartek - Daniel Škvor (Oktagon Underground superfinále)

Daniel Škvor (vľavo) a Ivan Bartek. (Autor: OKTAGON MMA)
Športové prenosy SME|4. júl 2020 o 21:50

ONLINE PRENOS: Ivan Bartek - Daniel Škvor (Oktagon Underground superfinále, MMA, NAŽIVO, LIVE, stream, dnes, sobota)

Daniel Škvor - Ivan Bartek
Škvor
Ukončený
Prenos
Prvním šampionem super-finále se dvě vteřiny před koncem prvního kola stal Daniel Škvor!
A hned poté mu Daniel Škvor poslal bombu ze zadní ruky, znovu ho usadil a tentokrát už je konec! Outsider si vyšlápl na favorita!
02:58
Konec zápasu.
02:40
Bartek je počítán! Zvedl se po osmi vteřinách!
02:10
Škvor je sebevědomý a Bartek vypadá otřeseně.
01:35
Zatím je to Škvor, který kontroluje zápas. Teď trefil dva háky přes ruce.
01:00
Škvor trefil loket a svázal Barteka na pletivu.
00:30
Vše otvírají lowkicky obou fighterů.
00:20
Zatím nepadla rána, oba bojovníci měří vzdálenost.
00:00
Začalo první kolo.
Ondřej Novotný představí bojovníky, rozhodčí připomene pravidla a můžeme jít na to!
Čeká nás tvrdá řežba, otázkou je, jak bude dlouhá.
Na scéně se objevuje také Daniel Škvor aka Dee Dee.
Ivan Bartek už se přibližuje k oktagonu.
SUPER-FINÁLE DO 100 KILOGRAMŮ

ŠKVOR vs. BARTEK

Daniel Škvor prožívá fantastickou formu, v Oktagonu Underground to prokázal ve všech předchozích duelech. V Undergroundu 3 si hodně lehce poradil s Janem Gottvaldem, kterého ukončil po necelých dvou minutách boje. Podobný scénář se dal očekávat také ve finálovém souboji proti Martinu Horskému, Škvor však zvítězil "až" v první minutě druhého kola. Škvorovou přednostní je bezesporu obrovská síla, na kterou bude vsázet také dnes.

Soupeřem mu bude Ivan Bartek, který je dle sázkových kanceláří stavěn do role obrovského outsidera. Ani Bartek se však na půdě Undergroundu zrovna moc nezapotil, rovněž ani jeden z předešlých duelů nemuseli rozhodovat až sudí. Ivan Bartek první souboj ukončil na TKO, jeho kořistí se stal Gabriel Török. Nadcházející souboj se Simonem Michálkem trval necelých pět minut, tentokráte se Bartkovi povedlo vyhrát na KO.
PRAVIDLA OKTAGON UNDERGROUND

Jedna z hlavních změn oproti běžným zápasům MMA je v celkovém čase utkání. To se odehraje na tři kola po třech minutách. Pokud by poté boj skončil remízou, rozhodne jedno extra kolo. V postoji regule zůstávají prakticky stejné. Zápas je rovněž možné přenést na zem pomocí takedownu, kde je rozhodující následná kontrola po dobu tří vteřin. Pokud se tato kontrola v utkání zopakuje třikrát, rovná se takové počínání jednomu knockdownu. Knockdown způsobí počítání rozhodčího, a pokud zápasník absolvuje počítání čtyřikrát v utkání nebo třikrát v jednom kole, znamená to automatické ukončení zápasu. Sudí ale nemusí využít maximální počet počítání a může duel zastavit i verdiktem TKO.
CO TO JE OKTAGON UNDERGROUND?

Jedná se o první sérii turnajů na česko-slovenské bojové scéně od zavedení vládních nařízení v souvislosti s koronavirem, které zamezily organizování prakticky veškerých sportovních akcí. V mužských pyramidách do 70, 80, 90 a 100 kilogramů a v ženské pyramidě do 61 kilogramů se proti sobě utkává značné množství bojovníků. Každý postupový pavouk zahrnuje českou a slovenskou stranu, finále tak bude vždy mezinárodní. Celkový vítěz pyramidy si odnese částku 5 000 eur, v součtu tím pádem bude ve hře 2,75 milionu korun. Zápasy mají uzpůsobená pravidla, turnaje se proto účastí i zápasníci, jejichž hlavní disciplínou není MMA. Zároveň se jedná o exhibiční duely. Výsledky se proto nebudou započítávat do oficiálních dat na stránce Sherdog. Celá akce se uskuteční v průběhu sedmi týdnů, kdy proběhne stejné množství atraktivních turnajů. Právě dnes je na programu závěrečný turnaj, tedy vrchol celého Oktagonu Underground. Můžeme se tedy těšit na československou bitvu, která rozhodne o vítězech jednotlivých váhových kategorií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 19:15.

Domov»MMA»ONLINE: Ivan Bartek - Daniel Škvor (Oktagon Underground superfinále)