Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Kovalík druhý bod nepridal, po bojovnom výkone podľahol Fucsovicsovi

Diváci videli bojovný zápas. (Autor: TASR)
TASR|3. feb 2017 o 20:45

Maďarsko tak vyrovnalo priebežný stav na 1:1.

SLOVENSKO - MAĎARSKO 1:1 po piatkových dvojhrách

Piatok - dvojhra:

Jozef Kovalík - Márton Fucsovics

2:6, 7:6 (4), 3:6, 4:6 za 149 minút (27, 50, 37, 35)

BRATISLAVA. Náhradný druhý singlista domácich Jozef Kovalík prehral za 149 minút 2:6, 7:6 (4), 3:6, 4:6 s jednotkou hostí Mártonom Fucsovicsom v záverečnej druhej piatkovej dvojhre v rámci bratislavského stretnutia Slovensko - Maďarsko v rozhodujúcom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2017 tenisových reprezentačných družstiev mužov (3. - 5. februára).

Kovalík po tuhom boji podľahol Fucsovicsovi: fotogaléria

3.2.2017

Predtým na tvrdom povrchu v Aegon aréne NTC zvíťazil Martin Kližan nad Attilom Balázsom 6:1, 6:2, 3:6, 6:4, takže pred víkendom je stav 1:1.

Kovalík hral namiesto pôvodne nominovaného Lukáša Lacka, ktorý má žalúdočné problémy. Dvadsaťštyriročný Bratislavčan Kovalík (115.) má proti rovesníkovi Fucsovicsovi (159.) skóre už iba 4:3, pričom obe predchádzajúce prehry utrpel v mládežníckom období.

Vlani v júli na antuke v Budapešti práve v Davis Cupe triumfoval 6:7 (5), 6:4, 7:6 (5), 6:1, teraz na to nedokázal nadviazať.

Na sobotňajšiu štvorhru (14.00 h) nahlásili kapitáni Miloslav Mečíř a Gábor Köves páry Kližan, Andrej Martin, resp. Fucsovics, Balázs.

Majú však právo na zmeny rovnako ako v súvislosti s nedeľňajšími dvojhrami (postupne od 13.00 h).

Program záverečného dňa predbežne má podobu Kližan - Fucsovics a následne Lacko - Balázs. V nominácii Maďarska sú aj Gábor Borsos a Levente Gödry.

Online prenos:

Davis Cup  2017
03.02.2017 o 18:17
Kovalík
1:3
(2:6, 7:6, 3:6, 4:6)
Ukončený
Fucsovics
Prenos
Jozef Kovalík do dnešného zápasu naskočil ako náhradník, no maďarskú jednotku nedokázal prekvapiť. Marton Fucsovics potvrdil úlohu mierneho favorita a najmä vďaka skvelému podaniu vybojoval pre Maďarsko prvý bod v celom stretnutí. Druhý set síce nezvládol v skrátenej hre, no dokázal sa z toho spamätať a napokon vyhral po setoch 2:6, 7:6 (4), 3:6, 4:6. Zajtra je na programe štvorhra, ktorá určite veľa napovie o tom, ktorá krajina zabojuje o postup do Svetovej skupiny Davis Cupu. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný piatkový večer.
Koniec zápasu
4:6
ONLINE - Davis Cup: Jozef Kovalík - Márton Fucsovics | Sportnet.skJe koniec! Marton Fucsovics potvrdzuje rolu mierneho favorita a priamym bodom z podania ukončuje zápas vo svoj prospech. Po prvom dni tak bude súboj medzi Slovenskom a Maďarskom vyrovnaný.
0-40
Marton Fucsovics si bez najmenších problémov vypracoval tri mečbaly pri svojom podaní. Maďarsko je veľmi blízko k zisku prvého bodu.
0-30
Marton Fucsovics si výborne povodil svojho súpera po kurte a ukončuje výmenu víťazným forhendovým úderom. Opäť ho delia od triumfu dva body.
0-15
Bohužiaľ, maďarský tenista začína veľmi dobre a priamym bodom z podania sa dostáva bližšie k cennému víťazstvu.
4:5
Jozef Kovalík si udržal svoje podanie, no teraz musí zobrať podanie svojmu súperovi. Marton Fucsovics pôjde totiž podávať na víťazstvo v druhej dvojhre.
A-40
Jozef Kovalík to spravil výborne a loptičku poslal presne do rohu ihriska. Súpera tak nepúšťa k mečbalu a sám má šancu ukončiť tento gem.
40-40
Deviata hra ešte nekončí. Jozef Kovalík spravil zbytočnú chybu, a tak sa skóre preklápa na zhodu. Marton Fucsovics je dve loptičky od triumfu.
A-40
Jozef Kovalík mal teraz aj kusisko šťastia. Marton Fucsovics bol v dobrej pozícii, ale napokon nasmeroval loptičku len do siete.
40-40
Marton Fucsovics mal teraz šťastie. Loptička z jeho rakety skončila presne na základnej čiare, čo nemilo prekvapilo nášho hráča.
40-30
Ani teraz sa maďarský tenista nedostáva k mečbalu. Marton Fucsovics bol netrpezlivý a z nepripravenej pozície poslal loptičku do siete.
30-30
Jozef Kovalík si zachoval chladnú hlavu v tejto výmene. Predviedol niekoľko skvelých úderov a donútil súpera chybovať.
15-30
Marton Fucsovics si pritiahol slovenského súpera na sieť a následne ho efektne obhodil. Maďarský tenista je dve loptičky od víťazstva.
15-15
Jozef Kovalík sa dostal do prevahu po dobrom podaní, ale jeho forhendový úder skončil niekoľko centimeterov za základnou čiarou.
15-0
Jozef Kovalík začína veľmi dobre. Podaním von z dvorca zaskočil svojho súpera, ktorý už nedokázal vrátiť loptičku na druhú stranu.
3:5
Marton Fucsovics potvrdzuje brejk čistou hrou. V závere ôsmej hry posiela slovenský tenista loptičku len do siete, a tak pôjde podávať na udržanie v zápase.
0-40
Podanie smerovalo priamo na telo nášho tenistu. Jozef Kovalík sa s tým nedokázal popasovať a daruje svojmu súperovi ďalší priamy bod.
0-30
Priamym bodom z podania zveľaďuje Marton Fucsovics svoje vedenie. Maďar sa približuje k dnešnému víťazstvu čoraz viac.
0-15
Marton Fucsovics podáva na potvrdenie brejku a začína skutočne výborne. Na svoje konto si pripisuje ďalšie nechytateľné podanie.
3:4
ONLINE - Davis Cup: Jozef Kovalík - Márton Fucsovics | Sportnet.skObrovská chyba slovenského tenistu! Jozef Kovalík predviedol dobrý servis, dostal sa do šance, no loptičku trestuhodne posiela len do polovice siete.
30-40
Marton Fucsovics prvú šancu na zisk brejku nevyužil. Loptička z jeho rakety totiž bola nasmerovaná niekoľko decimetrov za základnú čiaru.
15-40
Jozef Kovalík posiela loptičku len do siete, a tak má skúsený maďarský tenista dve šance na to, aby získal podanie svojho súpera.
15-30
Tak toto je veľmi nepríjemný moment. Nášmu hráčovi bola pri druhom podaní zahlásená chyba nohou, a tak zadarmo získava bod Marton Fucsovics.
15-15
Jozef Kovalík predviedol veľmi dobrý servis a vyrovnáva skóre tohto gemu. Toto podanie prišlo skutočne vo veľmi vhodný moment.
0-15
Jozef Kovalík posiela loptičku mimo vymedzeného priestoru. Náš tenista je z toho poriadne frustrovaný, čo pocítila aj jeho raketa.
3:3
Marton Fucsovics zvládla pomerne náročnú situáciu. V závere šiesteho gemu si na svoje konto pripisuje priamy bod z podania. Opäť nám na tabuli svieti vyrovnaný stav.
30-40
Teraz sme boli svedkami opatrnej výmeny z oboch strán. Napokon ale napätie nevydržal Jozef Kovalík a loptičku poslal tesne vedľa bočnej čiary.
30-30
Jozef Kovalík predviedol veľmi dobrý return. Jeho súper následne posiela loptičku len do siete, čím si komplikuje svoju situáciu.
15-30
Marton Fucsovics pokračuje vo svojom výbornom výkone z forhendovej strany. Maďarský hráč najmä vďaka nemu otáča vývoj tohto gemu.
15-15
Maďarský tenista si obehol loptičku na forhend a úderom do protipohybu súpera nedal nášmu hráčovi žiadnu šancu na reakciu.
15-0
Jozef Kovalík sa výborne dokázal ubrániť a napokon sa dočkal chyby maďarského tenistu. Marton Fucsovics netrafil loptičku ideálne, a tak chybuje.
3:2
Priamym bodom z podania ukončuje Jozef Kovalík piaty gem tohto setu. Marton Fucsovics mal šancu zaútočiť, no teraz sa bude snažiť len o vyrovnanie.
40-30
Marton Fucsovics si teraz môže vyčítať svoje zlyhanie. Jednoduchou chybou sa pripravuje o možnosť na zisk brejkbalu.
30-30
A ďalší víťazný úder z dielne maďarského tenistu. Marton Fucsovics má tak šancu dostať sa možno k rozhodujúcemu brejkbalu.
30-15
Jozef Kovalík si pomáha kvalitným podaním. Marton Fucsovics nenasmeroval svoj return do vymedzeného priestoru a musí doťahovať manko.
15-15
Tentokrát sa maďarský tenista vyznamenal a predviedol skutočne parádny forhendový úder po čiare. Jozef Kovalík nemal žiadnu šancu reagovať.
15-0
Nové loptičky zatiaľ priniesli viac šťastia nášmu tenistovi. Marton Fucsovics sa síce dostal do výmeny, ale napokon ju ukončil zbytočnou chybou.
2:2
Marton Fucsovics nemal na servise ani tie najmenšie problémy. Na scénu prichádzajú nové loptičky, s ktorými začne za nerozhodného stavu podávať Jozef Kovalík.
0-40
A ďalšie eso v podaní maďarského tenistu. Ten si poľahky vypracoval tri šance na to, aby ukončil gem vo svoj prospech.
0-30
Po víťaznom údere z forhendovej strany prichádza zo strany Martona Fucsovicsa aj celkovo štrnáste eso.
0-15
Marton Fucsovics začína veľmi dobre svoj gem pri podaní. Na svoje konto si maďarský hráč pripisuje priamy bod z podania.
2:1
Jozef Kovalík sa dostáva do vedenia. V poslednej výmene tretieho gemu si prešiel na sieť a poľahky ukončil výmenu vo svoj prospech.
40-15
Slovenský tenista opäť vytiahol zo svojho repertoára veľmi kvalitné podanie, vďaka ktorému si Jozef Kovalík vypracoval gembaly.
30-15
Jozef Kovalík chcel ukončiť výmenu víťazným úderom, ale napokon z toho pramení len nevynútená chyba. Loptička skončila v polovici siete.
30-0
Marton Fucsovics opäť posiela loptičku mimo vymedzeného priestora. Náš tenista sa tak dostáva do nádejného vedenia.
15-0
Bratislavský rodák Jozef Kovalík začína svoj gem na podaní veľmi dobre. Kvalitným servisom donútil svojho súpera chybovať.
1:1
Marton Fucsovics už ďalšie problémy nedopustil a vyrovnáva skóre štvrtého setu. V poslednej výmene si na konto pripísal víťazný úder z forhendu.
15-40
Marton Fucsovics sa teraz dopustil svojej prvej dvojchyby v dnešnom zápase. Za takéhoto stavu ho to ale mrzieť nemusí.
0-40
Maďarský tenista predviedol ďalšie skvelé podanie. Marton Fucsovics má veľkú šancu získať podanie čistou hrou a vyrovnať skóre.
0-30
Marton Fucsovics musel ísť do výmeny len cez druhé podanie. To bolo napriek tomu veľmi razantné, a tak Jozef Kovalík nedokázal reagovať.
0-15
Marton Fucsovics vstupuje do svojho gemu na podaní veľmi dobre, pretože svojou aktívnou hrou donútil slovenského súpera chybovať.
1:0
Jozef Kovalík sa dostáva do vedenia vo štvrtom sete. Na svojom podaní nemal najmenšie problémy a teraz sa bude snažiť získavať podanie Martona Fucsovicsa.
40-15
Čistá hra z toho napokon nebude. Jozef Kovalík sa snažil skrátiť hru, no loptička skončila ešte na jeho vlastnej polovici kurtu.
40-0
Výborná kombinácia úderov v podaní slovenského tenistu. Kvalitným podaním si otvoril kurt a výmenu ukončil forhendovým úderom.
30-0
Marton Fucsovics posiela loptičku mimo vymedzeného priestoru. Jozef Kovalík tak smeruje za ziskom prvého gemu tejto sady.
15-0
Štvrtý set začína na podaní slovenský tenista. Na konci prvej výmeny sa môže tešiť, pretože jeho súper Marton Fucsovics chyboval.
3:6
ONLINE - Davis Cup: Jozef Kovalík - Márton Fucsovics | Sportnet.skMarton Fucsovics získava tretiu loptičku v rade a napokon aj celý set. Ten vynikajúcim spôsobom dopodával a dostáva sa tak do nádejného vedenia.
30-40
Maďarský tenista si pomáha priamym bodom z podania. Jozef Kovalík neposlal loptičku na druhú stranu, a tak má Marton Fucsovics setbal.
30-30
Marton Fucsovics reaguje na nepriaznivý stav tým najlepším možným spôsobom. Po jeho trinástom ese bude nasledovať dôležitá výmena.
30-15
Slovenský tenista má šancu dostať sa k brejkbalom. Marton Fucsovics totiž robí zbytočnú chybu, ktorá ho možno bude veľmi mrzieť.
15-15
Jozef Kovalík sa dostal do výmeny a trpezlivo čakal na chybu svojho súpera. Napokon sa jej dočkal, keďže Maďar poslal loptičku do siete.
0-15
Marton Fucsovics začína nekompromisne. Pomohol si dobrým podaním a výmenu ukončil forhendovým víťazným úderom.
3:5
Jozef Kovalík zvládol ľahšiu časť svojej úlohy. Ak sa ešte chce udržať v hre o tretí set musí získať podanie Martona Fucsovicsa. Tak snáď sa mu to podarí.
40-0
Jastrabie oko teraz opravilo výrok hlavného rozhodcu. Jozef Kovalík si pripisuje na svoje konto eso, a tak svoj gem môže získať čistou hrou.
30-0
Jozef Kovalík si teraz pekne pripravil svojho súpera a výmenu ukončil krásnym bekhendovým krížnym a hlavne víťazným úderom.
15-0
Jozef Kovalík podáva na udržanie v treťom sete a začína veľmi dobre. Marton Fucsovics mu pomáha úderom len do polovice siete.
2:5
To je škoda. Jozef Kovalík sa dostal do prevahy, snažil sa prejsť na sieť, no prechodový úder z forhendovej strany skončil tesne za základnou čiarou.
30-40
Jozef Kovalík ešte bojuje. Ešte však potrebuje získať jednu loptičku, aby skóre siedmeho gemu upravil aspoň na zhodu.
15-40
Jozef Kovalík ešte mierne dramatizuje priebeh tohto gemu. Slovenský tenista sa predviedol krásnym úderom priamo z returnu.
0-40
Vyzerá to na jasnú záležitosť maďarského tenisu. Ten môže potvrdiť brejk z predošlého gemu prostredníctvom čistej hry.
0-30
Marton Fucsovics si výborne prešiel na sieť a svojou aktivitou donútil slovenského hráča chybovať. Loptička skončila niekoľko centimetrov za základnou čiarou.
0-15
Marton Fucsovics začína pri svojom podaní veľmi dobre. Kratším úderom prekvapil súpera, ktorý už nestihol poslať loptičku na druhú stranu.
2:4
ONLINE - Davis Cup: Jozef Kovalík - Márton Fucsovics | Sportnet.skBohužiaľ, Jozef Kovalík stráca svoje podanie. Jastrabie oko ukázalo, že jeho bekhendový úder skončil tesne v aute. Marton Fucsovics je tak vo veľkej výhode.
40-A
Obrovská chyba nášho tenistu. Jozef Kovalík púšťal loptičku do autu, ale Marton Fucsovics nasmeroval svoj volej niekoľko centimetrov pred čiaru.
40-40
Jozef Kovalík to zahral skvele. Bekhendovým úderom po čiare zaskočil svojho súpera a ten následne poslal loptičku už len do siete.
40-A
Bohužiaľ, Jozef Kovalík posiela svoj forhendový úder do autu. Marton Fucsovics má ďalšiu šancu na zisk podania slovenského reprezentanta.
40-40
Marton Fucsovics je v tomto geme oveľa aktívnejší. Teraz si prešiel na sieť a na dvakrát výmenu ukončil forhendovým volejom.
40-30
Našťastie sa brejkbal zatiaľ nekoná. Po dvoch víťazných úderoch sa Marton Fucsovics previnil aj nevynútenou chybou, čím daruje bod súperovi.
30-30
Maďarský tenista sa opäť dostal prevahy a svojim razantným forhendom získava bod na svoju stranu. Dostane sa Maďar k brejkbalu?
30-15
Marton Fucsovics bekhendovým úderom prevzal iniciatívu do svojich rúk a napokon výmenu ukončil veľmi pekným víťazným úderom.
30-0
Slovenský tenista to teraz spravil skutočne parádne. Forhendovým úderom si vytvoril prevahu a výmenu ukončil volejom pri sieti.
15-0
Jozef Kovalík zapojil do hry svoje prvé podanie a okamžite to bolo znať. Marton Fucsovics nebol pri loptičke včas a poslal ju len do siete.
2:3
Marton Fucsovics už ďalšie komplikácie nepripustil a dostáva sa do opätovného vedenia. Po krátkej prestávke a výmene strán pôjde podávať Jozef Kovalík.
30-40
Piaty gem ešte nekončí, pretože maďarský tenista poslal loptičku za základnú čiaru. Marton Fucsovics má ale ešte k dispozícii jeden gembal.
15-40
Marton Fucsovics vytiahol zo svojho repertoára ďalšie nechytateľné podanie. Maďarský tenista má dve šance na zisk piateho gemu.
15-30
Marton Fucsovics si situáciu trošku skomplikoval, keďže loptičku neposlal do vymedzeného priestoru. Napriek tomu je stále v tesnom vedení.
0-30
Maďarský tenista načína druhú desiatku svojich es. Marton Fucsovics bezpečne smeruje za ziskom ďalšieho gemu na servise.
0-15
Marton Fucsovics musel ísť do výmeny len cez druhé podanie. Napriek tomu Jozef Kovalík nepredviedol dobrý return a poslal loptičku len do siete.
2:2
Jozef Kovalík napokon zvládol náročný gem a vyrovnáva skóre tohto setu. V závere štvrtej hry si prešiel na sieť a výmenu zakončiť razantným smečom.
A-40
Marton Fucsovics sa vydal na sieť, ale slovenský tenista predviedol skvelý lob. Maďar bol v náročnej pozícii a poslal loptičku do autu.
40-40
Jozef Kovalík to teraz zvládol oveľa lepšie. Po servise sa dostal na sieť a výmenu zakončil nekompromisným volejom.
40-A
Marton Fucsovics načína druhú desiatku svojich brejkbalových šancí. Jozef Kovalík bol na sieti príliš pasívny, čo jeho súper potrestal obhodením.
40-40
Štvrtá hra ešte nekončí. Marton Fucsovics si vybojoval túto výmenu, dostal sa z defenzívy a dočkal sa aj chyby svojho súpera.
40-30
Maďarský tenista robí nevynútenú chybu, a tak zrejme z jeho náskoku nič nebude. Jozef Kovalík má šancu ukončiť gem vo svoj prospech.
30-30
Na konci dlhej výmeny sa teší slovenský tenista. Jozef Kovalík poslal loptičku priamo na bočnú čiaru, čo potvrdila aj moderná technika.
15-30
Marton Fucsovics teraz svoj bekhendový úder absolútne nezvládol. Divákov v AEGON Aréne to ale teší, keďže tri brejkbaly vidieť nebudú.
0-30
Marton Fucsovics predviedol skvelý bekhendový víťazný úder. Slovenský tenista sa tak pri podaní dostáva pod nepríjemný tlak.
0-15
Maďarský tenista si na svoje konto pripisuje bod. Tentokrát sa Marton Fucsovics zaskvel forhendovým víťazným úderom.
1:2
Marton Fucsovics bol vo výmene veľmi aktívny. Napokon si prešiel až na sieť a donútil svojho súpera chybovať. Na podanie sa už pomaly pripravuje Jozef Kovalík.
15-40
Jozef Kovalík posiela loptičku za základnú čiaru, a tak má Marton Fucsovics veľkú šancu dostať sa do opätovného vedenia.
15-30
Jozef Kovalík sa teraz vynikajúco ubránil a dokonca zahral aj víťazný úder z bekhendovej strany. Skutočne teraz treba dvojnásobne pochváliť nášho hráča.
0-30
Po priamom bode podania prichádza aj ďalšie eso maďarského tenistu. Marton Fucsovics dnes skutočne vynikajúco podáva a drží sa v hre.
0-15
Marton Fucsovics vstupuje do svojho gemu na podaní veľmi dobre a priamym bodom z podania nedal šancu Jozefovi Kovalíkovi.
1:1
Marton Fucsovics posiela loptičku len do siete, a tak sa druhá hra tohto setu končí. Práva maďarský tenista bude chcieť totiž zaváhanie napraviť pri svojom servise.
40-15
Čistá hra z toho napokon nebude, keďže chybuje aj slovenský tenista. Jozef Kovalík má napriek tomu stále komfortnú pozíciu na zisk gemu.
40-0
Slovenský tenista má šancu získať podanie čistou hrou. Po forhendovom údere si prešiel na sieť a výmenu ukončil volejom na sieti.
30-0
Jozef Kovalík si na svoje konto pripisuje ďalšie eso. Marton Fucsovics si zobral jastrabie oko, ale to mu teraz nedalo za pravdu.
15-0
Jozef Kovalík to zahral vynikajúco. Najskôr si súpera pritiahol k sieti a následne efektne zahral loptičku do jeho protipohybu.
0:1
Marton Fucsovics zvládol náročnú situáciu v úvode tretieho setu. Napokon si ale drží svoje podanie a dostáva sa do tesného vedenia.
40-A
Na konci dlhej výmeny sa teší Marton Fucsovics. Slovenský tenista sa snažil zahrať víťazný úder po čiare, no ten skončil tesne v aute.
40-40
Bohužiaľ, Marton Fucsovics vytiahol výborný servis. Po ňom si vytvoril pozíciu pre útok a výmenu zakončil úderom do stredu kurtu.
40-30
Jozef Kovalík má veľkú šancu prelomiť podanie svojho súpera. Marton Fucsovics totiž loptičku z bekhendovej strany poslal tesne do autu.
30-30
Marton Fucsovics to teraz zahral veľmi dobre a búšil do svojho súpera. Jozef Kovalík sa napokon neubránil a posiela loptičku mimo vymedzeného priestoru.
30-15
Páska teraz pomohla nášmu tenistovi. Marton Fucsovics poslal forhendový úder na druhú stranu, no od pásky skončila loptička v aute.
15-15
Veľmi pekná výmena z oboch strán. Mierne navrch mal slovenský tenista, prešiel si na sieť a napokon ho Marton Fucsovics nedokázal obhodiť.
0-15
Marton Fucsovics otvára tretí set na svojom podaní. Pri prvom servise poslal loptičku na podávacia t-čko a svojmu súperovi nedal šancu.
7:6
ONLINE - Davis Cup: Jozef Kovalík - Márton Fucsovics | Sportnet.skJozef Kovalík využíva svoj tretí setbal a vyrovnáva skóre tohto duelu. Druhé dejstvo mohol ukončiť už oveľa skôr, no našťastie sa mu podarilo otupiť tlak maďarského protivníka.
6-4
Polovicu setbalových možností už maďarský tenista odvrátil. Tentokrát si pomohol priamym bodom z podania a znižuje na rozdiel dvoch bodov.
6-3
Druhý set pokračuje ďalej. Marton Fucsovics bol vo výmene aktívnejší, prešiel si na sieť a donútil svojho súpera poslať loptičku do autu.
6-2
Jozef Kovalík si pomáha svojim ďalším esom, a tak má štyri šance na to, aby ukončil druhý set vo svoj prospech.
5-2
Jozef Kovalík získava aj druhé podanie maďarského súpera. Skvelým spôsobom si vytvoril pozíciu a výmenu zakončil parádnym volejom na sieti.
4-2
Jozef Kovalík to teraz spravil veľmi dobre. Dostal sa do výmeny, diktoval jej tempo a zakončil ju krásnym víťazným úderom.
3-2
Minibrejk je minulosťou. Na konci dlhej výmeny totiž prichádza nevynútená chyba v podaní slovenského tenistu Jozefa Kovalíka.
3-1
Jozef Kovalík zatiaľ drží výhodu minibrejku. Marton Fucsovics totiž z bekhendovej strany poslal loptičku len do polovice siete.
2-1
Marton Fucsovics si v pravý moment pomohol skvelým servisom. Jozef Kovalík poslal return po servise maďarského hráča až za základnú čiaru.
2-0
Marton Fucsovics prichádza o svoje podanie, keďže sa nevyvaroval nevynútenej chyby. Jozef Kovalík tak získava minibrejk.
1-0
Jozef Kovalík vstupuje do skrátenej hry veľmi dobre. Podaním na telo zaskočila maďarského súpera a získava bod na svoju stranu.
6:6
Marton Fucsovics nemal žiadne problémy pri svojom podaní a tak budeme svedkami tiebreaku. Nie je to žiadna novinka, keďže vlani sme v súboji týchto dvoch hráčov videli až dve skrátené hry.
0-40
Maďarský tenista získava aj túto loptičku na svoju stranu. Marton Fucsovics dokonca môže získať svoje podanie prostredníctvom čistej hry.
0-30
Marton Fucsovics podáva veľmi dobre. Vyzerá to tak, že predsa len bude v druhom sete svedkami skrátenej hry.
0-15
Marton Fucsovics si pomohol kvalitným servisom. Následne prešiel do útoku a výmenu zakončil víťazným úderom z forhendu.
6:5
Jozef Kovalík ukončil sériu troch gemov, ktoré získal jeho maďarský súper. Bude to teda práve Marton Fucsovics, kto bude podávať na udržanie.
40-30
Slovenský tenista sa teraz zaskvel výborným servisom. Najmä vďaka nemu budeme svedkami gembalu a ani maďarského brejkbalu.
30-30
Jozef Kovalík si situáciu v tomto geme poriadne komplikuje. Marton Fucsovics ho dokázal obhodiť na sieti a vyrovnáva skóre tohto gemu.
30-15
Jozef Kovalík teraz stráca bod, keďže loptičku poslal tesne za základnú čiaru. Slovenský tenista si napokon neberie ani jastrabie oko.
30-0
Marton Fucsovics predviedol vo výmene niekoľko kvalitných forhendových úderov. Jozef Kovalík sa ale dobre ubránil a napokon boduje práve on.
15-0
Slovenský tenista vstupuje dobre do jedenásteho gemu. Pomohol mu ale Marton Fucsovics, ktorý nasmeroval loptičku do siete.
5:5
Marton Fucsovics zvládol náročnú situáciu a definitívne sa vrátil do boja o druhý set. Jozef Kovalík viedol už o tri gemy, no teraz podáva za stavu 5:5.
15-40
Marton Fucsovics sa prezentoval ďalším víťazným úderom. Maďarský tenista tak môže získať tretiu hru v rade a vyrovnať skóre druhého setu.
15-30
Marton Fucsovics reaguje na predošlú stratu loptičky tým najlepším možným spôsobom. Zo svojho repertoára vyťahuje ďalšie eso.
15-15
Slovenský tenista sa teraz zaskvel dobrým returnom. Marton Fucsovics nebol pri loptičke najlepšie postavený a preto ju poslal do siete.
0-15
Marton Fucsovics podáva na udržanie v druhom sete a začína výborne. Kvalitné podanie bolo jednoznačným základom jeho úspechu.
5:4
ONLINE - Davis Cup: Jozef Kovalík - Márton Fucsovics | Sportnet.skTak toto je obrovská škoda. Slovenský tenista sa síce dostal do výmeny cez prvé podanie, no ukončil ju nevynútenou chybou. Druhý set bude pokračovať servisom Martona Fucsovicsa.
40-A
Jozef Kovalík sa ani teraz k setbalu nedostáva. Marton Fucsovics bol vo výmene aktívnejší a donútil svojho súpera chybovať.
40-40
Jozef Kovalík zachraňuje situáciu ďalším esom. Loptička spadla presne na podávacie t-čko, čo potvrdilo aj jastrabie oko.
40-A
Úderom do protipohybu sa zaskvel aj Marton Fucsovics. Slovenský tenista sa navyše pošmykol, a tak má Maďar ďalší brejkbal.
40-40
Jozef Kovalík to zvládol aj teraz. Výborným podaním si vytrovil pozíciu a úderom do protipohybu zaskočil svojho maďarského súpera.
30-40
Jozef Kovalík konečne prešiel do ofenzívny. Nábehom k sieti vyplašil svojho súpera a tam ho následne nedokázal kvalitne obhodiť.
15-40
Slovenský tenista posiela loptičku len do siete. Bohužiaľ, namiesto setbalov budeme svedkami dvoch brejkbalov maďarského hráča.
15-30
Slovenský tenista preriskoval svoje druhé podanie. Marton Fucsovics také silné podanie nečakal a aj preto neposlal loptičku na druhú stranu dvorca.
0-30
Marton Fucsovics bol opäť vo výmene aktívnejší a dokázal získať bod na svoju stranu. Jozef Kovalík sa tak dostáva do ďalších problémov.
0-15
Slovenský tenista nezačína práve najlepšie. Na konci dlhej výmeny sa dostal do defenzívy a nevyvaroval sa nevynútenej chyby.
5:3
Marton Fucsovics ukončil gem pri svojom podaní ďalším esom. Teraz však pôjde s novými loptičkami podávať na zisk setu slovenský hráč Jozef Kovalík.
15-40
Marton Fucsovics si zobral na pomoc jastrabie oko a to ukázalo, že loptička z jeho rakety skončila na čiare. Siedme eso maďarského tenistu.
15-30
Marton Fucsovics si pomohol kvalitným servisom. Následne si otvoril celý dvorec a výmenu ukončil ďalším forhendovým úderom.
15-15
Tentokrát bol Marton Fucsovics úspešnejší a úderom z forhendovej strany nedal súperovi žiadnu šancu reagovať.
15-0
Maďarský tenista si po servise prešiel na sieť, no tam sa dopustil zbytočnej chyby. Takto si úvod ôsmej hry určite nepredstavoval.
5:2
Jozef Kovalík otočil nepriaznivý stav vo svoj prospech. Svojho súpera tak dostáva pod tlak, pretože Marton Fucsovics pôjde podávať na udržanie v tomto sete.
40-30
Jozef Kovalík zvolil dobrú kombináciu úderov. Napokon sa mu podarilo získať bod, a tak si Marton Fucsovics musí na brejkbal počkať.
30-30
Slovenský tenista musel ísť do výmeny len cez druhé podanie, no Marton Fucsovics toho nedokázal využiť a loptičku poslal do autu.
15-30
Jozef Kovalík opäť chybuje a dostáva sa do nepríjemnej situácie. Marton Fucsovics má dve šance na to, aby sa dostal k brejkbalu.
15-15
Tentokrát chybuje aj maďarský tenista, ktorý poslal loptičku len za základnú čiaru. Jozef Kovalík tak bod získava prakticky zadarmo.
0-15
Jozef Kovalík na úvod siedmeho gemu pomáha svojmu súperovi nevynútenou chybou. Verme, že ďalšie podobné situácie nebudú nasledovať.
4:2
Marton Fucsovics drží svoje podanie, no zatiaľ mu to nestačí. Aby sa vrátil do hry o druhý set musí aspoň raz získať podanie svojho súpera.
15-40
Ďalší pokazený return zo strany slovenského tenistu. Marton Fucsovics má tak dve šance na to, aby ukončil gem vo svoj prospech.
15-30
Slovenský tenista mal teraz aj trošku šťastia, a tak ešte dramatizuje priebeh šiesteho gemu. Marton Fucsovics má ale stále dobrú pozíciu.
0-30
To je škoda. Marton Fucsovics musel ísť do výmeny len cez druhé podanie, no napriek tomu bol return nášho tenistu nevydarený.
0-15
Marton Fucsovics začína svoj gem na podaní veľmi dobre. Jeho súper totiž reaguje na jeho servis len úderom do polovice siete.
4:1
Jozef Kovalík dokázal zvrátiť priebeh tohto gemu na svoju stranu. V druhom sete si tak ešte nestratil podanie a preto je v oveľa lepšej pozícii.
A-40
Slovenský tenista otáča priebeh tohto dôležitého gemu. Opäť si pomohol kvalitným servisom a preto výhodu putuje na jeho konto.
40-40
Výborne! Marton Fucsovics prichádza aj o druhú možnosť na zisk súperovho podania. Loptičku posiela ďaleko za základnú čiaru.
30-40
Jozef Kovalík sa ešte drží v tomto geme. Podaním si vytvoril výbornú pozíciu a výmenu zakončil víťazným úderom z forhendovej strany.
15-40
Jozef Kovalík sa dostáva do náročnej situácie a bude musieť odvracať dva brejkbaly svojho súpera. Loptičku totiž nasmeroval len do siete.
15-30
Slovenský tenista dokázal odpovedať na nepriaznivý stav tohto gemu víťazným úderom z forhendovej strany. Marton Fucsovics sa naťahoval márne.
0-30
Jozef Kovalík neskrátil hru práve najlepšie. Marton Fucsovics jeho úmysel prečítal a na svoje konto získava ďalší cenný bod.
0-15
Marton Fucsovics predviedol veľmi dobrý return. Jozef Kovalík si nedokázal odstúpiť od loptičky a nasmeroval ju len do polovice siete.
3:1
Marton Fucsovics nemal na servise žiadne problémy. Jozef Kovalík si prakticky ani neškrtol, a tak prichádza o tretinu svojho náskoku.
0-40
V predošlej hre získal čistú hru Jozef Kovalík, no rovnakým spôsobom môže odpovedať aj jeho skúsený maďarský protivník.
0-30
Marton Fucsovics predviedol ďalšie nechytateľné podanie a vyzerá to tak, že teraz nebude mať na podaní žiadne problémy.
0-15
Marton Fucsovics začína veľmi dobre svoj gem pri podaní. Na svoje konto si maďarský hráč pripisuje priamy bod z podania.
3:0
Slovenský tenista si udržal svoje podanie vďaka čistej hre. Potvrdzuje tak brejk z predošlého gemu a v druhom sete vedie rozdielom troch gemov.
40-0
Jozef Kovalík pokračuje v zlepšenom výkone. Aj teraz bol vo výmene aktuálnejší a ukončil ju forhendovým volejom pri sieti.
30-0
Slovenský tenista začína výborne podávať a jeho súper sa tentokrát k returnu vôbec nedostal. Druhé eso pre Jozefa Kovalíka.
15-0
Jozef Kovalík sa dostáva do zápasu. Po výbornom podaní si prešiel na sieť a výmenu ukončuje elegantne zahraným smečom na bočnú čiaru.
2:0
ONLINE - Davis Cup: Jozef Kovalík - Márton Fucsovics | Sportnet.skSlovenský tenista mal aj trošku šťastia. Marton Fucsovics poslal svoj úder len do pásky, od ktorej sa loptička odrazila do autu. Na svete je tak prvý brejk nášho tenistu.
40-30
Brejkbal je na svete! Marton Fucsovics nezvláda náročnosť situácie a loptičku posiela ďaleko za základnú čiaru. Veľká šanca pre rodáka z Bratislavy.
30-30
Jozef Kovalík dramatizuje priebeh druhého gemu po tom, ako zahral víťazný úder. Dostane sa slovenský tenista aj k prvému brejkbalu v tomto sete?
15-30
Následne si maďarský tenista pomohol kvalitným prvým servisom. Jozef Kovalík nedokázal na podanie dostatočne reagovať.
15-15
To je škoda. Po výbornom podaní súpera sa Jozef Kovalík dostal do výmeny, ale zakončil ju nevynútenou chybou z bekhendovej strany.
15-0
Marton Fucsovics musel ísť do výmeny len cez druhé podanie. Následne chcel zatlačiť súpera, no loptičku posiela za základnú čiaru.
1:0
Na rozdiel od prvého setu si na začiatku druhého dejstva slovenský tenista drží svoje podanie. Na servis ale o malú chvíľu pôjde Marton Fucsovics, ktorý sa bude snažiť o vyrovnanie.
40-15
Jozef Kovalík teraz prekvapil svojho súpera úderom po čiare. Marton Fucsovics sa síce dostal k loptičke, no posiela ju do siete.
30-15
Jozef Kovalík si pomohol kvalitným servisom von z dvorca. Otvoril si celý kurt a výmenu ukončiť forhendovým víťazným úderom po čiare.
15-15
Maďarský tenista teraz zbytočne chybuje. Jeho súper išiel do výmeny len cez druhé podanie, no return nepatril do kategórie vydarených.
0-15
Marton Fucsovics začína druhý veľmi dobrým returnom. Jozef Kovalík sa ešte dostal k loptičke, no následne ju posiela vedľa bočnej čiary.
2:6
ONLINE - Davis Cup: Jozef Kovalík - Márton Fucsovics | Sportnet.skPrvý set netrval ani pol hodinu a jednoznačne bol v réžii maďarského tenistu. Ten vynikajúco podával a dvakrát zobral podanie svojmu súperovi. Vďaka tomu ho získava jednoznačným pomerom 2:6.
15-40
Marton Fucsovics má dve šance na ukončenie prvého setu. Súpera svojou aktivitou dostal pod tlak a Jozef Kovalík posiela loptičku len do autu.
15-30
Marton Fucsovics sa vracia do vedenia v tomto geme. Opäť zaúradoval jeho skvelý servis, z ktorého pramení už šiesto eso.
15-15
Snáď najkrajší úder v podaní slovenského tenistu v doterajšom priebehu zápasu. Jozef Kovalík elegantne prehodil súpera na sieti.
0-15
Marton Fucsovics podáva na víťazstvo v prvom dejstve a začína fantasticky. Jozef Kovalík neposlal loptičku na druhú stranu dvorca.
2:5
ONLINE - Davis Cup: Jozef Kovalík - Márton Fucsovics | Sportnet.skMarton Fucsovics to teraz zahral skutočne fantasticky. Vytrvalo búšil do svojho súpera a napokon výmenu ukončil razantným forhendovým úderom. Maďar pôjde podávať na víťazstvo v sete.
30-40
Slovenský tenista sa ešte drží v hre o prvý set. Vďaka forhendovému úderu dostal súpera pod tlak a donútil ho poslať loptičku len do siete.
15-40
Jozef Kovalík má veľké problémy s dĺžkou svojich úderov. Aj tentokrát chybuje, a tak má jeho súper výhodu dvoch brejkbalov.
15-30
Marton Fucsovics získava ďalší bod na svoje konto. Opäť mu ale pomohol súper, ktorý nasmeroval loptičku len na základnú čiaru,
15-15
Bohužiaľ, slovenský tenista chybuje. Svojim druhým úderom posiela loptičku do autu, čím daruje bod svojmu skúsenému súperovi.
15-0
Jozef Kovalík mal vo výmene jasnú prevahu a napokon ju dokázal ukončiť precízne zahraným volejom tesne pri sieti.
2:4
Marton Fucsovics ďalšie komplikácie nedopustil a najmä vďaka svojmu výbornému podaniu drží svoje podanie i výhodu jedného brejku.
30-40
Marton Fucsovics to teraz nespravil práve najlepšie. Z bekhendovej strany chcel skrátiť hru, ale loptičku netrafil vôbec dobre.
15-40
Maďarský tenista si opäť pomohol skvelým servisom. Vďaka priamemu bodu z podania má výhodu dvoch gembalov.
15-30
Marton Fucsovics bol vo výmene opäť aktívnejší a napriek tomu, že do výmeny išiel cez druhé podanie dokázal zabodovať.
15-15
Maďarský tenista teraz zaváhal pri hre na sieti, keď pomerne jednoduchý bekhednový volej posiela len do siete.
0-15
Marton Fucsovics začína svoj gem na podaní vo veľkom štýle. Na svojom konte má už štyri esá a dokonale tak využíva svoju hlavnú zbraň.
2:3
Jozef Kovalík si udržal svoje podanie, hoci musel čeliť jednému brejkbalu súpera. V závere piateho gemu sa zaskvel svojim prvým esom v zápase.
A-40
Jozef Kovalík otáča vývoj piateho gemu na svoju stranu. Opäť si pomohol dobrým servisom, z ktorého pramenil priamy bod z podania.
40-40
Slovenský tenista si pomohol kvalitným servisom. Marton Fucsovics sa ešte natiahol za loptičkou, no poslal ju len do siete.
30-40
Marton Fucsovics krásne obhodil svojho súpera a vypracoval si na svoje konto ďalší brejkbal. Maďarský tenista má obrovskú šancu.
30-30
Slovenský tenista si v správny čas pomáha priamym bodom z podania. Nasledovať bude mimoriadne dôležitý bod pre vývoj možno aj celého setu.
15-30
Jozef Kovalík to opäť nespravil práve najlepšie a druhým úderom ukončuje výmenu nevynútenou chybou z forhendovej strany.
15-15
Tentokrát sa zbytočnou chybou previnil aj Marton Fucsovics, ktorý poslal loptičku do autu. Stav pri podaní nášho tenistu je tak opäť vyrovnaný.
0-15
Jozef Kovalík nevstupuje do svojho gemu na podaní práve najlepšie. Nevynútenou chybou daruje zisk bodu svojmu súperovi.
1:3
Marton Fucsovics napokon zvláda náročný gem, v ktorom odvrátil dva brejkbaly svojho súpera. Maďarský tenista v prvom sete opäť vedie o dva gemy.
40-A
Výhoda putuje na konto maďarského tenistu. Marton Fucsovics sa z pravej strany zaskvel ďalším nechytateľným servisom von z dvorca.
40-40
Maďarský tenista zažehnal nebezpečenstvo ďalším skvelým podaním. Jozef Kovalík posiela svoj return len do polovice siete.
40-30
Marton Fucsovics odvracia prvú hrozbu straty podania svojim druhým esom v tomto geme. Jozef Kovalík ale bude mať ešte jednu šancu.
40-15
Výborne to teraz zahral slovenský tenista. Jozef Kovalík dostal súpera pod tlak a ten poslal loptičku len do siete. Slovák má dva brejkbaly.
30-15
Marton Fucsovics robí druhú nevynútenú chybu v rade. Aj maďarský tenista tak bude musieť čeliť nepríjemnému stavu pri svojom servise.
15-15
Slovenský tenista sa dostal do výmeny a trpezlivo hral súperovi do bekhendu. Napokon sa dočkal aj jeho chyby, a tak je stav vyrovnaný.
0-15
Marton Fucsovics si na úvod štvrtého gemu pomohol kvalitným servisom, z ktorého pramení vôbec prvé eso dnešného duelu.
1:2
Marton Fucsovics posiela loptičku z returnu tesne za základnú čiaru, a tak si jeho súper drží podanie. Maďarský tenista je napriek tomu v lepšej pozícii a pôjde podávať.
40-15
Slovenský tenista bol vo výmene aktívnejší a dočkal sa chyby svojho súpera. Jozef Kovalík má tak prvú šancu na zisk svojho podania.
30-15
Jozef Kovalík to teraz spravil veľmi dobre. Dokonale rozbehal svojho súpera a výmenu zakončil forhendovým úderom po čiare.
15-15
Konečne si slovenský tenista pomohol aj priamym bodom z podania. Vďaka dobrému servisu vyrovnáva skóre tretieho gemu.
0-15
Marton Fucsovics pokračuje vo svojom skvelom výkone. Jeho return spadol presne na čiaru, na ktorý nedokázal Jozef Kovalík včas reagovať.
0:2
Marton Fucsovics si bez najmenších problémov udržal svoje podanie. Slovenský tenista sa v poslednej výmene predviedol úderom, ktorý skončil za základnou čiarou.
0-40
Marton Fucsovics predviedol svoju hlavnú zbraň, ktorou je kvalitné podanie. Vďaka priamemu bodu má šancu získať servis čistou hrou.
0-30
Opäť sme boli svedkami dlhej výmeny, na ktorej konci sa teší Marton Fucsovics. Ten zatiaľ diktuje tento zápasu a je oveľa dominantnejší.
0-15
Marton Fucsovics vstupuje pri geme na svojom podaní veľmi dobre. Dostal svojho súpera pod tlak a ten napokon chybuje z bekhendovej strany.
0:1
ONLINE - Davis Cup: Jozef Kovalík - Márton Fucsovics | Sportnet.skJozefovi Kovalíkovi vstup do zápasu absolútne nevyšiel. Prvé podanie mu nechodilo skoro vôbec a takisto spravil niekoľko nevynútených chýb.
15-40
Slovenský tenista posiala loptičku ďaleko za základnú čiaru. Marton Fucsovics má tak dve šance na zisk cenného a rýchleho brejku.
15-30
Marton Fucsovics predviedol veľmi dobrý return. Maďarský tenista sa tak dostáva do vedenia a Jozef Kovalík musí reagovať na nepriaznivý stav.
15-15
Slovenskému tenistovi sa podarilo reagovať víťazným úderom. Jozef Kovalík sa položil do svojho bekhendovému úderu a poslal presne po čiare.
0-15
Dnešné stretnutie začal na podaní slovenský tenista, no ako prvý sa na tabuľu skóre zapisuje vďaka forhendovému víťaznému úderu Marton Fucsovics.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
ONLINE - Davis Cup: Jozef Kovalík - Márton Fucsovics | Sportnet.skNa druhú dnešnú dvojhru napokon za Slovensko nastúpi Jozef Kovalík, keďže Lukáš Lacko má žalúdočné problémy. Jeho súper sa však nemení, a tak ním bude nebezpečný Marton Fucsovics.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní online priameho prenosu z bratislavského Národného tenisového centra. Stretnutie Davis Cupu medzi Slovenskom a Maďarskom bude pokračovať druhou dvojhrou, v ktorej si zmerajú sily Lukáš Lacko a Marton Fucsovics.

LUKÁŠ LACKO

Lukáš Lacko začínal sezónu ako 122. hráč rebríčka ATP, no v januári si dokázal polepšiť o 14 miest. Môže za to najmä výborné vystúpenie v Melbourne Parku, kde dosiahol nečakaný, ale o to cennejší úspech. Vrátane kvalifikácie vyhral šesť zápasov, no potom ho vyradil Kei Nišikori. Napriek tomu si v treťom kole hanbu nespravil a Japoncovi podľahol po setoch 4:6, 4:6, 4:6. Rodák z Piešťan vlani nenastúpil za národne farby musel zacvakať pokutu 10 000 eur. V Davis Cupe odohral celkovo už 34 zápasov, pričom dosiahol vyrovnanú bilanciu 17-17. Lukáš Lacko jednoznačne preferuje hru na tvrdom povrchu, a tak by mu podmienky v NTC mali vyhovovať. Od roku 2013 neprehral pred domácimi fanúšikmi ani jeden zo šiestich singlových zápasov.

MARTON FUCSOVICS

Podobne ako vlani je maďarskou tímovou jednotkou Marton Fucsovics. V rebríčku ATP je momentálne na 159. pozícii, no napriek tomu je suverénne najlepším tenistom u našich južných susedov. Na rozdiel od svojho dnešného súpera nemá práve najlepšie výsledky v úvode tejto sezóny. Aktuálne ťahá sériu troch prehier za sebou, pričom neuspel už v prvom kole melbournskej kvalifikácie. Naposledy sa predstavil vo francúzskom Rennes, no v prvom kole tohto challengeru mu vystavil stopku Tobias Kamke. V rámci Davis Cupu odohral vo dvojhre 20 duelov, z ktorých prehral len šesť. Naposledy ho zdolal Jozef Kovalík po setoch 7:6, 6:4, 6:7, 1:6. Marton Fucsovics však môže byť veľmi nepríjemným súperom, najmä kvôli jeho ľaváckemu servisu. Navyše, vlani Lukáša Lacka v nemeckom Eckentale zdolal 2:1 sety.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Súvisiace články