Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Kližan porazil Balázsa v štyroch setoch a získal prvý slovenský bod

Martin Kližan. (Autor: TASR)
Sportnet|3. feb 2017 o 17:40

Kližan získal prvý bod pre Slovensko. Na druhý zápas nastúpi Jozef Kovalík, ktorý nahradil chorého Lukáša Lacka.

SLOVENSKO - Maďarsko 1:0 po úvodnej dvojhre

Martin Kližan - Attila Balázs

6:1, 6:2, 3:6, 6:4 za 142 minút (25, 38, 34, 45)

Slovenskí tenisti vedú po úvodnej dvojhre stretnutia 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára nad Maďarskom 1:0.

O prvý bod pre slovenské farby sa postaral líder domáceho tímu Martin Kližan, ktorý si poradil s Attilom Balászom 6:1, 6:2, 3:6, 6:4.

Kližan napokon porazil Balázsa a získal prvý slovenský bod: fotogaléria

3.2.2017

V druhom singli nastúpil na harde v bratislavskom NTC Jozef Kovalík, ktorý nahradil chorého Lukáša Lacka, proti maďarskej jednotke Mártonovi Fucsovicsovi.

V Aegon aréne ide o reprízu minuloročného duelu druhého kola kontinentálnej zóny s Maďarsku, v ktorom zverenci kapitána Miloslava Mečířa v júli zvíťazili na antuke v Budapešti hladko 3:0.

V septembrovej baráži o účasť vo svetovej skupine prehrali na tráve v Sydney s domácou Austráliou 0:3. Slováci naposledy účinkovali medzi elitnou daviscupovou šestnástkou v roku 2006.

"Bol to obojstranne dobrý zápas. Myslím, že to bola dobrá zábava aj pre divákov. Som spokojný so svojím výkonom. V treťom sete som sa necítil úplne v pohode, súper tam zahral niekoľko výborných lôpt a chytil sa. Vo štvrtom sete som trochu zmenil taktiku na returne, čím som súpera prekvapil. Myslím si, že som ho vyhral zaslúžene. Som rád, že som získal pre Slovensko prvý bod. Atmosféra v hľadisku bola veľmi dobrá. O tretej boli ľudia ešte v robote, no postupne sa hľadisko začalo zapĺňať," uviedol Kližan v prvej reakcii pre RTVS.

Online prenos:

Davis Cup  2017
03.02.2017 o 15:11
Kližan
3:1
(6:1, 6:2, 3:6, 6:4)
Ukončený
Balázs
Prenos
Martin Kližan získava pre Slovensko úvodný a mimoriadne dôležitý cenný bod. V prvých dvoch setoch dominoval a vyzeralo to, že poľahky dokráča k víťazstvu. Attila Balázs sa ale zdvihol a v ďalších dvoch setoch našu tenisovú jednotku poriadne preveril. Napokon Slovák vyhral 3:1 na sety, hoci nepredviedol svoj optimálny výkon. Antukový špecialista Attila Balázs môže byť so svojou hrou spokojný, no na favorizovaného súpera to nestačilo. Ja vám ďakujem za pozornosť a pozývam vás sledovať aj druhé stretnutie medzi Jozefom Kovalíkom a Martonom Fucsovicsom.
Koniec zápasu
6:4
ONLINE - Davis Cup: Martin Kližan - Attila Balázs | Sportnet.skMartin Kližan to napokon zvládol a náročný zápas ukončil esom. Možno to nebolo také jednoznačné ako sme čakali, no napriek tomu sa Slovensko raduje z prvého získaného bodu.
40-0
Marin Kližan výborne skrátil hru, a tak má tri šance ukončiť dnešný duel. Slovensko je tak blízko k zisku cennému prvému bodu.
30-0
Skvelý forhendový úder po čiare predviedol slovenský tenista. Martin Kližan si zachoval pevné nervy a už ho len dve loptičky delia od triumfu.
15-0
Martin Kližan začína výborne. Po dobrom podaní prešiel na sieť a výmenu zakončil nekomprimovaným smečom z forhendovej strany.
5:4
Attila Balázs drží svoje podanie, a tak si dnešný zápas bude musieť dopodávať Martin Kližan. Verme, že to zvládne a prinesie Slovensku prvý bod v stretnutí s Maďarskom.
30-40
Attila Balázs si výborným servisom otvoril celý kurt, no z forhendovej strany sa previnil zbytočnou chybou, keď loptičku poslal do siete.
15-40
Attila Balázs predviedol ďalšie kvalitné údery. Martin Kližan sa nedokázal dostať z defenzívy, a tak má Maďar výhodu dvoch gembalov.
15-30
Attila Balázs otáča priebeh gemu na svoju stranu. Opäť bol vo výmene aktívnejší a pramenila z toho chyba našej tenisovej jednotky.
15-15
Tentokrát si maďarský tenista pomohol kvalitným podaním. Vďaka priamemu bodu vyrovnáva skóre deviateho gemu.
15-0
Attila Balázs posiela loptičku tesne vedľa bočnej čiary. Takto si rozhodne nepredstavoval vstup do hry, ktorá môže byť v zápase tou poslednou.
5:3
Martin Kližan si bez väčších problémov udržal svoje podanie a dostáva svojho súpera pod tlak. Attila Balázs pôjde o pár sekúnd podávať na udržanie v dnešnom zápase.
40-15
Martin Kližan poslal loptičku priamo na čiaru, a tak si vypracoval dve šance na ukončenie gemu. Celú situáciu potvrdilo aj jastrabie oko.
30-15
Martin Kližan išiel okamžite po servise na sieť, ale táto taktika mu nevyšla. Attila Balázs ho dokázal obhodiť krásnym úderom po čiare.
30-0
Martin Kližan zatiaľ zvláda cestu za potvrdením brejku na výbornú. Tentokrát si pomohol priamym bodom z podania.
15-0
Martin Kližan výborne vstupuje aj do ôsmeho gemu. Na konci dlhej výmeny predviedol kratší úder, ktorý už jeho súper nedokázal dobehnúť.
4:3
ONLINE - Davis Cup: Martin Kližan - Attila Balázs | Sportnet.skMartin Kližan to napokon zvládol. Po druhom podaní svojho súpera zaútočil a kvalitným returnom donútil súpera chybovať. Slovenský tenista získava cenný brejk!
40-30
Attila Balázs sa ešte drží v hre o zisk siedmeho gemu. Predviedol skvelé podanie, na ktoré nedokázal Martin Kližan dostatočne reagovať.
40-15
Attila Balázs posiela loptičku za základnú čiaru. Martin Kližan v predošlých gemoch odvrátil poltucet brejkbalov a teraz sám môžu získať servis súpera.
30-15
Attila Balázs teraz daruje bod svojmu súperovi, keďže sa previnil dvojchybou. Maďarský hráč si tak značne komplikuje situáciu v tomto geme.
15-15
Attila Balázs reaguje parádnym víťazným úderom. Martin Kližan teraz nemal najmenšiu šancu reagovať, no stále môže zabojovať o brejk.
15-0
Martin Kližan síce na trikrát, no predsa len ukončil výmenu vďaka víťaznému smeču. V dôležitom siedmom geme tak získava úvodný bod.
3:3
Slovenský tenista zvládol aj ďalší náročný gem. Vyrovnáva skóre štvrtého setu, no o chvíľu pôjde podávať poriadne rozbehnutý Attila Balázs.
A-40
Hlavná rozhodkyňa teraz ukončila výmenu, keď zahlásila aut z rakety maďarského tenistu. Ten neprotestuje, a tak výhoda putuje na slovenské konto.
40-40
Martin Kližan to zvládol aj druhýkrát. Tentokrát prilepil loptičku o bočnú čiaru a skóre šiesteho gemu upravuje opäť na zhodu.
40-A
Attila Balázs predviedol víťazný úder priamo z returnu. Bohužiaľ, brejkbaly na strane maďarského tenistu nebezpečne pribúdajú.
40-40
Martin Kližan kritický moment zvládol. Výborne si súpera pripravil, následne prešiel k sieti, kde výmenu ukončil jednoduchým volejom.
30-40
Martin Kližan posiela loptičku len do siete, a tak bude musieť odvracať brejkbal svojho súpera. Tak toto už vôbec nevyzerá dobre.
30-30
Martin Kližan si komplikuje cestu za ziskom svojho podania. Naopak, maďarský tenista sa dostáva na dosah brejkbalovej šanci.
30-15
Martin Kližan si pomohol svojim dobrým prvým servisom. Attila Balázs sa síce dostal k loptičke, ale poslal ju ďaleko za základnú čiaru.
15-15
Bohužiaľ, po veľmi dobrej výmene prichádza zbytočná bekhendová chyba Martina Kližana. Attila Balázs tak dostáva cenný darček.
15-0
Martin Kližan diktoval tempo výmeny. Attila Balázs sa spočiatku výborne bránil, ale napokon podľahol tlaku slovenského hráča.
2:3
Attila Balázs mal oveľa menšie problémy s udržaním svojho podania ako Martin Kližan. Maďarský tenista sa vo štvrtom sete opäť dostáva do vedenia.
15-40
Martin Kližan posiela loptičku len do siete. To teší celý maďarský tím, keďže Attila Balázs má dve šance ukončiť tento gem vo svoj prospech.
15-30
Martin Kližan využil kratší úder svojho súpera. Napokon ho donútil k chybe, a tak ešte čiastočne dramatizuje priebeh piateho gemu.
0-30
Attila Balázs začína dominovať dnešnému zápasu. Navyše, hrá aj veľmi trpezlivo a čaká na chyby svojho slovenského súpera.
0-15
Attila Balázs vstupuje výborne pri svojom geme na podaní. Víťazným úderom sa dostáva do tesného náskoku.
2:2
ONLINE - Davis Cup: Martin Kližan - Attila Balázs | Sportnet.skMartin Kližan to napokon zvládol. Po kvalitnom servise si prešiel na sieť a výmenu ukončil volejom z forhendovej strany.
A-40
Martin Kližan získava výhodu na svoju stranu. Dúfajme, že sa mu podarí ukončiť tento maratónsky gem vo svoj prospech.
40-40
Martin Kližan zahral pomerne náročný smeč na jednotku. Vďaka nemu odvracia aj ďalší brejkbal svojho maďarského súpera.
40-A
Maďarský tenista má šancu získať podanie svojho súpera. Martin Kližan neuspel na sieti a v zápase nepôsobí najlepším dojmom.
40-40
Martin Kližan neukončil štvrtú hru tohto setu. Loptička z jeho rakety totiž putuje len do polovice siete, čo nás rozhodne neteší.
A-40
Výhoda skutočne putuje na slovenské konto. Martin Kližan predviedol výborný smeč na sieti a upravuje skóre na zhodu.
40-40
Martin Kližan má nervy zo železa. Odvracia aj ďalší brejkbal svojho súpera a má tak opäť šancu dostať sa konečne k výhode.
40-A
Maďarský tenista predviedol víťazný úder a vo štvrtom geme bude mať už tretiu šancu na prelomenie podania svojho súpera.
40-40
Martin Kližan v správny čas predviedol výborné podanie, vďaka ktorému upravuje skóre tohto gemu opäť na zhodu.
40-A
Martin Kližan opäť chybuje, a tak bude mať jeho súper šancu prelomiť podanie nášho tenistu.
40-40
Martin Kližan robí ďalšiu chybu, a tak budeme svedkami ďalšej zhody. Tentokrát ani na dvakrát nepredviedol dobré podanie.
A-40
Slovenský tenista konečne zahral aj nejaký víťazný úder. Tentokrát to bude on, kto bude mať šancu ukončiť štvrtý gem vo svoj prospech.
40-40
Martin Kližan si v správny čas pomohol kvalitným prvým servisom. Attila Balázs sa nedostal do výmeny, keďže loptičku poslal len do siete.
30-40
Bohužiaľ, slovenský tenista posiela loptičku len do siete. Attila Balázs má tak veľkú šancu opäť prelomiť podanie svojho súpera.
30-30
Martin Kližan zažehnal hrozbu dvoch brejkbalov. Tentokrát vytvoril na svojho súpera dostatočný tlak, ktorý napokon chybuje.
15-30
Slabučké druhé podanie od Martina Kližana. Maďarský súper to dokázal využiť a zahral víťazný úder priamo z returnu.
15-15
Attila Balázs sa snažil len vracať loptičku na druhú stranu. Trpezlivo čakal na chybu súpera, no napokon sa nevynútenou chybou previnil sám.
0-15
Martin Kližan forhendovým úderom posiela loptičku len do autu. Bohužiaľ, náš tenista je značne frustrovaný, čo nie je vôbec dobre.
1:2
Priamym bodom z podania ukončuje Attila Balázs tretí gem tohto setu. Maďarský tenista sa tak dostáva do vedenia, ktoré bude chcieť o chvíľu zmazať Martin Kližan.
30-40
Attila Balázs to spravil výborne a súperovi dal ochutnať jeho vlastnú medicínu. Efektným skrátením hry si vypracoval šancu ukončiť gem.
30-30
Nevynútená chyba aj v podaní maďarského tenistu. Martin Kližan tak dostáva šancu dostať sa k zisku cennej brejkbalovej šance.
15-30
Výborne podanie predviedol maďarský tenista. Vďaka nemu si vypracoval výhodu a výmenu ukončil forhendovým úderom po čiare.
15-15
Tak toto náš tenista vôbec nečakal. Nezahral práve najhorší return, no Attila Balázs si odstúpil od loptičky a forhendom ju nechytateľne poslal na druhú stranu.
15-0
Martin Kližan bol teraz vo výmene aktívnejší a donútil svojho súpera chybovať. Attila Balázs poslal loptičku ďaleko za základnú čiaru.
1:1
Slovenský tenista sa snažil skrátiť hru. Attila Balázs síce jeho úmysel vystihol, no následný úder skončil len na páske. Stav štvrtého setu je tak vyrovnaný.
A-40
Martin Kližan si pritiahol svojho súpera k sieti. Zachoval si chladnú hlavu a výborným forhendovým úderom ho dokázal obhodiť. Výhoda je tak na strane Slovenska.
40-40
Martin Kližan si sám komplikuje situáciu pri svojom podaní. Z bekhendovej strany nenašiel priestor dvorca, a tak budeme svedkami zhody.
40-30
Martin Kližan zatiaľ nebude musieť odvracať brejkbal súpera. Aj jastrabie oko ukázalo, že Attila Balázs poslal loptičku tesne vedľa bočnej čiary.
30-30
Tentokrát treba pochváliť maďarského tenistu. Attila Balázs sa oprel do svojho returnu a nedal našej tenisovej jednotke žiadnu šancu.
30-15
Martin Kližan predviedol ďalší výborný servis. Vďaka ďalšiemu priamemu bodu z podania sa dostáva do vedenia slovenský tenisa.
15-15
Konečne slovenského tenistu podržalo aj prvé podanie. Attila Balázs poslal loptičku za základnú čiaru, a tak je skóre vyrovnané.
0-15
Martin Kližan sa vo štvrtom sete ešte nezapísal na tabuľu skóre. Ďalší bod získava jeho súper po tom, ako nasmeroval loptičku len za základnú čiaru.
0:1
Martin Kližan už nemal záujem bojovať o zisk prvého gemu. Attila Balázs zaznamenáva svoje tretie eso v tomto geme a dostáva sa do vedenia.
0-40
Martin Kližan posiela loptičku ďaleko za základnú čiaru. Bratislavčan je zjavne rozhodený a momentálne je na kurte horším tenistom.
0-30
A ďalšie eso z dielne maďarského tenistu. Ten sa poriadne zlepšil a Martin Kližan to bude mať ešte ťažké s potvrdením role favorita.
0-15
Štvrtý set začína na servise maďarský tenista Attila Balázs. Začína vo veľkom štýle a na svoje konto si pripusuje nechytateľné podanie.
3:6
ONLINE - Davis Cup: Martin Kližan - Attila Balázs | Sportnet.skMartin Kližan prichádza o svoju skvelú sériu v Davis Cupe. Po šiestich zápasoch stratil set, keď v súboji s maďarským tenistom zjavne poľavil a až trikrát prišiel o svoje podanie.
40-A
Úder z rakety slovenského tenistu končí v tesnom aute. Attila Balázs tak získava ďalšiu šancu na ukončenie setu. Bude platiť do tretice všetko dobré?
40-40
Slovenský tenista si pomohol ďalším výborným podaním. Odvracia aj druhý setbal a skóre tohto gemu upravuje na zhodu.
40-A
Martin Kližan robí ďalšiu zbytočnú chybu. Zatiaľ sa tak nedostáva k výhode a bude musieť čeliť ďalšiemu setbalu maďarského súpera.
40-40
Martin Kližan si pomohol výrobným druhým servisom. Attila Balázs zostal prekvapený a loptičku nasmeroval len do siete.
30-40
Slovenský tenista bude musieť čeliť strate tretieho setu. Loptičku poslal len do siete, a tak má Attila Balázs k dispozícii jeden setbal.
30-30
Slovenský tenista mal teraz veľké šťastie. Attila Balázs poslal na druhú stranu takmer víťazný úder, no loptička skončila v tesnom aute.
15-30
Martin Kližan posiela forhendový úder len za základnú čiaru. Attila Balázs dostáva ďalší darček a je dve loptičky od zisku setu.
15-15
Martin Kližan podáva na udržanie v tomto sete, a tak si žiadne ďalšie zaváhanie nemôže dovoliť. Teraz to spravil dobre a elegantne skrátil hru.
0-15
Attila Balázs si počkal na podanie svojho súpera, ktorého smerovalo do forhendovej strany. Maďarský tenista sa následne zaskvel krásnym returnom.
3:5
Attila Balázs potvrdzuje brejk z predošlej hry. Základom jeho úspechu bolo opäť kvalitné podanie, po ktorom súper nedostal loptičku na druhú stranu.
30-40
Priamym bodom z podania sa Attila Balázs dostáva k šancu ukončiť tento gem. Bohužiaľ, Martin Kližan mu pomáha svojimi chybami.
30-30
Slovenský tenista sa teraz oprel do svojho returnu. Ten bol mimoriadne razantný, a tak Attila Balázs reagoval len úderom do autu.
15-30
Martin Kližan opäť chybuje. Na pomoc si zobral aj jastrabie oko, no to len ukázalo, že loptička skončila tesne za základnou čiarou.
15-15
Bratislavský rodák Martin Kližan sa snažil svojho súpera prehodiť, no loptička skončila niekoľko centimetrov za základnou čiarou.
15-0
Martin Kližan potrebuje reagovať na predošlý stratený servis. Začína veľmi dobre a forhendovým úderom po čiare získava bod.
3:4
ONLINE - Davis Cup: Martin Kližan - Attila Balázs | Sportnet.skBohužiaľ, Martin Kližan robí ďalšiu zbytočnú chybu. Druhýkrát v dnešnom zápase prichádza o svoje podanie, čo nie je v koncovke setu práve najlepšia správa.
30-40
Slovenský tenista poslal loptičku len do siete, a tak svojmu súperovi daruje možnosť brejkbalu. Attila Balázs sa môže dostať späť do zápasu.
30-30
Martin Kližan si svojou vlastnou chybou robí problémy. V siedmom geme máme vyrovnaný stav a Attila Balázs sa dostal na dosah brejkbalu.
30-15
Martin Kližan to teraz spravil veľmi dobre. Po agresívnom podaní si prešiel na sieť a výmenu ukončil precízne zahraným volejom.
15-15
Attila Balázs pokračuje vo svojom zlepšenom výkone. Teraz rozhadzoval údery na každú stranu a donútil svojho súpera chybovať.
15-0
Martin Kližan začína dôležitý siedmy gem nekompromisným forhendovým úderom. Ten má prívlastok víťazný, hoci ho zahrával po vysokom lobe súpera.
3:3
Martin Kližan opäť troška odflákol poslednú výmenu za nepriaznivého stavu. Attila Balázs si tak opäť bez problémov udržal svoje podanie.
0-40
Priamym bodom z podania sa Attila Balázs dostáva do komfortnej pozície. Podobne ako pred pár minútami má šancu získať podanie čistou hrou.
0-30
Maďarský tenista sa teraz oprel do svojho bekhendového úderu a vďaka víťaznému úderu získava aj druhú loptičku v tomto geme.
0-15
Attila Balázs si pomohol kvalitným podaním von z dvorca. Následne dostal svojho súpera pod tlak a prejavilo sa to na chybe Martina Kližana.
3:2
Martin Kližan si napokon dokázal udržať svoje podanie. Na konci piatej hry zaúradovalo jeho kvalitné podanie, vďaka ktorému sa Bratislavčan dostáva späť do vedenia.
A-40
Attila Balázs si išiel po brejkbal, no jeho prechod na sieť nebol najlepšie pripravený. Martin Kližan ho dokázal obhodiť z bekhendovej strany.
40-40
Maďarský tenista sa ešte drží v hre o piaty gem. Výrazne mu ale pomohol Martin Kližan, ktorý poslal loptičku ďaleko za základnú čiaru.
A-40
Martin Kližan sa dostáva k výhode. Pri svojom podaní mal síce menšie problémy, no napriek tomu zrejme túto situáciu zvládne.
40-40
Martin Kližan reaguje na nepriaznivý stav tým najlepším možným spôsobom. Hrozbu straty podania zažehnal svojim ďalším esom.
30-40
Maďarský tenista si vybojoval jednu šancu na zisk súperovho servisu. Opäť mu výrazne mohol svojou vlastnou chybou Martin Kližan.
30-30
Attila Balázs to teraz zahral veľmi dobre. Vďaka svojej aktivite pomohol prejsť na sieť a výmenu ukončiť pohodlným volejom.
30-15
Martin Kližan to teraz spravil veľmi dobre. Forhendovým úderom do protipohybu súpera získava na svoje konto ďalšiu loptičku.
15-15
Martin Kližan sa teraz nevyvaroval zbytočnej nevynútenej chyby. Attila Balázs tak prakticky zadarmo získava bod na svoju stranu.
15-0
Piaty gem možno posledného setu začína Martin Kližan veľmi dobre. Priamym bodom z podania sa dostáva do tesného vedenia.
2:2
Čistá hra v podaní maďarského tenistu. Martin Kližan trošku odflákol svoj posledný úder a prudko ho nasmeroval len do polovice siete.
0-40
Tento gem vychádza maďarskému tenistovi na výbornú. Druhým priamym bodom z podania si na svoje konto vypracoval tri šance ukončiť gem.
0-30
Attila Balázs si na svoje konto pripisuje priamy bod z podania. Martin Kližan tentokrát nedokázal dostať loptičku na druhú stranu dvorca.
0-15
Attila Balázs sa raduje zo zisku bodu po odohraní pomerne dlhej výmeny. Na jej konci prichádza nevynútená chyba slovenského hráča.
2:1
Martin Kližan zaznamenáva svoje prvé eso v tomto sete. Štýlovým spôsobom tak ukončuje tretiu hru a dostáva sa do opätovného vedenia.
40-15
Martin Kližan bol teraz na sieti stopercentný. Nekompromisným smečom získava bod na svoju stranu a má k dispozícii dve šance na ukončenie gemu.
30-15
Teraz sme boli svedkami veľmi peknej výmeny z oboch strán. Napokon bol úspešnejší Attila Balázs, ktorý zahral víťazný forhendový úder po čiare.
30-0
Martin Kližan si následne pomáha kvalitným servisom. Jeho súper nasmeroval loptičku len do polovice siete.
15-0
Attila Balázs sa nesmelo vydal na sieť a jeho nepripravenosť slovenský tenistka okamžite potrestal. Bekhendovým úderom ho pekne obhodil.
1:1
Maďarský tenista si z pravej strany pomohol tretím priamym bodom. Najmä vďaka tomu vyrovnáva stav tretieho setu a pomaly sa chystá na príjem.
15-40
Attila Balázs zahral svojmu súperovi do protipohybu a zaslúžene putujú na jeho konto dva gembaly. Maďarský tenista tak môže vyrovnať skóre tohto setu.
15-30
Attila Balázs vytiahol z pravej strany ďalšie výborné podanie. Martin Kližan poslal return ďaleko za základnú čiaru, čo ho rozhodne neteší.
15-15
Martin Kližan ale okamžite reaguje na nepriaznivý stav a vyťahuje skvelý úder z forhendovej strany. Attila Balázs sa za loptičkou len pozrel.
0-15
Nové loptičky zatiaľ priniesli viac šťastia maďarskému hráčovi. Martin Kližan sa tentokrát prezentoval nevydareným úderom z returnu.
1:0
Martin Kližan si bez väčších problémov udržal svoje podanie. Na podaní sa o malú chvíľu predstaví aj Attila Balázs, ktorý bude mať k dispozícii nové loptičky.
40-15
Attila Balázs nedokázal reagovať na kratší úder súpera. Loptička dopadla dvakrát na jeho stranu, a tak má Martin Kližan dve gembalové šance.
30-15
Na konci dlhej výmeny prichádza nevynútená chyba z dielne maďarského tenistu. Loptička z jeho rakety skončila len za základnou čiarou.
15-15
Attila Balázs predviedol veľmi dobrý return. Loptička dopadla súperovi priamo pod nohy, na čo nedokázal Martin Kližan dobre reagovať.
15-0
Tretí set otvára na podaní slovenský tenista. Po dobrom podaní sa mu otvoril kurt, a tak nemal problém zahrať víťazný úder z forhendovej strany.
6:2
ONLINE - Davis Cup: Martin Kližan - Attila Balázs | Sportnet.skDruhý set je minulosťou. Attila Balázs síce trošku zlepšil svoju hru, no napriek tomu uhral len dva gemy. V poslednej výmene druhého dejstva sa Martin Kližan oprel do returnu a nedal súperovi šancu.
A-40
Attila Balázs síce odvrátil tri hrozby straty setu, no teraz súperovi ponúka ďalší setbal. Previnil sa totiž vôbec prvou dvojchybou v zápase.
40-40
Martin Kližan posiela loptičku ďaleko za základnú čiaru. Attila Balázs tak odvrátil všetky tri setbaly a bude mať šancu bojovať o druhý set.
40-30
Ani ďalší setbal slovenský tenista nedokázal využiť. Opäť chybuje úderom priamo z returnu, no ešte má jednu možnosť na ukončenie setu.
40-15
Prvú šancu na zisk setu slovenský tenista nedokázal využiť. Z forhendovej strany poslal loptičku len do polovice siete.
40-0
Slovenský tenista predviedol vynikajúci úder z bekhendovej strany. Loptička dopadla priamo na bočnú čiaru, a tak má Martin Kližan tri setbaly.
30-0
A ďalší víťazný return v podaní slovenského tenistu. Martin Kližan žiadne komplikácie nepripúšťa a od zisku setu ho delia len dve loptičky.
15-0
Bratislavský rodák začína výborne a bekhendovým úderom priamom z returnu získava loptičku na svojho stranu.
5:2
Martin Kližan potvrdzuje brejk z predošlého gemu, a tak dostáva svojho súpera pod tlak. O malú chvíľu pôjde Attila Balázs podávať na udržanie v druhom dejstve.
A-40
Slovenský tenista to zahral výborne. Attila Balázs veľmi dobre skrátil hru, ale Martin Kližan loptičku dobehol a z ťažkej pozície zahral víťazný úder.
40-40
Martin Kližan odvrátil hrozbu straty podania. Predviedol výborný ľavácky servis a vďaka nemu donútil súpera nasmerovať loptičku len do siete.
30-40
Martin Kližan bol aktívnejší vo výmene. Attila Balázs sa iba bránil, no napokon sa mu to vyplatilo, keďže Slovák poslal loptičku len do siete.
30-30
Attila Balázs sa ešte chytá stebla nádeje. Vďaka svojej aktivite získava bod, keďže ho Martin Kližan nedokázal obhodiť na sieti.
30-15
Martin Kližan opäť ukázal, že je technicky výborne pripravený. Ďalším skrátením hry z forhendovej strany zaskočil súpera a ide do vedenia.
15-15
Tak toto sa len tak často nevidí. Martin Kližan mal situáciu jasne rozbehnutú vo svoj prospech, no pri snahe o smeč netrafil loptičku.
15-0
Martin Kližan si pomohol dobrým servisom. Následne si prešiel na sieť a výmenu zakončil víťazným úderom z forhendovej strany.
4:2
ONLINE - Davis Cup: Martin Kližan - Attila Balázs | Sportnet.skSlovenský tenista si berie stratené podanie späť. Attila Balázs síce dobre skrátil hru, no Martin Kližan loptičku dobehol a napokon sa dočkal chyby svojho súpera.
40-30
Martin Kližan sa dostáva k brejkbalu. Opäť akoby pridal na razancii svojich úderov, čím prekvapil aj súpera. Attila Balázs poslal loptičku len do siete.
30-30
Martin Kližan si teraz počkal na slabšie druhé podanie svojho súpera a víťazným úderom z returnu vyrovnáva skóre šiesteho gemu.
15-30
Opäť sme boli svedkami pomerne dlhej výmeny. Tú napokon zakončil víťazným úderom z bekhendovej strany maďarský tenista Attila Balázs.
15-15
Tentokrát slovenský tenista diktoval tempo výmeny. Attila Balázs sa opäť snažil prehodiť svojho súpera, no tentokrát loptička skončila za základnou čiarou.
0-15
Maďarský tenista sa teraz vezie na víťaznej vlne. Tentokrát mu pomáha favorizovaný súper, ktorý loptičku poslal z forhendu len do siete.
3:2
ONLINE - Davis Cup: Martin Kližan - Attila Balázs | Sportnet.skNeúspešne skrátenie v podaní slovenského tenistu končí piatu hru tohto setu. Attila Balázs tak po prvýkrát berie servis svojmu súperovi a o malú chvíľu pôjde podávať na vyrovnanie.
30-40
Martin Kližan sa vydal na sieť, no maďarský tenista ho dokázal prelobovať. Vďaka tomu si Attila Balázs vypracoval svoj prvý brejkbal v zápase.
30-30
Úder z rakety slovenského tenistu bol príliš dlhý. Potvrdilo to aj jastrabie oko, a tak si Martin Kližan komplikuje situáciu v tomto geme.
30-15
Slovenský tenista sa mohol priblížiť k zisku čistej hry, ale zbytočne chyboval. Dúfajme, že už ďalšie komplikácie nepripustí.
30-0
Slovenský tenista opäť z forhendovej strany vynikajúco skrátil hru. Attila Balázs sa nestihol ani poriadne rozbehnúť a už loptička dvakrát spadla na jeho stranu.
15-0
Martin Kližan predviedol ďalší víťazný úder. Dnešnému zápasu jasne dominuje a pomaličky smeruje za ziskom ďalšieho gemu.
3:1
Martin Kližan chcel zmeniť rytmus výmeny, ale skrátenie mu tentokrát nevyšlo. Loptička skončila len v sieti, a tak sa Attila Balázs zapisuje na tabuľu skóre.
40-A
Attila Balázs v ten správny moment vyťahuje výborný servis. Vďaka priamemu bodu získava výhodu na svoju stranu. Podarí sa mu ukončiť tento gem?
40-40
Štvrtá hra tohto setu ešte nekončí. Martin Kližan sa dokázal skoncentrovať, zahral niekoľko dobrých úderov a donútil svojho súpera chybovať.
30-40
Attila Balázs sa okamžite po servise vydal na sieť, no Martin Kližan ho zaskočil skvelý returnom. Maďarský tenista má k dispozícii ešte jeden gembal.
15-40
Martin Kližan posiela loptičku len do siete. Svojmu súperovi tak doslova daruje výhodu dvoch gembalov, vďaka ktorým môže Attila Balázs získať svoj prvý gem.
15-30
Attila Balázs výborne zahral na sieti. Martin Kližan síce kratší úder dobehol, ale na nasledujúci úder už nemal šancu reagovať. Nepomohla mu ani hodená raketa.
15-15
Tentokrát prichádza chyba z dielne maďarského tenistu. Martin Kližan hral trpezlivo a napokon sa dočkal úderu, ktorý skončil mimo dvorca.
0-15
Štvrtú hru druhého setu lepšie začal Attila Balázs. Jeho slovenský súper totiž nasmeroval return ďaleko za základnú čiaru.
3:0
Martin Kližan sa teraz trošku trápil na svojom podaní, ale napriek niekoľkým chybám dokázal potvrdiť brejk z predošlého gemu. V druhom sete tak vedie o tri gemy.
A-40
Martin Kližan nepúšťa svojho súpera k brejkbalu. Forhendovým úderom krížom nedal maďarskému tenistovi ani najmenšiu šancu na reakciu.
40-40
A máme tu ďalšiu zhodu. Martin Kližan chcel zakončiť výmenu víťazným úderom z ťažkej pozície, no loptička skončila za základnou čiarou.
A-40
Martin Kližan predviedol krásny forhendový víťazný úder. Vďaka nemu získava na svoju stranu výhodu a môže ukončiť gem vo svoj prospech.
40-40
Attila Balázs ešte bojuje o zisk tohto gemu. Loptičku si dokázal obehnúť a z forhendovej strany ju umiestnil presne do rohu kurtu.
40-30
Martin Kližan otáča priebeh tretieho gemu na svoju stranu. Attila Balázs si zobral na pomoc jastrabie oko, no to len potvrdilo výrok čiarového rozhodcu.
30-30
Martin Kližan mal teraz pomerne veľké šťastie. Jeho smeč tečovala páska, ale napokon prepadla na stranu maďarského tenistu.
15-30
Ďalšia nevynútená chyba Martina Kližana. Bratislavský rodák sa snažil skrátiť výmenu, ale loptička skončila ešte na jeho polovici dvorca.
15-15
Tentokrát prichádza pomerne nečakaná chyba od slovenského hráča. Po podaní si vytvoril komfortnú pozíciu, ale forhendový úder posiela do autu.
15-0
Opäť sme boli svedkami pomerne dlhej výmeny. Slovenský tenista hral veľmi trpezlivo a opäť mu pomáha nevynútená chyba maďarského hráča.
2:0
ONLINE - Davis Cup: Martin Kližan - Attila Balázs | Sportnet.skMartin Kližan pokračuje vo svojom výbornom výkone. Bekhendovým úderom po čiare nedal svojmu súperovi šancu a na začiatku druhého setu získava brejk.
40-30
Slovenský tenista sa predsa len dostáva k brejkbalu. Na konci dlhej výmeny sa dočkal chyby svojho súpera, ktorý nasmeroval loptičku za základnú čiaru.
30-30
Attila Balázs si prešiel na sieť, ale opäť neuspel. Martin Kližan ho bekhendovým úderom obhodil, vďaka čomu vyrovnáva skóre tohto gemu.
15-30
Martin Kližan získava prvý bod pri podaní svojho súpera. Attila Balázs nebol pri loptičke včas a poslal ju opäť len do polovice siete.
0-30
Martin Kližan posiela return len do polovice siete. Zatiaľ to vyzerá s maďarským tenistom veľmi dobre a môže smerovať dokonca za čistou hrou.
0-15
Attila Balázs začína svoj gem na podaní veľmi dobre. Priamym bodom z podania sa dostáva do tesného vedenia.
1:0
Attila Balázs si v úvodnom geme ani neškrtol. Ani raz sa nedostal do výmeny, a tak bude musieť doťahovať manko svojho súpera. Martin Kližan hrá zatiaľ veľmi dobre.
40-0
Ďalším priamym bodom si slovenský tenista vytvoril tri šance na zisk prvého gemu. Attila Balázs opäť nasmeroval loptičku mimo priestoru dvorca.
30-0
Martin Kližan predviedol výborne ľavácke podanie. Attila Balázs nedokázal dostatočne reagovať a loptičku poslal len do polovice siete.
15-0
Do druhého setu začal podávať Martin Kližan. Odštartoval ho veľmi dobre a priamym bodom z podania sa dostáva do tesného vedenia.
6:1
ONLINE - Davis Cup: Martin Kližan - Attila Balázs | Sportnet.skPrvý set trval necelú polhodinu. Martin Kližan bol jednoznačne lepším hráčom a až trikrát získal podanie svojho súpera. Celé prvé dejstvo ukončil elegantným skrátením hry.
40-15
Krásny bekhendový úder v podaní slovenského tenistu. Martin Kližan nedal svojmu súperovi šancu, a tak si vypracoval dve šance na ukončenie setu.
30-15
Slovenský tenista si vo výmene vytvoril prevahu. Jeho forhendový úder Attila Balázs ešte dobehol, ale loptičku nasmeroval len do polovice siete.
15-15
Attila Balázs predviedol veľmi dobré podanie von z dvorca. Vďaka tomu si otvoril celý kurt a následne zahral jednoduchý víťazný úder.
15-0
Attila Balázs sa snažil skrátiť hru, no slovenského súpera tým neprekvapil. Martin Kližan dobehol loptičku a zahral víťazný úder po čiare.
5:1
Martin Kližan ukončil tento gem priamym bodom z podania. Attila Balázs tak o malú chvíľu bude podávať na udržanie v prvom sete, v ktorom už výrazne prehráva.
40-0
A ďalší forhendový víťazný úder z dielne slovenského tenistu. Martin Kližan si veľmi rýchlo vypracoval výhodu troch gembalov.
30-0
Razancia úderov Martina Kližana je skutočne parádna. Attila Balázs sa síce snaží, no veľkému favoritovi stretnutia zatiaľ zjavne nestačí.
15-0
Martin Kližan si na úvod šiesteho gemu pomáha kvalitným servisom. Attila Balázs sa síce dostal k loptičke, ale nasmeroval ju len do siete.
4:1
ONLINE - Davis Cup: Martin Kližan - Attila Balázs | Sportnet.skAttila Balázs posiela forhendový úder ďaleko vedľa bočnej čiary. Druhýkrát v dnešnom zápase prichádza o svoje podanie a v prvom sete sa dostáva do výrazného manka.
A-40
Martin Kližan teraz zahral veľmi dobre. Bekhendovým úderom si vytvoril prevahu vo výmene a napokon ju ukončil víťazným smečom na sieti.
40-40
Martin Kližan mal výmenu veľmi dobre rozbehnutú, no jeho forhendový úder končí len v polovici siete. Na svete je tak prvá zhoda zápasu.
40-30
Piaty gem prvého setu ešte nekončí. Slovenskému tenistovi nevyšiel úder z bekhendovej strany a vďaka tomu loptička skončila len v sieti.
40-15
Attila Balázs posiela loptičku ďaleko za základnú čiaru. Maďarský tenista zatiaľ kvalitatívne nestačí na svojho súpera a bude čeliť ďalším brejkbalom.
30-15
Tentokrát maďarský tenista diktoval tempo výmeny. Martin Kližan dobehol niekoľko veľmi dobrých úderov, no loptičku napokon predsa len získava Attila Balázs.
30-0
Attila Balázs posiela loptičku len do siete. Na rozdiel od predošlého gemu tak maďarský tenista bude mať na podaní nemalé problémy.
15-0
Attila Balázs sa opäť snažil ukončiť výmenu prechodom na sieť. Situáciu si ale nepripravil vôbec dobre, a tak ho Martin Kližan bekhendom obhodil.
3:1
Martin Kližan už ďalšie problémy pri svojom podaní nepripustil. Krásne dobehol skrátenie svojho súpera, ktorý následne poslal loptičku tesne za základnú čiaru.
40-30
Druhá dvojchyba slovenského tenistu v dnešnom zápase. Prvý gembal je tak minulosťou, no Martin Kližan má ešte jednu šancu ukončiť gem.
40-15
Slovenský tenista predviedol parádny víťazný úder po čiare. Bez väčších problémov tak získava na svoje konto dve šance na ukončenie gemu.
30-15
Martin Kližan sa okamžite po podaní vydal na sieť. Jeho súper ho ale dokázal prehodiť a následne slovenskému hráčovi exhibičný úder medzi nohami nevyšiel.
30-0
Martin Kližan opäť tlačil svojho súpera. Ten bol ďaleko za základnou čiarou, a tak nedokázal reagovať na jeho účinné skrátenie.
15-0
Tentokrát to slovenský tenista zvládol na sieti oveľa lepšie. Precíznym forhendovým úderom získava úvodnú loptičku štvrtého gemu.
2:1
Martin Kližan už poslednú loptičku tretej hry akoby vypustil Loptička skončila ďaleko za základnou čiarou, a tak Attila Balázs získava prvý gem v zápase.
0-40
Martin Kližan teraz zahral na sieti veľmi nedôrazne. Jeho bekhendový volej dokázal súper zachytiť, vrátil sa do výmeny a napokon ju získava pre seba.
0-30
A ďalší priamy bod z podania. Attila Balázs predvádza na podaní oveľa lepší výkon ako v prvom geme zápasu. Zatiaľ to vyzerá na bezproblémový gem.
0-15
Attila Balázs predviedol z pravej strany veľmi dobré podanie. Martin Kližan ho síce dokázal zachytiť, no loptičku poslal do výrazného autu.
2:0
Krásny bekhendový úder v podaní slovenského tenistu. Martin Kližan tak potvrdzuje brejk z predošlej hry a napriek menším problémom sa dostáva do vedenia o dva gemy.
40-30
Martin Kližan otáča vývoj tohto gemu vo svoj prospech. Pomohol si kvalitným servisom, z ktorého pramení priamy bod z podania a prvý gembal.
30-30
Jastrabie oko bolo už druhýkrát v permanencii. Opäčť hrá v prospech Martina Kližana, ktorý si tak pripisuje víťazný úder z bekhendu.
15-30
Tentokrát bol slovenský tenista vo výmene trpezlivejší. Tlačil svojho súpera každým úderom a ten napokon posiala loptičku za základnú čiaru.
0-30
Martin Kližan poriadne preriskoval svoje druhé podanie. Premení z toho úvodná dvojchyba zápasu a nepríjemný stav pri jeho vlastnom servise.
0-15
Séria úspešných výmien nášho tenistu sa skončila. Bratislavský rodák chcel výmenu ukončiť víťazným úderom, no dopustil sa nevynútenej chyby.
1:0
ONLINE - Davis Cup: Martin Kližan - Attila Balázs | Sportnet.skAttila Balázs posiela loptičku tesne za základnú čiaru, a tak prichádza hneď o svoje prvé podanie. Martin Kližan je naplno koncentrovaný a začína veľmi dobre.
40-15
Martin Kližan bude mať v úvode zápasu dva brejkbaly. Krásne si počkal na slabší druhý servis súpera a výmenu zakončil víťazným úderom po čiare.
30-15
Toto sme veľmi často videli aj na nedávnom Australian Open. Martin Kližan vynikajúco skrátil hru, a tak aj tento bod putuje na jeho konto.
15-15
Martin Kližan to teraz spravil veľmi dobre. Forhendovým úderom po čiare dostal súpera pod tlak a ten následne posiela loptičku len do siete.
0-15
Dnešné stretnutie odštartoval na podaní Attila Balázs. Slovenský tenista Martin Kližan si počkal na return, ale loptičku poslal vedľa bočnej čiary.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Slávnostné otvorenie celého stretnutia máme za sebou. Už o malú chvíľu sa nám začne prvá dvojhra, v ktorej bude jasným favoritom Martin Kližan. Hlavná rozhodkyňa práve ohlásila jednu minútu do konca predzápasovej rozcvičky.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní online priameho prenosu z bratislavského Národného tenisového centra. Slovenskí reprezentanti sa opäť po roku stretávajú s Maďarskom, no tentokrát budú mať výhodu domáceho prostredia. Stretnutie druhého kola 1. skupiny euro-africkej zóny otvorí súboj slovenskej jednotky Martina Kližana a Attilu Balásza.

MARTIN KLIŽAN

Martin Kližan je momentálne v rebríčku ATP na 36. mieste. Začiatok sezóny sa mu pomerne vydaril, keď v austrálskom Melbourne odohral skvelý zápas so Stanom Wawrinkom. Vysoko favorizovanému Švajčiarovi napokon podľahol v piatich setoch, hoci ho od triumfu delili len dva gemy. Bratislavsky rodák je tradičnou oporou nášho tímu, o čom svedčí aj jeho bilancia v Davis Cupe 18-7. Posledných šesť singlových zápasov vyhral, pričom nestratil ani set. V minulom roku uprednostnil individuálne výkony, a tak sa na jeho hlavu strhla veľká vlna kritiky. Tieto problémy by už ale snáď mali byť vyriešené a nikto sa k nim vracať nebude a ani nechce. Martin Kližan sa vyjadril, že je odhodlaný pomôcť národnému tímu a zrejme každý tenisový fanúšik od neho očakáva zisk prvého bodu.

ATTILA BALÁSZ

Súperom slovenskej mužskej tenisovej jednotky bude Attila Balázs. Ten je momentálne až na konci tretej stovky svetového rebríčka a predstavuje sa najmä na turnajoch kategórie Futures. Určite treba zdôrazniť fakt, že 27-ročný tenista preferuje antuku a na tvrdom povrchu odohral od roku 2005 len 18 zápasov. Aj preto bude jasným outsiderom duelu a nemal by narobiť nášmu tenistovi vážnejšie starosti. Zaujímavosťou je, že naposledy sa obaja stretli pred necelými piatimi rokmi a na najpomalšom povrchu v Bukurešti prekvapujúco uspel Attila Balász. V Davis Cupe má zápasovú bilanciu 13-7, no ešte nezdolal súpera zvučnejšieho mena. Navyše, opäť treba zdôrazniť, že až 6 z 10 singlových víťazstiev dosiahol na obľúbenej antuke.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články