Vlhová vyhrala slalom v Záhrebe, rozhodlo iba päť stotín

Petra Vlhová sa teší v cieli zo svojho víťazstva v slalome žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Záhrebe.
Petra Vlhová sa teší v cieli zo svojho víťazstva v slalome žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Záhrebe. (Autor: Martin Baumann - TASR)
Športové prenosy SME, TASR|3. jan 2021 o 14:30

Shiffrinová skončila mimo pódia.

VIDEO: Petra Vlhová a jej jazda v 2. kole slalomu v Záhrebe

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Záhreb (Chorvátsko)

Ženy - slalom - 1.+2. kolo:

1.Petra VlhováSlovensko1:59.08
2.Katharina LiensbergerováRakúsko+ 0,05 s
3.Michelle GisinováŠvajčiarsko+ 0,22 s
4.Mikaela ShiffrinováUSA+ 0,27 s
5.Erin MielzinskáKanada+ 1,40 s
6.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko+ 1,46 s
17.Martina DubovskáČesko+ 3,01 s

ZÁHREB. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová rovnako ako vlani vyhrala slalom Svetového pohára v Záhrebe.

V nedeľňajších pretekoch odsunula o päť stotín na druhú priečku Rakúšanku Katharinu Liensbergerovú. Pripísala si na konto 18. triumf vo Svetovom pohári, 11. v slalome.

Tretia skončila so stratou 22 stotín Švajčiarka Michelle Gisinová. Až štvrtá bola Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá zaostala o 27 stotín.

TOP: Petra Vlhová - slalom v Záhrebe (2. kolo): fotogaléria

4.1.2021

Vlhová: Pridá mi to na sebavedomí

Vďaka zisku 100 bodov si Slovenka upevnila vedenie v celkovom poradí prestížneho seriálu i v priebežnej klasifikácii disciplíny.

V počte triumfov vo Svetovom pohári sa v historických tabuľkách vyrovnala Američanke Tamare McKinneyovej, jedno víťazstvo ju delí od Rakúšanky Anity Wachterovej a Nemky Viktorie Rebensburgovej.

"Som rada, že som v Záhrebe opäť vyhrala, určite mi to pridá na sebavedomí. Bolo to náročné. V slalome som hľadala formu.

Druhé kolo nebolo úplne ideálne, no v záverečných metroch som sa snažila tlačiť lyže do cieľa. Som rada, že to vyšlo. Je to veľmi emotívne víťazstvo," uviedla v cieli Vlhová, ktorá v Záhrebe obhájila Trofej snehovej kráľovnej.

Náskok si udržala aj po chybách

Z predchádzajúcich piatich súťaží v chorvátskej metropole má Slovensko na konte až tri víťazstvá.

V roku 2017 sa radovala Veronika Velez-Zuzulová a Vlhová teraz pridala svoj druhý úspech. Sľubnú východiskovú pozíciu si vytvorila už v 1. kole.

V náročných podmienkach sa usadila na čele s náskokom 32 stotín pred Liensbergerovou. Tretia bola s odstupom 38 stotín Gisinová, štvrtá štvornásobná záhrebská šampiónka Američanka Mikaela Shiffrinová.

V 2. kole, už pod umelým osvetlením, to najlepšie pretekárky na rozbitej trati nemali jednoduché. Vlhová si však napriek chybám v spodnej časti udržala tesný náskok.

Je to jej tretí slalomový triumf v sezóne a jubilejné 40. pódiové umiestnenie v kariére. V novembri Slovenka vyhrala oba slalomy vo fínskom Levi a premožiteľku nenašla ani v paralelnom obrovskom slalome v rakúskom Lechu.

V celkovom poradí Svetového pohára vedie pred Gisinovou o 128 bodov, v hodnotení slalomu má pred Švajčiarkou 65-bodový náskok.

ONLINE PRENOS: Petra Vlhová dnes - zjazdové lyžovanie, slalom, 2. kolo, Záhreb 2021 (NAŽIVO, LIVE, stream, nedeľa, výsledky)

Zjazdové lyžovanie 2. kolo
03.01.2021 o 16:00
Slalom žien, 2. kolo, Záhreb
Víťazka: Petra Vlhová (SVK)
Ukončený
Prenos
S konštatovaním, že Petra Vlhová si upevnila svoju pozíciu líderky v Svetovom pohári alpského lyžovania, sa s Vami lúčime. Ďakujeme Vám za pozornosť a prajeme ešte pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia!
Konečné poradie v cieli druhého kola:

1. Petra Vlhová (SVK) 1:59,08


2. Katharina Liensbergerová (AUT) +0,05
3. Michelle Gisinová (SUI) +0,22

4. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,27
5. Erin Mielzynská (CAN) +1,40
6. Wendy Holdenerová (SUI) +1,46
7. Kristin Lysdahlová (NOR) +1,74
8. Lena Dürrová (GER) +1,91
9. Chiara Mairová (AUT) +2,42
10. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +2,56
...
17. Martina Dubovská (CZE) +3,01
Najväčší skok oproti prvému kolu dosiahla Francúzka Nastasia Noensová, ktorá si polepšila o 15 pozícii.

Naopak najväčšou smoliarkou bola Meta Hrovatová zo Slovinska, ktorá sa prepadla o 9 priečok.

Druhé kolo nedokončilo celkovo päť pretekárok: Nina O'Brienová (USA), Maria Therese Tvibergová (NOR), Sara Hectorová (SWE), Franziska Gritschová (AUT) a Katharina Huberová (AUT).
V závere to bolo tesné, Petra to ustála aj napriek chybe a navyšuje svoje vedenie vo Svetovom pohári! Slovenka zase raz na najvyššom stupienku!
Koniec
Druhé kolo ženského slalomu v chorvátskom slalome sa práve skončilo.
importantPetra Vlhová aj napriek väčšej chybe víťazí v chorvátskom Záhrebe o 5 stotín pred Rakúšankou Katharine Liensbergerovou a Švajčiarkou Michelle Gisinovou!
1
importantV cieli je Slovenka prvá! Rozdiel je len 5 stotín sekundy, ale to sa ráta!
1
importantPetra aj na poslednom sektore vedie o 58 stotín!
1
importantPo prvých dvoch medzičasoch je Petra prvá o 38 stotín sekundy!
1
A už je tu Petra Vlhová. Slovenka má na štarte k dobru 32 stotín sekundy.
2
importantRakúšanka nabrala odstup aj na ďalších metroch. Napriek tomu Katharina Liensbergerová predvádza famózny záver a je prvá o 17 stotín sekundy!
2
Do boja o triumf ide prehovoriť aj Katharina Liensbergerová. Po druhom medzičase stráca 13 stotín na Gisinovú.
3
importantMichelle Gisinová stratila svoj malý náskok na prvom medzičase, no odvtedy zapla naplno a Švajčiarka je v cieli na prvej priečke o 5 stotín sekundy! A to Gisinová stratila na poslednom medzičase 4 desatiny. Pódium pre Gisinovú je už jasnou vecou.
4
importantObrovská favoritka si držala svoj náskok počas prvej polovice trate, v druhej trochu stratila, no napriek tomu v cieli jasne prvá o 1,13 stotín sekundy! Shiffrinová hádže rukavicu do boja o prvenstvo s časom 1:59,35.
4
Američanka Mikaela Shiffrinová mala na štarte k dobru 1,43 stotín sekundy.
5
O šesť stotín sekundy končí na priebežnom druhom mieste Wendy Holdenerová. Ideme do finále.
6
Sekundu a dve stotiny na Mielzynskú stratila Chiara Mairová. Rakúšanka štvrtá.
7
Prvé miesto nemala šancu ohroziť ani Nórka Mina Fürst Holtmannová. Posledná z Nórok v druhom kole je až štvrtá s mankom vyše jednej sekundy.
8
Lena Dürrová má istú TOP 10. Nemka priebežne tretia o pol sekundy.
Nasleduje reklamná prestávka.
Priebežné poradie:

1. Erin Mielzynská (CAN) 2:00,48

2. Kristin Lysdahlová (NOR) +0,34
3. Katharina Gallhuberová (AUT) +1,19

4. Nastasia Noensová (FRA) +1,29
5. Kristina Riisová-Johannessenová (NOR) +1,32
9
Neúspech rovnako aj pre Katharine Gallhuberovú. Rakúšanka končí s odstupom 1,19 stotín sekundy ako tretia v priebežnom poradí. Gallhuberová sa napriek tomu teší, pretože sú to pre ňu veľké body po ťažkom období.
10
Šancu ohroziť prvú dvojicu nemala Talianka Irene Curtoniová. Skúsená pretekárka si držala odstup na hranici troch až štyroch desatín, avšak na poslednom medzičase stratila celú sekundu a je až siedma...
11
importantErin Mielzynská predvádza ešte lepšiu jazdu ako Lysdahlová a Kanaďanka ide na prvé miesto! Čas 2:00,48 a druhý najlepší čas druhého kola.
12
Noensová však už nemala nárok na Kristin Lysdahlovú. Nórka konečne prerušila šnúru Francúzky a ide do čela s časom 2:00,82! Severanka s tretím najlepším kolom a toto bude atak na prvú desiatku.
13
Ani Laurence St. Germainová z Kanady nezosadila Noensovú z prvej pozície. Zámorská pretekárka v cieli siedma s odstupom 54 stotín sekundy.
14
Meta Hrovatová s viacerými veľkými chybami. Slovinka v cieli až desiata, nadšenie na jej tvári badať nemôžeme...
15
38 stotín straty na poslednom medzičase, Švédka Emelie Wikströmová sa tak radí až na štvrtú pozíciu! Neuveriteľné. Noensová sa v druhom kole posunula už o 12 priečok.
Nasleduje reklamná prestávka.
Priebežné poradie:

1. Nastasia Noensová (FRA) 2:01,77

2. Kristina Riisová-Johannessenová (NOR) +0,03
3. Paula Moltzanová (USA) +0,05

4. Martina Dubovská (CZE) +0,32
5. Katie Hensien (USA) +0,51
16
Kristina Riisová-Johannessenová prehajdákala takmer sekundový náskok a radí sa o tri stotiny na druhú pozíciu. Nórka to napokon tesne nedala.
17
Tak toto je neskutočné. Už-už sa zdalo, že Katharina Huberová do cieľa nielen príde, ale že si vezme aj prvé miesto, no Huberová vypadáva ani nie päť sekúnd od cieľovej pásky. Katastrofa pre Rakúsko.
18
Smola lyžiarok pokračuje. Franziska Gritschová z Rakúska je štvrtou pretekárkou, ktorá predčasne končí v druhom kole.
19
Obrovská chyba v polovici trate, Marta Rossettiová šťastná nebude. Talianka padá na siedme miesto, stratila 87 stotín sekundy.
20
Vypadáva aj Sara Hectorová zo Švédska. Tesne po druhom medzičase so "špicárom" aj táto severanka.
21
Maria Therese Tvibergová ukázala dobrú formu na hornej časti trate, avšak Nórka na začiatku tej spodnej predviedla "špicar" a vypadáva bez nároku na zisk bodov.
22
Horšie už dopadla Japonka Asa Andová. Slalomárka z exotickej ázijskej krajiny pre tento šport nepredviedla dobré druhé kolo a končí až na piatom mieste s mankom 55 stotín sekundy.
23
Aj Paula Moltzanová sa radí "iba" na druhú pozíciu. Ďalšia z reprezentantiek USA zaostala za Noensovou len o 5 stotín.
24
Slovenka reprezentujúca Česko, Martina Dubovská, si držala ešte tesný náskok na prvom sektore. Potom ale Martina mierne prepadla, no napriek tomu je druhá o 32 stotín sekundy. Pekné umiestnenie.
25
Pekný výsledok radí Katie Hensienovú na druhé miesto s odstupom 0,51 stotiny sekundy. Dôležité debutové body pre 20-ročnú Američanku.
26
Noensová sa teší, pretože Nemka Jessica Hilzingerová na ňu ani náhodou nemala. Nemecká reprezentantka priebežne druhá. Prvé slalomové body v tomto ročníku pre Hilzingerovú.
27
Najlepší výkon tohto kola od Nastasie Noensovej. Ďalšia z Francúzok v štartovom poli na prvom mieste s časom 2:01,77 a zároveň je to najlepšie druhé kolo s hodnotou 1:00,04. Noensová zdolala doterajšie jediné duo v cieli o viac ako sekundu.
28
Josephine Forniová s totožným časom ako Peterliniová. Francúzka na priebežnej delenej prvej priečke.
29
Do cieľa to už priniesla Martina Peterliniová z Talianska. Súhrnný čas 2:02,82. Od tejto hodnoty sa budeme ďalej odvíjať.
30
Američanka Nina O'Brienová sa ako prvá postavila na štart druhého kola. Podarilo sa jej prejsť cez úvodné dva sektory, avšak pred tretím spadla a dnes si body nepripíše.
Štart
Druhé kolo slalomu žien v chorvátskom Záhrebe sa práve začalo.
Je takmer isté, že víťazka zíde z prvej štvorky pretekárok po prvom kole. Petra Vlhová má z hľadiska náskoku najlepšiu pozíciu. Na druhú Liensbergerovú má k dobru 32 stotín, na tretiu Gisinovú ďalších šesť a na štvrtú Shiffrinovú ešte ďalšie štyri stotiny sekundy.

Piata Holdenerová už stráca takmer sekundu a pol a bol by to veľký zázrak, ak by sa jej podarilo dostať na stupeň víťazov. Piatu až ôsmu priečku navyše rozdeľuje len 13 stotín sekundy.
Poradie po 1. kole:

1. Petra Vlhová (SVK) 58.27

2. Katharina Liensbergerová (AUT) +0.32
3. Michelle Gisinová (SUI) +0.38
4. Mikaela Shiffrinová (USA) +0.42
5. Wendy Holdenerová (SUI) +1.47
6. Chiara Mairová (AUT) +1.50
7. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +1.51
8. Lena Dürrová (GER) +1.60
9. Katharina Gallhuberová (AUT) +1.75
10. Irene Curtoniová (ITA) +1.82

11. Erin Mielzynská (CAN) +1.85
12. Kristin Lysdahlová (NOR) +1.95
13. Laurence St. Germainová (CAN) +2.33
14. Meta Hrovatová (SLO) +2.40
14. Emelie Wikströmová (SWE) +2.40
16. Kristina Riisová-Johannessenová (NOR) +2.48
17. Katharina Huberová (AUT) +2.56
18. Franziska Gritschová (AUT) +2.75
19. Marta Rossettiová (ITA) +2.80
20. Sara Hectorová (SWE) +2.90

21. Maria Therese Tvibergová (NOR) +2.92
22. Asa Andová (JPN) +2.95
23. Paula Moltzanová (USA) +3.15
24. Martina Dubovská (CZE) +3.20
25. Katie Hensien (USA) +3.29
26. Jessica Hilzingerová (GER) +3.31
27. Nastasia Noensová (FRA) +3.46
28. Josephine Forniová (FRA) +3.48
29. Martina Peterliniová (ITA) +3.56
30. Nina O'Brienová (USA) +3.73
V poslednom slalome v rakúskom Semmeringu triumfovala Michelle Gisinová pred Katharine Liensbergerovou a Mikaelou Shiffrinovou.

Práve táto trojica v rovnakom poradí naháňa Petru Vlhovú v slalome. Slovenka má na Gisinovú slušný 25-bodový náskok, po Záhrebe to ale môže byť všetko inak.
Priebežné poradie SP v slalome (3/9):

1. Petra Vlhová (SVK) 250 bodov


2. Michelle Gisinová (SUI) 225
3. Katharina Liensbergerová (AUT) 200

4. Mikaela Shiffrinová (USA) 185
5. Wendy Holdenerová (SUI) 145
6. Katharina Truppeová (AUT) 112
7. Laurence St. Germainová (CAN) 82
...
12. Martina Dubovská (CZE) 57
Priebežné poradie Svetového pohára (10/32):

1. Petra Vlhová (SVK) 515 bodov


2. Michelle Gisinová (SUI) 427
3. Mikaela Shiffrinová (USA) 335

4. Marta Bassinová (ITA) 323
4. Federica Brignoneová (ITA) 323
6. Sofia Goggiaová (ITA) 302
7. Katharina Liensbergerová (AUT) 300
8. Corinne Suterová (SUI) 271
9. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 258
10. Sara Hectorová (SWE) 194
10. Katharina Truppeová (AUT) 194
12. Ester Ledecká (CZE) 187
13. Wendy Holdenerová (SUI) 171
14. Breezy Johnsonová (USA) 120
14. Tessa Worleyová (FRA) 120
...
38. Martina Dubovská (CZE) 57 b
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z druhého kola slalomu žien v chorvátskom Záhrebe so začiatkom o 16:00.

Petra Vlhová sa doň pustí ako posledná, keďže v prvom kole dominovala o 32 stotín pred Katharine Liensbergerovou.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová vyhrala slalom v Záhrebe, rozhodlo iba päť stotín