Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Slovákom stačí získať už iba jeden bod, Martin zdolal poľskú jednotku

Radosť Andreja Martina z víťazstva. (Autor: SITA)
Ondrej Gajdoš|15. sep 2017 o 00:05

Slovenskí tenisti po úvodných dvojhrách vyhrávajú 2:0.

BRATISLAVA. Tenisti Slovenska sú na dobrej ceste k záchrane v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára, po prvom dni vyhrávajú v Bratislave nad Poľskom 2:0.

Domáca dvojica Norbert Gombos aj Andrej Martin zvládla úlohu rebríčkovo lepšie postavených hráčov a zdolala svojich súperov Huberta Hurkacza, resp. Kamila Majchrzaka zhodne 3:1 na sety.

Martin si užíval tenis na antuke

"V prvých dvoch setoch som nehral príliš dobre, bol som aj trochu nervózny, ale postupne sa moja hra zlepšovala,“ vravel Martin.

Davis Cup: SR - Poľsko 2:0

Norbert Gombos - Hubert Hurkacz

6:2, 6:2, 3:6, 6:4

Andrej Martin - Kamil Majchrzak

7:5, 4:6, 6:3, 6:3

„V treťom sete som brejkol súpera na 3:2 a potom som chytil rytmus na returne. Bol to fyzicky veľmi ťažký zápas. Užíval som si ho. Hrať v tejto hale na mojej obľúbenej antuke je radosť. Po vyhratom zápase sa cítim perfektne. Uvidíme, ako to bude v sobotu. Predsa len z turnajov nie som zvyknutý hrať dlhé zápasy. Ak nebudem fit, tak vo štvorhre nenastúpim.“

Slovenský kapitán Miloslav Mečíř bol po prvom dni spokojný. "Stav 2:0 po prvom dni bol pred zápasom mojím želaním, v singloch predsa len máme najväčšiu šancu na víťazstvá. Chalani podali perfektné výkony," uviedol.

"Boli to náročné zápasy. Gombos odštartoval výborne, potom prišla na neho kríza a Hurkaczovi sa začalo enormne dariť. Náš tenista však ukázal, že je lepší hráč, v koncovke si veril a doviedol zápas do víťazného konca. V súboji medzi Martinom a Majchrzakom bolo veľa behania. Nie je to jednoduché lietať tri hodiny po kurte. Mal som trocha obavy, no Andrej všetko zvládol," dodal slovenský kapitán.

Pozrite si momentky zo stretnutia medzi Martinom a Majchrzakom: fotogaléria

15.9.2017

Slovensko potrebuje k výhre ešte jedno víťazstvo a môže sa tak stať už v sobotňajšej štvorhre, v ktorej by o 15:00 mali nastúpiiť Martin so Zelenayom proti Kubotovi s Kowalczykom.

Kapitáni ale môžu ešte zostavu zmeniť. V nedeľu sa od 15:00 hrajú zvyšné dve dvojhry Gombos - Majchrzak, Martin - Hurkacz.

Mečíř má pred deblom zamotanú hlavu

„Ešte zďaleka nie je rozhodnuté,“ upozornil Mečíř, ktorý má dilemu, či do štvorhry postaví Andreja Martina.

„Andrej má po piatku dosť toho v nohách. Musí sa zotaviť, aby bol ráno fit. Nechcem ho vyšťaviť, v nedeľu by ešte mal hrať singla. Mám z toho zamotanú hlavu. Je to zložité rozhodovanie.“

Dvadsaťsedemročný Martin, 172. v singlovom renkingu ATP (už však bol aj na 98. priečke), má v Davisovom pohári skóre 7:7, z toho vo dvojhre 4:4.

Slováci nepremrhali v Davisovom pohári náskok 2:0 už od apríla 1998. Vtedy im pred víkendovým dianím na antuke v bratislavskej Inchebe chýbal jediný bod na zdolanie Švédov, napokon však súperom podľahli v 1. kole svetovej skupiny 2:3.

Online prenos: Andrej Martin - Kamil Majchrzak (Davis Cup 2017)

Davis Cup  2017
15.09.2017 o 17:53
Martin
3:1
(7:5, 4:6, 6:3, 6:3)
Ukončený
Majchrzak
Prenos
Presne takto sme si to predstavovali. Slovensko vedie po úvodnom dni nad Poľskom v zápase Davisovho pohára 2:0, keďže po Norbertovi Gombosovi uspel aj antukový špecialista Andrej Martin. Ten predviedol výbornú hru na sieti, od konca druhého setu nestratil podanie a zdolal Kamila Majchrzaka 3:1 na sety. Celkovo zaznamenal 47 víťazných úderov a po prvom servise vyhral v priemere tri zo štyroch loptičiek. Poľskí tenisti nepodali zlé výkony, no kvalitatívne sú predsa len slabší ako naši tenisti. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. Týmto textovým prenosom vás sprevádzal Miroslav Kováčik.
Koniec zápasu
6:3
Martin zdolal Majchrzaka (Davisov pohár, SR - Maďarsko) | Sportnet.skJe koniec! Andrej Martin vyhráva dnešný zápas po tom, čo loptička z rakety Kamila Majchrzaka trafila len sieť. Slovensko tak v úvodných dvojhrách získalo dva body a potvrdzuje rolu papierového favorita.
40-15
Slovenský tenista musel ísť do výmeny len cez druhé podanie, no napriek tomu získava mečbal. Kamil Majchrzak posiela loptičku z forhendovej strany len do siete.
30-15
Andrej Martin je dve loptičky od dnešného víťazstva. Kamil Majchrzak skúsil skrátiť hru, no z bekhendovej strany poslal loptičku len do siete.
15-15
Andrej Martin si zbytočne komplikuje cestu za triumfom. Vo štvrtom sete zaznamenáva druhú a celkovo štvrtú dvojchybu v dnešnom dueli.
15-0
Andrej Martin podáva na víťazstvo v zápase a začína dobre. Kamil Majchrzak netrafil loptičku z forhendovej strany najlepšie a poslal ju do tesného autu.
5:3
Forhendový víťazný úder poľského tenistu ukončuje dianie v ôsmom geme. Slovenský tenista si takmer neškrtol, no verme, že v nasledujúcom geme ukončí zápas.
0-40
Kamil Majchrzak vynikajúco skrátil hru. Andrej Martin loptičku síce dobehol, ale následne ju poslal len mimo vymedzeného priestoru.
0-30
Kamil Majchrzak si pomáha priamym bodom z podania. Vyzerá to tak, že zápas si slovensky tenista Andrej Martin bude musieť dopodávať sám.
0-15
Gem pri podaní poľského tenistu nezačína Andrej Martin dobre. Jeho bekhendový úder totiž skončil len v polovici siete.
5:2
Výborne! Andrej Martin si pomohol priamym bodom z podania. Kamil Majchrzak posiela loptičku do autu, a tak pôjde o chvíľu podávať na udržanie v celom stretnutí.
40-15
Andrej Martin má k dispozícii dve šance na ukončenie gemu. Kamil Majchrzak pod tlakom chybuje a zrejme sa v siedmej hre k brejkbalu nedostane.
30-15
Slovenský tenista získava bod na svoju stranu. Teraz mu ale výrazne pomohol Kamil Majchrzak, ktorý nasmeroval loptičku mimo vymedzeného priestoru.
15-15
Andrej Martin napravuje svoje predošlé zaváhanie. Po kvalitnom servise si obehol loptičku na forhend a zaznamenal krásny víťazný úder po čiare.
0-15
Andrej Martin musel ísť do výmeny len cez druhé podanie a možno aj kvôli tomu sa teší jeho súper. Na konci výmeny registrujeme úder do siete, ktorým sa prezentoval slovenský hráč.
4:2
Kamil Majchrzak získava šiestu hru možno rozhodujúceho setu. Andrej Martin išiel po returne hneď na sieť, no poľská jednotka ho krásne dokázala obhodiť z bekhendovej strany.
15-40
Kamil Majchrzak si pomáha priamym bodom z podania. Na svete sú dva gembaly, keďže Andrej Martin poslal loptičku do tesného autu.
15-30
Andrej Martin to teraz zahral podstatne lepšie ako v predošlej výmene. Krásne sa položil do svojho bekhendu a poslal ho priamo na bočnú čiaru.
0-30
Kamil Majchrzak musel ísť do výmeny len cez druhé podanie. Andrej Martin sa toho snažil využiť, ale jeho forhendový úder sa do kurtu nevošiel.
0-15
Poľský tenista ešte bojuje. Po kvalitnom servise prešiel do ofenzívy a výmenu ukončil forhendovým úderom krížom. Andrej Martin nemal šancu reagovať.
4:1
Martin zdolal Majchrzaka (Davisov pohár, SR - Maďarsko) | Sportnet.skAndrej Martin predviedol skvelé podanie von z dvorca. Pramení z toho jeho šieste eso a ďalší získaný gem. Slovenský tenista sa tak opäť priblížil k dnešnému triumfu.
A-40
Andrej Martin získava výhodu na svoju stranu. Kamil Majchrzak nezvládol svoj razantný forhendový úder a loptičku nasmeroval len do siete.
40-40
Andrej Martin zvláda náročnú situáciu. Po kvalitnom prvom podaní prešiel na sieť a výmenu zakončil víťazným volejom. Na svete je tak ďalšia zhoda.
30-40
Slovenský tenista trafil loptičku len rámom rakety. Podľa toho dopadol aj jeho úder, a tak má Kamil Majchrzak veľkú šancu na zisk podania svojho súpera.
30-30
Andrej Martin čiastočne napravuje svoje predošlé zaváhanie. Opäť uspel na sieti a ukazuje, že bude veľkým prínosom pre Slovensko aj v zajtrajšej štvorhre.
15-30
Andrej Martin teraz posiela loptičku za základnú čiaru a dostáva sa do značných problémov. Kamil Majchrzak je na dosah brejkbalových šancí.
15-15
Teraz mal slovenský tenista trošku smoly. Kamil Majchrzak poslal loptičku do pásky, no od nej prepadla nechytateľne na slovenskú stranu dvorca.
15-0
Andrej Martin začína svoj gem na podaní veľmi dobre. Na svoje konto si pripisuje piate eso, z toho druhé v možno rozhodujúcom sete.
3:1
Poľský tenista napokon náročný gem vyhráva a ešte sa drží v hre o víťazstvo. Andrej Martin mu v závere veľmi pomohol, keď loptičku poslal do niekoľkometrového autu.
30-40
Andrej Martin mal tento gem výborne rozbehnutý, no k brejkbalu sa zatiaľ nedostáva. Loptička z bekhendovej strany putuje len do siete, a tak má Kamil Majchrzak gembal.
30-30
Kamil Majchrzak to teraz spravil výborne. Po servise prešiel do útoku a forhendovým úderom dostal súpera pod tlak. Napokon celú výmenu zakončil smečom.
30-15
Kamil Majchrzak reaguje na nepriaznivý stav tým najlepším možným spôsobom. Po dlhej dobe si aj on pomáha esom.
30-0
Andrej Martin sa teraz krásne položil do svojho forhendového úderu. Ten zapadol do rohu kurtu a znamená ďalší bod pre slovenského tenistu.
15-0
S novými loptičkami lepšie začína slovenský tenista. Kamil Majchrzak zahral na sieti veľmi nedôrazne. Doslova ponúkol šancu Andrejovi Martinovi, ktorý ju aj využil.
3:0
Andrej Martin potvrdzuje brejk z predošlého gemu. Kamil Majchrzak totiž nasmeroval svoj return len do siete. Teraz však má k dispozícii nové loptičky, ktoré sa bude snažiť zužitkovať na servise.
40-30
Andrej Martin sa teraz zaskvel svojim štvrtým esom v zápase. Namiesto brejkbalu tak budeme svedkami gembalu domáceho hráča, ktorému v rebríčku patrí miesto na konci druhej stovky.
30-30
Tak, zrejme to nebude také jednoduché ako sa mohlo zdať. Andrej Martin chybuje, a tak je skóre tretieho gemu opäť vyrovnané.
30-15
Andrej Martin si trošku komplikuje cestu za potvrdením brejku. Každopádne, dvojchybu zaznamenáva v prijateľnejšom čase ako jeho poľský súper.
30-0
Kamil Majchrzak len neveriacky krúti hlavou. Ani tento úder sa do kurtu nevošiel, a tak slovenský tenista získava cenný náskok.
15-0
Andrej Martin vstupuje do gemu pri svojom podaní veľmi dobre. Kamil Majchrzak nezvládol svoj return, keď loptičku poslal len do siete.
2:0
Martin zdolal Majchrzaka (Davisov pohár, SR - Maďarsko) | Sportnet.skKamil Majchrzak to napokon vybavil za slovenského tenistu. Vo veľmi nevhodný moment zaznamenal dvojchybu, čím daruje cenný brejk svojmu súperovi. Andrej Martin sa tak dostáva do trháku.
A-40
Slovenský tenista má ďalšiu šancu na zisk brejku. Andrej Martin opäť bol nepriesteľný na sieti a jeho súper Kamil Majchrzak poslal loptičku len do autu.
40-40
To je škoda. Po druhom podaní súpera sme boli svedkami dlhšej výmeny. Andrej Martin ju napokon ukončil bekhendovým úderom, ktorý zastavila páska.
A-40
Andrej Martin bude mať ďalšiu šancu na zisk brejku. Kamil Majchrzak nezvládol svoj úder, keď poslal loptičku za základnú čiaru svojho súpera.
40-40
Andrej Martin nevyužil veľkú šancu na zisk brejku. Kamil Majchrzak išiel do výmeny len cez druhé podanie, no Slovák poslal svoj return ďaleko za základnú čiaru.
A-40
Slovenský tenista sa napokon dostal k brejkbalovej šanci. Po dobrom returne si prešiel na sieť a výmenu zakončil vydareným smečom nad hlavou.
40-40
Druhý gem tohto dejstva pokračuje ďalej. Kamil Majchrzak napriek druhému servisu išiel na sieť, ale Andrej Matrin ho prekvapil vydareným úderom pod nohy.
40-A
Kamil Majchrzak nepúšťa svojho súpera k brejkbalovej šanci. Zatlačil ho do defenzívy forhendovým úderom a následne si počkal na jeho bekhendovú chybu.
40-40
Kamil Majchrzak nevyužíva ani túto šancu na ukončenie gemu. Loptička z jeho rakety totiž skončila iba na páske. Na svete je tak zhoda číslo dva.
40-A
Kamil Majchrzak napravil svoje zaváhanie z predošlej výmeny. Pekne si prešiel na sieť a forhendovým volejom nedal šancu svojmu súperovi.
40-40
Kamil Majchrzak nevyužíva ani druhú šancu na ukončenie gemu. Zaznamenáva totiž ďalšiu dvojchybu, keď obe podania boli až príliš dlhé.
30-40
Andrej Martin sa predviedol vynikajúcim úderom z returnu. Kamil Majchrzak následne poslal loptičku do siete, a tak druhý gem ešte bude pokračovať.
15-40
Slovenský tenista posiela loptičku iba do siete. To znamená, že poľský tenista Kamil Majchrzak má dve šance na to, aby získal prvý gem vo štvrtom sete.
15-30
Andrej Martin mal teraz šancu na obhodenie. Kamil Majchrzak ale situáciu zvládol na výbornú a razantným smečom ukončuje výmenu.
15-15
Tentokrát nebol Kamil Majchrzak taký úspešný ako pred niekoľkými sekundami. Jeho forhendový úder skončil iba v polovici siete.
0-15
Kamil Majchrzak predviedol veľmi dobré podanie. Slovenský tenista sa najskôr dostal z mimoriadne náročnej situácie, ale napokon už nedobehol výborne skrátenie svojho súpera.
1:0
Andrej Martin začína štvrtý set čistou hrou. Po kvalitnom servise sa zaskvel vynikajúcim úderom z bekhendovej strany. Kamil Majchrzak už loptičku na druhú stranu dvorca nedostal.
40-0
Slovenský tenista vynikajúcim spôsobom vstupuje do štvrtého setu. Kamil Majchrzak posiela svoj forhendu do siete, a tak má Bratislavčan tri šance na zisk gemu.
30-0
Andrej Martin teraz nezahral na sieti práve najlepšie. Kamil Majchrzak mal dobrú šancu na obhodenie, ale jeho forhendový úder končí vedľa bočnej čiary.
15-0
Štvrtý set začína na podaní Andrej Martin. Ako prvý sa teší aj zo zisku loptičky, pretože Kamil Majchrzak ju poslal ďaleko za základnú čiaru.
6:3
Martin zdolal Majchrzaka (Davisov pohár, SR - Maďarsko) | Sportnet.skJe to tam! Andrej Martin získava tretí set, keďže Kamil Majchrzak nedostal loptičku do vymedzeného priestoru. Opäť tak strháva vedenie na svoju stranu a v ďalšom sete bude môcť ukončiť zápas.
A-40
Kamil Majchrzak chybuje, a tak bude mať slovenský tenista druhú šancu na zisk setu. Dúfajme, že teraz sa mu to podarí a dostane sa do opätovného vedenia.
40-40
Ani teraz deviaty gem tretieho setu nekončí. Kamil Majchrzak to zahral trošku ľahkovážne a loptičku poslal ďaleko za základnú čiaru.
40-A
Kamil Majchrzak sa ešte snaží predĺžiť priebeh tretieho setu. Po ďalšom víťaznom voleji má šancu na zisk deviateho gemu.
40-40
Andrej Martin upravuje skóre tohto gemu na zhodu. Opäť hral veľmi aktívne, prešiel si na sieť a donútil súpera poslať loptičku len do siete.
40-A
Kamil Majchrzak získava výhodu na svoju stranu. Pomohol mu domáci tenista, ktorý sa dopustil zbytočnej nevynútenej chyby z bekhendu.
40-40
Tretí set zápasu ešte nekončí. Kamil Majchrzak skrátil hru, slovenský hráč sa síce dostal k loptičke, ale z bekhendovej strany ju už do dvorca nedostal.
A-40
Andrej Martin bude mať šancu získať tretí set na svoje konto. Kamil Majchrzak totiž ani jedno zo svojich dvoch podaní nenasmeroval do vymedzeného priestoru.
40-40
Slovenský tenista sa ešte drží v tomto geme. Vďaka svojej aktivite dostal súpera pod tlak a donútil ho chybovať. Po údere do siete budeme svedkami zhody.
30-40
Kamil Majchrzak to teraz zahral veľmi dobre. Po servise si prešiel na sieť, kde jemným dotykom s raketou poslal loptičku na druhú stranu dvorca.
30-30
Na setbalové šance si ešte bude musieť slovenský tenista počkať. Na konci dlhej výmeny totiž chyboval práve on, keď loptičku poslal do siete.
30-15
Hlavný rozhodca zahlásil aut poľského tenistu. Loptička skutočne skončila za základnou čiarou, a tak slovenského tenistu delia dve loptičky od zisku setu.
15-15
Kamil Majchrzak napravuje svoje zaváhanie z predošlej výmeny a rýchlo vyrovnáva skóre gemu, ktorý môže byť posledným v treťom dejstve.
15-0
Kamil Majchrzak nezačína práve najlepšie. Jeho forhendový úder sa do kurtu nevošiel, a tak zadarmo získava bod jeho súper spod Tatier.
5:3
Andrej Martin nemal na servise žiadne problémy. Čistou hrou získava svoje podanie. Kamil Majchrzak sa tak dostáva do problémov a bude podávať na udržanie v treťom sete.
40-0
Teraz sme boli svedkami trochu dlhšej výmeny. Kamil Majchrzak si pritiahol súpera k sieti, ale slovenský tenista opäť uspel na sieti. Andrej Martin má trojicu gembalov.
30-0
Slovenský hráč si opäť prešiel na sieť. Kamil Majchrzak ho teraz síce mohol obhodiť, no loptičku mu poslal len priamo na raketu. Slovák tak následne predviedol víťazný smeč.
15-0
Slovenský tenista si teraz krásne prešiel na sieť a ôsmy gem tretieho setu otvára víťazným forhendovým úderom. Kamil Majchrzak nemal šancu reagovať.
4:3
Kamil Majchrzak získava gem na svoju stranu. Pomohol mu jeho súpera, ktorý poslal loptičku len do siete. Každopádne, stále má k dispozícii výhodu brejku, ktorý získal v piatej hre.
30-40
Poľský tenista zatiaľ svojho súpera k brejkbalu nepustil. Andrej Martin poslal loptičku len do siete, a tak má možnosť ukončiť gem pri svojom podaní Poliak.
30-30
Andrej Martin s problémami vrátil loptičku na druhú stranu dvorca. Kamil Majchrzak už čakal na sieti, ale napokon na jeho smolu poslal loptičku do autu.
15-30
Kamil Majchrzak si pomohol kvalitným prvým servisom. Andrej Martin dal do returnu veľkú razanciu, ale loptičku nasmeroval mimo vymedzeného priestoru.
15-15
Tentokrát to poľský tenista zahral podstatne lepšie. Kratším úderom prekvapil súpera a získava loptičku na svoju stranu.
15-0
Bratislavský rodák lepšie vstupuje aj do siedmeho gemu. Kamil Majchrzak síce skrátil hru, ale výmenu napokon ukončil až víťazný volej Andreja Martina.
4:2
Slovenský tenista to napokon zvládol a potvrdzuje brejk z predošlého gemu. V závere šiestej hry si pomohol kvalitným podaním na stred kurtu. Jeho súper reagoval len úderom do siete.
40-30
Andrej Martin teraz išiel na sieť aj napriek tomu, že išiel do výmeny cez druhé podanie. Kamil Majchrzak to využil a zahral mu úder presne pod nohy.
40-15
Andrej Martin predviedol kvalitné podanie. Kamil Majchrzak síce poslal loptičku na druhú stranu dvorca, no tým len pripravil komfortnú pozíciu pre domáceho hráča.
30-15
Slovenský tenista sa dostáva do opätovného vedenia. Kamil Majchrzak mal loptičku na rakete, ale svoj return poslal mimo vymedzeného priestoru.
15-15
Po predošlom víťaznom údere slovenského hráča prichádza chyba z bekhendovej strany. Loptička totiž nemala dostatočnú výšku.
15-0
Slovenský tenista podáva na potvrdenie brejku z predošlého gemu a začína dobre. Po servise si prešiel na sieť, kde zahral víťazný úder z forhendu.
3:2
Martin zdolal Majchrzaka (Davisov pohár, SR - Maďarsko) | Sportnet.skAndrej Martin získava cenný brejk na svoju stranu. V závere piateho gemu mal šťastie, keď sa loptičku skĺzla po čiare a prekvapila poľského tenistu. Kamil Majchrzak prichádza o servis a musí doháňať manko.
A-40
Andrej Martin zahral dobrý krížny forhednový úder. Kamil Majchrzak sa dostal k loptičke neskôr a napokon ju poslal do siete.
40-40
Kamil Majchrzak nevyužíva svoju šancu na zisk tohto gemu. Zaznamenáva totiž svoju prvú dvojchybu v treťom sete a tak budem musieť bojovať cez zhodu.
30-40
Poľský tenista nakláňa misky váh na svoju stranu. Po servise si prešiel na sieť, kde zahral víťazný úder z bekhendovej strany. K dispozícii má tak gembal.
30-30
Slovenský tenista teraz nevyužil veľkú šancu. Súper išiel do výmeny len cez druhé podanie, no pomohla mu zbytočná chyba Andreja Martina.
30-15
Andrej Martin bol teraz lepším hráčom vo výmene a napokon získava loptičku na svoju stranu. Kamil Majchrzak z forhendu posielal loptičku len do siete.
15-15
Tentokrát to slovenský tenista zahral oveľa lepšie. Oprel sa do svojho forhendového úderu a zaznamenáva víťazný úder priamo z returnu.
0-15
Andrej Martin nevstupuje do piateho gemu práve najlepšie. Dostal sa síce do výmeny, ale jeho bekhendový úder sa do dvorca nevošiel.
2:2
Kamil Majchrzak predviedol skutočne výborný return. Po ňom sa dostal na sieť, mal tam komfortnú pozíciu, ale na našu radosť nasmeroval loptičku len do siete. Stav druhého setu je tak opäť vyrovnaný.
40-30
Andrej Martin získava výhodu na svoju stranu. Podanie poslal presne na stred dvorca a pomohol mu aj súper, ktorý nenasmeroval loptičku do vymedzeného priestoru.
30-30
Slovenský tenistka si teraz obehol loptičku na forhendovú stranu. Bodové ovocie mu to ale neprinieslo, keďže loptičku nasmeroval len do polovice siete.
30-15
Slovenský tenista si teraz pomohol kvalitným servisom. Kamil Majchrzak dostal s námahou loptičku na druhú stranu, ale na následný smeč nemal šancu reagovať.
15-15
Andrej Martin teraz skúsil na Poliaka použiť jeho vlastnú medicínu. Snažil sa o skrátenie hry, ale z forhendovej strany poslal loptičku len do siete.
15-0
Andrej Martin neskrátil hru práve najlepšie. Kamil Majchrzak ale nezahral najlepší volej a napokon ho jeho súper potrestal presným obhodením po ľavej čiare.
1:2
Kamil Majchrzak napokon získava gem na svoju stranu. Bohužiaľ, Andrej Martin vďaka svojim chybám nevyužil ani jednu z troch brejkbalových šancí, čo ho rozhodne môže mrzieť.
40-A
Podobne ako pred pár sekundami má Kamil Majchrzak šancu ukončiť tento gem. Andrej Martin sa totiž opäť nevyvaroval zbytočnej chyby.
40-40
Poľský tenista sa teraz na seba hnevá, keďže loptička z jeho rakety sa do kurtu nevošla. V marátonskom geme tak budeme pokračovať ďalej.
40-A
Poľský tenista odvrátil tri brejkbaly a bude mať tri šance na zisk svojho podania. Andrej Martin poslal loptičku ďaleko mimo vymedzeného priestoru.
40-40
Bohužiaľ, Kamil Majchrzak predviedol veľmi dobrý bekhendový úder, na ktorý náš hráč reagoval nepresným úderom.
A-40
Slovenský tenista teraz dokázal zaskočiť svojho súpera na sieti a má tretí brejkbal v tomto geme. Tak dúfajme, že teraz už bude Andrej Martin úspešný a získa brejk.
40-40
Kamil Majchrzak odvrátil aj tento brejkbal súpera. Od podania bol aktívnejší a napokon sa zaskvel parádnym krížnym úderom z forhendovej strany.
A-40
Kamil Majchrzak chyboval zo svojej bekhendovej strany. Loptička bola až príliš dlhá, a tak má náš tenista ďalšiu šancu na zisk cenného brejku.
40-40
Andrej Martin svoju šancu využiť nedokázal, hoci chýbali možno len milimetre. Jeho úder skončil tesne vedľa postrannej čiary. Na svete je tak zhoda.
40-30
Andrej Martin sa dostal z náročnej pozície a napokon výmenu ukončil víťazným úderom na sieti. K dispozícii má tak veľkú šancu na zisk súperovho podania.
30-30
Slovenský tenista dokázal vyrovnať skóre tohto gemu. Pomohol mu ale Kamil Majchrzak, ktorý z bekhendovej strany poslal loptičku len do siete.
15-30
Kamil Majchrzak otáča priebeh tretieho gemu. Tentokrát si pomohol kvalitným servisom, ktorý jeho súper nedokázal odvrátiť.
15-15
Andrej Martin to teraz skúsil priamo z returnu. Jeho forhendovému nechýbala razancia, no nasmeroval ho len mimo kurtu. Kamil Majchrzak tak získava bod zadarmo.
15-0
Slovenský tenista mal teraz poriadnu dávku šťastia. Kamil Majchrzak nasmeroval loptičku do siete, od ktorej sa loptička odrazila mimo vymedzeného priestoru.
1:1
Absolútne bezproblémový gem pri podaní slovenského hráča. Andrej Martin si na konto pripisuje čistú hru, pretože v závere druhého gemu sa zaskvel víťazným úderom.
40-0
Slovenský tenista predviedol ďalšie kvalitné podanie. Kamil Majchrzak z forhendovej strany poslal loptičku len do siete.
30-0
Tentokrát to slovenský hráč vybavil hneď po servise. Aktívne si prešiel na sieť a predviedol ďalší vynikajúci smeč.
15-0
Teraz sme boli svedkami dlhšej výmeny. Napokon v nej uspel Andrej Martin, ktorý si pripravil pozíciu a výmenu zakončil razantným smečom.
0:1
Poľský tenista drží v úvode setu podanie. Po dobrom servise si otvoril kurt a zahral parádny forhendový úder po čiare. Po výmene strán pôjde podávať slovenský hráč.
40-A
Oba tenisti teraz rozohrali veľmi dlhú výmenu. Iniciatívu sa snažil prebrať slovenský hráč, ale jeho forhendový úder sa do kurtu nevošiel. Kamil Majchrzak má výhodu.
40-40
Andrej Martin si to teraz vybojoval sám a donútil súpera poslať loptičku do siete. Hneď v úvodnom geme tretieho setu tak budeme svedkami zhody.
30-40
Andrej Martin ešte dramatizuje dianie v tomto geme. No, prakticky ho dramatizuje jeho súper, ktorý mu daruje bod po nevynútenej chybe z forhendovej strany.
15-40
Poľský tenista vynikajúco skrátil hru a získava tak dve šance na udržanie svojho podania. Andrej Martin bol príliš ďaleko za základnou čiarou.
15-30
Poľský tenista predviedol veľmi dobré podanie. Po ňom zamieril na sieť a zahral nekompromisný a dostatočne razantný smeč.
15-15
Andrej Martin so šťastím dostal loptičku na druhú stranu dvorca. Napokon sa ale zo zisku loptičky neteší, keďže Kamil Majchrzak zahral dobre na sieti.
15-0
Podobne ako predošlé dva sety začína na podaní Kamil Majchrzak. Tentokrát však začína lepšie slovenský tenista, ktorý ťaží z nevynútenej chyby svojho súpera.
4:6
Martin zdolal Majchrzaka (Davisov pohár, SR - Maďarsko) | Sportnet.skKamil Majchrzak získava druhý set na svoju stranu. V jeho závere sa Andrej Martin dostal na sieť, ale na úder svojho súpera reagovať len úderom za základnú čiaru. Je tak jasné, že v Aegon aréne uvidíme ešte aspoň dva sety.
15-40
Kamil Majchrzak dokonale využil to, že jeho súper bol ďaleko za základnou čiarou. Jeho skrátenie bolo prakticky dokonalé a znamená dve setbalové šance.
15-30
Bohužiaľ, Andrej Martin robí druhú chybu v tomto geme. Tentokrát jeho forhendový úder zastavila sieť, čo je voda na mlyn poľského tenistu.
15-15
Andrej Martin si po servise prešiel na sieť a zahral prakticky dokonale. Bekhendovým úderom do zadnej časti dvorca dokázal prekvapiť svojho dnešného rivala.
0-15
Slovenský tenista nezačína vôbec dobre. Return súpera nebol nejaký skvelý, no napriek tomu Andrej Martin nezvládol svoj rutinný forhendový úder.
4:5
Kamil Majchrzak napokon drží svoje podanie. Andrej Martin sa položil do returnu, ale na druhé podanie súpera reagoval len úderom mimo dvorca. O chvíľu pôjde podávať na udržanie v druhom sete.
30-40
Kamil Majchrzak prvú možnosť na ukončenie gemu využiť nedokázal. Jeho úder totiž skončil niekoľko centimetrov za základnou čiarou.
15-40
Kamil Majchrzak bude mať dve šance na to, aby získal svoje podanie. Teraz veľmi dobre zahral na sieti, keď svoj volej poslal presne na základnú čiaru.
15-30
Kamil Majchrzak to teraz spravil vynikajúco. Včas reagoval na šťastný úder slovenského hráča a následne krásne skrátil hru, čo Andrej Martin nečakal.
15-15
Andrej Martin nedokázal zvýšiť svoj náskok. Jeho forhendový úder skončil tesne za postrannou čiarou. Kamil Majchrzak tak vyrovnáva skóre gemu pri vlastnom servise.
15-0
Kamil Majchrzak nezačína deviaty gem vôbec dobre. Zaznamenáva totiž svoju druhú dvojchybu. Pri druhom podaní mal smolu, kedže jeho úder tečovala páska.
4:4
Slovenský tenista získava ôsmy gem na svoju stranu. Kamil Majchrzak poslal totiž z forhendovej strany loptičku tesne do autu. Skóre je opäť vyrovnané a na podanie pôjde opäť Poliak.
A-40
Rodák z Bratislavy má druhú šancu na udržanie svojho podania. Teraz mu výrazne pomohol jeho súper. Kamil Majchrzak totiž úderom nenašiel priestor dvorca.
40-40
Andrej Martin mal náročnú pozíciu. Jeho volej bol príliš vysoký a Kamil Majchrzak ho potrestal tvrdým úderom na telo. Na svete je druhá zhoda.
A-40
Slovenský tenista získava tretiu loptičku po sebe a bude mať šancu ukončiť gem vo svoj prospech. Výkon slovenského hráča pomaly začína gradovať.
40-40
Andrej Martin dokázal odvrátiť aj druhý brejkbal svojho poľského súpera. Ten totiž poslal loptičku iba niekoľko centimetrov vedľa bočnej čiary.
30-40
Martin zdolal Majchrzaka (Davisov pohár, SR - Maďarsko) | Sportnet.skAndrej Martin vyhráva súťaž Frajer na záver. Tak toto bola skutočná tenisová paráda. Kamil Majchrzak ho obhodil, ale slovenský tenista zaznamenáva víťazný úder medzi nohami.
15-40
Kamil Majchrzak predviedol vynikajúci return. Z bekhendovej strany zaskočil slovenského tenistu a bude mať dve šance na to aby získal cenný brejk.
15-30
Teraz sme boli svedkami opäť dlhšej výmeny. Na jej konci sme videli priam dokonale skrátenie. Kamil Majchrzak to zahral skvelo a zaslúžene boduje.
15-15
Andrej Martin získava loptičku na svoju stranu. Do výmeny síce musel ísť cez druhé podanie, ale napokon mu pomohol Kamil Majchrzak, ktorý poslal loptičku do siete.
0-15
Kamil Majchrzak začína ôsmy gem oveľa lepšie. Andrej Martin sa dostal do problémov a napokon loptička z jeho rakety končí mimo vymedzeného priestoru.
3:4
Poľský tenista sa dostáva do opätovného vedenia. Andrej Martin mal šancu získať podanie súpera, ale na brejkbale chyboval. Kamil Majchrzak to využil a v závere gemu si pomohol ďalším priamym bodom.
40-A
Kamil Majchrzak si pomohol kvalitným servisom a získava výmenu na svoju stranu. Andrej Martin loptičku nasmeroval len do siete.
40-40
Slovenský tenista sa zatiaľ z brejku radovať nemôže. Andrej Martin mal síce dobrú pozíciu, no z bekhendovej strany poslal loptičku ďaleko za základnú čiaru.
40-30
Slovenský tenista napokon bude mať šancu získať podanie svojho súpera. Po dobrom údere po čiare si prešiel na sieť a na dvakrát dokázal ukončiť výmenu vo svoj prospech.
30-30
Kamil Majchrzak si teraz pomohol svojim prvým servisom. Podanie na stred dvorca Andrej Martin zrejme nečakal a aj preto poslal loptičku len do polovice siete.
30-15
Kamil Majchrzak musel ísť do výmeny len cez druhé podanie, no zatiaľ svojho súpera k brejkbalom nepúšťa. Krásne si prešiel na sieť a výmenu ukončil jednoduchým volejom.
30-0
Slovenský tenista predviedol vynikajúce obhodenie. Kamil Majchrzak išiel na sieť až príliš ambiciózne. Andrej Martin predviedol skvelý forhend a získava cenný náskok.
15-0
Andrej Martin boduje v siedmom geme ako prvý. Veľmi dobre sa položil do svojho forhendového úderu a donútil Kamila Majchrzaka poslať loptičku mimo dvorca.
3:3
Kamil Majchrzak sa opäť snažil skrátiť hru, no teraz nášho tenistu neprekvapil. Andrej Martin loptičku dobehol a následne bol na sieti úspešnejší. Stav druhého setu je tak opäť vyrovnaný.
40-15
Teraz musíme pochváliť slovenského tenistu. Andrej Martin sa krásne položil do svojho forhendového úderu po čiare a vďaka nemu získava dve šance na ukončenie gemu.
30-15
Andrej Martin nezvládol svoj bekhendový úder. Bol jednoducho príliš krátky. Kamil Majchrzak si dobre nakročil do dvorca a bez problémov zahral víťazný úder.
30-0
Andrej Martin musel ísť do výmeny len cez druhé podanie. Kamil Majchrzak sa dostal do prevahy, prešiel si aj na sieť, ale domáci tenista ho krásne obhodil z bekhendovej strany.
15-0
Andrej Martin začína veľmi dobre. Kamil Majchrzak reagoval na kvalitné podanie svojho súpera len úderom, ktorý smeroval niekoľko centimetrov za základnú čiaru.
2:3
Poľský tenista si napokon udržal svoje podanie. V závere piateho gemu mal Andrej Martin šancu bodovať, ale jeho forhendový úder skončil v tesnom aute. Po krátkej prestávke bude podávať práve rodák z Bratislavy.
30-40
To je veľká škoda. Boli sme svedkami dlhej výmeny, Andrej Martin mal šancu zaútočiť, no jeho záverečný úder minul vymedzený priestoru. Kamil Majchrzak má gembal.
30-30
Kamil Majchrzak išiel po svojom servise hneď na sieť, no neuspel. Slovenský tenista opäť vytĺkol bloky a bude mať tak šancu získať mimoriadne cenný brejk.
15-30
Poľský tenista teraz napravuje svoje zaváhanie z predošlej výmeny. Kamil Majchrzak si pomohol v dôležitom momente svojim druhým esom v zápase.
15-15
Andrej Martin prvýkrát boduje na príjme v druhom sete. Kamil Majchrzak totiž nezvládol svoj úder najlepšie a poslal ho tesne za základnú čiaru.
0-15
Kamil Majchrzak začína gem pri svojom podaní lepšie. Po dobrom servise si prešiel na sieť. Volej však už hrať nemusel, keďže Andrej Martin z ťažkej pozície poslal loptičku do siete.
2:2
Kamil Majchrzak poslal loptičku mimo vymedzeného priestoru, a tak sa štvrtá hra tohto setu končí. Na scénu prichádzajú nové loptičky, s ktorými ako prvý bude podávať rodák z mesta Piotrków.
A-40
Andrej Martin získava výmenu na svoju stranu. Kamil Majchrzak si ho tradične pritiahol bližiš k sieti, no slovenský tenista predviedol pohotový volej pri sieti.
40-40
Andrej Martin sa dostáva z náročnej situácie. Forhendovým úderom po čiare si pripravil pozíciu a celú výmenu zakončil pekným volejom tesne za sieť.
30-40
Kamil Majchrzak predviedol veľmi dobrý krížny forhendový úder. Andrej Martin bol pri loptičke neskoro a následne ju poslal len do siete. Poliak má šancu na brejk.
30-30
Tento gem bude mať zrejme dramatickú zápletku. Andrej Martin sa totiiž nevyvaroval zbytočnej chyby, po ktorej loptičku nasmeroval iba za základnú čiaru.
30-15
Andrej Martin si pomohol veľmi dobrým servisom von z dvorca. Kamil Majchrzak sa k svojmu forhendu dostal neskoro a podľa toho aj jeho úder dopadol.
15-15
Kamil Majchrzak to teraz spravil veľmi dobre. Dostal sa do prevahy, následne si prešiel na sieť a loptičku poslal nechytateľne na druhú stranu dvorca.
15-0
Andrej Martin musel ísť do výmeny len cez druhé podanie. To mu ale vyšlo veľmi dobre a po chybe Kamila Majchrzaka sa dostáva do tesného vedenia.
1:2
Aj ôsmu loptičku pri svojom podaní získava v druhom sete Kamil Majchrzak. Andrej Martin sa v závere tretej hry snažil zariskovať, ale jeho forhendový úder skončil len v sieti.
0-40
Andrej Martin sa ani teraz nezaskvel a nevynútenou chybou daruje loptičku svojmu súperovi. Kamil Majchrzak má tri šance na ukončenie tohto gemu.
0-30
Kamil Majchrzak v druhom sete ešte nestratil na svojom podaní loptičku. Aj teraz smeruje za ziskom gemu vďaka čistej hre.
0-15
Andrej Martin sa snažil zaútočil, ale jeho forhendový úder skončil len na páske. Takto sme si rozhodne štart do tretieho gemu nepredstavovali.
1:1
Andrej Martin získava ďalšie svoje podanie. Chyboval v samotnom začiatku, no odvtedy uspel už šiestykrát za sebou. Na svete je tak opäť vyrovnané skóre v druhom sete.
40-30
Slovenský tenista si pomohol veľmi dobrým servisom. Počas celej výmeny mal jasnú prevahu a napokon donútil svojho súpera poslať loptičku len do siete.
30-30
Andrej Martin išiel po servise okamžite na sieť. Kamil Majchrzak ho ale prekvapil dobrým obhodením a volejbalovou terminilógiou môžeme povedať, že sa mu podarilo vytĺcť bloky.
30-15
Táto loptička putuje na konto slovenského tenistu. Andrej Martin to teraz zahral súperovi do behkendovej strany a napokon sa dočkal aj chyby Kamila Majchrzaka.
15-15
To je škoda. Opäť sme sledovali trpezlivú hru z oboch strán. Napokon si vytvoril drobnú prevahu Andrej Martin, ale jeho forhendový úder sa do dvorca nevošiel.
15-0
Druhý gem nám otvorila veľmi dlhá výmena. Tradične sme videli skrátenie poľského tenistu, no napokon boduje Andrej Martin, ktorý ukončil výmenu razantným smečom.
0:1
Andrej Martin tento gem už akoby zabalil. Kamil Majchrzak mal po servise otvorený prakticky celý dvorec a nemal najmenší problém zahrať forhendový víťazný úder.
0-40
Kamil Majchrzak po dobrom servise opäť skrátil hru. Andrej Martin síce loptičku dobehol, no následne ho súper prehodil a nepomohol mu ani exhibičný úder medzi nohami.
0-30
Andrej Martin posiela loptičku z forhendovej strany len mimo vymedzeného priestoru. Aj druhá loptička tohto gemu tak putuje na konto poľského hráča.
0-15
Druhý set dnešného duelu začína na podaní Kamil Majchrzak. Napokon získava aj prvú loptičku, keď sa zaskvel parádnym bekhendovým víťazným úderom.
7:5
Martin zdolal Majchrzaka (Davisov pohár, SR - Maďarsko) | Sportnet.skAndrej Martin napokon vyhráva prvý set dnešného zápasu. V závere si pomohol priamym bodom z podania. Kamil Majchrzak rozhodne nepredviedol zlý výkon, no osudným sa mu stala jedenásta hra, v ktorej prišiel o svoje podanie.
A-40
Slovenský tenista získava aj túto loptičku. V predošlej výmeny diktoval tempo hry a základom úspechu bol forhendový úder po čiare. Andrej Martin má k dispozícii setbal.
40-40
Výborne! Teraz sme boli svedkami dlhej výmeny, v ktorej hráči nechceli riskovať. Napokon Slovák zaútočil svojim bekhendovým úderom a donútil chybovať poľskú jednotku.
30-40
Andrej Martin si komplikuje cestu za ziskom prvého setu. Jeho úder skončil len v sieti, a tak má Kamil Majchrzak možnosť získať späť stratené podanie.
30-30
Andrej Martin predviedol veľmi dobré podanie na stred dvorca. Kamil Majchrzak takého podanie nečakal a možno aj preto poslal loptičku do siete.
15-30
Slovenský tenista si komplikuje situáciu svojou druhou dvojchybou v tomto sete. Kamil Majchrzak sa tak môže dostať k brejkbalom, ktoré ho môžu vrátiť späť do úvodného dejstva.
15-15
Teraz to Andrej Martin zvládol podstatne lepšie. Po servise si prešiel na sieť a volejom tesne za sieť nedal poľskému súperovi žiadnu šancu.
0-15
Domáci tenista podáva na víťazstvo v prvom sete, ale nezačína práve najlepšie. Loptička z jeho forhendovej strany totiž skončila tesne za základnou čiarou.
6:5
Martin zdolal Majchrzaka (Davisov pohár, SR - Maďarsko) | Sportnet.skSlovenský tenista získava mimoriadne cenný brejk. Kamil Majchrzak nezahral na sieti práve najlepšie, Andrej Martin loptičku dobehol a víťazným úderom po čiare ukončil jedenástu hru prvého setu.
40-15
Andrej Martin má veľkú šancu na zisk podania súpera. Kamil Majchrzak si prešiel na sieť, no domáci tenista ho zaskočil vynikajúcim úderom po čiare.
30-15
Slovenský tenista zahral veľmi dobrý return. Po ňom si nabehol na sieť, kde nedal súperovi žiadnu šancu. Andrej Martin má tak na dosah cenné brejkbaly.
15-15
Kamil Majchrzak si po predošlom výbornom servise veril, no prehnal. Zaznamenáva svoju prvú dvojchybu v zápase.
0-15
Kamil Majchrzak začína jedenástu hru veľmi dobre. Po agresívnom servise si prešiel na sieť, kde predviedol veľmi razantný smeč.
5:5
Andrej Martin zvládol náročnú situáciu a súpera nepustil k setbalom. V závere desiateho gemu predviedol veľmi dobrú hru na sieti a víťazný forhendový úder.
40-15
Slovenský tenista predviedol ďalšie veľmi dobré podanie. Andrej Martin tak má dve možnosti na to, aby ešte predĺžil dianie v prvom sete.
30-15
Andrej Martin si na svoje konto pripisuje ďalšie nechytateľné podanie. V prvom sete zaznamenal už tri esá a opäť sa dostáva do menšieho trháku.
15-15
Kamil Majchrzak to teraz spravil veľmi šikovne. Kratším forhendovým úderom na čiaru zaskočil svojho súpera, ktorý reagoval len úderom do polovice siete.
15-0
Andrej Martin začal dôležitý gem veľmi dobre. Vďaka kvalitnému podaniu mohol bez väčších problémov zasmečovať loptičku na druhú stranu dvorca. Kamil Majchrzak nemal šancu.
4:5
Kamil Majchrzak získava deviaty gem prvého setu a dostáva nášho tenistu pod tlak. Ten totiž po víťaznom údere pôjde o chvíľu podávať na udržanie v prvom sete.
15-40
Poľský tenista po svojom podaní okamžite zameril na sieť. Return Andreja Martina nebol najlepší, a tak Kamil Majchrzak zahral veľmi ľahký volej.
15-30
Teraz sme boli svedkami dlhej výmeny. Kamil Majchrzak ju napokon ukončuje víťazným úderom, keď loptičku z bekhendovej strany poslal tesne za sieť.
15-15
Kamil Majchrzak dokázal rýchlo reagovať na predošlú stratu loptičky. Na druhú stranu dvorca poslal výborné podanie, na ktorého jeho súper nedokázal dostatočne reagovať.
15-0
Deviaty gem prvého setu lepšie začína slovenský tenista. Kamil Majchrzak totiž posiela loptičku tesne za základnú čiaru.
4:4
Kamil Majchrzak teraz spravil zbytočnú chybu na sieti a prichádza o možnosť zabojovať o brejk. Loptičku zdanlivo púšťal do autu, no tá skončila presne na základnej čiare.
A-40
Slovenský tenista vytiahol ďalšie veľmi dobré podanie. Priamym bodom získava výhodu na svoju stranu a veríme, že teraz potvrdí svoj gembal.
40-40
V poradí ôsmy gem prvého setu ešte nekončí. Andrej Martin poslal loptičku do siete, a tak sme svedkami vôbec prvej zhody dnešného duelu.
40-30
Slovenský tenista si pomohol priamym bodom z podania. Kamil Majchrzak poslal loptičku do siete, a tak si na brejkbalovú šancu bude musieť počkať.
30-30
Andrej Martin reaguje prakticky rovnakou zbraňou. Po servise vyrazil na sieť a výmenu ukončil výborne zahraným volejom. Opäť tak máme vyrovnané skóre.
15-30
Kamil Majchrzak to teraz spravil veľmi šikovne. Forhendovým úderom po čiare zatlačil svojho súpera, následne si prešiel na sieť a pohodlne získava bod.
15-15
Andrej Martin teraz preriskoval svoje druhé podanie. To sa mu napokon vypomstilo, keďže po nevydarenom servise zaznamenáva svoju prvú dvojchybu v zápase.
15-0
Andrej Martin začína s novými loptičkami veľmi dobre. Kamil Majchrzak nedokázal reagovať na prudký servis svojho súpera a loptičku už na druhú stranu dvorca nedostal.
3:4
Kamil Majchrzak to napokon ustál. V závere siedmeho gemu si pomohol priamym bodom z podania a dostáva sa do opätovného vedenia. O chvíľu pôjde s novými loptičkami podávať Slovák.
30-40
Andrej Martin ešte dramatizuje priebeh tohto gemu. Pekným lobom dostal súpera do defenzívy. Ten to skúšal úderom medzi nohami, no loptičku už na druhú stranu nedostal.
15-40
Andrej Martin teraz nemal čo stratiť. Po druhom servise súpera si prešiel na sieť, zaskočil tým svojho súpera a napokon sa dočkal chyby Kamila Majchrzaka.
0-40
Poľský tenista si môže na svoje konto pripísať ďalšiu čistú hru. Hlavný rozhodca Manuel Absolu totiž ukazuje, že podanie bolo dobré a z toho pramení prvé eso.
0-30
Kamil Majchrzak teraz vyrazil na sieť po veľmi dobrom servise. Andrej Martin ho chcel obhodiť, ale loptička z bekhendovej strany skončila v tesnom aute.
0-15
Kamil Majchrzak veľmi často skracuje výmeny. Aj teraz mu to prinieslo zisk bodu, pretože loptička spadla na stranu slovenského hráča dvakrát.
3:3
Andrej Martin vyrovnáva skóre prvého setu. Dvoma chybami si síce skomplikoval situáciu, ale napokon to ustál. Kamil Majchrzak ho skúšal lobovať, ale jeho úder skončil mimo dvorca.
40-30
Tretia už našťastie neprišla. Andrej Martin si pomohol veľmi dobrým servisom, na ktorý jeho súper reagoval len loptičkou mimo vymedzeného priestoru.
30-30
Andrej Martin si zbytočne komplikuje situáciu pri svojom geme na podaní. Loptičku posiela za základnú čiaru, a tak Kamil Majchrzak získava druhú loptičku za sebou.
30-15
Kamil Majchrzak sa ešte vracia do hry o zisk šiesteho gemu. Poliak šikovne skrátil hru a následne už Andrej Martin z náročnej pozície nedokázal nasmerovať loptičku do dvorca.
30-0
Andrej Martin to teraz spravil veľmi dobre. Obehol si loptičku na forhendovú stranu a úderom po čiare nedal najmenšiu šancu svojmu súperovi z tretej stovky svetového rebríčka.
15-0
Andrej Martin vstupuje do gemu na servise tým najlepším možným spôsobom. Na svoje konto si pripisuje druhého eso v úvodnom dejstve.
2:3
Kamil Majchrzak si po servise prešiel na sieť a bez problémov ukončil piaty gem. Teraz pôjde na podanie slovenský tenista aj pred zrakom Pavla Haberu či Karola Kučeru.
0-40
Poľský tenista opäť zapojil do hry prvé podanie a to mu prinieslo úspech. Kamil Majchrzak má šancu získať gem prostredníctvom čistej hry.
0-30
Kamil Majchrzak získava ďalší bod na svoje konto a vyzerá to na bezproblémový gem pri svojom podaní. Dostáva sa totiž do pomerne nádejného vedenia.
0-15
Kamil Majchrzak začína piaty gem veľmi dobre. Šikovne skrátil hru, Andrej Martin síce loptičku ešte dobehol, no následne ju už nedokázal poslať na druhú stranu dvorca.
2:2
Výborným podaním a vôbec prvým esom v zápase ukončuje Andrej Martin štvrtý gem zápasu. Poľahky tak vyrovnáva skóre a posiela na podanie poľskú jednotku Kamila Majchrzaka.
40-15
Slovenský tenista má k dispozícii dve šance na vyrovnanie skóre. Jeho smeč síce nebol najpresvedčivejší, ale Kamil Majchrzak z náročnej pozície poslal loptičku do siete.
30-15
Andrej Martin sa tešil z prvého esa, no odtlačok loptičky ukázal aut. Výmena sa tak musela opakovať, ale napokon ju zakončil nevydarený úder poľskej jednotky.
15-15
Slovenský tenista reaguje na predošlú stratu loptičky. Po servise si nakročil do dvorca a výmenu ukončil bekhendovým úderom po čiare. Stav druhého gemu je opäť vyrovnaný.
0-15
Andrej Martin podáva na potvrdenie brejku, no nezačína práve najlepšie. Loptička z jeho forhendovej strany totiž skončila len v polovici sieti.
1:2
Martin zdolal Majchrzaka (Davisov pohár, SR - Maďarsko) | Sportnet.skTak napokon sa to podarilo! Andrej Martin sa dostal do výmeny a napokon mu pomohol aj Kamil Majchrzak, ktorý poslal loptičku do siete. Slovenský tenista tak bude môcť v ďalšom geme vyrovnať skóre duelu.
40-30
Prvú šancu slovenský tenista nedokázal využiť. Andrej Martin robí nevynútenú chybu, no jeho súper Kamil Majchrzak musí odvracať ešte jednu hrozbu straty servisu.
40-15
Andrej Martin predviedol ďalší veľmi dobrý return. Kamil Majchrzak dostal loptičku pod nohy a dokázal na ňu reagovať len úderom do siete. Slovenský tenista má tak dva brejkbaly.
30-15
Kamil Majchrzak koriguje skóre pri svojom geme na podaní. Pomohol si vydareným prvým servisom, na ktorý slovenský hráč reagoval len úderom do siete.
30-0
Andrej Martin to spravil veľmi dobre. Bekhendovým úderom po čiare si pripravil pozíciu a napokon výmenu ukončil razantne zahraným smečom pri sieti.
15-0
Kamil Majchrzak musel ísť do výmeny opäť len cez druhé podanie. Tentokrát to slovenský tenista využil a víťazným úderom otvára dianie v tretej hre úvodného dejstva.
0:2
Martin zdolal Majchrzaka (Davisov pohár, SR - Maďarsko) | Sportnet.skKamil Majchrzak dokázal na sieti obhodiť svojho súpera a získava jeho podanie. Bohužiaľ, Andrej Martin nevstúpil do súboja najlepšie, no má dostatok času na to, aby si zobral stratené podanie späť.
30-40
Andrej Martin prichádza o tretiu výmenu za sebou. Tentokrát jeho úder končí len v sieti, a tak má Kamil Majchrzak jednu možnosť na to, aby získal hneď úvodné podanie svojho súpera.
30-30
Bohužiaľ, slovenský tenista sa teraz nevyvaroval zbytočnej nevynútenej chyby. Namiesto gembalov sa tak dostáva do situácie, v ktorej Kamil Majchrzak môže zabojovať o brejkbaly.
30-15
Prvýkrát na príjme boduje aj poľský tenista. Kamil Majchrzak to spravil veľmi šikovne, z bekhendovej strany skrátil hru a nechytateľne poslal loptičku na druhú stranu dvorca.
30-0
Andrej Martin teraz zvolil veľmi dobrú kombináciu úderov. Podaním von z dvorca zahnal svojho súpera a následne ukončil výmenu krížnym forhendovým úderom.
15-0
Andrej Martin začína na podaní ziskom loptičky. Videli sme dlhú výmenu, obaja hráči sa snažili byť veľmi trpezliví, ale napokon posiela loptičku do pásky Kamil Majchrzak.
0:1
Slovenský tenista si prešiel na sieť, kde nezahral vôbec zle. Kamil Majchrzak ale ukázal rýchle nohy, dobehol loptičku a zahral víťazný úder. Poľský tenista sa tak dostáva do tesného vedenia.
15-40
Čistá hra z toho napokon nebude. Prvú chybičku v dnešnom dueli vyprodukoval aj Kamil Majchrzak, no stále má k dispozícii dve šance na ukončenie gemu.
0-40
Poľský tenista výborne vstupuje do dnešného stretnutia. Po servise si prešiel na sieť a výmenu ukončil pohodlne zahraným volejom pri sieti.
0-30
Teraz sme boli svedkami dlhšej výmeny. Napokon sa dostal k prevahe Kamil Majchrzak a výmenu zakončil pekným forhendovým víťazným úderom po čiare.
0-15
Kamil Majchrzak začal dnešný zápas na podaní a začína veľmi dobre. Slovenský tenista posiela loptičku len za základnú čiaru, a tak ako prvý boduje jeho súper.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Už o pár minút sa začne druhá dnešná dvojhra. Andrej Martin do nej vstupuje v pozícii mierneho favorita a pokúsi sa nadviazať na víťazstvo Norberta Gombosa. Kamil Majchrzak ho počas svojej kariéry ešte nezdolal a my pevne veríme, že sa táto štatistika meniť nebude. Žreb vyhral slovenský tenista, ktorý začne na príjme.
Vážení športoví fanúšikovia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z bratislavského Národného tenisového centra. Slovenskí tenisti sa predstavia v 2. kole play off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára, v ktorom si zmerajú sily s Poľskom. Aktérmi druhej dvojhry budú Andrej Martin a poľská jednotka Kamil Majchrzak.

ANDREJ MARTIN

Andrej Martin je momentálne v rebríčku ATP na 172. mieste, hoci už raz nahliadol do elitnej svetovej stovky. V tejto sezóne odohral 46 zápasov, z toho len dva neboli na antuke. Voľba najpomalšieho povrchu mu tak v Aegon aréne bude sedieť a určite by rád nadviazal na júlové turnajové víťazstvo z Prahy. V Davis Cupe odohral vo dvojhre sedem zápasov s negatívnou bilanciou tri výhry a štyri prehry. Posledné víťazstvo sa datuje v júni 2016, keď na pôde Maďarska zdolal Pétera Nagya 0:3 na sety. „Fyzicky sa cítim veľmi dobre. Problémy, ktoré som mal počas turnajovej šnúry v Južnej Amerike, sú už minulosťou. Proti Majchrzakovi som už hral, mám s ním pozitívnu bilanciu. Dúfam, že ju potvrdím aj v Bratislave,“ povedal na včerajšej tlačovej konferencii 27-ročný tenista. Podľa stávkových kancelárii je miernym favoritom a jeho prípadné víťazstvo by malo aj vzhľadom k poľskej sile vo štvorhre veľkú cenu.

KAMIL MAJCHRZAK

Kamilovi Majchrzakovi patrí v rebríčku až 267. miesto. Napriek tomu je dnes poľskou jednotkou, keďže Jerzy Janowicz nefiguruje v zápasovej nominácii nehrajúceho kapitána Radoslawa Szymanika. Stále len 21-ročný tenista takisto preferuje antuku, na ktorej ho dnes čaká jubilejný 50. zápas v sezóne. Väčší úspech ešte v seniorskej kariére nezaznamenal a prevažne sa predstavuje na turnajoch kategórie Futures. V rámci Davis Cupu odohral štyri stretnutia s bilanciou jedna výhra a tri prehry. Na svojom konte má skalp Nemca Floriana Mayera, ktorého vlani zdolal v štyroch setoch. V tomto roku nastúpil na pôde Bosny a Hercegoviny, no zápas s Mirzom Basićom za nepriaznivého stavu 0:2 na sety skrečoval. S Andrejom Martinom sa poľský tenista stretol na kurte doposiaľ dvakrát. V roku 2015 vzdal zápas už po dvoch gemoch a na tohtoročnom turnaji An-Ning challenger prehral na konci apríla 6:3, 6:2.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Súvisiace články