Martin Kližan.
Martin Kližan. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|27. aug 2019 o 18:30

V tajbrejku mu nestačil ani náskok 6:2.

NEW YORK. Slovenský tenista Martin Kližan sa so záverečným grandslamovým turnajom roka US Open rozlúčil už v prvom kole.

Nad sily slovenskej singlovej jednotky bol chorvátsky tenista Marin Čilič, nasadenej dvadsaťdvojke a bývalej svetovej trojke podľahol Kližan za 131 minút 3:6, 2:6, 6:7 (6).

V piatom vzájomnom súboji sa zrodil piaty triumf miestneho šampióna spred piatich rokov. Maximom Kližana na tomto turnaji zostáva osemfinále z roku 2012.

US Open - 1. kolo

Marin Čilič (Chor.-22) - Martin Kližan (SR) 6:3, 6:2, 7:6 (6)

/za 131 minút/

Kližan vstúpil do stretnutia výborne a brejkol súpera v prvom geme, no v úvodnom sete potom sám dvakrát prišiel o servis a Čilič v deviatej hre využil prvý setbal.

V druhej časti sa chorvátsky tenista dostal do trháku 4:0 a pohodlne získal aj druhý set vo svoj prospech 6:2.

Najväčšiu drámu priniesol tretí set. Obaja súperi si v ňom držali podanie a rozhodoval až tajbrejk.

V ňom Kližan viedol už 6:2 a len jeden fiftín ho delil od zisku setu, no od toho okamihu už nehral ani jednu loptičku.

Premárnil teda štyri setbaly a Čilič využil na postup hneď prvý mečbal.

US Open 2019: Najlepšie momentky zo zápasu Martin Kližan - Marin Čilič: fotogaléria

27.8.2019

Online prenos: Martin Kližan - Marin Čilič (tenis, US Open 2019, 1. kolo, LIVE, NAŽIVO)

Čilič
Slovenský tenista mal raketový vstup do zápasu, kde si razom vypracoval náskok 3:1! No od tohto momentu pôsobil na kurte odovzdaným dojmom a zvyšok setu bol v réžií Chorváta.
Ešte jednoznačnejší bol druhý set, ktorý získal Marin Čilič 6:2. Najvyrovnanejšia sada bola práve tá tretia, ktorá putovala až do skrátenej hry. V nej mal Martin Kližan štyri setbaly, ktoré trestuhodne nevyužil a to sa mu stalo osudným. S konštatovaním, že po Čepelovej a Kužmovej sa s US Open v prvom kole lúči aj Martin Kližan a posledným želiezkom v ohni je Jozef Kovalík sa lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera.
Koniec zápasu
6:7
importantEsom ukončuje Marin Čilič tento zápas a teší sa z postupu do druhého kola!
6-7
importantČilič otáča vývoj skrátenej hry a ziskom piatich bodov v rade sa dostáva k mečbalu!
6-6
importantO posledný setbal sa taktiež pripravil Kližan sám, tentoraz nezvládol tlak na servise a dvakrát chyboval.
6-5
importantO tretí setbal sa teraz pripravil Martin Kližan sám! Razom je komfortný náskok preč a slovenský tenista sa pomaly dostáva pod tlak.
6-4
importantAj druhý setbal je preč! Marin Čilič zobral situáciu do vlastných rúk a strelil eso!
6-3
Prvý setbal je minulosťou. Marin Čilič vytiahol nechytateľný return po čiare.
6-2
importantVýborne! Martin Kližan sa dostáva k štyrom setbalom!
5-2
Čilič sa teraz prezentoval krásnym jednoručným forhendom presne po čiare.
5-1
Martin Kližan je v tomto tajbrejku na koni a je blízko zisku tretej sady.
4-1
Čilič si teraz obehol loptičku na forhend, ktorú ešte Kližan dobehol, no s nasledujúcim bekhendom už mal problémy. Čilič si tak berie späť jeden minibrejk.
4-0
Slovenský tenista vedie v skrátenej hre už 4:0.
3-0
importantMarin Čilič teraz nezískal ani jeden bod na podaní! Druhý stráca po už svojej deviatej dvojchybe.
2-0
Kližan teraz využíva zaváhanie Marina Čiliča, ktorý pochybil na sieti a dostáva sa k minibrejku.
1-0
A začína ju priamym bodom z podania.
6:6
importantTak a budeme svedkami skrátenej hry v treťom sete, ktorú otvorí na podaní náš Martin Kližan.
15-40
Čilič šiel cez druhé podanie, ktoré zahral nečitateľne do stredu kurtu. Kližan sa síce lopty dotkol no už ju neprehodil cez sieť.
15-30
Čistá hra to nebude, nakoľko hneď po ese sa dopúšťa chorvátsky tenista dvojchyby.
0-30
Marin Čilič sa chce čo najrýchlejšie dopracovať k skrátenej hre a pomáha si esom.
0-15
Čilič teraz zaskočil súpera pohotovým ukončením výmeny z bekhendu.
6:5
Čilič bol v tejto výmene príliš statický, čoho využil jeho súper a forhnedom k bočnej čiare ukončuje výmenu i celý gem.
A-40
Avšak svoju predchádzajúcu chybu napráva priamym bodom z podania.
40-40
importantA razom aj druhý! Martin Kližan nepochopiteľne vyhadzuje svoj bekhend von z kurtu. Zhoda.
40-30
Prvý gembal je preč.
40-15
Esom, síce len šiestym ale predsa, si pomáha Kližan ku dvom gembalom.
30-15
Slovenský tenista nechce dopustiť súpera k žiadnej šanci na brejk.
15-15
Po 15 na oboch stranách. Čilič sa dopúšťa zbytočnej chyby, keď loptu posiela ďaleko za základnú čiaru.
0-15
Loptu získava Čilič.
5:5
Neskutočné čo teraz previedol Marin Čilič. Svoj bekhend odohral pod neuveriteľným uhlom a lopta sa predsa len dotkla čiary. Je vyrovnané 5:5.
40-A
No na tento servis nemal Martin Kližan žiadny nárok. Eso Marina Čiliča.
40-40
Lenže Kližan cíti šancu na zisk tohto gemu a bojuje ako lev o každú loptu! Zhoda.
30-40
Marin Čilič sa teraz na servise upokojil a strieľa svoje už štrnáste eso!
30-30
Veľmi zle odohral Kližan túto výmenu na čo sa právom hnevá! Tri krát mal na rakete víťazný úder, no ani raz sa mu to nepodarilo doviesť do víťazného konca.
30-15
importantVzápätí pridáva ďalšiu! Toto je hodená rukavica a šanca pre Martina Kližana.
15-15
Po 15 na oboch stranách. Chorvátsky reprezentant sa dopúšťa už svojej siedmej dvojchyby.
0-15
Forhendovým krížnym winnerom pohotovo Marin Čilič ukončil výmenu.
5:4
Hneď prvý Martin Kližan premieňa a drží si svoje podanie, ktoré ho v tejto sade nezradilo ani raz. Uvidíme, ako na tom bude jeho súper Marin Čilič po prestávke.
40-15
Slovenský tenista má k dispozícii dva gembaly na 5:4.
30-15
Ďalší kvalitným servisom sa teraz prezentoval Kližan, ktorý vedie v deviatom geme 30:15.
15-15
Po 15 na oboch stranách. Tentoraz to na sieti slovenskému reprezentantovi nevyšlo, páska bola proti.
15-0
Kližan začína na servise priamym bodom z podania.
4:4
importantDruhý gembal sa už podarilo Čiličovi premeniť a tak je opäť vyrovnané 4:4! Ak to takto pôjde ďalej tak budeme svedkami skrátenej hry.
30-40
Kližan ako ľavák teraz využil výhodu servisu na stred a nechytateľne odohral loptu do odkrytej časti dvorca.
15-40
Martin Kližan robil čo mohol, no Čilič ho poriadne popreháňal po kurte a následne si šiel k sieti dohrať výmenu.
15-30
Marin Čilič si pripisuje na svoje konto už eso č.13.
15-15
15-0
Tentoraz sme boli svedkami jednoznačne najdlhšej výmeny zápasu, ktorá bola so šťastným koncom pre Kližana, nakoľko jeho súper nevynútene chyboval.
4:3
Slovenský tenista si bez väčších problémov drží svoje podanie a ide do vedenia 4:3.
40-15
Diváci v tomto geme nevidia moc výmien a inak tomu nebolo ani tentoraz. Okamžite po servise vzal Martin Kližan situáciu do vlastných rúk a forhednom do protipohybu súpera ju ukončil.
30-15
Priamy pod z podania Martina Kližana.
15-15
Po 15 na oboch stranách.
15-0
Return chorvátskeho tenistu letel ďaleko až za základnú čiaru.
3:3
Už svojím dvanástym esom ukončuje Marin Čilič zatiaľ vyrovnaný set, 3:3.
30-40
Čilič teraz našiel recept na neľahký return súpera a dostáva sa ku gembalu.
30-30
Priamy bod z podania od Marina Čiliča a mierna výhoda Martina Kližana je preč. Po 30 na oboch stranách.
30-15
Marin Čilič si nabehol na sieť, kde až na druhý pokus ukončil výmenu smečom z forhendu.
30-0
Bekhend Marina Čiliča zastavila páska, Kližan sa dostáva do mierneho vedenia v hre na príjme.
15-0
Kližan povzbudený čistou hrou teraz nedal súperovi žiadnu šancu a výmenu ukončil krížnym forhendom presne na čiaru.
3:2
Vyzerá to, že je všetko v poriadku a v hre sa pokračuje. Martin Kližan získava gem a vedie v treťom sete 3:2. Nasleduje prestávka a výmena strán.
40-0
Teraz Martin Kližan nepríjemne dopadol na koleno, ktoré si masíruje tak dúfajme, že bude všetko v poriadku a bude môcť pokračovať.
30-0
Vzápätí hneď k tomu pridáva ďalší. Slovenský tenista zlepšil hru na servise.
15-0
Priamy bod z podania pre Martina Kližana.
2:2
Chorvátsky reprezentant si s miernymi problémami postrážil gem na servise a vyrovnáva na 2:2.
30-40
Marin Čilič otáča vývoj štvrtej hry a má gembal na vyrovnanie.
30-30
Po 30 na oboch stranách.
30-15
Teraz sa slovenský reprezentant háda s empajrovým rozhodcom, ktorý prisúdil fiftín Čiličovi.
30-0
Kližan sa dostáva do výraznejšieho vedenia pri hre na príjme.
15-0
Martin Kližan začína lepšie štvrtý gem tretej sady než jeho súper.
2:1
Slovenský reprezentant nakoniec náročnú situáciu zvláda, odvracia brejkbal súpera a drží si podanie.
A-40
Return Marina Čiliča skončil tesne za bočnou čiarou a tak sa Kližan aspoň zatiaľ dostáva z najhoršieho a má gembal.
40-40
Kvalitným prvým podaním upravuje Martin Kližan na zhodu!
30-40
importantTeraz však prichádza nevynútená chyba z rakety Kližana, ktorý svojmu súperovi daroval brejkbal!
30-30
Return Čiliča teraz letel priamo na raketu slovenského reprezentanta, ktorý výmenu pohotovo ukončil forhendom po čiare.
15-30
Čilič si po neistom prvom servise súpera okamžite nabehol k sieti, no tam mu uletela lopta až za základnú čiaru.
0-30
importantMartin Kližan mu teraz pomáha dvomi chybami na servise.
0-15
Chorvátsky rodák začína lepšie aj gem na príjme.
1:1
A razom je stav tretej sady vyrovnaný. Čilič si bez väčších problémov podržal svoje podanie a vyrovnáva na 1:1.
15-40
Return z rakety Martina Kližana nemal potrebnú dĺžku, čo Čilič okamžite využil k prechodu na sieť a tam si už výmenu postrážil.
15-30
15-15
Po dobrom čítaní hry, však prišla nevynútená chyba z rakety Chorváta, po 15.
0-15
Marin Čilič teraz veľmi dobre čítal hru, počkal si na pohyb súpera a loptu odohral do odkrytej časti dvorca.
1:0
Svojim piatym esom v zápase ukončuje Martin Kližan prvý gem tretej sady!
40-0
Priamy bod z podania pre Martina Kližana, ktorý má k dispozícii tri gembaly.
30-0
Aj druhý fiftín putuje na konto rodáka z Petržalky.
15-0
Martin Kližan začína tretiu sadu na servise ziskom fiftínu.
2:6
importantHneď prvý setbal Marin Čilič využíva a vedie už 2:0 na sety! Chorvátsky reprezentant hneď v úvode vzal dvakrát podanie Kližanovi, čo sa ukázalo ako kľúčové. Následne sa už nikde neponáhľal a svoje pohodlné vedenie si postrážil. Kližan bude musieť zapracovať ak chce pomýšľať aspoň nad ziskom setu!
30-40
Kratší return súpera Čilič dokonale využil k forhendovému winneru a k zisku prvej setbalovej možnosti.
30-30
15-30
Marin Čilič sa dopúšťa dvojchyby, čo odhalilo až jastrabie oko, ktoré si vzal Martin Kližan a mal pravdu.
0-30
Priamy bod z podania pre Chorváta Čiliča, ktorý je dve lopty od zisku setu.
0-15
Po kratšom returne Kližana si nabehol Čilič na sieť, poslal loptu na raketu nepripraveného Slováka a ten zakončil len do autu.
2:5
importantEsom ukončuje Martin Kližan siedmy gem a znižuje nepriaznivý stav. Nasleduje prestávka a výmena strán, po ktorej pôjde Čilič servovať s novými loptami na zisk druhej sady.
40-0
Črtá sa nám prvá čistá hra druhej sady!
30-0
Aj druhá lopta putuje na konto slovenského rodáka. Marin Čilič vyhadzuje loptu von z kurtu a pomáha svojmu súperovi.
15-0
Loptu získava Kližan.
1:5
importantDruhý gembal už Marin Čilič využíva svojim deviatym esom! Slovák po niečo vyše hodine hry pôjde servovať na udržanie sa v druhej sade.
30-40
Prvý gembal je už minulosťou. Kližan ukázal, že to dnes na sieti vie, no mal by to skúšať podstatne častejšie.
15-40
Marin Čilič sa dostáva ku dvom gembalom na 5:1!
15-30
Čilič musel cez druhé podanie, nakoľko si vzal Kližan jastrabie oko, ktoré ukázalo, že lopta bola v aute. No po druhom podaní bol Kližan na returne pomalý a nedokázal využiť zaváhanie súpera.
15-15
Po 15 na oboch stranách. Marin Čilič sa dopúšťa svojej štvrtej dvojchyby na servise.
0-15
Kližan sa dostal do výmeny, no nedokázal reagovať na loptu, ktorá mu letela priamo na telo a svoj forhend posiela len do siete.
1:4
importantTeraz to slovenskému reprezentantovi vyšlo! Odvrátil hrozbu kanára v druhom sete a znížil na 4:1. No Marin Čilič stále vedie o dva brejky.
40-30
Slovenský reprezentant teraz zatlačil súpera z bekhendovej strany a dostáva sa tak ku gembalu.
30-30
No vzápätí svoju chybu napráva esom! Po 30 na oboch stranách.
15-30
Martin Kližan si pripisuje na svoje konto už druhú dvojchybu.
15-15
Po 15 na oboch stranách. Páska teraz hrala proti Kližanovmu bekhendu.
15-0
Teraz to chorvátsky reprezentant uponáhľal na sieti a dopúšťa sa nevynútenej chyby.
0:4
Druhý gembal už Marin Čilič premieňa potvrdzuje opäť brejk z predošlej hry a vedie už 4:0!
30-40
No po dobrom podaní prichádza teraz dvojchyba z rakety nasadenej dvadsať dvojky.
15-40
Kvalitným prvým servisom si pomáha chorvátsky reprezentant, ktorý ma k dispozícii dva gembaly.
15-30
Marin Čilič otáča vývoj tohto gemu a dostáva sa do mierneho vedenia.
15-15
15-0
Martin Kližan teraz zatlačil súpera od základnej čiary a donútil ho chybovať.
0:3
importantTeraz to už Čiličovi vyšlo! Martin Kližan skúsil servis von z kurtu, no tam už stal pripravený Chorvát, ktorý neuveriteľným returnom premieňa brejkbal, berie po druhý raz v sade podanie súpera a vedie 3:0!
40-A
importantPo troch odvrátených brejkbaloch si Marin Čilič vypracoval aj štvrtú možnosť!
40-40
importantZhoda! Kližo to opäť skúsil cez hru na sieti, kde mu všetko vychádzalo v úvode zápasu.
30-40
Priamy bod z podania a razom je aj druhý brejkbal už minulosťou.
15-40
importantPrvý brejkbal sa podarilo Kližanovi odvrátiť výbornou hrou na sieti.
0-40
Vo veľmi nevhodnom čase sa teraz dopúšťa Martin Kližan dvojchyby, ktorá pramení z narastajúcej nervozity.
0-30
Aj druhý fiftín putuje pre hráča hrajúceho na príjme.
0-15
Kližan teraz hral až príliš na istotu! Loptičky hral do stredu kurtu, čoho Čilič využil a výmenu ukončil forhendom von z kurtu.
0:2
Marin Čilič napokon s miernymi komplikáciami zvláda druhý gem druhej sady, potvrdzuje brejk a ide do pohodlného vedenia 2:0.
40-A
Marin Čilič si teraz túto výmenu postrážil, nechcel pustiť svojho súpera k šanci na brejk.
40-40
Tak teraz prichádza ďalšie zaváhanie z rakety nasadeného hráča z Chorvátska. Forhend letel do autu a tak gem putuje do zhody.
30-40
Rámom rakety teraz zasiahol Marin Čilič loptu a tá letela medzi divákov.
15-40
Kližan sa teraz pokúša o všeličo, mení rytmus hry, len aby zastavil svojho súpera, no ten hrá v týchto chvíľach neskutočne.
15-30
Prichádza mierne pribrzdenie výborne hrajúceho Marina Čiliča v podobe dvojchyby.
0-30
Teraz si to Marin Čilič uhral sám, počkal si na kratší úder od súpera, nabehol si na sieť a tam z forhendu ukončil výmenu.
0-15
Ďalšia zbytočná chyba z rakety Martina Kližana.
0:1
importantČilič nehral v tomto geme nejako excelentne, no vedie 1:0. Kližan sa teraz na seba právom hnevá, nakoľko pustil súpera do brejku vlastnými chybami.
40-A
importantZiskom štyroch fiftínov v rade sa dostáva Marin Čilič až ku brejkbalu!
40-40
Z jednoznačného gemu v prospech Kližana je tu zrazu dráma a zhoda!
40-30
Čilič prekvapil Kližana forhendom v z dvorca. Maťo loptu síce dobehol, no už nedokázal správne umiestniť.
40-15
Tak čistá hra na servise to nebude!
40-0
Kližan si pripisuje na svoje konto ešte len druhé eso v zápase.
30-0
Ďalšie pokazené prvé podanie z rakety Slováka. No pri druhom zariskoval a vyplatilo sa, servis na telo súper nedokázal spracovať.
15-0
Kližan musel ísť na úvod druhej sady cez druhé podanie, no nenechal sa vyviesť z miery a výmenu pohotovo ukončil forhendovým winnerom.
3:6
importantHneď prvý setbal Marin Čilič premieňa a získava prvú sadu pomerom 5:3! Kližan ako prvý prelomil podanie súpera, vypracoval si náskok 3:1, no od tohto momentu bol "bezzubý"! Marin Čilič sa dostal spod tlaku, nervozity a záver setu patril jednoznačne jemu.
0-40
Marin Čilič si pripisuje na svoje konto ôsme eso a má k dispozícii trojicu setbalov!
0-30
Martin Kližan sa teraz absolútne nevie dostať do výmeny. Čilič ho k ničomu nepúšťa.
0-15
Loptu získava Čilič už svojim siedmym esom!
3:5
importantNo druhý už bol nad jeho sily! Marin Čilič zlepšil hru čoho výsledkom je okamžité zvrátenie nepriaznivého stavu. Chorvát po druhý raz v zápase berie podanie súpera a za stavu 5:3 ide servovať na zisk sady!
30-40
Slovenský tenista prvý brejkbal odvracia!
15-40
importantPáska teraz hrá s Marinom Čiličom, ktorý sa zásluhou šťastia dostáva ku brejkbalu!
15-30
Loptu získava Kližan a znižuje nepriaznivý stav hry.
0-30
Kližan teraz staticky ostal stáť v strede kurtu, čoho Marin Čilič, nabiehajúci k sieti, využil a poslal loptu do prázdnej časti dvorca.
0-15
Loptička teraz nesadla na raketu Martina Kližana a skončila medzi divákmi v hľadisku.
3:4
importantHneď prvý gembal premieňa esom! Marin Čilič sa dostal spod tlaku súpera a otáča nepriaznivý vývoj prvej sady z 1:3 na 4:3 z jeho pohľadu.
0-40
Bekhendový úder Martina Kližana letí až za základnú čiaru a tak má Marin Čilič k dispozícii tri gembaly.
0-30
Vzápätí si pripisuje Marin Čilič eso!
0-15
Priamy bod z podania pre chorvátskeho tenistu, ktorý je momentálne "na koni".
3:3
importantKližan nedokázal odolávať tlaku súpera, posiela forhend len do siete a tak prichádza o výhodu brejku! Marin Čilič vyrovnáva stav prvej sady na 3:3.
40-A
importantMarin Čilič žne plody zlepšenej hry a dostáva sa ku brejkbalu!
40-40
Čilič bol teraz aktívnejším hráčom na kurte, ničil súpera forhendovými údermi von z kurtu, na dva z nich dokázal Kližan reagovať, no tretí už nestihol dobehnúť. Zhoda.
40-30
Tentoraz prerušil výmenu Čilič, ktorý videl loptu v aute, no neúspešne! Martin Kližan sa dostáva ku gembalu!
30-30
No tentoraz pribrzdila Čiliča prílišná snaha. Čo najskôr sa pokúšal ukončiť výmenu, no jeho obojručný bekhend skončil hlboko v aute.
15-30
Marin Čilič zlepšil aj hru na príjme a momentálne je na kurte veľmi agresívny.
15-15
15-0
Kližan šiel cez druhé podanie, no zariskoval. Čilič sa dostal do výmeny, dlho odolával tlaku súpera, no nakoniec rozhodca prerušil výmenu a jastrabie oko ukázalo aut z rakety Kližana.
3:2
Čistá hra v podaní chorvátskeho reprezentanta, ktorý znižuje stav prvej sady na 3:2.
0-40
Dokazuje to aj zlepšeným percentom úspešnosti prvého podania, ktoré síce nie je také vysoké ako u Kližana, ale postupne sa zvyšuje .
0-30
Marin Čilič sa dostáva do tempa pri hre na servise, už na ňom nie je badať nervozitu zo začiatku zápasu.
0-15
Marin Čilič sa pošmykol v snahe dobehnúť return slovenského tenistu, no loptičku odohral famózne a Kližan na ňu už nemal nárok.
3:1
Marin Čilič vyhadzuje svoj forhend vedľa bočnej čiary do autu a nedobrovoľne tak ukončuje štvrtý gem. Slovák stále vedie s výhodou brejku už 3:1.
40-30
Kližan otáča nepriaznivý vývoj hry a dostáva sa ku gembalu.
30-30
Po 30 na oboch stranách. Kližan veľmi dobre čítal hru, videl súpera na základnej čiare a krásny lobom tesne za pásku ukončil výmenu.
15-30
Menšie komplikácie teraz pri servise Martina Kližana, ktorý dovolil súperovi viac z hry ako by chcel.
15-15
Skrátenia hry by mohli byť kľúčové v hre Kližana nakoľko je jeho súper vysoký a nie je veľmi rýchly.
0-15
Marin Čilič si teraz postrážil bočnú čiaru a využil ju k prechodu na útok. Jeho forhend už nemal Kližan šancu dobehnúť.
2:1
Tretím esom ukončuje Marin Čilič druhý gem na servise a znižuje stav prvej sady na 2:1 z pohľadu Slováka.
15-40
Dva gembaly pre Marina Čiliča, ten nechce dopustiť žiadne prekvapenie.
15-30
Chorvátsky tenista sa po prvý raz v zápase dostáva do vedenia v hre na servise.
15-15
Po 15 na oboch stranách! Čilič si pripisuje na svoje konto už tretie eso.
15-0
Marin Čilič momentálne nevie nič vymyslieť na výborne hrajúceho Slováka.
2:0
importantSkvelé! Martin Kližan si bez väčších problémov, čistou hrou drží svoje podanie a potvrdzuje brejk z predošlej hry. Slovák má raketový vstup do zápasu a vedie už 2:0!
40-0
Črtá sa nám čistá hra v podaní Martina Kližana.
30-0
Slovenský reprezentant je zatiaľ na servise lepším hráčom než jeho súper.
15-0
Marin Čilič sa dostal hneď do výmeny, no chcel ju ukončiť čo najskôr a svoj obojručný bekhend poslal len do siete.
1:0
importantDruhý brejkbal už Martin Kližan využíva a hneď v úvodnom geme berie podanie svojho súpera!
40-30
Prvý brejkbal Marin Čilič odvracia esom!
40-15
importantVzápätí sa dopúšťa chorvátsky tenista dvojchyby a Martin Kližan má k dispozícii dvojicu brejkbalov.
30-15
Marin Čilič si pripisuje prvý fiftín v zápase a strieľa eso, čo nakoniec potvrdilo aj jastrabie oko!
30-0
Prekvapivo aj druhý fiftín ide Martinovi Kližanovi. Ten odohral svoj return presne pod nohy súpera, ktorý nedokázal reagovať a poslal loptu do siete.
15-0
Prvý fiftín zápasu putuje na konto Martina Kližana. Marin Čilič si pripisuje prvú nevynútenú chybu z forhendovej strany.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Hráči sú už na kurte, kde aktuálne prebieha rozcvička pred zápasom. Duel na servise začne chorvátsky reprezentant Marin Čilič.
Prajem pekný podvečer všetkým tenisovým fanúšikom!

Pred nami je druhý hrací deň posledného grandslamu sezóny 2019, US Open! Pondelňajšie výsledky nehovoria v prospech slovenských tenistov. Košické rodáčky Jana Čepelová a Viktória Kužmová nezvládli vstup a s turnajom sa lúčia už po prvom kole. Dnes máme ďalšie dve želiezka v ohni, tentoraz v mužskej časti pavúka. Svoje zápasy odohrajú Martin Kližan a Jozef Kovalík. My si priblížime zápas prvého menovaného.

Martin Kližan sa momentálne nachádza na 83. mieste rebríčka ATP. Po Wimbledone odohral ešte tri antukové turnaje, no nedarilo sa mu podľa predstáv. V Umagu a Kitzbüheli stroskotal hneď na prvej prekážke. Predstavil sa ešte v nemeckom Hamburgu, kde mu v 2.kole vystavil stopku F. Krajinovic. Ako prípravu pred US Open si zvolil turnaj v americkom Winston Salem, no odohral tam len jeden zápas. Nad jeho sily bol Marcus Copil, ktorému podľahol v troch setoch 6:4, 3:6, 6:3.

Marin Čilič je chorvátsky reprezentant, ktorý momentálne okupuje 23. priečku v rebríčku. Jeho kariérnym maximom je 3. miesto. Víťaz US Open z roku 2014, ktorý obhajuje minuloročné štvrťfinále odohral podstatne viac zápasov na tvrdom povrchu ako jeho dnešný súper. Na turnaji vo Washingtone došiel do štvrťfinále, v Montreale z toho bolo "len" osemfinále, no turnaj v Cincinnati mu nevyšiel podľa predstáv. Stopku v prvom kole mu vystavil Radu Albot z Moldavska po setoch 6:4, 7:6.

VZÁJOMNÁ BILANCIA
Hráči sa na okruhu ATP stretli už štyrikrát. Vo vzájomnej bilancii vedie Marin Čilič jednoznačne 4:0. Prvé stretnutie bolo v roku 2012 práve tu New Yorku na US Open, v osemfinále zvíťazil Čilič jednoznačne po setoch 7:5, 6:4, 6:0. Posledný vzájomný súboj sa odohral tohto roku na turnaji v Madride, na antuke sa z postupu do 2.kola tešil Marin Čilič, no Kližanovi sa podarilo uchmatnúť set.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Domov»Tenis»US Open»Kližan podľahol bývalej svetovej trojke a na US Open skončil