Fotka zo zápasu HC Košice - Michalovce. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|18. feb 2024 o 20:27 (aktualizované 18. feb 2024 o 22:00)

O triumfe hostí rozhodol minútu pred koncom Radovan Puliš.

Tipos extraliga - 45. kolo

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 7. Mikúš (Jääskeläinen, Chovan), 34. Mikúš (Breton) - 11. Buc (Kabáč, Vašaš), 35. Puliš (Solenský, Valach), 59. Puliš (Santos)

Rozhodovali: Novák, Klejna - Stanzel, Šoltés, vylúčení: 6:7 na 2 min., navyše Lamper (Koš.) 10 min. osob. trest za nešp. správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 5169

Košice: Riečický - Lalonde, Olsson, Šedivý, Breton, Bartoš, Deyl - Jääskeläinen, Chovan, Mikúš - Lunter, Pollock, Fejes - Lamper, Slovák, Bartánus - Rogoň, Havrila, Šimun

Michalovce: Škorvánek - Bodák, Bindulis, Drgoň, Cibák, Michalčin, Macejko - Valach, Suja, Puliš - Daugavinš, Newton, Santos - Heard, Solenský, Wilkins - Valach, Suja, Puliš - Vašaš, Buc, Kabáč

KOŠICE. Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce triumfovali v nedeľňajšom zápase 45. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 3:2.

Víťazný gól strelil v 59. minúte útočník Radovan Puliš. Košičania nedokázali doma zvíťaziť nad Michalovcami ani v treťom vzájomnom zápase sezóny.

Domáci išli do vedenia v 7. minúte, keď Mikúš z ostrého uhla prekonal Škorvánka.

Michalovčania vyrovnali zásluhou Buca, ktorý pohotovo zužitkoval prihrávku Kabáča.

Po presilovkovom góle Mikúša v druhej tretine domáci opäť viedli, no krátko na to Puliš zblízka dotlačil puk do bránky Riečického.

Puliš sa napokon stal hrdinom hostí, keď strhol víťazstvo na stranu hostí.

Hlasy po zápase

Dan Ceman, tréner Košíc: "Dnes to bol vyrovnaný zápas. V prvej tretine sme mali viaceré presilovky i šance, triafali sme konštrukciu bránky. V druhej časti sa hralo hore-dole, no naďalej zostal vyrovnaný stav. V tretej tretine mali oba tímy šance, mohlo sa to prikloniť na hociktorú stranu. Potrebujeme víťaziť v zápasoch, ktoré sú dlho vyrovnané."

Tomáš Mikúš, útočník Košíc: "Samozrejme, že to poteší, ale nedá sa z toho príliš radovať, keď mužstvo prehrá. Dnes sme robili to, čo sme mali robiť, no treba dať kredit aj súperovi. Myslím si, že sme hrali dobre a vo viacerých úsekoch hry sme boli lepší. Stroskotali sme na maličkostiach."

Tomek Valtonen, tréner Michaloviec: "Začiatok zápasu bol z našej strany pomalý. Mali sme aj veľa vylúčení. Postupne sa naša hra zlepšila. Na konci duelu sme mali viac šťastia."

Stanislav Škorvánek, brankár Michaloviec: "Dlho som nezažil sezónu, v ktorej by som mal také gólové suchoty ako teraz. Moje góly prišli vtedy, keď mali a dúfam, že naďalej budem nimi pomáhať tímu. Využili sme svoje šance. Do tretej tretiny sa išlo za stavu 2:2 a bolo jasné, že to bude o jednom góle. Šťastie sa napokon priklonilo na našu stranu."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce dnes (hokej, 45. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
18.02.2024 o 18:00
45. kolo
Košice
2:3
(1:1, 1:1, 0:1)
60' minúta
Ukončený
Michalovce
Prehľad
Góly a asistencie: 7. Mikúš (Jääskeläinen, Chovan), 34. Mikúš (Breton) – 11. Buc (Kabáč, Vašaš), 35. Puliš (Solenský, Valach), 59. Puliš (Santos). Rozhodca: Novák, Klejna – Stanzel, Šoltés – Ország. Diváci: 5 169.
Z tohto stretnutia je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
Michalovčania udreli v samom závere stretnutia a v Košiciach napokon triumfovali výsledkom 3:2. Druhým gólom v dueli rozhodol o ich víťazstve útočník Radovan Puliš. Tréner Tomek Valtonen tak zatiaľ na lavičke východniarov zo Zemplína nestratil ani bod, vyhral všetkých päť zápasov. Hostia naviac predĺžili svoju víťaznú sériu na číslo šesť.
60:00
Zápas sa skončil.
59:06
Dominik Riečický opustil svoju bránku, Košičania poslali na ľad šiesteho korčuliara.
58:39
goalMichalovce dali gól! Hostia s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodli v samom závere! Shawn Lalonde nepretlačil puk vpred spoza košickej bránky, bojovnosť predviedol na zemi ležiaci Mathew Santos. Výborný pas pretavil ranou spomedzi kruhov v presný zásah RADOVAN PULIŠ, ktorý skóroval druhýkrát v zápase – 2:3.

Asistencia: Mathew Santos.
57:47
Bretonova strela z otočky narobila pred Škorvánkom poriadny chaos, puk ale v michalovskej bránke neskončil. Zapracovala hosťujúca defenzíva.
57:02
Fejes svoju individuálnu akciu zakončil nepresným streleckým pokusom.
56:51
Santosovu strelu tečoval jeden z košických defenzívnych zadákov, puk sa opäť ocitol na ochrannej sieti.
56:24
Košický pobyt s pukom v ofenzívnej tretine strelu nepriniesol, hrací nástroj tak ukoristili Michalovčania.
55:27
Puk skončil na ochrannej sieti, hra tak bola opätovne prerušená.
55:13
Šedivý jednoduchým nahodením puku vpred vykúzlil zakázané uvoľnenie.
54:20
Vašaša vychytal Riečický.
54:06
Breton zachytil puk na modrej čiare a udržal ho v útoku, Škorvánka ale neprekonal Lunter.
53:17
Hosťom presilová hra nevyšla najlepšie, Košičania si splnili svoje defenzívne povinnosti.
51:58
importantKošičanom pomohla žŕďka, prudkou strelou ju zasiahol Max Newton.
51:17
Patrik Lamper to v komunikácii s rozhodcami prehnal, vylúčili ho na dve minúty za nešportové správanie. Za rovnaký priestupok vyfasoval aj desaťminútový osobný trest, v dueli tak dohral. Na trestnej lavici ho nahradil Marek Slovák.
49:56
Deylov puk od modrej čiary úspešný nebol, skončil iba za Škorvánkovou bránkou.
48:57
importantStanislav Škorvánek fantastickým zákrokom zachránil Michalovce! Najväčšia šanca patrila Marekovi Slovákovi, narazil ale na famózneho brankára hostí. V akcii mu pomohol aj Hunter Fejes.
48:28
Lunter zasiahol Škorvánkovu brankársku masku, rozhodcovia ale hru neprerušili.
48:13
Rozhodcovia hru prerušili, Adam Drgoň sa dotkol puku príliš vysoko.
47:22
Jakub Cibák vyfasoval svoj druhý dvojminútový trest v zápase, previnil sa nedovolenou hrou klasifikovanou ako napadnutie hlavy alebo krku.
47:05
Michalovčania opäť zahrali puk na icing.
46:54
Škorvánek si vychutnal zakončenie z hokejky Pollocka. Istým spôsobom okopíroval úspešný zákrok Riečického proti Pulišovi.
46:31
Zakázaným uvoľnením sa prezentovali Michalovčania, puk sa tak vrátil pred Škorvánka.
45:49
Riečický predstavil zakončujúcemu Pulišovi svoju lapačku, puk ňou umne zachytil.
45:23
Po Bartošovej chybe sa hotoval na strelu Drgoň, zablokoval ho ale brániaci Pollock.
44:09
Po zákroku Škorvánka sa vpred rútili hostia, ocitli sa však v ofsajdovom postavení.
43:26
Jääskeläinenov pokus spoza Bodáka na Škorvánka neprešiel, puk skončil mimo ľadovej plochy.
42:27
Puk bol v blízkosti odkrytej košickej bránky, v sieti ale napokon neskončil.
41:58
Fejesov prudký pas z ľavého krídla len presvišťal pred Škorvánkovou bránkou a nedotknutý skončil na zadnom mantineli.
41:34
Michalovská presilovka sa skončila.
41:11
Šimun zamestnal Škorvánka, ten puk pre istotu zakryl a hru prerušil.
40:23
Michalovčania nezačali novú časť hry v početnej prevahe ideálne, do ofenzívy paradoxne pustili svojho oslabeného súpera.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne najskôr o 19:40.
Aj druhá z troch častí stretnutia priniesla dva presné zásahy, vo vedení boli opäť Košičania. Na druhý, tentokrát presilovkový gól Tomáša Mikúša, ale zareagoval taktiež v početnej prevahe zakončujúci Radovan Puliš. Pokračovalo sa aj v nastolenom trende vylúčení, rozhodcovia rozdali 10 trestných minút.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:48
Michalovčania už nedokázali zakončiť, Košičania ich pokusy dobre zablokovali.
39:34
V závere druhej časti hry prišiel ďalší nedovolený zákrok, krosčekom sa previnil Eduard Šedivý. Košický obranca bol vylúčený na dve minúty.
38:48
Rozhodcovia sa rozhodli pre vzájomné vylúčenie, počet hráčov na ľadovej ploche tak nezmenili. Za seknutie dostali dvojminútové tresty domáci Marek Bartánus a hosťujúci Mathew Santos.
38:22
Newtonov tvrdý pokus zablokoval Slovák.
38:11
Daugaviņša zneškodnil pozorný Riečický.
37:37
Hostia sa dostali do problémov, takmer minútu boli pod tlakom domácej ofenzívy. Napokon situáciu zvládli a stihli aj vystriedať.
36:29
A aj do tretice prišlo zakázané uvoľnenie zo strany HK Dukla Ingema Michalovce.
36:09
Hosťujúce Michalovce zahrali puk na ďalšie zakázané uvoľnenie.
35:57
Šedivého pokus zneškodnil pozorne chytajúci brankár Škorvánek.
35:44
Zakázané uvoľnenie Michalovčanov presunulo vhadzovanie pred Stanislava Škorvánka.
34:59
goalMichalovce dali gól v presilovej hre! Vedenie Košičanov netrvalo dlho, hostia vyrovnali. Dominika Riečického najskôr zachránila bránková konštrukcia, úspech Michalovčanom priniesla až dorážka RADOVANA PULIŠA – 2:2.

Asistencia: Samuel Solenský, Marek Valach.
34:02
Činiť sa musel Riečický, chaotickú situáciu ale vyriešil bez výraznejších problémov.
33:45
Wilkins namiesto strely zvolil prihrávku, bola to chyba. Michalovce prišli o puk.
33:27
Za seknutie bol na dve minúty vylúčený domáci obranca Radek Deyl.
33:08
goalKošice dali gól v presilovej hre! Prihrávku od modrej čiary pretavil v presný zásah TOMÁŠ MIKÚŠ, zaznamenal svoj druhý gól v zápase. Stanislava Škorvánka prekonal prudkou delovkou bez prípravy z pravej strany útočnej tretiny – 2:1.

Asistencia: Alex Breton.
32:35
Breton v snahe predrať sa do útočnej tretiny prišiel o puk, rozohrávku si tak musel vziať na starosť brankár Riečický.
31:47
Hostia unikli vo vlastnom oslabení, po prihrávke Daugaviņša vystrelil Newton. Uspel však Riečický.
31:13
Košičania si vybojovali ďalšiu presilovú hru. Za držanie protihráča bol na dve minúty vylúčený obranca Jakub Cibák.
30:59
Daugaviņšov pokus zneškodnil pripravený Riečický, hostia naviac prišli o puk.
30:03
Lalonde to vyskúšal z otočky, s úspechom sa ale proti Škorvánkovi nestretol.
29:23
Už dlhšie sa hra neprerušila, ani jedno z mužstiev sa však na podstatnejší čas neusadilo v útoku.
28:58
Mimoriadne početný súboj o puk pri mantineli v strednom pásme dopadol lepšie pre Košice.
26:54
Obranou Košíc sa predieral Santos, jeho zakončenie ale v sieti neskončilo.
26:03
Opätovným icingom sa prezentovali domáci.
25:40
Z ľavého krídla zakončil Josh Wilkins, vychytal ho brankár Dominik Riečický.
25:27
Košičania zahrali puk na zakázané uvoľnenie. Hra sa presunula pred Dominika Riečického.
24:42
Šedivý poslal spoluhráčom veľmi nejednoznačný pas, puk ukoristil dobiedzajúci Solenský. Našťastie pre Košičanov, do úniku sa nedostal.
23:37
Dvojica Košičanov sa rútila vpred proti dvojici Michalovčanov, situáciu napokon vyriešil pripravený brankár Stanislav Škorvánek.
21:55
Trest Tomáša Mikúša sa skončil, obe mužstvá už vyslali na ľad päticu korčuliarov.
21:24
Nebezpečný pokus od modrej čiary musel likvidovať Dominik Riečický.
20:55
Michalovský pobyt v útočnom pásme ukončil Wilkins, puk mu utiekol do neutrálnej zóny.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne najskôr o 18:55.
Košice hrali v prvej časti hry s Michalovcami nerozhodne, konkrétne 1:1. Domácich najskôr poslal do vedenia v skvelej forme hrajúci Tomáš Mikúš, o vyrovnanie sa postaral hosťujúci Dávid Buc. Na oboch stranách sa hralo pomerne ostro, rozhodcovia dokopy rozdali až 12 trestných minút.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
Umný teč ešte vykúzlil dobre postavený Mathew Santos, Michalovčania už ale neskórovali.
19:55
Ďalší dvojminútový trest ešte stihli do konca tretiny aj Košičania, za seknutie ho schytal Tomáš Mikúš.
19:01
Protiútok vo vlastnom oslabení nevyšiel hosťom najideálnejšie, brankár Dominik Riečický si situáciu bez ťažkostí ustrážil.
18:43
importantŽŕďka zvonila po zakončení z hokejky, ktorú vlastnil Shawn Lalonde.
18:32
V dobrej pozícii sa ocitol Jääskeläinen, Škorvánkovu bránku ale netrafil.
18:19
Prišlo ďalšie vylúčenie, opäť na strane Michaloviec. Adam Drgoň sa už druhýkrát v stretnutí previnil podrazením, vyslúžil si tak dvojminútový trest.
16:49
Bodákova strela švihom bola výborne ukrytá v spleti tiel, Riečického ale neprekonala.
16:09
V oslabení sa strelou prezentoval Samuel Solenský, bránku Dominika Riečického ale výraznejším spôsobom neohrozil.
15:57
Krásnu sériu prihrávok ukončil Marek Slovák, z dobrej pozície nedokázal zakončiť.
15:14
Lalonde s ďalšou zaujímavou ranou od modrej čiary, k dorážke opäť neprišlo len veľmi tesne.
14:37
Dobrým obranným zákrokom sa prezentoval Kristofers Bindulis.
14:24
Michalovčania zvládli defenzívne vhadzovanie o puk a hrací nástroj vyhodili ďaleko, až za bránku Dominika Riečického.
14:16
Max Newton zasiahol Eduarda Šimuna hokejkou do tváre, rozhodcovia ho tak vylúčili na dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.
14:01
Lalonde vystrelil od modrej čiary, Škorvánek puk vyrazil. K dorážke sa nedostal Rogoň.
13:29
Bretonovu ranu od modrej čiary zablokoval brániaci Kabáč, puk skončil na ochrannej sieti.
13:04
Škorvánek musel opäť zasahovať, uspel aj vďaka pomoci pozorného Drgoňa.
12:37
Pekná kombinácia Košičanov dostala puk na hokejku Bretta Pollocka, ten ale spomedzi kruhov len tesne nevypálil na bránku Stanislava Škorvánka.
11:39
Košice si vybojovali presilovú hru, za podrazenie bol na dve minúty vylúčený Kaspars Daugaviņš.
10:46
goalMichalovce dali gól! Z ničoho nič hostia vyrovnali, vybavila to štvrtá útočná formácia. Puk z defenzívy vyhodil obranca Kristofers Bindulis, ofenzívni hráči následne zapracovali a puk do bránky dotlačil dôrazný DÁVID BUC – 1:1.

Asistencia: Michal Kabáč, Filip Vašaš.
10:32
Škorvánek mal ďalšiu prácu, tentokrát si ale s dorážkou poradil. Neúspešný bol Slovák.
09:43
Hra sa vrátila pred Stanislava Škorvánka, hostia sa totiž prezentovali zakázaným uvoľnením.
09:02
importantMichalovčanom pomohla žrď, nebezpečnú strelu vyslal domáci obranca Alex Breton.
08:22
Krížna prihrávka výborne našla útočiaceho Bretona, ten sa ale do zakončenia nepretlačil.
06:57
goalKošice dali gól! Nedôraz michalovskej obrany mohol po dobrej prihrávke z pravej strany pretaviť v presný zásah už fínsky krídelník Joona Jääskeläinen, vychytal ho ale hosťujúci brankár Stanislav Škorvánek. Radovať sa mohol až skúsený TOMÁŠ MIKÚŠ, ktorý dorazil puk do odkrytej siete – 1:0.

Asistencia: Joona Jääskeläinen, Michal Chovan.
06:34
Michalovčania síce vyhrali buly v útočnom pásme, Santos ale nevystrelil presne.
06:22
Zasiahol Riečický, likvidovať musel snahu útočiaceho Santosa.
06:06
Hostia opäť nedokázali zakončiť, opačným smerom sa tak vydal rýchly Lamper.
05:21
Puk veľmi umne ukoristil v útoku napádajúci Mário Lunter, pre presilu protihráčov oň ale prakticky ihneď prišiel.
04:23
Puliš dobre nabil spoluhráčovi na modrú čiaru, optimálne fungujúca defenzíva Košíc ale nepustila strelecký pokus na Riečického bránku.
03:56
Cez všetky čiary až za hosťujúcu bránku poslal puk dôrazný Michal Chovan.
03:38
Michalovskú kombináciu prerušila nepresnosť, hostia prišli o pobyt v ofenzívnom pásme.
03:14
Fejes sa dostal s pukom do útočného pásma, cez brániaceho protihráča ale nezakončil.
02:38
Puk zachytil pozorný Riečický a ihneď vyslal svojich spoluhráčov do ďalšieho útoku.
02:10
Presilovka Košíc sa skončila, Brett Pollock sa previnil hákovaním v súboji s dobiedzajúcim Filipom Vašašom. Vyfasoval tak dvojminútový trest.
01:34
Na zakončenie si to dobre pripravil Jääskeläinen, s úspechom sa ale nestretol.
01:22
Hru prerušilo podrazenie, autorom bol Adam Drgoň. Rozhodcovia ho vylúčili na dve minúty.
00:52
Prvý strelecký pokus na súperovu bránku vyslal Brett Pollock, činil sa však pripravený Stanislav Škorvánek.
00:01
Zápas sa začal.
Pred začiatkom prebehlo slávnostné buly, o ktoré sa postaral nedávny oslávenec 70. narodenín, bývalý hráč či tréner domácich, Vincent Lukáč.
Štartu duelu budú už tradične predchádzať nástup aktérov na ľad a slovenská štátna hymna. Domácich Košičanov povedie ako kapitán center druhého útoku Michal Chovan, hosťujúcim Michalovčanom bude šéfovať krídelník prvej formácie Kaspars Daugaviņš.

Videorozhodca: Peter Ország
Michalovce v piatok nehrali, ich zápas v Trenčíne bol odložený pre problémy s ľadovou plochou domáceho mužstva. Naposledy sa tak momentálne 2. najlepší celok súťaže predstavil ešte v stredu, doma vtedy porazil Nitru výsledkom 4:2. Skóre otvoril Mathew Santos, pridali sa k nemu aj Marek Valach a dvojgólový Max Newton. 2 kanadské body si v konfrontácii s „corgoňmi” pripísal aj Kaspars Daugaviņš, skúsený lotyšský útočník je najproduktívnejší hráč mužstva zo Zemplína. V 41 dueloch zaznamenal 46 kanadských bodov za 10 presných zásahov a 36 gólových prihrávok.
Košičania sa v piatok radovali z víťazstva na ľade súpera, triumfovali tak druhýkrát za sebou. Výsledkom 3:0 prevalcovali Liptovský Mikuláš, gólmi rozhodli Michal Chovan, Brett Pollock a Tomáš Mikúš. Zverenci trénera Dana Cemana okupujú 4. priečku extraligovej tabuľky, na 3. Spišskú Novú Ves už strácajú iba jediný bod. Naopak, na 6. Nitru disponujú štvorbodovým náskokom. Najproduktívnejší hráč metropoly východu sa volá Hunter Fejes, jeho bilancia znie 20 gólov a 21 asistencií zaznamenaných v 44 stretnutiach.
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 45. kola slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HC Košice a HK Dukla Ingema Michalovce.

Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Michalovce potvrdili formu vo východniarskom derby, úradujúceho majstra zlomili v závere