Tipos extraliga: Spišská Nová Ves deklasovala Banskú Bystricu a vyrovnala sériu

Štvrťfinálový zápas Tipos extraligy Banská Bystrica - Spišská Nová Ves dnes sledujeme ako ONLINE prenos. (Autor: TASR - Ján Krošlák)
Sportnet|16. mar 2023 o 15:00 (aktualizované 16. mar 2023 o 22:00)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo štvrťfinále play off Tipos extraligy: Banská Bystrica - Spišská Nová Ves. Spišiaci vyhrali 6:0.

ONLINE PRENOS: Banská Bystrica - Spišská Nová Ves dnes LIVE (štvrťfinále play off. 2. zápas, Tipos extraliga, štvrtok)

Tipos Extraliga play-off Štvrťfinále 2022/2023
16.03.2023 o 18:00
2. kolo
B. Bystrica
0:6
(0:4, 0:1, 0:1)
60' minúta
Ukončený
Spišská N. Ves
Prehľad
Góly a asistencie: 10. Reway (Kerbashian, Vandas), 13. Nellis (Reway, Romaňák), 16. Vandas (Kerbashian, Reway), 18. Kerbashian, 38. La Porte (Groch), 46. Valach (Reway, La Porte). Rozhodca: Žák, Výleta – Junek, Orolin.
Po včerajšom faule Nellisa na Troocka, ktorý skončil s otrasom mozgu, nechceli dnes Banskobystričania nechať nič na náhodu. Dnešný zápas sprevádzalo množstvo vylúčení, dva dokonca do konca zápasu na strane domácich. Baranom sa vylúčenia vypomstili, pretože Spišiaci strelili v presilových hrách až štyri góly. Hostia sa radovali z gólu ešte dvakrát a deklasovali Banskú Bystricu 6:0. Séria sa presúva do Spišskej Novej Vsi za stavu 1:1. Zo zápasu je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
Koniec zápasu.
59:32
Emócie naďalej pracujú aj pred koncom duelu.
57:15
Zápas sa už len dohráva. Už sa neprerušilo viac ako šesť minút.
56:22
Domáci v plnom počte.
55:14
Nellis mohol opäť skórovať, ale pred brankárom neuspel.
54:00
Rysy sa do útoku nehrnú vo svojej presilovej hre.
53:15
Malinov pokus od modrej bol nepresný.
51:22
Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Kojo – 5 min. + DKZ, vrazenie na mantinel.
51:22
Kojo smeruje na trestnú lavicu. Po jeho zákroku sa strhla menšia šarvátka na ľade. Jeho vrazenie Vandasa musia ísť takisto rozhodcovia preskúmať.
51:13
Melicherčík nemá dnes veľa práce. Pripisuje si ďalšie percentá úspešných zákrokov.
50:20
50:01
49:44
Tamáši sa natlačil pred Melicherčíka, ale nič z toho.
48:57
Belányi vychytal Beaudryho, ktorému strela príliš nesadla.
48:34
Barani dlhšie podržali puk na svojich hokejkách.
47:00
Päťminútová presilová hra Spišskej Novej Vsi naďalej pokračuje.
45:59
goalSpišská Nová Ves dala gól! Hokejový "kanár" je na svete. Reway od zadného mantinelu prihrával JURAJOVI VALACHOVI, ktorému vyšla strela z prvej. Využitá presilová hra.
Asistencie: Reway, La Porte.
45:20
Belányi si svojím zákrokom nebol istý, ale mal puk pod sebou.
45:01
Bíreš – 5 min. + DKZ, vrazenie na mantinel.
45:01
Zákrok Bíreša na Ališauskasa idú rozhodcovia preskúmať vo videu.
44:35
importantVýborne sa obtočil okolo brány Šoltés a narobil neplechu pri svojom zakončení.
44:14
Tamáši – 2 min., podrazenie.
43:25
importantDorážal Kabáč už do polodkrytej brány, ale nedostal do nej puk!
42:56
Watling po buly strieľal, ale minul bránu.
42:52
Vandas – 2 min., držanie hokejky.
42:16
Majdan – 2 min., sekanie.
42:16
Majdan obsekával Belányiho a pôjde si za to posedieť na trestnú lavicu.
41:34
Kojo – 2 min., napadnutie.
41:14
Melicherčík si pripísal ďalší úspešný zákrok po strele Jendeka.
40:55
40:30
Ofsajd zastavil Spišiakov pri snahe založiť útok v presilovej hre.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Banská Bystrica aj po druhej tretine prehráva, ale tentokrát 0:5. Domácim nevychádza žiadna akcia a skôr sedia na trestnej lavici, ako než hrajú hokej. Hráči hostí majú tak do tretej tretiny pohodlný náskok a idú si po víťazstvo v tomto zápase. Tretia tretina začne približne o 19:53.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:49
Tamáši – 2 min., filmovanie pádu.

La Porte – 2 min., podrazenie.
39:24
Bačik poslal pozdrav Melicherčíkovi a získal útočné pásmo pri vlastnom oslabení.
39:00
Jedna minúta do konca prvej tretiny. Domáci vyhodili puk z pásma.
38:55
Bíreš – 2 min., držanie.
38:24
Jendek nedostal puk za Melicherčíka.
37:35
goalSpišská Nová Ves dala gól! Grochovu strelu tečoval pred bránou NOLAN LA PORTE a pridáva piaty gól Spišiakov.
Asistencia: Groch.
36:38
Šoltés poslal puk Lužovi na modrú, ale ten oň prišiel, pretože ho dobre nezachytil.
34:35
Domácim sa vôbec nedarí dostať do útočného pásma a naopak hostia útočia stále.
32:51
Zakázané uvoľnenie Spišskej Novej Vsi.
31:52
Po dlhšom čase prerušená hra. Reklamná prestávka.
30:51
Hostia v plnom počte.
30:31
Hostia aj v oslabení zaútočili. Rapáč zakončoval, ale minul bránu.
28:19
Belányi si poradil so strelou od modrej čiary aj s prípadným tečom Džugana.
26:52
Hru prerušil brankár hostí a nasleduje reklamná prestávka.
25:25
Watling mohol potešiť domácich priaznivcov, ale Melicherčík situáciu zvládol.
24:36
Džugan mal otvorený priestor na pravej strane. Jeho pokus Belányi vyrazil betónom.
23:38
Hostia išli do brejku, konkrétne to bol La Porte, ale domáci hráč ho v súlade s pravidlami odzbrojil od puku.
23:09
Puk po strele od Kerbashiana skončil mimo hraciu plochu.
22:37
21:37
Cormier strieľal z osi ihriska. Melicherčík puk videl a úspešne zakročil.
20:42
Romaňák – 2 min., krosček.
20:01
changeStriedanie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
z ihriska odchádza Sedláček, prichádza Belányi.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina je pre Banskú Bystricu ako zo zlého sna. Príliš veľa vylúčení a málo striel na bránu. Spišiaci presilové hry využili na maximum, v ktorých strelili tri góly. Aby domácim nebolo málo, tak dostali aj štvrtý gól, ale ten padol v hre piati na piatich. Druhá tretina začne približne o 18:58.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
Gabor – 2 min., hrubosť.

Ališauskas – 2 min., hrubosť.
19:50
Lužovu strelu Melicherčík vyrazil betónom.
19:00
Posledná minúta prvej tretiny.
18:43
Domáci majú problém vôbec prejsť do útočného pásma.
17:21
goalSpišská Nová Ves dala gól! Ťažká prvá tretina pre Banskú Bystricu. KYLE KERBASHIAN vystrelil sprava a puk prepadol Sedláčkovi do brány. Využitá presilová hra.
17:05
Verbeek pred bránou netrafil puk od Rewaya.
15:58
Trest pre hráčsku lavicu – 2 min., nešportové správanie.
15:57
goalSpišská Nová Ves dala gól! Peknú prihrávku uskutočnil pred bránu Kerbashian, ktorý presne našiel hokejku MICHAELA VANDAS a ten prekonal bezmocného brankára. Využitá presilová hra.
Asistencie: Kerbashian, Reway.
15:39
Kontos – 2 min., napadnutie.
14:15
Súboje o puk pri striedačke hostí. Šoltés skončil na ľade a puk priľahol.
12:58
goalSpišská Nová Ves dala gól! Krížnu prihrávku na ľavé krídlo si prevzal ANTHONY NELLIS a svojou strelou švihom zvyšuje na 2:0 pre hostí.
Asistencie: Reway, Romaňák.
12:25
Hostia sa nepresnou prihrávkou vyhnali z útočného pásma.
11:38
Postavenie mimo hry Spišiakov.
11:08
Cormierov pokus bol tečovaný na ochrannú sieť. Nasleduje reklamná prestávka.
09:53
goalSpišská Nová Ves dala gól! MARTIN REWAY strieľal kúsok od modrej čiary a jeho projektil skončil za Sedláčkom v bráne. Využitá presilová hra.
Asistencie: Kerbashian, Vandas.
08:56
Urbánek – 2 min., hrubosť.
08:12
07:34
Vďaka Bortňákovi vyhodili hostia puk z pásma.
07:05
Prvá strela baranov na Melicherčíka prišla až v presilovej hre.
06:56
06:12
Majdan – 2 min., hrubosť.
06:02
Verbeek skúsil strelu z medzikružia. Sedláček puk pokryl pod svoju lapačku.
05:30
Domáci bojujú, ale nedarí sa im vyhodiť puk z pásma.
04:56
Bačik – 2 min., nedovolené bránenie.
04:47
Hybridný icing Banskobystričanom nevyšiel.
03:42
Spišiaci sú s pukom za svojou bránou.
02:54
Sedláček si postrážil puk po strele od Bortňáka.
02:23
Zatiaľ sa hrá opatrný hokej bez ohrozenia brankára.
00:35
Len pár sekúnd z hry a už viacero prerušení. Tentokrát sa odpískala prihrávka rukou.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC´ 05 Banská Bystrica: Sedláček (Belányi) – Bačík, Luža – Ryczek, Kojo – Cormier, Ďatelinka; – Kabáč, Kontos, Watling – Jendek, Tamáši, Šoltés – Sukeľ, Bíreš, Urbánek – Bača, Sojka, Gabor
Tréner: Douglas Shedden

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Romaňák, Beaudry – Malina, Ališauskas – Žiak, Valach – Groch; – Vandas, Bortňák, Rapáč – Majdan, Kerbashian, Verbeek – Reway, Nellis, La Porte – Džugan, Vartovník, Belluš
Tréner: Vlastimir Wojnar

Rozhodca: Žák, Výleta – Junek, Orolin.
Prvý štvrťfinálový zápas medzi Banskou Bystricou a Spišskou Novou Vsou sa skončil vo vyrovnanom priebehu tesným víťazstvom domácich 3:2. Rozhodujúci gól strelil Troock. Sériu teda vedú Banskobystričania 1:0. Hráči nebudú mať príliš času na oddych a o deň neskôr ich čaká duel číslo dva opäť na banskobystrickom ľade.

1. zápas (štvrťfinále)
Banská Bystrica 3:2 Spišská Nová Ves
Stav série: 1:0.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Tipos extraliga: Spišská Nová Ves deklasovala Banskú Bystricu a vyrovnala sériu