Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Kuzminová skončila v šprinte druhá, predstihla ju iba Domračevová

Anastasia Kuzminová (vľavo) sa raduje z druhého miesta, v strede Darja Domračevová a vpravo Dorothea Wiererová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|8. dec 2017 o 00:00

Do stíhacích pretekov pôjdu zo Sloveniek okrem Kuzminovej aj sestry Fialkové.

Svetový pohár v biatlone 2017/2018 - Hochfilzen:

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km:

1.Darja DomračevováBielorusko22:40,2 min0 tr. okr.
2.Anastasia KuzminováSR+ 22,1 s1 tr. okr.
3.Dorothea WiererováTaliansko+ 30,6 s1 tr. okr.
4.Vita SemerenkováUkrajina+ 35,2 s0 tr. okr.
5.Ingrid Landmark TandrevoldováNórsko+ 47,5 s0 tr. okr.
6.Kaisa MäkäräinenováFínsko+ 49,5 s2 tr. okr.
50.Paulína FialkováSR+ 2:22,8 min3 tr. okr.
60.Ivona FialkováSR+ 2:42,2 min4 tr. okr.
102.Terézia PoliakováSR+ 6:03,7 min7 tr. okr.

HOCHFILZEN. Slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová skončila na druhom mieste v piatkových rýchlostných pretekoch na 7,5 kilometra v rakúskom Hochfilzene na úvod programu žien v rámci 2. kola Svetového pohára 2017/2018 v biatlone.

Rodáčka z ruského Ťumeňa v hustom snežení nesklopila jeden terč v ľahu a zaostala o 22,1 sekundy za strelecky bezchybnou Bieloruskou Dariou Domračevovou.

Obe sa vrátili do diania po pôrode, Kuzminová je dokonca už dvojnásobnou mamičkou. Domračevová je životnou partnerkou legendárneho nórskeho biatlonistu Oleho-Einara Björndalena.

Do stíhacích pretekov idú aj sestry Fialkové

Pre 33-ročnú Kuzminovú je tento výsledok najlepší vo Svetovom pohári od 23. marca 2014, keď zvíťazila v pretekoch na 12,5 kilometra s hromadným štartom v nórskom Osle-Holmenkollene.

"Hnali ma vpred aj vlajky, počula som slovenčinu i ruštinu. Musela som si dávať pozor najmä na hlboký sneh, snažila som sa nájsť tú správnu ujazdenú stopu. Nič ma nerozhodilo, streľbu stojmo som si ustrážila, psychicky sa správne naladila," uviedla Kuzminová, cituje ju TASR.

"Ťažko popísať emócie, ďakujem každému okolo mňa v tíme, cítim, že som im urobila radosť, rovnako všetkým, ktorí boli so mnou v príprave. Veľmi toto umiestnenie prežívam, v Hochfilzene sa často behá v ťažkých podmienkach, vedela som o tom a nič ma nezaskočilo," dodala.

Pre 31-ročnú Domračevovú je to prvý triumf vo Svetovom pohári od 21. marca 2015 (stíhacie preteky na 10 kilometrov v ruskom Chanty-Mansijsku).

Tretia za nimi v piatok skončila Talianka Dorothea Wiererová s jedným trestným okruhom a mankom 30,6 sekundy.

Ďalším Slovenkám sa príliš nedarilo. Paulína Fialková uzavrela najlepšiu päťdesiatku, jej sestra Ivona sa na 60. priečke tesne kvalifikovala do stíhacích pretekov, Terézia Poliaková na 102. mieste skompletizovala celú výsledkovú listinu.

Do sezóny už naskočila a svoju premiéru po chorobe prežívala Nemka Laura Dahlmeierová, vlaňajšia hviezda sezóny. S dvomi chybami na strelnici skončila šestnásta.

Jej krajanka Denise Herrmannová, víťazka nedávneho šprintu a stíhačky vo švédskom Östersunde, chybovala štyrikrát a skončila na 28. mieste.

Sobotňajšie stíhacie preteky sa začnú o 14.45 h.

Kuzminovej manžel: Sme na správnej ceste

Anastasia Kuzminová sa raduje z druhého miesta. (Autor: TASR/AP)

"Veľmi snežilo a my sme to aj čakali, preto sme si vybrali tretiu skupinu na štarte. Vtedy sa už trochu vyjazdila trať a bolo to lepšie, ako mali nižšie štartovné čísla. Na strelnici to pre mnohé bola lotéria, raz fúkalo, raz nefúkalo, netriafali sa terče, našťastie, Nasťa to zvládla," uviedol Kuzminovej manžel Daniel.

"Pod hlbším snehom, keď odrazu nasnežilo zo desať centimetrov, bola ,našťastie, trať tvrdá, aj preto vynikla bežecky," pokračoval.

Kuzmin spomenul aj históriu s jednou zaujímavosťou, keď pred siedmimi rokmi práve v Hochfilzene bola Kuzminová prvá a za ňou skončila Domračevová.

"Naozaj som si spomenul na jej víťaztvo práve tu v Hochfilzene, vtedy taktiež husto snežilo. Pre nás znamená po dlhšom čase druhé miesto veľké povzbudenie, je to dobrý krok do sezóny, presvedčili sme sa, že sme na správnej ceste a dobre trénujeme," dodal.

Priebežné celkové poradie vo Svetovom pohári (po 4 z 22 pretekov):

1.Justine BraisazováFrancúzsko160 b
2.Denise HerrmannováNemeckom151
3.Synnöve SolemdalováNórsko145
4.Marte OlsbuováNórsko143
5.Nadežda SkardinováBielorusko142
...
16.Anastasia KuzminováSlovensko85
35.Paulína FialkováSlovensko40

Poradie vo SP v hodnotení rýchlostných pretekov (po 2 z 8 pretekov):

1.Anastasia KuzminováSlovensko80 b.
2.Dorothea WiererováTaliansko80
3.Kaisa MäkäräinenováFínsko76
4.Denise HerrmannováNemecko73
5.Justine BraisazováFrancúzsko72

Online prenos: Šprint žien v biatlone, Hochfilzen - Svetový pohár 2017/2018:

Biatlon
08.12.2017 o 14:15
SP - šprint žien, 7,5 km, Hochfilzen
Prenos
Odo mňa je to na dnes všetko, prajem ešte príjemný piatkový večer.
Šprint žien je úspešne za nami. Do zajtrajšej stíhačky sa zo Sloveniek dostali Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková a Ivona Fialková. Terézia Poliaková skončila na poslednom mieste, zajtra tak štartovať nebude.

Osud sa nepekne zahral s dvojicou českých biatlonistiek. Jessica Jislová a Eva Puskarčíková končia tesne za hranicou postupu do zajtrajšieho závodu, Jislová skončila na 61., Puskarčíková na 62. pozícii. Najlepšou Češkou bola dnes Veronika Vítková, tá skončila na 19. priečke. Okrem nej sa zajtra v Hochfilzene predstaví aj Markéta Davidová zo 41. miesta.

Najrýchlejšia na trati bola Bieloruska Darja Domračevová práve pred našou Nasťou Kuzminovou. Bronzový stupienok patrí Dorothe Wiererovej z Talianska.
Konečné poradie v cieli:

1. Darja Domračevová (BLR) 22:40,2 (0)
2. Anastasia Kuzminová (SVK) +22,1 (1)
3. Dorothea Wiererová (ITA) +30,6 (1)
4. Vita Semerenková (UKR) +35,2 (0)
5. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +47,5 (0)

-----------------------------------------------

50. Paulína Fialková (SVK) +2:22,8 (3)
60. Ivona Fialková (SVK) +2:42,2 (4)
102. Terézia Poliaková (SVK) +6:03,7 (7)
Cieľ
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETPaulina Fialková ukončila dnešný závod na 50. mieste a dostala sa tak do zajtrajšej stíhačky.
Cieľ
Z pretekárov, ktoré štartovali so štartovným číslom vyšším ako 79 , sa do TOP 15 zmestili Vita Semerenková, Ingrid Landmark, Tandrevoldová, Světlana Mironovová, Célia Aymonierová a Hilde Fenneová.
Poradie po druhej streľbe:

1. Darja Domračevová (BLR)
2. Anastasia Kuzminová (SVK)
3. Dorothea Wiererová (ITA)
4. Vita Semerenková (UKR)
5. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)

--------------------------------------

50. Paulína Fialková (SVK)
79. Ivona Fialková (SVK)
102. Terézia Poliaková (SVK)
2. str
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETZatiaľ to tak vyzerá, Paulína Fialková vylepšila umiestnenie po prvej položke, po druhej streľbe jej patrí 50. priečka!
2. str
Na druhú streľbu prichádzajú posledné biatlonistky, medzi nimi aj Paulína Fialková. Dokáže sa Slovenka umiestniť do 60. miesta?
2. str
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETCélia Aymonierová ešte mohla ohroziť prvé miesto Domračevovej, Francúzka však míňa dva terče, Nasťa Kuzminová tak zostane na stupni víťazov!
Štart
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETDo závodu zo 104 pretekárok neodštartovali iba Alexia Runggaldierová z Talianska a Hanna Öbergová zo Švédska.
Poradie po prvej streľbe:

1. Célia Aymonierová (FRA)
2. Světlana Mironovová (RUS)
3. Maren Hammerschmidtová (GER)
4. Darja Domračevová (BLR)
5. Megan Bankesová (CAN)

-------------------------------------------------

18. Anastasia Kuzminová (SVK)
60. Paulina Fialková (SVK)
94. Ivona Fialková (SVK)
100. Terézia Poliaková (SVK)
1. str
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETPrvá streľba je definitívne za nami, Paulina Fialková na nej minula dva terče a je tak na priebežnom 60. mieste.
Priebežné poradie v cieli:

1. Darja Domračevová (BLR)
2. Anastasia Kuzminová (SVK)
3. Dorothea Wiererová (ITA)
4. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
5. Franziska Hildebrandová (GER)

-----------------------------------------------

38. Ivona Fialková (SVK)
70. Terezia Poliaková (SVK)
1. str
Francúzka Célia Aymonierová po prvej streľbe na priebežnom prvom mieste s časom 7:44. Čakáme na prvú streľbu Paulíny Fialkovej.
Cieľ
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETJe to tak, Darja Domračevová je prvá, hocikto ju už len tak nepredbehne! Kuzminová padá na druhé miesto, tretia je Wiererová.
Cieľ
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETAnastasia Kuzminová na prvom mieste v cieli, čoskoro ju však predbehne Bieloruska Darja Domračevová. Aj tak to bude skvelý výsledok pre Slovenku!
1,1 km
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETMedzičasom odštartovala aj posledná pretekárka, Paulína Fialková na prvom medzičase stratila šesť sekúnd na Herrmanovú, na Kuzminovú to boli iba dve sekundy.
6,1 km
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETAnastasia Kuzminová na predposlednom medzičase stále na druhom mieste, na Domrachevovú síce stratila nejaké sekundy, no strata Wiererovej sa pohybuje na štyroch sekundách!
Priebežné poradie v cieli:

1. Dorothea Wiererová (ITA)
2. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
3. Franziska Hildebrandová (GER)
4. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
5. Lisa Vittozziová (ITA)

------------------------------------------------------

28. Ivona Fialková (SVK)
57. Terezia Poliaková (SVK)
2. str
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETDarja Domračevová zastrieľala bez chyby na strelnici, Bieloruska má náskok 15 sekúnd na Slovenku a ďalšie tri na Wiererovú!
2. str
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETAnastasia Kuzminová je po druhej streľbe na perfektnom prvom mieste s náskokom troch sekúnd na Wiererovú!
Cieľ
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETPriebežné poradie v cieli sa veľmi rýchlo mení, na tretie miesto postúpila Solemdalová, na štvrté Laura Dahlmeierová, siedma skončila Weronika Nowakowská-Ziemniaková.
Cieľ
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETPekný výkon od Češky Vítkovej, ktorá stratila na novú líderku Wiererovú 43,7 sekundy. Talianka si berie prvú pozíciu s náskokom 25,4 sekundy na Hildebrandovú!
Priebežné poradie v cieli:

1. Franziska Hildebrandová (GER)
2. Tatjana Akimovová (RUS)
3. Veronika Vítková (CZE)
4. Anastasija Merkušinová (UKR)
5. Krystyna Guziková (POL)

--------------------------------------------
18. Ivona Fialková (SVK)
38. Terezia Poliaková (SVK)
1. str
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETNasťa Kuzminová aj napriek chybe na skvelom desiatom mieste po prvej položke, strata na Maren Hammerschmidtovú činí 16,3 sekundy.
Cieľ
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETIvona Fialková vďaka svojmu bežeckému výkonu končí nakoniec so stratou 1:46.2 na priebežnú líderku Hildebrandovú – priebežné 17. miesto.
1,1 km
Anastasia Kuzminová po 1,1 kilometri so stratou 4,5 sekundy na Herrmanovú, Slovenka čoskoro príde na prvú streľbu.
2. str
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETDorothea Wiererová 26,2 sekúnd náskoku na Akimovú po druhej streľbe! Pretekárky si berú vedenie jedna za druhou.
Cieľ
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETFranziska Hildebrandová si berie prvé miesto! Nemka v poslednom okruhu získala na Akimovú neuveriteľných dvadsať sekúnd!
1. str
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETVedenie po prvej streľbe preberá Maren Hammerschmidtová z Nemecka, od Akimovej bola rýchlejšia o 4,6 sekundy!
Cieľ
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETPrvá z našich zástupkýň v cieli, Terézia Poliaková na aktuálne poslednom mieste so stratou 4 minút a 49 sekúnd. Smolný závod.
Štart
Odštartovala predposledná zo Sloveniek. Anastasia Kuzminová sa pokúsi napraviť reputáciu svojich kolegýň.
Cieľ
Tatjana Akimovová už v cieli s finálnym časom 23:54, Ruska sa dostáva do vedenia.
2. str
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETPriebežné poradie po druhej streľbe:

1. Tatjana Akimovová (RUS)
2. Franziska Hildebrandová (GER)
3. Olga Podčufarovová (RUS)
4. Veronika Vítková (CZE)
5. Anastasija Merkušinová (UKR)

Merkušinová stráca na Akimovú niečo málo cez šestnásť sekúnd.
1. str
Laura Dahlmeierová s dvomi chybami na prvej streľbe. Nie najlepší návrat do kolotoča biatlonu.
2. str
Čistý závod bez chyby od Popovej, Bulharka na trati stratila až minútu a pol.
2. str
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETIvona Fialková putuje do cieľa so štyrmi omylmi na strelnici, po druhej streľbe jej patrí priebežne 20. miesto z 29. pretekárok. Tou poslednou je Terézia Poliaková.
2. str
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETDenise Herrmannová na druhej položke s tromi chybami. Nemka dnes určite nevyhrá, neumiestni sa ani v TOP 10.
Cieľ
Závod dokončilo už sedem pretekárok, na prvom mieste priebežne Anastasija Merkušinová z Ukrajiny s časom 24:10.
2. str
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETTatjana Akimovová bez chyby aj na druhej streľbe, Ruska ide do čela. Terezia Poliaková k trom chybám pridáva ďalšie štyri.
Štart
Laura Dahlmeierová na trati. Víťazka Svetového pohára z minulého roka vynechala prvé podujatie vo švédskom Östersunde.
1. str
Susan Dunkleeová tiež s tromi chybami na prvej položke, na streľbe už aj Veronika Vítková z Česka. Jedna chyba ešte dáva možnosť na dobrý výsledok.
1. str
Denise Herrmannová chybuje pri poslednej strele na prvej položke. Nemka sa po trestnom kole zaradila na priebežnú siedmu pozíciu so stratou 23.9 sekundy.
1. str
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETSo Slovenkami to nevyzerá vôbec dobre. Tri trestné kolá aj pre Ivonu Fialkovú, Terézia Poliaková na priebežnom poslednom mieste po prvej streľbe so stratou dvoch minút a piatich sekúnd.
2. str
Olga Podčufarovová zatiaľ ako jediná bez chyby na oboch streľbách, ide tak do čela po dvoch položkách.
1. str
Tatjana Akimovová preberá vedenie po prvej streľbe s časom 7:51.5.
2. str
Anaïs Chevalierová má za sebou aj druhú položku, tam urobila Francúzka jednu chybu. Po trestnom kole už zamieri do finálneho kola.
1. str
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETTerézia Poliaková s tromi chybami. To prakticky berie Poliakovej možnosť kvalifikovania sa na zajtrajšiu stíhačku...
1,1 km
ONLINE: Hochfilzen 2017 - šprint žien, biatlon | SPORTNETIvona Fialková začala výborne, po prvom kilometri a sto metroch stráca na prvú Akimovú z Ruska 5,7 sekundy.
1. str
Čisto odstrieľala aj Stefani Popovová z Bulharska, na trati však oproti prvej Innerhoferovej stratila až 54 sekúnd.
Štart
Ivona Fialková pomaly, ale isto mieri na prvý medzičas, na ďalší štart Slovenky si musíme počkať dvadsať minút.
1. str
Bez chyby zatiaľ odstrieľali Katharina Innerhoferová, Olga Podčufarovová a Anastasija Merkušinová, na prvom mieste je práve domáca Innerhoferová s časom 7:54.5.
1,1 km
Na prvom medzičase stráca Terézia Poliaková na líderku Chevalierovú 13,2 sekundy.
Štart
Terézia Poliaková je už na trati, onedlho ju bude nasledovať aj Ivona Fialková.
1. str
Anaïs Chevalierová dorazila na streľbu ako prvá a zaznamenáva dve trestné chyby.
Štart
Nové pretekárky štartujú s polminútovým odstupom, na trati je už aj Češka Jessica Jislová, domáca Katharina Innerhoferová či najnovšie aj Emily Dreissigackerová z Nemecka.
Štart
V Hochfilzene silne sneží, prvé biatlonistky to budú mať veľmi ťažké.
Štart
Závod sa nám začal! Ako prvá odštartovala Anaïs Chevalierová z Francúzka.
Štartovná listina:

1. Anaïs Chevalierová (FRA)
2. Emma Lunderová (CAN)
3. Jessica Jislová (CZE)
4. Monika Hojniszová (POL)
5. Anastasija Merkušinová (UKR)
6. Olga Podčufarovová (RUS)
7. Anastasija Ničiporenková (MDA)
8. Katharina Innerhoferová (AUT)
9. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
10. Darja Jurkevičová (BLR)
11. Emma Nilssonová (SWE)
12. Stefani Popovová (BUL)
13. Laura Toivanenová (FIN)
14. Karolin Horchlerová (GER)
15. Emily Dreissigackerová (USA)
16. Elisa Gasparinová (SUI)
17. Terézia Poliaková (SVK)
18. Alexia Runggaldierová (ITA)
19. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
20. Baiba Bendiková (LAT)
21. Tatjana Akimovová (RUS)
22. Eva Puskarčíková (CZE)
23. Mona Brorssonová (SWE)
24. Emilija Jordanovová (BUL)
25. Ivona Fialková (SVK)
26. Johanna Talihärmová (EST)
27. Krystyna Guziková (POL)
28. Denise Herrmannová (GER)
29. Christina Riederová (AUT)
30. Ťia-lin Tchang (CHN)
31. Franziska Hildebrandová (GER)
32. Iryna Krjuková (BLR)
33. Susan Dunkleeová (USA)
34. Luminița Pișcoranová (ROU)
35. Veronika Vítková (CZE)
36. Marie Dorinová Habertová (FRA)
37. Tiril Eckhoffová (NOR)
38. Fujuko Tačizakiová (JPN)
39. Diana Rasimovičiuteová (LTU)
40. Urška Pojeová (SLO)
41. Irina Starychová (RUS)
42. Olga Poltoraninová (KAZ)
43. Lena Häckiová (SUI)
44. Julia Ransomová (CAN)
45. Venla Lehtonenová (FIN)
46. Olena Pidhrušná (UKR)
47. Regina Ojaová (EST)
48. Dorothea Wiererová (ITA)
49. Weronika Nowakowská-Ziemniaková (POL)
50. Dunja Zdoucová (AUT)
51. Synnøve Solemdalová (NOR)
52. Laura Dahlmeierová (GER)
53. Mari Laukkanenová (FIN)
54. Darja Kliminová (KAZ)
55. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
56. Anna Magnussonová (SWE)
57. Veronika Zvařincová (CZE)
58. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
59. Lisa Vittozziová (ITA)
60. Maren Hammerschmidtová (GER)
61. Valj Semerenková (UKR)
62. Desislava Stojanovová (BUL)
63. Rosanna Crawfordová (CAN)
64. Jen Čang (CHN)
65. Marte Olsbuová (NOR)
66. Justine Braisazová (FRA)
67. Selina Gasparinová (SUI)
68. Clare Eganová (USA)
69. Anastasia Kuzminová (SVK)
70. Markéta Davidová (CZE)
71. Darja Domračevová (BLR)
72. Éva Tófalviová (ROU)
73. Anna Frolinová (KOR)
74. Natalija Paulauskaiteová (LTU)
75. Galina Višněvská (KAZ)
76. Julija Džimová (UKR)
77. Amanda Lightfootová (GBR)
78. Anais Bescondová (FRA)
79. Naděžda Skardinová (BLR)
80. Vita Semerenková (UKR)
81. Hanna Öbergová (SWE)
82. Emőke Szőcsová (HUN)
83. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
84. Hilde Fenneová (NOR)
85. Anja Erženová (SLO)
86. Sari Furujová (JPN)
87. Irina Varviněcová (UKR)
88. Linn Perssonová (SWE)
89. Světlana Mironovová (RUS)
90. Federica Sanfilippová (ITA)
91. Nadzeja Pisaravová (BLR)
92. Magdalena Gwizdońová (POL)
93. Irene Cadurischová (SUI)
94. Lucie Charvátová (CZE)
95. Rina Mituhašiová (JPN)
96. Megan Bankesová (CAN)
97. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
98. Či-hi Mun (KOR)
99. Natalja Kočerginová (LTU)
100. Vanessa Hinzová (GER)
101. Tuuli Tomingasová (EST)
102. Célia Aymonierová (FRA)
103. Alina Rajkovová (KAZ)
104. Paulina Fialková (SVK)
V prvom šprinte sezóny sa v Östersunde z víťazstva tešila Nemka Herrmanová, zo Sloveniek sa najlepšie umiestnila Kuzminová, ktorá skončila na 15. mieste, za čo získala 26 bodov.

Zvyšné reprezentantky už také úspešné neboli, Paulína Fialková obsadila 70. pozíciu, Ivona Fialková skončila o štyri pozície horšie. Terézii Poliakovej pripadlo v konečnej listine až osemdesiate miesto.
V šprinte sa predvedie aj štvorica slovenských zástupkýň.

Ako prvá z nich odštartuje o 14:23:30 Terézia Poliaková, o päť minút neskôr ju bude nasledovať Ivona Fialková. Slovenský fanúšik si na ďalší štart Slovenky bude musieť počkať niečo vyše dvadsať minút, s poradovým číslom 69 sa na trať pozrie Anastasiya Kuzminová. Celé štartové pole uzavrie výkon Paulíny Fialkovej, ktorá nastúpi s číslom 104, jej vystúpenie začne presne o 15:07:00.
Priebežné poradie Svetového pohára po troch závodoch (po prvom kole):

1. Justine Braisazová (Fr.) 142 bodov
2. Denise Herrmannová (Nem.) 138
3. Nadežda Skardinová (Biel.) 127
4. Synnöve Solemdalová (Nór.) 119
5. Julia Džimová (Ukr.) 116

--------------------------------------------------

27. Paulína Fialková 40
32. Anastasia Kuzminová (obe SR) 31.
Športu zdar, biatlonu zvlášť!

V rakúskom Hochfilzene sa dnes začína druhé kolo Svetového poháru 2017/2018. Po šprinte mužov je na programe aj šprint žien, ktorý je vypísaný na 7,5 kilometra. Závod štartuje o 14:15.

Textovým prenosom vás prevedie Viktor Kalinács.

Súvisiace články