Hráči HK Poprad. (Autor: TASR- Roman Hanc)
Sportnet, TASR|2. feb 2024 o 20:07 (aktualizované 2. feb 2024 o 22:05)

Trenčania skórovali až v poslednej minúte.

Tipos extraliga - 41. kolo

Poprad - Dukla Trenčín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 2. Bjalončík (Calof, Steenbergen), 37. Jendek (Betker, Šotek), 57. Coulter (Svitana), 59. Calof (Záborský, Betker) - 60. Petráš (Conway, Sojčík)

Rozhodovali: Crman, Kalina - Bogdaň, Knižka, vylúčení: 1:0 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Diváci: 2696

Poprad: Vay - Cardwell, Brincko, Turan, Betker, Česánek, D. Brejčák - Svitana, Coulter, Dmowski - Kukuča, Jendek, Záborský - Calof, Bjalončík, Steenbergen - Belluš, Suchý, Šotek

Trenčín: LaCouvee - Pietroniro, Kielb, Starosta, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Kupec - Giľák, Baláž, Ahl - Charbonneau, Conway, D. Hudec - Immo, Sojčík, Petráš - Sloboda, Mikúš, Krajčovič - Stahoň

POPRAD. Hokejisti Popradu zvíťazili v 41. kole Tipos extraligy nad Trenčínom 4:1 a poskočil na čelo tabuľky.

"Kamzíci" využili zaváhanie Spišskej Novej Vsi, ktorá prehrala na ľade Liptovského Mikuláša 2:3 a pred Spišiakmi majú dvojbodový náskok.

Popradčania triumfovali v siedmom zápase v sérii a tretíkrát v sezóne nad Trenčínom.

"Kamzíci" sa ujali vedenia už po 86 sekundách, keď Calof našiel medzi kruhmi Bjalončíka, ktorý prestrelil LaCouveeho.

Na ďalší gól čakali diváci až do 37. minúty a opäť sa tešili domáci. Strelu Betkera trenčiansky brankár len vyrazil do strany a Jendek zakončil do odkrytej bránky.

V závere skúsili Trenčania hru bez brankára, no už po pár sekundách to využil Coulter.

Necelé dve minúty pred koncom tretej časti ešte zvýšil Calof na 4:0. Hostia sa dočkali 42 sekúnd pre sirénou vďaka Petrášovi.

Do duelu nenastúpil švédsky obranca s kazašským pasom Viktor Svedberg, ktorému Poprad ešte nestihol vybaviť všetky administratívne veci po prestupe.

Hlasy po zápase

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: "Je to skôr ukazovateľ pre fanúšikov a pre novinárov. My sa na to veľmi nezameriavame. Samozrejme nás teší, že práca sa momentálne odzrkadlila v tabuľke. Pre nás je podstatné, že sme zvládli zápas za tri body a v nedeľu nás čaká ďalší ťažký duel v Košiciach. Budeme chcieť hrať opäť víťazný hokej, aby sme sa tam, čo najdlhšie udržali.

Úvod sme mali veľmi rýchly, dali sme gól. Pocitovo nám to však potom uškodilo, opadla nám energia a prejavilo sa to hlavne v druhej tretine. Nemali sme také energické korčuľovanie a podržal nás Adam v bráne. Niečo sme si povedali pred treťou tretinou, aj keď sme do nej vstupovali s dvojgólovým náskokom. Zahrali sme ju však ukážkovo, odohrali sme ju vynikajúco a Trenčín sme do ničoho nepustili, no až na záver. Za stavu 4:0 by sme to mali hrať pre brankára, ale opäť sme tam pustili taký lacnejší gól. Sme veľmi radi za víťazstvo pred domácimi fanúšikmi."

Marek Hudec, obranca Trenčína: "Bol to pre nás veľmi náročný zápas. Poprad hral veľmi dobre a disciplinovane počas celých 60 minút. Bolo vidno obrovskú stopu ich trénera, keď to porovnám z predchádzajúcimi stretnutiami, videl som markantný rozdiel. Treba uznať, že vyhrali zaslúžene."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Poprad - HK Dukla Trenčín dnes (hokej, 41. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
02.02.2024 o 18:00
41. kolo
Poprad
4:1
(1:0, 1:0, 2:1)
60' minúta
Ukončený
Trenčín
Prehľad
Góly a asistencie: 2. Bjalončík (Calof, Steenbergen), 37. Jendek (Betker, Šotek), 57. Coulter (Svitana), 59. Calof (Záborský, Betker) – 60. Petráš.
Poprad nakoniec poráža Trenčín bez väčších problémov 4:1. Domáci boli takmer celý čas vo vedení a v závere to len skorigoval Petráš posledným gólom v zápase.
Poprad sa vďaka tomuto víťazstvu už posúva na prvú priečku pred Spišskú Novú Ves. Trenčín zas ostáva na deviatom mieste.
Koniec zápasu.
59:18
goalTrenčín dal gól!
Nakoniec sa predsa len podarilo skórovať aj Trenčanom. V poslednej minúte dostal presnú prihrávku na stred ŠIMON PETRÁŠ, ktorý tvrdou strelou z prvej prestrelil všetko čo mu stálo v ceste.
Asistencie: S. Conway, P. Sojčík
58:03
goalPoprad dal gól!
Domáci hráči sa dostali do rýchleho protiútoku, v ktorom sa boli 2 Popradčania proti jednému súperovi. ANDREW CALOF to nakoniec zobral na seba a presnou strelou pod hornú tyčku zvýšil na 4:0.
Asistencie: T. Záborský, B. Betker
56:34
TYLER COULTER sa po prihrávke od Svitanu dostal s pukom do stredného pásma a presným zakončením trafil prázdnu bránu. Poprad tak dáva pravdepodobne definitívnu bodku za týmto zápasom a vedie 3:0.
Asistencia: P. Svitana
56:20
Lacouvée opustil svoju bránu a Trenčín to tak skúsi v šestici.
56:15
Balážove nahodenie končí len v lapačke Adama Vaya.
54:50
Z rýchleho protiútoku mohol skórovať Bjalončík. Jeho strela ale nebola príliš presná a svoj druhý gól tak dnes nepridal.
54:25
Vay si teraz kvôli riskantnej rozohrávke poriadne znepríjemnil situáciu, ale Trenčania toho využiť nedokázali.
52:10
Kukučova prudká strela švihom takmer prekonala Lacouvéeho. Trenčiansky brankár si s ňou ale na dvakrát dokázal poradiť.
50:35
Po tvrdej strele Cardwella sa dostal k odrazenému puku Svitana, no nakoniec sa mu nepodarilo vystreliť na bránu. Neúspešný bol aj neskorší pokus Dmowského.
49:55
Delovka Imma z ľavej strany musel Vay chytiť až na dvakrát, ale napriek tomu si čisté konto zatiaľ udržal.
48:15
Peitronirove nastrelenie od modrej čiary vyrazil Vay do rohu ihriska.
46:35
Ahl si to chystal v dobrej pozícii na strelu, ale nakoniec jeho pokus zblokoval jeden z domácich hráčov.
45:25
Bjalončík si prebral puk v pravom kruhu pre vhadzovanie a rýchlo vystrelil. Nakoniec však puk preletel len tesne nad trenčianskou bránou.
43:50
Česánekova tvrdá strela od modrej čiary končí len na Laocouvéem.
42:22
Giľák dostla prihrávku od Ahla priamo pred bránu, ale puk sa mu nepodarilo ideálne spracovať a Vay tak naďalej ostáva neprekonaný.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina sa skončila úplne rovnako ako tá prvá s tým rozdielom, že gól Popradu padol až v jej závere. Jeho strelcom bol Jendek a Poorad tak pred treťou tretinou vedie 2:0.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:12
Sojčík dostal prihrávku do priestoru medzi kruhmi. Pri pokuse o strelu však netrafil puk a Vay tak zasahovať nemusel.
38:07
Popradčania sa pri prechode do útoku dostali do ofsajdu a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.
36:01
Po Betkerovom nahodení Lacouvée vyrazil puk len pred seba a tam si ho prebral úplne voľný DOMINIK JENDEK. Ten ho potom už doklepol do odkrytej brány a zvýšil na 2:0.
Asistencie: B. Betker, A. Šotek
35:15
Opäť sledujeme pasáž s viacerými nepresnosťami na oboch stranách
32:58
Domáci v plnom počte.
32:41
importantConway dokázal peknou prihrávkou nájsť Charbonneaua, ktorý potom vypálil z prvej. Vay sa ale stihol v bráne presunúť a puk chytiť.
32:10
Hudecova strela skončila len na brankárovi Vayovi.
31:45
Hostia sú už nasťahovaní v útočnom pásme, ale zatiaľ sa do šance nedostali.
31:03
Poprad hneď po vyhranom vhadzovaní vyhadzuje puk cez všetky čiary.
30:58
Brincko teraz smolne vyhodil puk mimo hracej plochy a Trenčín si tak zahrá presilovú hru.
30:32
Pietronirove zakončenie Vay vyrazil vedľa brány.
28:01
Nastrelenie Kupca dokázal Vay bez problémov chytiť do lapačky a hra je prerušená.
25:45
Trenčín teraz poriadne zatlačil svojho súpera a po dobrej kombinácii dokonca Immo trafil tyčku. Poprad tak aj so šťastím zvláda túto situáciu a drží si najtesnejšie vedenie.
25:04
Po Hudecovej strele dorážal odrazený puk ešte Charbonneau, ale ani jemu sa nepodarilo Vaya prekonať.
23:43
Opäť sa hral dlhšie bez prerušenia a Giľák potom chcel z uhla prekonať Vaya. Puk sa však odrazil len na ochrannú sieť.
21:48
Na druhej strane šiel do šance Záborský, ale Lacouvée mu puk vypichol.
20:50
Baláž vystrelil od modrej čiary z prvej, no bránu sa mu trafiť nepodarilo.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme príliš veľa akcie nevideli. Najdôležitejší moment sa udial už v 2. minúte, kedy zatiaľ jediný gól stretnutia vstrelil Bjalončík. Po ňom sa hralo viac než 10 minút bez prerušenia a do konca tretiny už ani jeden z tímov nič nevymyslel.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:30
Coulterovu strelu z pravej strany dokázal pokryť Lacouvée.
19:10
Na druhej strane bol v dobrej šanci Kielb, no v rozhodujúcej chvíli netrafil puk ideálne a bránu minul.
18:50
Kukuča so Záborským sa natlačili pred bránu a pokúšali sa dostať puk cez Lacouvéeho. Trenčiansky brankár si ale s touto situáciou poradil.
17:55
V závere tretiny sa tímy opäť vrátili k prevládajúcemu trendu tohto zápasu. Nahodené puky zo stredného pásma však ani teraz úspech neprinášajú.
16:24
Sloboda dostal prihrávku do ľavého kruhu pre vhadzovanie, odkiaľ rýchlo vystrelil. Vay ale na puk dobre videl a dokázal zasiahnuť.
14:14
Prihrávka na Charbonneaua z vlastnej polovice nebola presná a píska sa zakázané uvoľnenie.
14:05
Tak až teraz sa Lacouvée rozhodol prikryť puk do lapačky a hra je tak prerušená.
13:35
Oba tímy pokračujú v nahadzovaní pukov do útočného pásma bez úspechu a stále sa čaká na prerušenie.
12:25
Calof teraz svojou strelou trafil len jedného z protihráčov.
10:45
Strela Hudeca z ľavej strany končí len na plexiskle.
09:25
Na ľade sa vystriedali všetky formácie už viackrát a stále sa čaká na prerušenie už od vstreleného gólu.
07:30
Už niekoľko minút sa hrá bez prerušenia, ale obom ofenzívam sa napriek tomu nedarí vypracovať si nejakú lepšiu šancu.
06:55
Coulter si dokázal nájsť priestor na strelu, ale puk nakoniec preletel tesne vedľa brány.
04:25
Po rýchlom góle sa hra na oboch stranách mierne spomalila a puk si tímy vymieňajú z jednej strany na druhú.
01:26
Po vyhranom súboji pri mantineli poslal Calof puk pred bránu, kde stál pripravený PETER BJALONČÍK. Ten potom presnou strelou prekonal Lacouvéeho a Poprad tak ide do rýchleho vedenia.
Asistencie: A. Calof, T. Steenbergen
00:15
Trenčania sa kvôli nepresnej rozohrávke dopustili zakázaného uvoľnenia.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Poprad: Vay (Belányi) – Brincko, Cardwell, Dmowski, Coulter, Svitana – Betker, Turan, Záborský, Jendek, Kukuča – Brejčák, Česánek, Steenbergen, Bjalončík, Calof – Šotek, Suchý, Belluš
Tréner: T. Bjorkstrand

HK DUKLA Trenčín: Lacouvée (Borák) – Kielb, Pietroniro, Ahl, Baláž, Giľák – Petrovický, Starosta, Hudec, Conway, Charbonneau – Hlaváč, Hudec, Petráš, Sojčík, Eriksson Immo – Stahoň, Kupec, Krajčovič, Mikúš, Sloboda
Tréner: M. Bartovič.
Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Tipos Extraligy. V 41. kole na seba narazia HK Poprad a HK Dukla Trenčín.

Hokejisti Popradu sú momentálne pri chuti, keď zvíťazili už v 6 zápasoch po sebe a na prvú Spišskú už strácajú len 1 bod. Naposledy porazili Nitru 5:2.
Trenčín sa nachádza na 9. mieste tabuľky a jeho forma je v poslednom čase kolísavá. V posledných 5 zápasoch dvakrát vyhral, dvakrát prehral a raz prehral po predĺžení. Naposledy ale zdolal Bystricu presvedčivo 3:0.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Popradčania vyhrali siedmy zápas v rade. Využili zaváhanie Spišiakov a dostali sa na čelo