Hráči Slovana sa tešia z gólu. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|1. mar 2024 o 20:25

Prvé dva góly dal Slovan z presilových hier.

Tipos extraliga - 48. kolo

Poprad - Slovan Bratislava 1:5 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 49. Kukuča (Betker, Svitana) – 7. Preisinger (Fominykh, Golian), 11. Bergman (Findlay, Pecararo), 38. Fominykh (Findlay, Takáč), 54. Mahbod (Takáč, Fominykh), 59. Fominych (Golian, Takáč)

Rozhodovali: J. Konc ml., Novák – D. Konc ml., Hercog

Vylúčení: 7:3 na 2 min, navyše: Česánek – Török obaja 5+DKZ za bitku, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0

Diváci: 4233

HK Poprad: Vay (Belányi) – Turan, Betker, Brincko, Svedberg, J. Brejčák, D. Brejčák, Bodnár, Česánek – Bates, Coulter, Dmowski – Calof, Bjalončík, Záborský – Svitana, Jendek, Kukuča – Mlynarovič, Suchý, Šotek

HC SLOVAN Bratislava: Godla (Baroš) – Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Romančík – Pecararo, Findlay, Poirier – Fominykh, Mahbod, Takáč – Török, Preisinger, Lukošik – Žitný, Šille, Dudáš – Kukumberg

POPRAD. Hokejisti HK Poprad prehrali v piatkovom zápase 48. kola Tipos Extraligy so Slovanom Bratislava 1:5.

"Kamzíci" neuspeli tretíkrát za sebou, no napriek tomu zostali na čele tabuľky. Pred Michalovcami, ktoré zaváhali na ľade Nových Zámkov (2:3), majú stále päťbodový náskok.

Slovan triumfoval druhýkrát za sebou, ale zostal na 8. priečke. Daniil Fominych získal v stretnutí 4 body (2+2).

Hostia sa ujali vedenia v 7. minúte, keď sa Preisinger dostal počas presilovej hry sám pred brankára a prekonal Vaya.

V polovici prvej časti mal Slovan opäť početnú výhodu a švédsky obranca Bergman ju premenil prvým gólom v extralige.

V 38. minúte sa "belasí" dostali do prečíslenia, Findlay našiel Fominycha, ktorý upravil už na 3:0.

Popradčania čakali na prvý presný zásah až do polovici tretej tretiny. V presilovke Kukuča prestrelil Godlu a znížil na 1:3.

V 54. minúte však Mahbod vrátil Slovanu trojgólový náskok a v závere ešte počas presilovej hry stanovil konečný výsledok Fominych.

"Teší nás, že sa prezentujeme na konci základnej časti takýmito výkonmi. Potvrdili sme to výsledkom na ľade prvého Popradu.

Naša prezentácia bola už v minulých zápasoch dobrá, ale dnes koncentrácia od ranných hodín a viera po víťazstve, pobiť sa o šestku u chlapcov bola veľká.

To jednoznačne rozhodlo o zápase, v ktorom sme dominovali a zaslúžene sme vyhrali," uviedol kouč hostí Peter Oremus.

Omnoho nespokojnenší bol asistent trénera domácich Ján Šimko: "Dnes vyhral určite lepší tím. My sa potrebujeme zamyslieť hlavne v rámci našej hry a herného prejavu nad osobnou disciplínou.

Je to pre nás znova ponaučenie, že potrebujeme robiť veci, ktoré vieme a máme robiť, no v tomto stretnutí sme ich nevideli."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Poprad - HC Slovan Bratislava (hokej, 48. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
01.03.2024 o 18:00
48. kolo
Poprad
1:5
(0:2, 0:1, 1:2)
60' minúta
Ukončený
HC Slovan
Prehľad
Góly a asistencie: 49. Kukuča (Betker, Svitana) – 7. Preisinger (Fominykh, Golian), 11. Bergman (Findlay, Pecararo), 38. Fominykh (Findlay, Takáč), 54. Mahbod (Takáč, Fominykh), 59. Fominykh (Golian, Takáč). Rozhodca: J. Konc ml, Novák – D. Konc ml., Hercog.
Prenos
Slovan zdolal Poprad pomerne jednoznačným výsledkom 5:1. Fominykh zaznamenal dva góly a dve asistencie.
Koniec zápasu.
59:39
Vylúčenie v tíme HK Poprad:
Turan – 2 min., držanie.
59:21
Šotek strieľal z veľkého uhla, jeho strela Godlovi vypadla, ale nik nebol pripravený na dorážku.
58:03
goalSlovan Bratislava dal gól!
Trinásť sekúnd stačilo Slovanu na využitie presilovky, druhý gól dnes dáva DANIIL FOMINYKH. Prihral mu Golian, Fominykh sa trafil presnou strelou švihom.

Török – 5 min. + DKZ, bitka
importantUž sa nejaký čas nehrá, rozhodcovia udeľujú tresty za bitky.
57:30
Mahbod sa zbavil jedného protihráča, no Brincko mu vystavil tvrdú stopku, Mahbod sa len ťažko zdvíha z ľadu.
57:11
Popradčania nahadzujú puk do útočného pásma, no nedokážu sa tam dlhšie udržať a vytvoriť si tlak.
55:29
Bjalončík prihral do druhej vlny Svedbergovi, ten strieľal tesne vedľa žŕdky.
54:20
Česánek s veľmi zlou rozohrávkou, nabil Pecararovi, ten ešte hľadal Findlayho, no táto prihrávka neprešla.
53:22
Slovan si berie späť trojgólové vedenie. Šikovne to po prihrávke Fominykha vymyslel Takáč, ktorý prihrával z otočky na druhú stranu, tam si nakorčuľoval SAMSON MAHBOD a z prvej trafil odkrytú časť popradskej bránky.
Asistencie: Samuel Takáč, Daniil Fominykh
52:37
Puk z hokejky Česánka končí až za bránkovou čiarou, zakázané uvoľnenie.
50:57
Prihrávka do tandemu Maierovi, ten strieľa mimo.
50:09
Dmowski zaviezol puk do útočnej tretiny, Calof ho však nedokázal získať. Slovanu sa dopredu veľmi netlačí, hrá na istotu.
48:03
goalPoprad dal gól!
Kamzíci trestajú vylúčenie Sersena gólom na 1:3. Puk išiel od Svitanu na Betkera, ktorý prihral na strelu z prvej ANDREJOVI KUKUČOVI a ten z vrcholu ľavého kruhu prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.
Asistencie: Benjamin Betker, Patrik Svitana
47:17
Calof rozohral do šírky na Dmowskiho, ten strelou z prvej nedostal puk za Godlu. Kubka vyhadzuje.
46:18
Sersen – 2 min., podrazenie.
46:13
Šille prihrával Žitnému, ten puk nezasunul za presúvajúceho sa Vaya.
45:54
Turan sa predral popri mantineli, jeho nahodený puk bol zrazený na zadný mantinel.
43:35
Turan si nakorčuľoval medzi kruhy, mieril ale nad hornú žŕdku.
42:53
Dudáš našliapol na ľavom krídle, na zadnom mantineli ho však odzbrojil Brincko.
41:49
Puk od Dmowskiho sa odrazil ku Coulterovi, ktorý zblízka zakončoval, opäť iba do Godlu.
41:09
Záborský posunul puk na modrú Svedbergovi, ten ale opäť strieľa mimo brány.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine skóroval iba hosťujúci Fominykh, Slovan tak vyhráva nad Popradom 3:0.
Tretia tretina sa začne o 19:49.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:08
Turanova strela skončila na hráčoch pred bránou.
38:35
Dmowski zakončoval tiesnený z uhla, skóre sa nemení.
38:26
importantMahbod si potiahol Vaya k žrdi, potom ho ale nedokázal prehodiť. Veľká šanca Slovana.
37:01
Slovan vyhráva už o tri góly, veľký podiel na góle má Findlay, ktorý potiahol puk po pravej strane, žabkou cez hokejku J. Brejčáka našiel DANIILA FOMINYKHA, ktorý nechytateľnou strelou z prvej rozvlnil sieť.
Asistencie: Brett Findlay, Samuel Takáč
36:20
Mahbod predviedol technickú parádu, koncovka už ale bola slabšia, Vay rýchlo rozohral.
35:28
importantCalof prihral spoza brány Dmowskimu, ktorý však neprekonal Godlu.
33:08
Nahodený puk v podaní Sersena končí v lapačke Vaya, ktorý prerušuje hru.
32:49
Žitný zachytil Mlynarovičovu prihrávku a puk smeroval na Dudáša, ten sa ho ale nedokázal zmocniť.
31:31
Svedberg mal veľa priestoru na strelu, ale minul priestor troch žrdí.
30:19
importantFominykh vo veľkej šanci, neodkázal však zasunúť puk do poloodkrytej brány! Na druhej stráne strieľal Dmowski z pravého krídla, Godla má puk v lapačke.
29:12
Nebezpečný puk z hokejky Svedberga, pred bránou pracoval Coulter, nepodarilo sa mu ale usmerniť puk za Godlov chrbát.
29:06
importantŽiadny trest sa udeľovať nebude.
29:06
importantSvitana zasiahol Pecarara do tváre, situácia sa prezerá na videu.
27:03
Bjalončík sa prebil až pred bránu a ohrozil Godlu.
26:39
Záborský to už nestihol, píska sa icing.
24:53
Maier pálil príklepom po odraze puku od mantinelu, bránu minul, hra sa rýchlo presúva na druhú stranu. Kubka upratal puk po nahodení od modrej.
23:56
importantPuk sa po Mahbodovej prihrávke spoza brány odrazil od brániaceho popradského hráča k Fominykhovi, jeho bekhend ale Vay zneškodnil.
22:54
Nahodený puk na Godlu, ten ho nemá vo svojej moci, veľká skrumáž, hra je ale po pár sekundách prerušená.
21:54
Bjalončík to skúsil strelou spoza hráča, puk skončil priamo v Godlovej lapačke. Poprad má však útočné pásmo.
21:17
Dmowskiho strelu švihom kryje pripravený Godla.
20:50
Slovan kombinuje v útočnom pásme, Poprad sa bráni.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vyhráva Slovan na popradskom ľade 2:0. Presilovky využili Preisinger a Bergman.
Druhá tretina sa začne o 18:54.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:42
Situácia dva na dva, pridával sa aj tretí Popradčan, no Calof miesto strely prihrával a puk neprešiel.
18:23
Po vyhranom buly a Kubkovej strele od modrej tečoval puk Takáč, ale Vay úspešne zasiahol.
18:05
Popradčanom sa aktivita uprieť nedá, no zatiaľ tomu niečo chýba.
17:01
Domáci vyhrali buly a okamžite strieľali, puk len tesne minul pravú žŕdku Godlovej brány.
15:57
Záborský dvakrát nabil spoluhráčom, no ani jeden puk neprešiel na Godlovu bránu.
15:19
Nepresná rozohrávka Popradu, píska sa icing.
13:43
Calof sa sťahovačkou zbavil hráča, no zakončiť už nedokázal, podarilo sa to až Jendekovi strelou z uhla, Slovan sa ubránil.
12:55
Kontra Popradu, Dmowski prihrával medzi kruhy, no výborne sa vrátil Šille a zblokoval prihrávku na zakončujúceho hráča.
12:30
Preisinger tečoval Golianovu strelu, druhý gól v zápase nepridal.
11:41
Poirierovu prudkú strelu Vay vyrazil, Poprad sa oslobodzuje.
10:45
2 min. HL, zdržiavanie hry
10:45
importantPopradská lavička si zobrala coach´s challenge, ktorý úspešný nebol, takže Poprad bude hrať v oslabení.
10:45
Belasí využívajú už druhú presilovku. Poprad sa dostal pod tlak, už akcia Mahboda volala po góle, no uspel až JULIUS BERGMAN delovkou od modrej.
Asistencie: Brett Findlay, Liam Pecararo
10:30
Poirier krížne prihrával, následnú strelu z kruhu Vay vyrazil.
09:28
Svedberg – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
09:02
Šikovná akcia Coultera a závar pred bránou, Záborský sa však k dorážke nedostal.
08:33
Strela z uhla, na ktorú Godla ale videl a nevyrážal pred seba, Kukuča nemohol dorážať.
08:02
Svitanovi ušiel puk, čo hneď využil Šille.
07:53
Holway – 2 min., držanie.
07:07
importantPoprad mohol vyrovnať zásluhou Bjalončíka, ktorý zakončoval z bezprostrednej blízkosti, Godla bol ale proti.
06:15
Slovan napokon v závere potrestal vylúčenie Suchého a ujíma sa vedenia. Golian prihral na modrú, odkiaľ prihrával Fominykh, kolmicou za obranu našiel pred bránou MIROSLAVA PREISINGERA, ktorý si puk ešte priťukol korčuľou a následne ho dostal za Vaya.
Asistencie: Daniil Fominykh, Andrej Golian
05:52
Vyskúšal to Fominykh, jeho strela bola tečovaná na ochrannú sieť.
05:40
Slovan trávi príliš veľa času mimo útočného pásma.
05:15
Holway strieľal na teč, nik však puk netečoval a Vay zasiahol lapačkou.
04:24
Suchý – 2 min., podrazenie.
03:35
Poirier sa veľmi ľahko dostal do útočného pásma, pálil z ľavého kruhu, no privysoko.
03:21
Poprad sa znova oslobodil, Záborský dokonca hľadal pred bránou Bjalončíka, ktorý v šanci ale netrafil puk.
02:25
Bergman zostal na osi úplne nepokrytý, strieľal z prvej príklepom, no minul bránu a Popradčania vyhodili puk.
01:28
Kukuča – 2 min., hákovanie.
00:58
Calof si sprava nakorčuľoval do predbránkového priestoru, prihrávka od Záborského na neho ale neprešla.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
V 48. kole Tipos Extraligy privítajú hokejisti HK Poprad mužstvo HC Slovan Bratislava. Úvodné buly je naplánované na 18:00.

Poprad sa nachádza na prvej priečke, na konte má 89 bodov. Pred druhými Michalovcami má päťbodový náskok. Avšak uplynulé dva duely Popradčania prehrali, L. Mikulášu podľahli 1:2, následne prehrali s Michalovcami 2:3 po predĺžení.

Slovanu patrí 8. miesto so ziskom 68 bodov. Na siedmu B. Bystricu má manko dvoch bodov, pred deviatou Duklou Trenčín má jednobodový náskok. Belasí vyhrali tri z uplynulých piatich zápasov, v minulom kole zdolali B. Bystricu 4:3 po predĺžení.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Mohol vyhrať v predstihu základnú časť. Poprad sa proti Slovanu zmohol len na gól