Viedli väčšinu zápasu, no Spišiaci sa nevzdali. Odniesli si aj extra bod

Fotogaléria (13)
Patrik Lamper (Košice), uprostred brankár Marcel Melicherčík (Spišská Nová Ves) v zápase 48. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice – HK Spišská Nová Ves. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|1. mar 2024 o 20:05 (aktualizované 1. mar 2024 o 21:40)

V 54. minúte vyrovnal Ukrajinec Myklukha.

Tipos extraliga - 48. kolo

HC Košice - HK Spišská Nová Ves 1:2 po sn. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. Lalonde (Pollock, Chovan) – 54. Myklukha (Bakoš)

Rozhodovali: Stano, Žák - Frimmel, Kacej

Vylúčení: 3:5 na 2 min., navyše Lalonde (Koš.) a Vandas (Spiš.) obaja 5 min. + DKZ za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 4897

HC Košice: Janus (Riečický) – Olsson, Breton, Lamper, Pollock, Jaaskelainen – Šedivý, Ferenc, Mikúš, Chovan, Lunter – Deyl, Lalonde, Rogoň, Slovák, Šimun – Dravecký, Jokeľ, Havrila, Bartoš

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Romaňák, Merezhko, Archambault, Nellis, Burgess – Ališauskas, Žiak, Drábek, Kerbashian, Bakoš – Groch, Valach, Majdan, Bortňák, Rapáč – Zold, Vandas, Myklukha, Džugan

KOŠICE. Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v piatkovom zápase 48. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 2:1 po samostatných nájazdoch.

Upevnili si tým priebežnú tretiu priečku. Košičania, ktorí prehrali 10 z uplynulých 12. domácich zápasov, sú naďalej na štvrtom mieste. Rozhodujúci nájazd premenil v siedmej sérii Bakoš.

Domáci mali v prvej tretine hernú prevahu, ktorú gólom potvrdili vo svojej prvej presilovke. V 12. minúte sa k strele bez prípravy dostal obranca Lalonde a prvým gólom v košickom drese prestrelil Melicherčíka.

Fotogaléria zo zápasu Košice - Spišská Nová Ves (Tipos extraliga, 48. kolo)

V druhej tretine prevzali iniciatívu Spišiaci, ktorí sa dostali do viacerých šancí, ale Riečického nedokázali prekonať.

Dianie na ľade v tretej tretine spestrila pästná výmena Lalondea s Vandasom. Spišiaci mali aj v tretej časti viac z hry a ich aktivita vyústila do vyrovnávajúceho gólu, o ktorý sa v 54. minúte postaral Myklucha - 1:1.

Košičania sa v predĺžení dostali k dvom presilovkám, ale nedokázali v nich prekonať Melicherčíka. V samostatných nájazdoch skórovali Slovák, Mikúš, Archambault, Kerbashian a Bakoš.

"Bol to bojovný zápas, mal parametre play off. Mrzí nás, že sme to neudržali na výsledok 1:0, ale taký je hokej.

Prvá tretina bola z našej strany dobrá a po nej sa nám celkom darilo držať výsledok," uviedol útočník Tomáš Mikúš, ktorého mrzela aj neúspešná presilovka piatich proti trom v predĺžení:

"To je vždy veľká šanca na víťazstvo. Žiaľ, dnes nám to tam nepadlo. Verím, že si to šetríme na play off."

"Bol to zápas ako v play off. Oba tímy mali šance, hralo sa tvrdo a dohrávali sme súboje. Prvá tretina nám nevyšla, ale potom sme sa naštartovali.

Po zvyšok zápasu sme už hrali lepšie," poznamenal útočník Oleksij Myklucha, ktorý gólom v 54. minúte vyrovnal na 1:1.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC Košice - HK Spišská Nová Ves dnes (hokej, 48. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
01.03.2024 o 17:30
48. kolo
Košice
1:2
(1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 0:1)
66' minúta
Ukončený
Spišská N. Ves
Prehľad
Góly a asistencie: 12. Lalonde (Pollock, Chovan) – 54. Myklukha (Bakoš), rozh. náj. Bakoš.
Spišská Nová Ves napokon dokázala otočiť zápas proti Košiciam na ich domácom ľade, keď po ubránení dvojnásobnej presilovky v predĺžení dokázala uspieť v samostatných nájazdoch.
Spišská si vďaka zisku 2 bodov upevňuje tretiu priečku v tabuľke a na druhé Michalovce stráca len bod. Košice ostávajú štvrté.
Koniec zápasu.
65:00
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Spišská Nová Ves.
Samostatné nájazdy začínajú.
V predĺžení sme mohli sledovať najmä dlhotrvajúcu presilovku Košíc, ktoré boli viac než minútu aj vo výhode o dvoch hráčov. Napriek tomu ale gól nepadol a o osude zápasu tak rozhodnú nájazdy.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:23
Košičania si už nevypracovali ďalšiu veľkú šancu a Spišská sa tak dokázala dostať z najhoršieho vonku.
63:43
Majdan je už späť na ľadovej ploche a pokračuje presilovka 4 proti 3.
63:35
Tvrdá strela jedného z Košičanov preletela len nad tyčkou.
63:12
Spišiakom sa konečne podarilo oslobodiť a do útočného pásma sa tak budú musieť dostať znova.
62:55
Koncovka Jaaskelainena končí len v náručí Melicherčíka.
62:23
Proti pravidlám sa previnil aj Ališauskas a Košice si tak zahrajú presilovku dokonca o dvoch hráčov.
62:20
Košičania sa držia v útočnom pásme a hľadajú si ideálnu pozíciu na strelu.
61:43
Majdan sa previnil proti pravidlám a Košice budú môcť rozhodnúť zápas v presilovke.
61:15
Burgess skvelo našiel voľného Kerbashiana, no tomu sa zakončenie po kľučke úplne nepodarilo. Puk skončil len na betóne Riečického.
60:01
Začalo sa predĺženie.
V tretej tretiny už Košice na čele s Riečickým nedokázali udržať tesný náskok a po góle Myklukhu v 54. minúte tak uvidíme predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:14
Na druhej strane sa do šance dostal Jaaskelainen, ale ten tiež v koncovke nepochodil.
58:45
Spišiaci sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, no Rapáč nakoniec v koncovke zlyhal a prestrelil bránu.
56:35
Slovák dostal dobrú prihrávku do voľného priestoru, ale obrana Spišskej sa dobre vrátila a nebezpečenstvo zneškodnila.
54:58
Po vyrovnávajúcom góle sa zatiaľ ani jeden z tímov do útoku príliš nehrnie a uvidíme, či tak dôjdeme až do predĺženia.
53:48
goalSpišská Nová Ves dala gól!
Bakoš vďaka dobrému napádaniu získal puk pred bránou a okamžite prihral na druhú stranu OLEKSIYMU MYKLUKHOVI, ktorý presnou strelou z prvej dokázal po prvýkrát v zápase prekonať Riečického.
Asistencie: M. Bakoš
51:48
Košičanom sa naďalej darí držať súpera ďaleko od svojej brány a čas sa Spišiakom pomaly začína krátiť.
49:15
Do veľkej šance sa dostal aj Ališauskas. Z bezprostrednej blízkosti však ani on Riečického neprekonal.
48:58
Bakošovu koncovku dokázal Riečický vyraziť mimo brány.
46:51
Lalonde a Vandas sa pustili do bitky a kvôli tomu si tak obaja posedia na trestnej lavici. Pokračovať sa bude v hre 5 na 5.
44:59
Nepresná rozohrávka hostí sa končí zakázaným uvoľnením.
43:15
Momentálne sa hrá dosť pri mantineloch, čo určite viac vyhovuje Košičanom.
42:10
V úvode tretej tretiny sa Košičanom darí držať puk na svojich hokejkách a hostí zatiaľ k ničomu nepúšťajú.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhom dejstve bola aktívnejším tímom Spišská Nová Ves, no zatiaľ sa jej najmä kvôli skvelému výkonu Dominika Riečického nedarí presadiť. Jediným strelcom tak stále ostáva Lalonde a do tretej tretiny budú vstupovať v lepšej pozícii Košičania.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:15
Od modrej čiary pálil Lalonde, no Melicherčík napokon nemusel zasahovať.
36:55
Myklukhovi sa podarilo prihrať voľnému Vandasovi, ktorý už ale strelu nedostal cez dvojicu brániacich Košičanov.
36:22
Valachovi sa podarilo dostať cez svojho strážcu a napokon aj z malej vzdialenosti vypálil. Dominik Riečický však predviedol ďalší dobrý zákrok a zneškodniť sa mu podarilo aj dorážku Nellisa.
35:02
Kerbashian poslal dobrú prihrávku na Drábeka, ktorému sa ale nepodarilo prestreliť hráča pred ním.
33:04
Jokeľovu prihrávku si pred bránou nedokázal prebrať nikto z hráčov Košíc.
32:25
Košičania už chvíľu krúžia s pukom v útočnom pásme, ale k strele sa zatiaľ nedostali.
30:50
Tvrdá strela Romaňáka spôsobila Riečickému problémy, keďže puk mu z lapačky vypadol. Hostia ale túto situáciu využiť nedokázali a košický brankár si tak naďalej drží čisté konto.
30:02
Bakoš nedočiahol na dlhú prihrávku jedného z svojich spoluhráčov a píska sa tak zakázané uvoľnenie proti Spišskej.
28:35
Po Merezhkovej strele sa ďalší Spišiaci pokúšali doraziť puk do brány, ale Riečický aj teraz odolal.
27:42
Archembault sa chcel prekľučkovať cez viacerých Košičanov v defenzíve. Nakoniec sa mu ku strele dostať nepodarilo.
26:35
Domáci v plnom počte.
26:02
Ani táto rýchla kombinácia hostí nepriniesla úspech a domáci znova vyhodili puk z obranného pásma.
25:20
Spišská sa zatiaľ takmer k ničomu nedostala a Košičania vyhodili puk cez všetky čiary.
24:35
Šedivý si v súboji pomohol nedovoleným zákrokom a Spišská tak dostane výhodu v podobe presilovky.
24:10
Kerbashianov teč skončil tesne vedľa brány.
22:46
Hostia v plnom počte.
22:20
Spišiaci sa dokázali oslobodiť a jeden z ich hráčov sa dokonca dostal do samostatného úniku. Proti Riečickému ale nepochodil.
21:50
Lalondeova delovka od modrej čiary bola zblokovaná.
21:30
Košičania dobre tlačia na svojho súpera, ale zatiaľ sa im nedarí dostať do koncovky.
20:46
Kerbashian teraz nepríjemne zostrelil Chovana a Košice si tak zahrajú presilovku.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvom dejstve sme mohli vidieť viacero šancí na oboch stranách, no využiť sa podarilo len jednu na strane Košíc v presilovej hre. Úspešným strelcom bol Shawn Lalonde.
Pred ďalším priebehom zápasu je ale ešte všetko otvorené a uvidíme, akým smerom sa stretnutie vyvinie v druhej tretine.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
V samom závere tretiny Archembault našiel krížnou prihrávkou voľného Burgessa, no Riečický sa stihol presunúť a zabránil gólu.
18:24
Džugan dostal priestor na prienik do útočného pásma a nakoniec sa dostal až ku strele. Riečický však predviedol dobrý zákrok betónom.
17:11
16:49
Po prechode do útočného pásma pálil Archembault, no Riečický ho dokázal vychytať.
16:01
Domácim sa podarilo puk vyhodiť aspoň do stredného pásma. Riečický ale zatiaľ nemusel riešiť žiadnu nebezpečnú situáciu.
15:45
Spišiaci kombinujú v útočnom pásme, ale zatiaľ na ideálnu streleckú príležitosť čakajú.
15:11
Po Ferencovom nedovolenom zákroku si Spišská zahrá svoju prvú presilovku.
14:30
Košičania sa dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa bude pred Riečickým.
12:45
Merezhkova strela švihom skončila len v Riečického lapačke.
11:23
goalKošice dali gól!
Kombinácia domáceho tímu sa skončila tvrdou strelou od modrej čiary SHAWNA LALONDEA, ktorý prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a poslal Košice do vedenia.
Asistencie: B. Pollock, M. Chovan
10:48
Medzi Rapáčom a Havrilo sa strhla roztržka, ktorú inicioval hráč Spišskej a ten tak dostáva vyšší trest. Košice si zahrajú prvú presilovku.
10:12
Valach hľadal pred bránou osamoteného Bortňáka, no tomu sa nepodarilo ideálne vystreliť a Riečický tak nemusel zasahovať
09:10
Lamper ostal po súboji ležať na ľadovej ploche a za pomoci spoluhráčov odkorčuľoval na striedačku. Zatiaľ nie je úplne jasné, či košický útočník bude môcť v zápase pokračovať, keďže okamžite odišiel do kabíny.
09:00
Lamper z veľkého uhla nahral Jaaskelainenovi, ktorý už ale osamotený pred bránou nedokázal presne zakončiť a trafil len Melicherčíka.
08:25
Z ľavej strany pálil aj Tomáš Mikúš. Melicherčík však puk dobrým zákrokom pokryl.
08:15
Bretonove nastrelenie presvišťalo tesne vedľa brány.
06:25
Hosťom sa podarilo oslobodiť bez zakázaného uvoľnenia a pokračuje sa tak už v strednom pásme.
06:01
Po Bretonovej koncovke už košickí hráči dvíhali ruky nad hlavu, no nakoniec sa ukázalo, že puk za bránkovú čiaru neprešiel.
05:40
Košice dobre pritlačili na svojho súpera a hľadajú si ďalšiu príležitosť.
05:16
Patrik Lamper vypálil z medzikružia na bránu, ale Melicherčíka sa mu prekonať nepodarilo.
04:51
Hra je momentálne dosť rozkúskovaná a veľa sa prerušuje. Spišiaci sa teraz nevyhli ofsajdu.
03:20
Košičania sa po prvýkrát dlhšie usadili v útočnom pásme. Ku strele sa im ale dostať nepodarilo.
01:51
Hneď po vhadzovaní pálil od modrej čiary Valach. Ani jeho koncovka ale nebola presná a Riečický tak nemusel zasahovať.
01:07
Burgess sa ako prvý pokúsil strelecky presadiť, no jeho strela končí len vedľa brány.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC Košice: Riečický (Janus) – Olsson, Breton, Lamper, Pollock, Jaaskelainen – Šedivý, Ferenc, Mikúš, Chovan, Lunter – Deyl, Lalonde, Rogoň, Slovák, Šimun – Dravecký, Jokeľ, Havrila, Bartoš
Tréner: D. Ceman

Tréner: V. Wojnar.
Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Tipos Extraligy. V 48. kole na seba narazia HC Košice a HK Spišská Nová Ves.

Košičania si z posledných 5 zápasov pripísali 3 výhry, no naposledy podľahli Zvolenu 4:5. V tabuľke im patrí 4. miesto.
Spišská je len o jednu priečku pred Košicami a naposledy podľahla Trenčínu. Predtým sa však zvíťazili trikrát po sebe, pričom porazili aj Zvolen či Nitru.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Viedli väčšinu zápasu, no Spišiaci sa nevzdali. Odniesli si aj extra bod