Caroline Woznicka (vľavo) vyhrala prvý grandslam v kariére. (Autor: TASR/AP)
Andrej Bučko|27. jan 2018 o 00:00

Halepovú porazila v troch setoch.

MELBOURNE. V dánskom Odense sa hrá dobrý futbal, je tam obľúbený klub, a hrával tam i poľský futbalista Piotr Wozniacki.

Pred 27 rokmi vôbec netušili, že odtiaľ bude pochádzať prvá dánska grandslamová víťazka v tenise.

Dvojhra - finále:

Caroline Wozniacka (2-Dán.) - Simona Halepová (1-Rum.)

6:3, 3:6, 6:4

Piotrova dcéra, ako ju on volá - Karolínka Wozniacka písala kroniku dánskeho tenisu odmalička a prekonávala všetky rekordy od juniorského veku.

Iba 20-ročná sa stala svetovou jednotkou a vydržala na čele 67 týždňov v časoch, keď dominovali sestry Williamsové, hrala ešte Kim Clijstersová, Šarapovová a mnohé hviezdy.

S jedinou chybou. Nemala vo vitríne grandslamovú trofej.

Nikdy by nepovedala, že sa to stane až o takmer osem rokov neskôr. V sobotu v Melbourne zdolala vo finále 106. tenisových majstrovstiev Austrálie úradujúcu jednotku Simonu Halepovú z Rumunska 7:6, 3:6, 6:4 a vrátila sa na post jednotky.

"Trvalo to o 36 minút kratšie než môj newyorský maratón, ale bolo to ťažšie. Už sa ma nikdy nespýtate, kedy konečne vyhrám grandslamový turnaj.

Už mi nič nechýba v životopise a nedbám, čo kto povie o zápase, koľko som tam nechala síl a že som mohla byť doma už po 2. kole s Janou Fettovou," tvrdila Wozniacka.

Svet videl vzrušujúce, napínavé finále s mnohými zvratmi, aj keď je ťažké hovoriť, či tenisovo bolo úplne najkvalitnejšie, ako to mnohí v ohlasoch v emóciách vyhlásili.

Pozrite si finále žien na Australian Open 2018 (fotogaléria): fotogaléria

29.1.2018

Pôjde s ňou aj do postele

"Získala som Daphne (Pohár Daphne Akhurstovej – pozn.) a pôjdem s ňou aj do postele," povedala najšťastnejšia Dánka týchto dní.

"Isteže, budeme oslavovať, môj otec už teraz niekde pije, veď nič nie je nemožné a ja som v to verila celé roky. Aj na US Open 2016, keď som bola na 74. mieste.

Aj vo finále, keď som stratila vedenie a namiesto 4:0 v poslednom sete bolo 3:4. Dnes som tam nechala všetko, hoci aj Simona mala toho dosť," dodala Wozniacka.

Jej otec bol na ňu veľmi hrdý.

"Som Poliak a budem Poliak," povedal nám v Aréne Roda Lavera Piotr Wozniacki, ktorého manželka Anna a mama Karolíny bola poľská volejbalistka.

Celá veľká rodina a starí rodičia v Poľsku sledovali televíziu a písali vnučke blahoželania. Po dvoch rokoch podobná situácia ako v prípade Angelique (Angeliky) Kerberovej.

Táto Poľka hrá za Nemecko, predvlani zdolala vo finále Serenu Williamsovú a teraz mala dva mečbaly proti Halepovej v semifinále.

"Karolínka je už Dánka, je šťastná v tejto krajine a určite nadchla mnohé deti pre tenis," pokračoval Piotr Wozniacki.

Doma je v Odense

"Nešli sme do tepla do USA alebo do Španielska na tenisovú prípravu, tam môžeme cestovať kedykoľvek, doma sme v Odense a moju dcéru tu poznajú na ulici. Keď niesla vlajku Dánska na OH v Riu 2016, bol som na ňu veľmi pyšný."

Prvou gratulantkou Wozniackej bola neprítomná obhajkyňa a čerstvá mama Serena Williamsová, ktorá pozvala priateľku aj na svoju svadbu:

"Som strašne rada, že môj titul je práve v tvojich rukách a hoci v Melbourne nie som, teším sa z neho tebou. Bola som príliš nervózna a nechcela som sa pozerať, no zobudila som sa, aby som sledovala novú majsterku Austrálie a svetovú jednotku.

Ohromné. Boli aj slzy, veru hej, som na teba priateľka moja po roku taká pyšná, že teraz zase nemôžem zaspať naspäť," odkázala Serena.

Najkrajší úder finále predviedla Caroline Wozniacka

"Neopovážte sa ma spýtať, kedy vyhrám ďalší titul," povedala hneď na úvod tlačovky Wozniacka.

"Bolo to frustrujúce počúvať tie otázky. A prečo som prehrávala s hráčkami, čo som nemala, a prečo som podľahla tréme, a prečo? Tento úspech znamená veľa, ešte teraz sa mi chveje hlas."

Slovenka Magda Rybáriková po prvom osemfinále Australian Open v kariére môže povedať, že prehrala iba s víťazkou.

Šaty si kúpila v Číne

Wozniacka vyhrala na koncoročných MS WTA nad Halepovou 6:0, 6:2, viedla vo vzájomnej bilancii 4:2 a mala raketový nástup do finále 5:2.

Rumunka cítila v nohách 15:13 s Davisovou a 9:7 s Kerberovou v tretích setoch, dvakrát sa mohla lúčiť, ale ani doráňaná nechcela prehrať finále, lebo aj jej šlo o prvý grandslamový titul, zbavenie sa kliatby večnej finalistky a udržanie postu svetovej jednotky.

Mám pred sebou ešte ďalšie výzvy a verím, že sa dočkám vytúženého grandslamového titulu.


Simona Halepová, rumunská tenistka

"Aj ja som plakala, ale už sa usmievam,“ priznala Halepová. Získala si sympatie publika preto, že ako Rumunka ešte stále nemala sponzora na odev, červené šaty si kúpila v Číne cez internet kreditnou kartou, vystupovala skromne a mala na lavičke austrálskeho trénera Darrena Cahilla.

"Prehrala som dnes veľa, ale dala som do toho všetko a viac som nevládala. Obe nohy ma stále bolia, cítim kŕče a vezmem si dlhšiu prestávku," uzavrela Halepová.

Halepová: Mám pred sebou ešte ďalšie výzvy

Halepová v úvode svojej reči zablahoželala Wozniackej k zisku trofeje.

"Caroline obdivuhodne zvládla celý turnaj, podávala neuveriteľné výkony. Blahoželám aj celému jej tímu. Pre mňa to bol dobrý turnaj. Pred jeho začiatkom som mala zranený členok, ale do každého zápasu som dala všetko, bojovala som o každú loptičku.

Mám pred sebou ešte ďalšie výzvy a verím, že sa dočkám vytúženého grandslamového titulu. Ďakujem môjmu tímu, mojej rodine a mame, ktorá mi fandila v hľadisku. Je mi smutno, že som ju nepotešila titulom."

Online prenos: Simona Halepová - Caroline Wozniacka (Australian Open 2018, finále)

Australian Open - ženy Finále 2018
27.01.2018 o 09:34
Halepová
1:2
(6:7, 6:3, 4:6)
Ukončený
Wozniacka
Prenos

Caroline Wozniacká se stala novou šampiónkou Australian Open a jedničkou žebříčku WTA! Simona Halepová v parádním finále Australian Open 2018 čelila dánské tenistce Caroline Wozniacké, která vyzvala rumunskou tenistku v přímém souboji o post světové jedničky a první grandslamový titul v kariéře. Vzájemná bilance před finále vyznívala 4:2 pro Dánku a světovou dvojku, která zvítězila po setech 6:7, 6:3 a 4:6, a kladnou bilanci tak potvrdila. Simona Halepová bojovala a dělala co mohla, jenže v závěru třetího setu jí došly síly a po prohře ve finále přišla o tenisový trůn.
Konec zápasu

4:6
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká se opět na příjmu dobře bránila a Simona Halepová to neustála, když forhendu trefila síť. Caroline Wozniacká se stává šampionkou Australian Open a vítězkou souboje o tenisový trůn! První grandslamový titul.
30-40

30-40
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETVýměna letošního Australian Open s vítězným koncem pro Caroline Wozniackou, která se fantasticky ubránila, z levé strany zahrála pod ostrým úhlem diagonální bekhend k pravé postranní čáře a poté vítězný volej do protipohybu Simony Halepové! Je tu mečbol!
30-30
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová předvedla první dvojchybu, která může být drahá!
30-15
Simona Halepová si vzala Jestřábí oko, které potvrdilo, že Caroline Wozniacká vyhodila míč za základní čáru – 30:15.
15-15
15-15
Simona Halepová z pravé strany tak dlouho hrála diagonální forhendy do vzdálenějšího levého rohu, až poslední z nich byl vítězný a Caroline Wozniacká se po něm marně natahovala.
0-15
Caroline Wozniacká dobře returnovala a Simona Halepová na konci delší výměny chybovala, když trefila z forhendu síť.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká musela po dalším podání bojovat, Simona Halepová ale trefila z forhendu síť a dánská hráčka potvrdila brejk!
30-40
Caroline Wozniacká předvedla šestou dvojchybu – 40:30.
15-40
Simona Halepová chtěla tlačit z forhendu. První forhend podél levé čáry byl dobrý, druhý do opačné strany ale skončil v síti.
15-30
Jenže Caroline Wozniacká nyní podává dobře a po bekhendu podél levé čáry dovedla výměnu rychle do vítězného konce.
15-15
Simona Halepová bojuje, ještě není konec! Světová jednička předvedl dobrý return a poté vítězný bekhend podél levé čáry.
0-15
Caroline Wozniacká po returnu Simony Halepové zahrála bekhend, který stačil na to, aby rumunská tenistka trefila pouze síť.
4:4

4:4
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká po další dlouhé výměně získala brejk – 4:4!
40-A
40-A
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká předvedla několik diagonálních bekhendů, které ji zdobí po celé finále, a poté ukončila výměnu pěknou smečí!
40-40
Simona Halepová skvěle podala a po forhendu podél pravé postranní čáry předvedla vítězný volej do protipohybu Dánky!
30-40
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká se tak dlouho bránila v pravém rohu, až Simona Halepová znervózněla a poslala forhend podél pravé čáry do autu! Světová dvojka zásluhou skvělé obrany získala brejkbol!
30-30
Simona Halepová musela hodně dlouho bojovat a vracet míč, aby Caroline Wozniacká v závěru výměny vyhodila bekhend do autu.
15-30
Caroline Wozniacká opět dobře bojovala na returnu, jenže tentokrát po dlouhé výměně vyhodila svůj bekhend mimo vymezený prostor.
0-30
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká opět dobře returnovala a tlačila svou soupeřku z bekhendu, po kterém přišel razantní forhend do levého rohu, Simona Halepová sice dokázala vymést z ostrého úhlu forhendem pravý roh, jenže Caroline Wozniacká zahrála vítězný míč doprava!
0-15
Caroline Wozniacká předvedla dobrý return z bekhendu a Simona Halepová vyhodila bekhend podél levé čáry do autu.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Caroline Wozniacká.
4:3
Simona Halepová před finále prohlásila, že se cítí unavená, ale Caroline Wozniackou zná a bude chtít hrát svou agresivní hru, jejíž zásluhou je jedničkou.
4:3
Caroline Wozniacká před pár okamžiky přišla o podání a ihned po brejku Simony Halepová si vzala Medical timeout. Simona Halepová i přes únavu vypadá skvěle.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká opět musela jít přes druhé podání, čehož světová jednička využila! Tak dlouho tlačila z forhendu míč do vzdálenějšího levého rohu, až se Caroline Wozniacká vyhodila!
A-40
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká musela jít přes druhé podání a ihned po returnu soupeřky vyhodila forhend podél pravé čáry. Brejkbol!
40-40
Simona Halepová nyní opravdu předvedla dobrý return – shoda.
30-40
Simona Halepová chtěla tlačit na druhé podání své soupeřky, jenže Caroline Wozniacká podala dobře ven z kurtu.
30-30
Simona Halepová se sice opět dokázala dostat do hry, jenže Caroline Wozniacká zahrála skvělý vítězný úder do levého rohu.
30-15
Caroline Wozniacká a Simona Halepová si nic nedarovaly a hrály razantní diagonální údery, po kterých z toho byla dlouhá výměna. Rumunka chtěla zahrát forhend podél pravé čáry, ale minula.
30-0

30-0
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová si počíhala na druhé podání Caroline Wozniacké ven z kurtu a zahrála vítězný bekhendový return podél levé čáry!
15-0
Simona Halepová navíc nyní předvedla skvělý return, se kterým se dánská tenistka Caroline Wozniacká nedokázala vypořádat.
3:3
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová měla obrovské štěstí, protože její forhend z pravého rohu dopadl po returnu její soupeřky těsně na základní čáru. Poté už dominovala a zahrála razantní forhend přesně do levého rohu, odkud obranný lob Caroline Wozniacké zamířil za základní čáru! Simona Halepová potvrdila brejk a vyrovnala na 3:3!
40-30
Simona Halepová skvěle podala ven z kurtu! Její páté eso!
30-30
Tentokrát ale Caroline Wozniacká returnovala skvěle na základní čáru a Simona Halepová poslala bekhend za základní čáru.
30-15
Caroline Wozniacká nezvládla return a je to rázem 30:15.
15-15
15-15
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETKrásná kombinace! Simona Halepová na konci dlouhé výměny zahrála razantní diagonální úder do pravého rohu kurtu, kterým si otevřela cestu pro vítězný bekhend podél levé postranní čáry!
0-15
Caroline Wozniacká předvedla return přesně na základní čáru, po kterém Simona Halepová vyhodila míč těsně do autu.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká forhend podél pravé čáry vyhodila za základní čáru, což znamená, že Simona Halepová si podruhé vzala ztracené podání rychle zpět! Rebrejk! Fantastické finále.
40-15
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová se zásluhou diagonálních forhendů dokázala ubránit, zatímco Caroline Wozniacká vyhodila míč do autu. Dva brejkboly pro světovou jedničku Simonu Halepovou!
30-15
Simona Halepová opět byla ve hře a bojovala, jenže poslední forhend z pravého rohu kurtu poslala daleko za základní čáru.
30-0
Simona Halepová předvedla dva diagonální bekhend, po druhém z nichž Caroline Wozniacká vyhodila bekhend za základní čáru.
15-0
Simona Halepová po podání ven z kurtu předvedla skvělý forhendový return, po kterém Caroline Wozniacká trefila pouze síť.
1:3
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká zahrála skvělý forhend podél pravé čáry, zatímco Simona Halepová diagonální bekhend do sítě! Další rebrejk!
0-40
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká předvedla fantastický return a poté ještě lepší vítězný bekhend do levého rohu, po kterém má tři brejkboly!
0-30
Simona Halepová musela jít přes druhé podání, po kterém se Caroline Wozniacká dostala do hry a zahrála dobrý bekhend do levého rohu, odkud rumunská tenistka poslala míč do sítě.
0-15
Caroline Wozniacká předvedla dobrý return, po kterém Simona Halepová poslala forhend za základní čáru.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká předvedla dvojchybu a máme zde rebrejk!
A-40
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová opět tlačila na returnu z forhendu a po jejím úderu podél pravé postranní čáry chtěla Caroline Wozniacká zahrát bekhendový volej pod ostrým úhlem, jenže skončil v síti! Brejkbol!
40-40
Caroline Wozniacká si pomohla opět skvělým podáním ven.
A-40
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká fantasticky podala na téčko a Simona Halepová pouze škrtla míč rámem rakety! Jenže rumunská teniska si vzala Jestřábí oko, po kterém zjistila, že podání její soupeřky šlo vedle a předvedla krásný vítězný diagonální forhend do levého rohu!
40-40
Caroline Wozniacká dobře tlačila po podání a po jejím posledním úderu do pravého rohu se Simona Halepová vyhodila.
A-40
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká musela jít přes druhé podání, čehož Simona Halepová využila a zahrála skvělý forhend podél pravé postranní čáry. Dánka ještě míč zasáhla, v těžké pozici ale trefila síť. Brejkbol!
40-40
Caroline Wozniacká skvěle podala a Simona Halepová tentokrát z pravé strany poslala forhend za základní čárou do autu.
A-40
Simona Halepová se dostala do hry a na konci delší výměna zahrála z pravé strany vítězný forhend do levého rohu. Brejkbol!
40-40
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová si počíhala na druhé podání své soupeřky a zahrála vítězný forhendový return podél levé čáry!
40-A
40-A
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETNeskutečné! Obě tenistky předvedly další fenomenální výměnu, která měla 23 úderů. Simona Halepová po sérii diagonálních úderů předvedla bekhendový dropshot, který Caroline Wozniacká doběhla. Rumunská tenistka se jí poté snažila prohodit z forhendu, jenže trefila pouze její raketu, ze které přišel vítězný forhendový volej!
40-40
Světová dvojka skvěle podala na téčko, jenže Simona Halepová se dokázala přesto dostat do hry, která byla pořádně dlouhá, a rumunská tenistka předvedla vítězný bekhend podél levé čáry.
40-A
Caroline Wozniacká špatně podala na téčko a po druhém podání se Simona Halepová dostala do hry, jenže její forhend skončil v síti.
40-40
Caroline Wozniacká si pomohla skvělým podáním na tělo, po kterém Simona Halepová z bekhendu returnovala za základní čáru.
40-30
Simona Halepová první brejkbol využít nedokázala. Co druhý?
40-15
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová předvedla skvělý return, po kterém Caroline Wozniacká minula levou postranní čáru. Dva brejkboly!
30-15
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová po druhém podání soupeřky předvedla skvělý diagonální return z pravé strany ke vzdálenější levé čáře a poté zahrála vítězný diagonální bekhend do pravého rohu kurtu.
15-15
Simona Halepová běhala ze strany na stranu a Caroline Wozniacká to měla dobře rozehrané, jenže forhendový čop skončil v síti.
0-15
Caroline Wozniacká chtěla podat ven z kurtu, ale musela jít přes druhé podání. Simona Halepová se sice dostala do výměny, který byla delší, v jejím závěru ale poslala bekhend podél levé čáry do sítě. Dánská tenistka potvrzuje brejk a začíná na podání dobře.
0:2

0:2
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká předvedla po druhém podání Rumunky fantastický bekhendový return podél levé čáry a vede 2:0!
40-A
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETObě tenistky předvedly hodně dlouhou výměnu, na jejímž konci Simona Halepová z levého rohu vyhodila diagonální úder vedle vzdálenější pravé čáry! Jestřábí oko nepomohlo. Brejkbol!
40-40
Simona Halepová dobře kombinovala údery, jenže Caroline Wozniacká se poté vytasila s prudkým forhendem do vzdálenějšího pravého rohu, odkud rumunská tenistka vyhodila míč do autu.
A-40
Světová jednička ovšem dokáže v těžkých chvílích dobře podávat. Caroline Wozniacká poslala forhendový return za základní čáru.
40-40
Caroline Wozniacká dobře returnovala z bekhendu, po kterém Simona Halepová poslala forhend do pásky, která míč zastavila.
40-30
Caroline Wozniacká nezvládla return a poslala míč do sítě.
30-30
Caroline Wozniacká opět předvedla skvělý return, tentokrát podél pravé postranní čáry, po kterém přišla vítězná smeč.
30-15
Caroline Wozniacká zahrála na returnu dva skvělé údery do levého rohu, z nichž druhý byl diagonální a hodně prudký. Simona Halepová se snažila z forhendu odpovědět stejnou mincí, jenže její prudký diagonální forhend z pravého rohu byl příliš dlouhý.
30-0
Simona Halepová dobře podala. Return Dánky končí v autu.
15-0
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová skvěle podala a zahrála forhend podél pravé postranní čáry, po kterém na síti následovaly dvě smeče, první šla do pohybu Dánky, druhá do levého rohu už ale byla vítězná!
0:1
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Caroline Wozniacká musela jít přes druhé podání a těžký bekhend během dlouhé výměny zvládla. Byla z toho dlouhá hra, na jejímž konci Simona Halepová vyhodila forhend podél pravé čáry do autu.
40-A
Caroline Wozniacká skvěle podala na téčko a Simona Halepová v předklonu returnovala z bekhendu do sítě. Výhoda pro Dánku.
40-40
Simona Halepová zahrála skvělý forhend podél pravé postranní čáry, čímž si otevřela prostor pro vítězný forhend do levého rohu.
30-40
Simona Halepová se sice dokázala dostat do hry, jenže opět udělala nevynucenou chybu, když forhend poslala za základní čáru.
30-30
Caroline Wozniacká spoléhá především na bekhend a nyní zahrála z levé strany skvělý vítězný bekhend k pravé postranní čáře.
30-15
Caroline Wozniacká dobře kombinovala údery a střídala strany, a přestože její údery nebyly prudké, Simona Halepová zahrála forhend podél postranní čáry pouze do sítě. Důležitý míč a bod.
30-0
Simona Halepová předvedla skvělý return, po kterém Caroline Wozniacká opět nedokázala míč vrátit do kurtu – 0:30.
15-0
Simona Halepová na returnu zahrála dva skvělé forhendy do pravého roku a po druhém dánská tenistka minula levou čáru.
0:0
Simona Halepová během druhého setu odvrátila všech sedm brejkbolů, zatímco ona sama jeden nabídnutý hned využila. A byl to brejkbol velice důležitý, protože rumunská tenistka po něm druhou sadu s problémy dopodávala a třetí setbol už využila. Rod Laver Arena se těší na třetí rozhodující set finále, který začne po desetiminutovém Medical timeoutu Simony Halepové.
6:3

6:3
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová předvedla skvělý dropshot a poté forhend do volného středu kurtu. Caroline Wozniacká sice míč dokázala doběhnout, zády ke kurtu ho ale bekhendem poslala do sítě! Finále dánské dvouhry bude muset rozhodnout rozhodující třetí set!
A-40
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová na první pokus dobře podala a Caroline Wozniacká poslala míč do sítě. Rumunská tenistka má třetí setbol!
40-40
Simona Halepová podala velice agresivně a Caroline Wozniacká poslala bekhend podél levé postranní čáry do autu. Shoda.
40-A
Simona Halepová si vzala Jestřábí oko, které potvrdilo, že její úder skončil za základní čárou! Caroline Wozniacká má brejkbol!
40-40
Caroline Wozniacká předvedla skvělý diagonální return a Simona Halepová z levého rohu poslala míč z bekhendu do sítě.
A-40
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová si zopakovala první podání a return Caroline Wozniacké obloukem zamířil za základní čáru. Další setbol!
40-40
Simona Halepová tlačila a u sítě měla situaci už dobře připravenou, jenže nabíhaný forhend vyhodila za základní čáru.
A-40
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká chtěla po druhém podání soupeřky zahrát vítězný forhendový return, který skončil za základní čárou. Setbol!
40-40
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová si po dalším parádním podání připravila pozici a zahrála vítězný nabíhaný forhend podél pravé postranní čáry!
30-40
30-40
Simona Halepová musela jít přes druhé podání, jenže to bylo velice kvalitní a vzápětí přišel vítězný diagonální bekhend.
15-40
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová vyhodila forhend podél pravé postranní čáry za základní čáru a Caroline Wozniacká má dva brejkboly!
15-30
Simona Halepová dobře podala a return Dánky skončil v síti.
0-30
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová musela běhat ze strany na stranu a Caroline Wozniacká předvedla parádní kombinaci úderů, kterou zakončila vítězným bekhendovým volejem do pravého rohu kurtu!
0-15
Simona Halepová podala na téčko a Caroline Wozniacká míč vrátila. Následovala krátká výměna, na jejímž konci rumunská tenistka poslala forhend podél pravé postranní čáry do sítě.
5:3
5:3
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká se snažila hrát z forhendu hodně trpělivě, jenže Simona Halepová pro to neměla pochopení a zahrála fantastický vítězný forhend, který dopadl přesně do pravého rohu! Brejk!
40-15
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká předvedla nevynucenou chybu, když po další krátké vyměně trefila síť, a Simona Halepová má dva brejkboly!
30-15
Simona Halepová se opět dostala do hry a zahrála dva dobré forhendy k levé postranní čáře, přičemž po druhém z nich Caroline Wozniacká z pravého rohu trefila forhendem pouze síť.
15-15
Simona Halepová se po druhém podání dostala do hry, jenže poté zbytečně vyhodila svůj forhend za základní čárou do autu.
15-0
Caroline Wozniacká z pravé strany dobře podala, jenže Simona Halepová se dokázala dostat do hry. Následovala série diagonálních úderů, přičemž poslední od Dánky skončil za základní čárou.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Caroline Wozniacká.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Simona Halepová otřela svůj úder o pásku a Caroline Wozniacká ho u pravé čáry u sítě doběhla, ale poté už nepřehodila – 4:3.
40-15
Simona Halepová navíc nyní skvěle podala a vede 40:15.
30-15
Simona Halepová opět byla po podání hodně agresivní a po úderu podél pravé postranní čáry zahrála vítězný forhend do levého rohu.
15-15
15-15
Caroline Wozniacká se vytasila s fantastickým returnem podél levé čáry a zahrála vítězný bekhendový volej do pravého rohu kurtu.
15-0
Simona Halepová skvěle podala a poté zahrála agresivní forhend do pravého rohu, po kterém přišel vítězný do opačné strany kurtu.
3:3
Caroline Wozniacká podávala na druhý pokus, čehož se snažila Simona Halepová po razantním forhendovém returnu do pravého rohu využít, jenže její bekhend podél levé čáry skončil v autu.
30-40
A opět musela jít dánská tenistka přes druhé podání, jenže Simona Halepová vyhodila na konci krátké výměny bekhend do autu.
30-30
Tentokrát si ovšem Caroline Wozniacká pomohla dobrým podáním, po kterém Simona Halepová returnovala z bekhendu mimo.
30-15
Caroline Wozniacká vzápětí udělala čtvrtou dvojchybu.
15-15
Světová dvojka si musela zopakovat podání, které přilétlo na téčko. Simona Halepová se dokázala dostat do výměny a poté předvedla parádní bekhend podél levé postranní čáry. Vítězný nebyl.
0-15
Caroline Wozniacká dobře podala ven z kurtu a Simona Halepová chtěla předvést vítězný return, míč ale minul pravou čáru.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Caroline Wozniacká.
3:2

3:2
Simona Halepová strávila ze všech hráček na kurtu nejvíce hodin a tak není překvapením, že si nyní vyžádala pomoc fyzioterapeutky. Caroline Wozniacká před zápasem prohlásila, že každý Grand Slam si zaslouží velké finále, tak věřme, že bude moci světová jednička pokračovat. Vypadá to na pravou ruku.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Simona Halepová sice musela jít přes druhé podání, jenže Caroline Wozniacká toho nevyužila a poslala míč vedle pravé čáry.
40-15
Caroline Wozniacká se po druhém podání Rumunky dostala do výměny, jenže na jejím konci poslala forhend za základní čáru.
15-15

30-15
A další dobré podání na tělo soupeřky, po kterém Caroline Wozniacká vyhodila forhendový return daleko za základní čáru.
15-15
Simona Halepová si ovšem vzápětí pomohla dobrým podáním.
0-15
Simona Halepová dobře podala, jenže vzápětí zbytečně vyhodila forhend za základní čáru. Caroline Wozniacká vede 0:15.
2:2
Caroline Wozniacká opět musela jít přes druhé podání, tentokrát ho ale zvládla a Simona Halepová vyhodila míč do autu.
30-40
Caroline Wozniacká a její třetí dvojchyba v dnešním finále.
15-40
Světová dvojka si díky pásce musela zopakovat druhé podání a po returnu Simony Halepové vyhodila míč za základní čáru.
0-40
Caroline Wozniacká opět skvěle podala na téčko a Simona Halepová zády k síti returnovala z bekhendu vedle levé čáry.
0-30
Dánská tenistka skvěle podala na téčko! Druhé eso!
0-15
Caroline Wozniacká chtěla podat ven z kurtu a musela jít přes druhý servis, po kterém Simona Halepová returnovala do sítě.
2:1
Simona Halepová strávila na podání během posledního gemu téměř deset minut. Jak odpoví nyní Caroline Wozniacká?
2:1
Konec přestávky, podávat bude Caroline Wozniacká.
2:1
Simona Halepová se může dnes stát první rumunskou tenistkou, která vyhrála Grand Slam od roku 1978.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká sice dokázala doběhnout dropshot své soupeřky, jenže forhend přes síť poslala vedle levé čáry. Důležitý gem, během něhož Simona Halepová odvrátila čtyři brejkboly!
A-40
Caroline Wozniacká do třetice všeho dobrého i zlého běhala zprava doleva, jenže její poslední bekhend skončil za základní čárou.
40-40
Caroline Wozniacká opět běhala ze strany na stranu, jenže Simona Halepová jí tentokrát nedala šanci, když zahrála vítězný diagonální forhend umístěný přesně k levé postranní čáře. Další shoda.
40-A
Simona Halepová musela jít přes druhé podání a Caroline Wozniacká na příjmu běhala ze strany na stranu, jenže na konci delší výměny vykouzlila vítězný bekhend podél levé postranní čáry!
40-40
40-40
Caroline Wozniacká sice zahrála v těžké pozici bekhend přesně za síť u levé postranní čáry, jenže Simona Halepová míč včas doběhla a poté zahrála jemný dropshot, který byl navíc hodně krátký.
40-A
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká se dokázala neskutečně bránit a navíc vykouzlit bekhend přesně na základní čáru, po kterém Simona Halepová poslala bekhend pouze do sítě. Další brejkbol pro Dánku!
40-40
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETObě tenistky se nyní ocitly na síti, kde Caroline Wozniacká předvedla těžký forhendový volej a Simona Halepová se ji snažila prohodit bekhendem podél levé čáry, jenže byl příliš dlouhý!
A-40
Další dobré podání ven z kurtu. Caroline Wozniacká returnovala opět mimo kurt a Simona Halepová má gembol na 2:1.
40-40
Simona Halepová si pomohla skvělým podáním ven z kurtu a forhendový return dánské tenistky skončil v autu.
40-A
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová po returnu své soupeřky chtěla zahrát diagonální forhend do levého rohu, jenže byl příliš dlouhý! Brejkbol č. 2!
40-40
Caroline Wozniacká ovšem vzápětí předvedla skvělý return, po kterém Simona Halepová trefila v těžké pozici pouze síť.
A-40
Simona Halepová po delší výměně zahrála agresivní forhend do levého rohu a Caroline Wozniacká trefila pouze zem.
40-40
Simona Halepová hrála agresivně z bekhendu i forhendu a Caroline Wozniacká v pravém rohu nedokázala míč vrátit, když trefila síť.
30-40
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová chybovala a Caroline Wozniacká má po její první dvojchybě ve finále brejkbol! Dokáže ho Dánka využít?
30-30
30-30
Caroline Wozniacká skvěle returnovala a zahrála další vítězný diagonální bekhend. Dánská tenistka na něj vyloženě spoléhá!
30-15
Caroline Wozniacká se musela bránit a Simona Halepová si došla k síti pro volej, který sice zamířil pouze do středu kurtu, jenže dánská tenistka už neměla sílu na to, aby bekhend přehodila přes síť.
15-15
15-15
Simona Halepová podala na téčko a poté zahrála vítězný forhend podél pravé postranní čáry. Skvělá odpověď a vítězný míč.
0-15
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká na returnu tak dlouho skvěle kombinovala údery, až zahrála z levého rohu fantastický vítězný bekhend, který pod ostrým úhlem dopadl k pravé postranní čáře a byl vítězný!
1:1
Caroline Wozniacká čistou hrou podržela podání a srovnala krok.
0-40
Caroline Wozniacká sice nedokázala na druhý pokus kvalitně podat, jenže tlak ustála. Simona Halepová chtěla zahrát vítězný úder podél levé postranní čáry, jenže byl příliš dlouhý a míč skončil v autu.
0-30
Caroline Wozniacká opět musela jít přes druhé podání. Žádný problém! Dánská tenistka zahrála vítězný bekhend do levého rohu.
0-15
Také Caroline Wozniacká poslala v úvodu druhého setu podání do sítě a musela jít přes druhý servis. Následovala delší výměna, v jejímž závěru Simona Halepová po bekhendu Dánky trefila síť.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Caroline Wozniacká.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Světová jednička se dostala pod mírný tlak, po dobrém podání ho ale ustála. Caroline Wozniacká returnovala pouze do autu.
40-30
Caroline Wozniacká předvedla další return až k základní čáře, se kterým se Simona Halepová nedokázala vypořádat.
40-15
Caroline Wozniacká opět předvedla dobrý return, po kterém Simona Halepová poslala míč do sítě. Za stavu 40:0 se ale nic neděje.
40-0
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová skvěle podala ven z kurtu a připsala čtvrté eso.
30-0
Caroline Wozniacká se sice dokázala dostat do hry, jenže Simona Halepová z levé strany zahrála fantastický diagonální bekhend, který pod ostrým úhlem zamířil k pravé postranní čáře.
15-0
Simona Halepová začala druhý set na podání a první skončilo v síti. Caroline Wozniacká ovšem druhého podání své soupeřky využít nedokázala, když forhendový return vyhodila do autu.
0:0
Caroline Wozniacká v úvodu zápasu získala brejk a vedla 3:0, jenže Simona Halepová ukázala, že je velká bojovnice, když za stavu 3:5 sebrala dánské tenistce podání a poté brejk potvrdila. O osudu prvního setu finále dámské dvouhry musel rozhodnout tiebreak, který ovládla Dánka Caroline Wozniacká a vede 1:0.
6:7

6:7
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká po podání zahrála skvělý forhend do levého rohu, zatímco Simona Halepová poslala nízký forhend z těžké pozice do sítě. Světová dvojka získala první set finále 7:6!
2-6
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká skvěle podala a má čtyři setboly!
2-5
Caroline Wozniacká se dostala do výměny, jejíž tempo diktovala Simona Halepová. Jenže dánská tenistka se ubránila a zahrála skvělý bekhend podél levé čáry. Rumunka poté míč poslala do sítě.
2-4
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
2-4
Následuje přestávka a výměna stran.
2-4
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká se dokázala po druhém podání soupeřky dostat do výměny, jenže Simona Halepová posílala forhendy tak dlouho ze strany na stranu, až nakonec světovou dvojku udolala, když zahrála u sítě vítězný forhendový volej do pravého rohu kurtu!
1-4
Světová dvojka tentokrát dobře podala na první pokus a Simona Halepová z forhendu returnovala pouze do sítě – 4:1.
1-3
Caroline Wozniacká musela jít přes druhé podání a Simona Halepová toho málem využila k prudkému vítěznému forhendu do vzdálenějšího pravého rohu, míč z její rakety byl ale příliš dlouhý.
1-2
Caroline Wozniacká si vzala Jestřábí oko, které potvrdilo, že podání Simony Halepové bylo dobré. Třetí eso rumunské tenistky!
0-2
Caroline Wozniacká dobře tlačila na rumunskou tenistku a Simona Halepová to neustála, když míč vyhodila mimo kurt.
0-1
0-1
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká začala zkrácenou hru na podání a musela jít přes druhý servis. Simona Halepová běhala ze strany na stranu a vzápětí se srovnala, jenže dánská tenistka zahrála forhend podél pravé čáry, čímž si otevřela cestu pro vítězný volej do levého rohu!
6:6
Simona Halepová skvěle podala a dokázala znovu vyrovnat.
40-30
Simona Halepová musela jít přes druhé podání, které mířilo ven z kurtu, Caroline Wozniacká toho ale využila k fantastickému forhendovému returnu podél pravé čáry, který byl vítězný.
40-15
Caroline Wozniacká dobře returnovala, jenže poté následoval souboj diagonálních úderů, který dánská tenistka vyhodila do autu.
30-15
Caroline Wozniacká tentokrát dokázala míč z forhendu vrátit a Simona Halepová vyhodila bekhend vedle levé postranní čáry.
30-0
Simona Halepová skvěle podala a je z toho přímý bod.
15-0
Světová jednička dobře podala a hned vzápětí hrála hodně agresivně, když předvedla vítězný forhend do rohu kurtu.
5:6
Simona Halepová podruhé podává na setrvání v prvním setu.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Caroline Wozniacká parádně zaservírovala a vede 6:5.
0-40
Caroline Wozniacká skvěle podala a poté zahrála vítězný forhend do pravého rohu kurtu. Dánská tenistka může předvést čistou hru.
0-30
Tentokrát z toho tak dlouhá výměna nebyla, ale Simona Halepová byla opět ve hře, než předvedla nevynucenou chybu.
0-15
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká mohla výměnu rychle ukončit, jenže se z ofenzivy dostala do defenzivy a běhala jako laň ze strany na stranu, ubránit se ovšem dokázala. Následoval forhend podél pravé čáry a úder podél té levé, po kterém už Simona Halepová míč vyhodila.
5:5

5:5
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová a její další skvělé podání, po kterém Caroline Wozniacká vyhodila return mimo kurt a je rychle vyrovnáno!
40-0
Simona Halepová tentokrát skvěle podala na téčko – 40:0.
30-0
A další podání ven z kurtu, které tentokrát znamenalo její první eso! Caroline Wozniacká si vzala Jestřábí oko, které to potvrdilo.
15-0
Simona Halepová si pomohla dobrým podáním ven z kurtu.
4:5
Caroline Wozniacká nedokázala doservírovat první set, ale Simona Halepová má ještě jednu práci. Musí sama podržet podání.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová na příjmu tak dlouho tlačila z forhendu, až nakonec dánskou tenistku udolala. Druhý brejk finále a stav 4:5!
40-30
Caroline Wozniacká skvěle podala na téčko. Přímý bod!
40-15
Caroline Wozniacká si pomohla skvělým podáním, po kterém se Simona Halepová nedokázala ubránit. Míč skončil v autu.
40-0
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETA další fantastický return. Rumunka má hned tři brejkboly!
30-0
30-0
Simona Halepová na příjmu předvedla úžasný return a Caroline Wozniacká vzápětí chtěla zahrát bekhendový volej, který jí nevyšel a míč skončil v síti. Rumunská tenistka se blíží k brejkbolům.
15-0
Simona Halepová po returnu zahrála skvělý bekhend podél levé postranní čáry, po kterém se Caroline Wozniacká dostala pod tlak a její poslední forhend po krátké výměně zamířil do sítě.
3:5
Simona Halepová dobře podala ven z kurtu – 3:5.
40-30
Simona Halepová hrála hodně chytě, když zahrála bekhend ke vzdálenější pravé čáře a poté vítězný forhendový volej k levé.
30-30
A další nevynucená chyba v podání rumunské tenistky, když bekhend od základní čáry vyhodila daleko do autu – 30:30.
30-15
Simona Halepová předvedla dobré podání, jenže vzápětí po krátké výměně zbytečně zahrála forhend pouze do sítě.
30-0
30-0
Simona Halepová dobře podala, jenže Caroline Wozniacká předvedla skvělý return zahraný do levého rohu. Rumunská tenistka zabojovala a ještě míč dokázala vrátit. Caroline Wozniacká sice byla na síti včas, jenže forhendový volej poslala právě do ní.
15-0
Simona Halepová si otevřela kurt dobrým forhendem k pravé postranní čáře a poté zahrála vítězný volej do opačné strany.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
2:5

2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Caroline Wozniacká skvěle podala a vede ve finále 5:2.
15-40

15-40
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETNeskutečná a světová výměna! Caroline Wozniacká i Simona Halepová předvedly neskutečnou výměnu, když oběhaly několik diagonálních úderů hraných pod ostrými úhly, jenže rumunská tenistka se poté rozhodla pro dropshot, který dánská tenistka doběhla a zahrála parádní úder do pravého rohu. Vzápětí následoval volej do levého rohu, který ji sice nevyšel úplně podle představ, jenže Simona Halepová v těžké pozici zahrála do sítě!
15-30
Caroline Wozniacká dobře podala a Simona Halepová se snažila vrátit míč do hry, ovšem marně. Je to 30:15.
15-15
Caroline Wozniacká musela jít přes druhé podání, jenže Simona Halepová toho nedokázala využít, když úder podél levé postranní čáry poslala do autu a poté se sama na sebe hodně zlobila.
15-0
Simona Halepová skvěle returnovala, a pokud se nepletu, tak zahrála první přímý bod po podání dánské tenistky.
2:4
A další skvělé první podání a vzápětí úder rumunské tenistky podél levé postranní čáry, který byl taktéž razantní a také vítězný.
40-0
40-0
Simona Halepová se agresivní hrou propracovala do středu kurtu, kde vzápětí zahrála vítězný nabíhaný forhend do pravého rohu.
30-0
Simona Halepová skvěle podala a dánská tenistka nedokázala na příjmu vrátit její razantní podání zpět do hry.
15-0
15-0
Simona Halepová po dobrém podání zahrála skvělý úder podél levé postranní čáry, následný volej už tak dobrý nebyl, rumunská tenistka ale opět zahrála forhend do levé rohu a už byl vítězný.
1:4
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
1:4
Následuje přestávka a výměna stran.
1:4

1:4
Simona Halepová chtěla hrát po returnu agresivně, jenže její poslední forhend opět vyletěl za základní čáru. Dánka vede 4:1.
15-40
Čistá hra to nebude. Caroline Wozniacká a její druhá dvojchyba.
0-40
Simona Halepová si vzala první Jestřábí oko a nebyla úspěšná, protože její úder skončil za základní čárou. Další čistá hra?
0-30
Caroline Wozniacká zahrála po krátké výměně forhend podél pravé postranní čáry a Simona Halepová ji vzápětí chtěla okopírovat bekhendem, jenže úder z její rakety skončil v autu – 30:0.
0-15
Caroline Wozniacká musela po podání čelit delší výměně, Simona Halepová jí ale pomohla vyhozeným forhend za základní čáru.
1:3
Caroline Wozniacká po krátké výměně poslala bekhend podél levé čáry do sítě a Simona Halepová čistou hrou získala první gem.
40-0
Simona Halepová skvěle podala a return dánské tenistky vyletěl daleko za základní čáru. Vypadá to na první čistou hru finále.
30-0
Caroline Wozniacká velice dobře kombinovala údery, jenže poslední forhend podél postranní čáry skončil v autu.
15-0
Simona Halepová skvěle podala ven z kurtu, jenže Caroline Wozniacká si vzala Jestřábí oko a udělala dobře, protože podání rumunské tenistky bylo v autu. Po dalším podání následovala dlouhá výměna, v jejímž závěru Simona Halepová zahrála razantní forhend k pravé postranní čáře a na síti předvedla dva voleje.
0:3
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
0:3

0:3
Následuje přestávka a výměna stran.
0:3
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká skvěle podala a poté zahrála úder přesně k pravé postranní čáře, čímž si otevřela prostor pro vítězný forhend zahraný přesně do vzdálenějšího levého rohu kurtu! Dánská tenistka potvrdila předchozí brejk a vede ve finále už 3:0.
30-40
Simona Halepová po returnu hodně chtěla, jenže razantní forhend podél pravé postranní čáry vyhodila mimo kurt.
30-30
Caroline Wozniacká odpověděla skvělým podáním, po kterém rumunská tenistka returnovala daleko za základní čáru.
30-15
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová dokázala vrátit tři nebo čtyři těžké míče a poté zahrála fantastický vítězný diagonální forhend do levého rohu!
15-15

15-15
Dánska tenistka vzápětí udělala první dvojchybu finále.
0-15
Caroline Wozniacká hrála hodně dobře, když nejprve tlačila míče do levého rohu a poté zahrála vítězný forhend podél pravé čáry.
0:2
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká po returnu zahrála skvělý forhend podél pravé postranní čáry, po kterém světová jednička vyhodila bekhend daleko za základní čáru. Dánka získala brejk a vede 2:0!
30-40
Caroline Wozniacká opět byla ve hře, jenže tentokrát forhend od základní čáry trochu zbytečně poslala pouze do sítě.
15-40
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETTentokrát ovšem Caroline Wozniacká hrála na podání hodně agresivně a došla si k síti pro vítězný forhend do pravého rohu. Dva brejkboly pro druhou hráčku světa z Dánska!
15-30
Simona Halepová si tentokrát pomohla dobrým podáním, po kterém už Caroline Wozniacká marně výměnu zachraňovala.
0-30
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETSimona Halepová opět nedokázala kvalitně podat, čehož Caroline Wozniacká využila a po forhendu podél pravé postranní čáry zahrála vítězný bekhend podél levé postranní lajny! Parádní úder.
0-15
Caroline Wozniacká se dokázala dostat do hry a předvedla dobrý bekhend na základní čáru, po kterém Simona Halepová bekhend podél levé postranní čáry vyhodila do autu za základní lajnou.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Caroline Wozniacká dobře podala a poté zahrála hodně prudký forhend do pravého rohu, který už Simona Halepová i přes velkou snahu vrátit zpět do kurtu z bekhendu nedokázala.
15-40
ONLINE: Caroline Wozniacka vyhrala Australian Open 2018 | SPORTNETCaroline Wozniacká nepodala dobře ven z kurtu a šla přes druhý servis, po kterém následovala první delší výměna, v jejímž závěru Simona Halepová zahrála agresivní forhend přesně na pravou postranní čáru a poté na síti dva voleje, z nichž druhý byl vítězný.
0-40
Caroline Wozniacká opět dobře podala na první pokus a Simona Halepová vyhodila forhendový return za základní čáru.
0-30
Dánská tenistka tentokrát musela jít přes druhé podání, jenže forhendový return Simony Halepové tentokrát zamířil do sítě.
0-15
Caroline Wozniacká zvolila servis ven z kurtu a forhendový return světové jedničky Simony Halepové skončil za základní čárou.
0:0
Finále právě začíná! Na podání Caroline Wozniacká.
0:0
Utkání právě začalo.
Simona Halepová během cesty do finále odvrátila celkem pět mečbolů. Ve třetím kole proti Lauren Davisové tři mečboly a v semifinále proti Angelique Kerberové dva. Také Caroline Wozniacká byla blízko vyřazení, proti Janě Fettové ale dvojici mečbolů dokázala odvrátit. Obě hráčky už jsou na kurtu a finále Australian Open 2018 bude moci za okamžik začít!
Australian Open s pořadovým číslem 106 v sobotu dopoledne pozná novou šampiónku. Ve finále se proti sobě postaví Simona Halepová a Caroline Wozniacká, tedy dvě tenistky, které během své kariéry nevyhrály žádný Grand Slam a finále v Rod Laver Areně si zahrají poprvé v kariéře. Světová jednička Simona Halepová ztratila v Melbourne pouze dva sety, stejně jako dánská tenistka Caroline Wozniacká, ovšem s jedním velkým rozdílem. Rumunská tenistka svedla ve třetím kole obrovskou bitvu s Lauren Davisovou, kterou porazila po setech 4:6, 6:4 a 15:13, a do finále se doslova probojovala, když poté v semifinále zdolala Němku Angelique Kerberovou 6:3, 4:6 a 9:7. Caroline Wozniacká na letošním Australian Open rozhodla o svém postupu do dalšího kola také dvakrát ve třetím rozhodujícím setu, jenže ani během jednoho nemusela překročit hranici sedmi gemů. Současná světová jednička a dvojka se během kariéry potkaly šestkrát, přičemž vzájemná bilance vyznívá před soubojem o tenisový trůn 4:2 pro Caroline Wozniackou z Dánska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:35.
Nachádzate sa tu: