Grand Prix Cycliste de Québec 2017
| 1. | Peter Sagan | SR | Bora-Hansgrohe | 5:00:31 h |
| 2. | Greg van Avermaet | Belgicko | BMC Racing | + 0 s |
| 3. | Michael Matthews | Austrália | Sunweb | + 0 s |
| 4. | Alexis Vuillermoz | Franúczsko | AG2R La Mondiale | + 0 s |
| 5. | Tim Wellens | Belgicko | Lotto Soudal | + 0 s |
| 6. | Tom-Jelte Slagter | Holandsko | Cannondale Drapac | + 0 s |
| 115. | Juraj Sagan | SR | Bora-Hansgrohe | + 3:41 min |
QUÉBEC. Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol v piatok jubilejné sté víťazstvo v profesionálnej kariére. Radoval sa na podujatí GP Québec, kde obhájil svoje minuloročné prvenstvo.
Suverénne sa presadil v záverečnom šprinte, v ktorom nedal šancu žiadnemu zo súperov vrátane belgického rivala Grega Van Avermaeta. Ten skončil na druhom mieste. Tretí bol Austrálčan Michael Matthews.
Pozrite sa, ako Peter Sagan vyhral preteky v Québecu: fotogaléria
9.4.2019
Saganov starší brat a tímový kolega Juraj obsadil v Québecu 115. miesto s odstupom 3:41 minúty na víťazného Petra.
V prvej z dvoch kanadských klasík (201,6 km) sa jazdilo na vyše dvanásťkilometrovom okruhu. Vytvoril sa štvorčlenný únik, ktorý mal 70 kilometrov pred cieľom viac než sedemminútový náskok.

Na čele pelotónu pracovali tímy Bora-Hansgrohe s Petrom Saganom aj jeho bratom Jurajom, BMC (Van Avermaet) a Sunweb (Matthews).
Jazdci postupne odpadávali z úniku a ich náskok sa znižoval, dve kolá pred koncom už boli na čele iba dvaja, minútu pred hlavným poľom.
To ich dolapilo šestnásť kilometrov pred páskou.
Rozhodovalo sa tak vo finiši a Sagan potvrdil, že v Quebecu mu náramne sedí. Protivníkov si postrážil a stal sa prvým cyklistom, ktorý na tejto GP obhájil triumf.
Dva úspechy má na konte aj Austrálčan Simon Gerrans (2012 a 2014).
Záverečný šprint a následný rozhovor s Petrom Saganom:
Na preteky v Québecu nadviažu o dva dni neskôr podobné v Montreale. Rovnako pôjde o mestskú klasiku, 8. ročník Grand Prix Cycliste de Montreal.
Vlani tam triumfoval Greg van Avermaet pred Petrom Saganom a Talianom Diegom Ulissim. Sagan si pripísal v Montréale triumf v roku 2013 ešte vo farbách tímu Cannondale.
Pre väčšinu účastníkov kanadských klasík ide o prípravu na septembrový posledný vrchol sezóny - majstrovstvá sveta na ceste v nórskom Bergene. Preteky mužov s hromadným štartom budú na programe 24. septembra.
















