Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Schmiedlová úvodný zápas Fed Cupu nezvládla, získala len štyri gemy

Anna Karolína Schmiedlová zápas s Francescou Schiavoneovou nezvládla. (Autor: TASR)
Sportnet|11. feb 2017 o 15:00

Nad sily slovenskej tenistky bola Francesca Schiavoneová, ktorá tak dostala Talianky do priebežného vedenia 1:0.

Pohár federácie - 1. kolo II. svetovej skupiny:

Taliansko - SLOVENSKO 1:0 po úvodnej dvojhre

Francesca Schiavoneová - Anna Karolína Schmiedlová 6:3, 6:1

/za 80 minút/

FORLI. Slovenské tenistky prehrávajú po úvodnej dvojhre zápasu 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie s domácim Talianskom 0:1.

O prvý bod pre tím novej kapitánky Tathiany Garbinovej sa na antuke vo Forli zaslúžila Francesca Schiavoneová. Talianska dvojka zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú hladko v dvoch setoch 6:3, 6:1.

Schmiedlová nahradila pôvodne nominovanú Janu Čepelovú, ktorá nemohla nastúpiť pre žalúdočné problémy spojené s horúčkou.

V druhom singli sa v hale PalaGalassi predstavia Sara Erraniová a slovenská fedcupová debutantka Rebecca Šramková.

Schmiedlová hneď v úvodnom geme prelomila podanie Schiavoneovej. Talianka však rýchlo otočila na 2:1, za stavu 4:3 opäť Slovenku brejkla a prvý set sa stal jej korisťou. Víťazka Roland Garros z roku 2010 umne menila rytmus hry, účinne využívala slajz a často chodila na sieť, kde demonštrovala svoje deblové kvality.

Schmiedlová sa trápila na podaní, v dôležitých chvíľach spravila priveľa dvojchýb.

V druhom sete Talianka úplne ovládla dianie na kurte, po dvoch brejkoch odskočila na 4:0 a upravila vzájomnú bilanciu so Slovenkou na 2:0.

Francesca Schiavoneová - Anna Karolína Schmiedlová: fotogaléria

11.2.2017

Po zápase bola Talianka spokojná a pochvaľovala si atmosféru v hľadisku. "Úvod zápasu nebol jednoduchý, bojovali sme o každý gem," vravela.

"Aj keď mi nevyšlo pár vecí, zostala som pokojná, pretože na tréningoch sa mi hralo veľmi dobre, tento dvorec mi sedí. Zápas sa definitívne zlomil v môj prospech na konci prvého setu," povedala v prvom interview priamo na kurte.

"Teší ma, že ma prišlo povzbudiť toľko fanúšikov. Je skvelé, keď diváci prežívajú s vami všetky tie emócie," dodala Francesca Schiavoneová.

Francesca Schiavoneová sa teší z víťazstva. (Autor: TASR)

Schmiedlová sa definitívne dozvedela o tom, že nastúpi, v sobotu ráno. "Tušila som už v piatok, že asi budem hrať," prezradila slovenská tenistka.

"Nemám sa na čo vyhovárať. Bola som pripravená rovnako, ako keby som vedela od začiatku, že nastúpim. Dnes mi nepomohol servis, ktorý je dlhodobo mojím problémom. Na tréningoch pritom servujem veľmi dobre," hovorila pre TASR.

"Verím, že sa to konečne zlomí. Klobúk dolu pred výkonom Schiavoneovej, ktorá hrala veľmi dobre. Škoda, že som v úvode zápasu nebola agresívnejšia a nešla som viac do tých lôpt. Keď sa Francesca rozbehla, už ju bolo ťažké zastaviť."

Anne Karolíne Schmiedlovej zápas príliš nevyšiel. (Autor: TASR)

Taliankam chýba vo Forli ich líderka Roberta Vinciová. Slovenky pricestovali bez svetovej päťky Dominiky Cibulkovej, ktorá sa v tomto roku sústredí na individuálny turnajový program, i zranenej Kristíny Kučovej. Ide o druhý vzájomný zápas oboch krajín v histórii prestížnej tímovej súťaže.

V roku 2002 zvíťazili Slovenky v semifinále finálového turnaja v španielskom Maspalomase 3:1 a spanilú jazdu napokon zakončili ziskom cennej trofeje.

Dva body vtedy vybojovala Janette Husárová - terajšia fedcupová trénerka, tretí pridala Daniela Hantuchová.

Online prenos:

Fed Cup  2017
11.02.2017 o 15:06
Schiavoneová
2:0
(6:3, 6:1)
Ukončený
Schmiedlová
Prenos
Francesca Schiavoneová potvrdila rolu miernej favoritky zápasu a v dnešnom zápase stratila len štyri gemy. Zápas sa zlomil v ôsmom geme prvého setu, keď Talianka získala servis svojej súperky a celkovo získala sedem gemov za sebou. Anna Karolína Schmiedlová nedokázala nájsť účinný recept na svoju súperku, a tak Slovensko vo fedcupovom stretnutí s Talianskom prehráva 1:0. O pár minút sa začne druhá dvojhra, ktorú vás takisto pozývam sledovať v našom textovom prenose.
Koniec zápasu
6:1
ONLINE Fed Cup: Schiavoneová - Karolína Schmiedlová | Sportnet.skJe dobojované! Francesca Schiavoneová získava pre svoju krajinu prvý a mimoriadne dôležitý bod. Naša tenistka predviedla až príliš veľa chýb a najmä v druhom sete nemala prakticky žiadnu šancu uspieť.
A-40
Veľmi dobrý return predviedla talianska tenistka. Anna Karolína Schmiedlová posiela loptičku len do siete a bude čeliť ďalšiemu mečbalu.
40-40
Anna Karolína Schmiedlová sa ešte drží v dnešnom zápase. Košičanka predviedla krásny víťazný úder a skóre upravuje na zhodu.
A-40
Anna Karolína Schmiedlová zaznamenáva svoju šiestu dvojchybu v zápase. Na jej tvári je vidno veľká frustrácia, no nič to nemení na tom, že Talianka má mečbal.
40-40
Dnešný zápas ešte nekončí. Francesca Schiavoneová chcela zápas ukončiť víťazným bekhendovým úderom, no ten minul svoj cieľ o niekoľko centimetrov.
40-30
Francesca Schiavoneová vyhnala svoju súperku z dvorca, naša tenistka už ani nemala záujem dobiehať loptičku, no Talianka ju zbytočne poslala do autu.
40-15
Školácka chyba slovenskej tenistky na sieti. Rutinný volej posiela Anna Karolína Schmiedlová do autu, a tak má jej súperka dva mečbaly.
30-15
Francesca Schiavoneová burcuje domácich fanúšikov. Teraz predviedla skutočne skvelý bekhendový úder a už len dve loptičky ju delia od triumfu.
15-15
Anna Karolína Schmiedlová síce dobehla šikovné skrátenie hry svojej súperky, no následne poslala loptičku tesne za základnú čiaru.
0-15
Slovenská tenistka začína veľmi dobre. Úderom do protipohybu nedala súperke šancu a pripisuje si na konto víťazný úder.
5:1
Čistou hrou si Francesca Schiavoneová drží svoje podanie. Anna Karolína Schmiedlová poslala svoj úder tesne vedľa bočnej čiary a teraz bude podávať na udržanie v zápase.
40-0
Francesca Schiavoneová nemá pri svojom podaní žiadne problémy. Po forhendovom víťaznom údere má tri šance na zisk svojho podania.
30-0
Hra na sieti vyzerá v podaní talianskej tenistky veľmi jednoducho. Francesca Schiavoneová zakončuje výmenu úspešným smečom nad hlavou.
15-0
Anna Karolína Schmiedlová predviedla síce pekný return po čiare, ale jej druhý úder už nebol taký presný a skončil vedľa dvorca.
4:1
Anna Karolína Schmiedlová napokon drží svoje podanie a v druhom sete získava svoj prvý gem. Po dobrom podaní zaútočila a forhendovým úderom nedala Talianke šancu.
30-40
Francesca Schiavoneová ešte dramatizuje priebeh tohto gemu. Loptička z jej rakety skončila presne na základnej čiare a jej súperka na to neodkázala dostatočne reagovať.
15-40
Francesca Schiavoneová teraz príkladne bojovala a takmer sa jej to vyplatilo. Napokon však jej pohotový úder skončil tesne vedľa dvorca.
15-30
Naša tenistka si na konto pripisuje krásny forhendový víťazný úder. Po dobrom podaní prešla do útoku a súperke nedala šancu.
15-15
Slovenská tenistka netrafila loptičku práve najlepšie. Tá sa jej skĺzla po rakete a preto napokon skončila len v polovici siete.
0-15
Neskutočné, čo teraz dobehla Francesca Schiavoneová vo svojich 36 rokoch. Napriek jej bojovnosti získava bod naša tenistka.
4:0
Skvelý servis a následný víťazný úder. Francesca Schiavoneová to zahrala priam dokonale. Naša tenistka prehráva v druhom sete už rozdielom štyroch gemov.
40-30
Anna Karolína Schmiedlová sa dostala do výmeny po dobrom servise súperky. Bohužiaľ, jej forhendový úder končí ďaleko za základnou čiarou.
30-30
Francesca Schiavoneová posiela loptičku tesne za základnú čiaru. Potvrdil to aj Pascal Maria, a tak má naša tenistka šancu dostať sa k brejkbalu.
30-15
Konečne sa podarilo prerušiť sériu získaných bodov talianskej hráčky. Anna Karolína Schmiedlová prešla do útoku a donútila súperku chybovať.
30-0
Eso v podaní talianskej tenistky. Tá poslala loptičku presne na podávacie T-čko, čo jej súperka Anna Karolína Schmiedlová nečakala.
15-0
Neskutočné! Francesca Schiavoneová snáď neurobí chybu. Naša tenistka teraz nič neurobila zle, ale na víťazný úder súperky nemala šancu reagovať.
3:0
ONLINE Fed Cup: Schiavoneová - Karolína Schmiedlová | Sportnet.skPrvú loptičku druhého setu získala naša tenistka, no následne si Francesca Schiavoneová pripísala tucet získaných bodov v rade. V zápase jasne dominuje a od triumfu ju delia už len tri gemy.
40-0
Francesca Schiavoneová to zahrala skvele. Výborne mixovala údery, vypracovala si jasnú pozíciu a forhendovým úderom ukončila výmenu.
30-0
Slovenská tenistka je v hernom kŕči. V zápase zaznamenáva už svoju piatu dvojchybu a v druhom sete to s ňou nevyzerá vôbec dobre.
15-0
Domáca hráčka začína absolútne dominovať dnešnému zápasu. Opäť si aktívne prešla na sieť a výmenu ukončil nepresný úder jej súperky.
2:0
Bez najmenších problémov Francesca Schiavoneová potvrdzuje brejk z predošlej hry. Sériu získaných gemov predĺžila na číslo päť, čo nás vôbec neteší.
40-0
Skúsená talianska hráčka si všimla, že Anna Karolína Schmiedlová je ďaleko za základnou čiarou. Šikovne skrátila hru a vypracovala si tri gembaly.
30-0
Francesca Schiavoneová si pomohla priamym bodom z podania. Vyzerá to zatiaľ na bezproblémovú cestu za potvrdením brejku.
15-0
Anna Karolína Schmiedlová nezačína dobre druhý gem. Snažila sa prejsť do útoku, ale jej bekhendový úder po čiare skončil len v polovici siete.
1:0
ONLINE Fed Cup: Schiavoneová - Karolína Schmiedlová | Sportnet.skFrancesca Schiavoneová získava na svoje konto štvrtú hru za sebou. V úvode druhého setu získava podanie našej hráčky a približuje sa k zisku prvého talianskeho bodu.
40-15
Ďalší výborný return v podaní talianskej tenistky. Anna Karolína Schmiedlová sa dostala pod tlak a svoj forhendový úder poslala mimo dvorca.
30-15
Hra na sieti dnes našej tenistke absolútne nevychádza. Aj teraz ju Francesca Schiavoneová dokázala obhodiť a bod získava na svoju stranu.
15-15
Francesca Schiavoneová sa fantastický položila do svojho returnu. Naša tenistka sa snažila zahrať vysoký lob, no loptička sa dotkla stropu štadióna.
0-15
Druhý set otvára Anna Karolína Schmiedlová vo veľkom štýle. Dokonale rozbehala svoju súperku a výmenu ukončila presným forhendom.
6:3
ONLINE Fed Cup: Schiavoneová - Karolína Schmiedlová | Sportnet.skPrvý set dnešného stretnutia máme za sebou. Na svoje konto ho získava Francesca Schiavoneová, no žiadny dominantný výkon sme z jej strany nevideli. Anna Karolína Schmiedlová rozhodne nie je bez šance, no potrebuje ustáliť podanie a menej chybovať.
40-30
Bohužiaľ, Francesca Schiavoneová má k dispozícii setbal. Naša tenistka bola vo výmene lepšia, ale na sieti pomerne zbytočne zaváhala.
30-30
A ďalšia chyba košickej rodáčky. Každopádne, prvý set ešte zďaleka nie je stratený a šanca na vypracovanie brejkbalu stále žije.
15-30
Tak toto je obrovská škoda. Anna Karolína Schmiedlová mohla ukončiť výmenu víťazným úderom, no jej forhend skončil tesne v aute.
0-30
Ďalšia chyba v podaní domácej tenistky. Tá zatiaľ tento gem nezvláda a vyzerá to tak, že by sa Anna Karolína Schmiedlová mohla dostať k brejkbalom.
0-15
Francesca Schiavoneová nezačína práve najlepšie. Jej bekhendový úder skončil vedľa bočnej čiary, čo veľmi teší celú našu lavičku.
5:3
ONLINE Fed Cup: Schiavoneová - Karolína Schmiedlová | Sportnet.skObrovská radosť na talianskej strane. Naša tenistka poslala loptičku za základnú čiaru, a tak o chvíľu pôjde Francesca Schiavoneová podávať na víťazstvo v prvom sete.
A-40
Tak toto je veľmi nepríjemné! Anna Karolína Schmiedlová predviedla štvrtú dvojchybu v tomto zápase a svojej súperke daruje ďalší brejkbal.
40-40
Skvelé! Anna Karolína Schmiedlová svojimi bekhendovými údermi dostala súperku pod tlak, tá otvorila prakticky celý dvorec a naša hráčka už nemala problém zahrať víťazný úder.
40-30
Eso z druhého podania. Tak toto sa len tak často nevidí. Anna Karolína Schmiedlová sa drží v hre o tento gem, no musí odvrátiť ešte jednu šancu súperky.
40-15
Talianská tenistka ma výhodu dvoch brejkbalov. Od začiatku diktovala tempo výmeny, prešla si na sieť a počkala si na chybu našej hráčky.
30-15
Francesca Schiavoneová pomáha našej tenistke chybou z jej jednoručného bekhendu. Loptička skončila tesne za základnou čiarou.
30-0
Anna Karolína Schmiedlová najskôr dobre dokázala reagovať na vyššie údery súperky, no následne výmenu ukončila chybou z forhendu.
15-0
Slovenská tenistka má v ôsmom geme k dispozícii nové loptičky. Tie jej ale zatiaľ šťastie nepriniesli, pretože jej úder skončil tesne v aute.
4:3
Talianska tenistka sa dostáva do opätovného vedenia. V siedmom geme nemala najmenšie problémy, diktovala tempo výmien a drží svoje podanie.
40-15
Čistá hra z toho napokon nebude. Francesca Schiavoneová sa nevyvarovala chyby z bekhendovej strany a loptičku poslala len do siete.
40-0
Teraz sme boli svedkami výmeny ako cez kopírak. Francesca Schiavoneová si vytvorila prevahu, prešla si na sieť a našej hráčke nedala šancu.
30-0
Domáca tenista pôsobí v siedmom geme absolútne suverénne. Tentokrát si prešla na sieť a výmenu ukončila presným volejom.
15-0
Francesca Schiavoneová poriadne pridala na razancii svojich úderov. Naša tenistka sa nedokázala dostať spod tlaku a loptičku nasmerovala do autu.
3:3
Opäť sme boli svedkami typickej antukovej výmeny. Predsa len navrch mala slovenská tenistka a zaslúžene vyrovnáva skóre prvého setu.
30-40
Brejkbal z toho našťastie nebude. Anna Karolína Schmiedlová bola vo výmene aktívnejšia a doslova donútila svoju súperku chybovať.
30-30
Tentokrát chybuje Anna Karolína Schmiedlová, ktorá poslala loptičku len do autu. Opäť pri svojom podaní bude čeliť nepríjemnému stavu.
15-30
Dnešný zápas je najmä o chybách. Teraz sa jednej z nich dopustila talianska tenistka, takže do vedenia v tomto geme opäť ide naša hráčka.
15-15
Naša tenistka má zjavné problémy s nadhozom a prejavuje sa to najmä pri jej druhom podaní. Na svoje konto si pripisuje už tretiu dvojchybu.
0-15
Anna Karolína Schmiedlová začína svoj gem na podaní veľmi dobre. Aktívnou hrou rozbehala svoju súperku a tá následne poslala loptičku do siete.
3:2
Opäť sme boli svedkami veľmi dlhej výmeny. Bohužiaľ, na jej konci sa teší domáca tenistka, pretože Anna Karolína Schmiedlová posiela loptičku len do siete.
A-40
Francesca Schiavoneová otáča priebeh piateho gemu na svoju stranu. Loptička z rakety našej tenistky totiž skončila tesne vedľa bočnej čiary.
40-40
Francesca Schiavoneová bola vo výmene aktívnejšia. Opäť si prešla na sieť a výmenu ukončil precízne zahraným forhendovým volejom.
40-A
Domáca hráčka mala vo výmene prevahu, ale jej forhendový úder končí ďaleko za základnou čiarou. Anna Karolína Schmiedlová má opäť šancu na brejk.
40-40
Francesca Schiavoneová reaguje na nepríjemný stav tým najlepším možným spôsobom. Na svoje konto si pripisuje prvé eso.
30-40
Talianska tenistka posiela loptičku len do autu, a tak je brejkbal realitou. Verme, že Anna Karolína Schmiedlová bude opäť úspešná.
30-30
Francesca Schiavoneová pomáha našej tenistke svojou prvou dvojchybou v dnešnom dueli. Anna Karolína Schmiedlová sa môže dostať k brejkbalu.
30-15
Francesca Schiavoneová prekvapila našu tenistku podaním na T-čko. Slovenka sa síce natiahla za loptičkou, ale jej return končí za základnou čiarou.
15-15
Tentokrát Francesca Schiavoneová posiela svoj bekhendový úder len vedľa postrannej čiary. Stav piateho gemu je tak opäť vyrovnaný.
15-0
To je škoda. Košická rodáčka dobre reagovala na skrátenie hry svojej súperky, no výmenu ukončil až bekhendový víťazný úder domácej hráčky.
2:2
Anna Karolína Schmiedlová napokon náročný gem zvládla a vyrovnáva skóre prvého setu. V predošlej výmene predviedla skvelý bekhendový víťazný úder.
40-A
Slovenská tenistka opäť išla na sieť, ale nezahrala práve najlepšie. Francesca Schiavoneová mala dostatok času na obhodenie, ale loptičku poslala do autu.
40-40
Štvrtý gem ešte nekončí. Bohužiaľ, slovenská tenistka opäť pomohla svojej súperke zbytočnou dvojchybou. Budeme tak svedkami zhody.
30-40
Slovenská tenistka mala aj poriadnu dávku šťastia. Jej druhý servis spadol na čiaru, loptičku tak mala horší odraz čo prekvapilo aj skúsenú Talianku.
30-30
Anna Karolína Schmiedlová reaguje na nepríjemný stav priamym bodom z podania. Nasledovať bude dôležitá výmena, ktorá snáď skončí v náš prospech.
30-15
Slovenská tenistka robí prvú dvojchybu v dnešnom dueli. Opäť tak bude musieť pri svojom servise čeliť nepriaznivému stavu.
15-15
Francesca Schiavoneová teraz doslova darovala bod svojej súperke. Pokúšala sa skrátiť hru, no tento úmysel jej absolútne nevyšiel podľa predstáv.
15-0
Anna Karolína Schmiedlová nevstupuje dobre do štvrtého gemu. Opäť sa rozhodla prejsť na sieť, no jej volej skončil vedľa bočnej čiary.
2:1
Francesca Schiavoneová otáča priebeh prvého setu. V záverečnej výmene predošlého gemu jej pomohla chyba našej hráčky, ktorá bekhendový úder poslala vedľa bočnej čiary.
40-15
To je škoda. Francesca Schiavoneová musela ísť do výmeny len cez druhé podanie, no napriek tomu naša reprezentantka nedokázala vrátiť loptičku na druhú stranu dvorca.
30-15
Chybuje aj domáca tenistka. Loptička z jej rakety skončila tesne za základnou čiarou, a tak v treťom geme prvý raz boduje aj Schmiedlová.
30-0
Domáca hráčka vytiahla zo svojho repertoára skvelé prvé podanie. Anna Karolína Schmiedlová následne poslala loptičku niekoľko centimetrov do autu.
15-0
Francesca Schiavoneová sa rozohráva. Naša tenistka bola vo výmene aktívnejšia, prešla si aj na sieť, no tam ju dokázala obhodiť jej skúsenejšia súperka.
1:1
ONLINE Fed Cup: Schiavoneová - Karolína Schmiedlová | Sportnet.skZačíname prakticky odznova. Anna Karolína Schmiedlová nepotvrdila brejk z predošlej hry, pretože pri vlastnom podaní bola až príliš pasívna a v poslednej výmene poslala loptičku len do autu.
40-15
Bohužiaľ, talianska tenistka získava tretí bod v rade a bude mať šancu okamžite reagovať na predošlú stratu svojho podania.
30-15
Talianska tenista využila kratšieho úderu našej hráčky. Následne si prešla na sieť a výmenu ukončila presným bekhendovým volejom.
15-15
Francesca Schiavoneová to teraz zahrala skvele. Kľúčovým bol najmä jej bekhendový úder, ktorým svoju súperku vyhnala z dvorca a následne pohodlne ukončila výmenu.
0-15
Diváci v talianskom Forli sú zatiaľ pomerne nedisciplinovaní. Našu tenistku to ale našťastie nerozhodilo a na svoje konto si pripisuje priamy bod z podania.
0:1
ONLINE Fed Cup: Schiavoneová - Karolína Schmiedlová | Sportnet.skTak napokon je to brejk! Francesca Schiavoneová nezvládla rutinný volej na sieti, a tak prvý gem dnešného zápasu putuje na konto slovenskej tenistky.
40-A
Anna Karolína Schmiedlová otáča priebeh prvého gemu. Jej údery majú dostatočnú razanciu a Francesca Schiavoneová má zatiaľ s tým pomerne veľké problémy.
40-40
Skvelá výmena, najmä od slovenskej tenistky. Tá svoju súperku doslova ubehala a výmenu ukončila forhendovým úderom po čiare.
A-40
Tentokrát to už skúsená talianska tenistka zvládla na sieti oveľa lepšie. Anna Karolína Schmiedlová už loptičku nedobehla, a tak musí čeliť nepriaznivému stavu.
40-40
Prvý gem dnešného zápasu ešte nekončí. Francesca Schiavoneová si prešla hneď po podaní na sieť, no svoj volej poslala len do siete.
40-30
To je škoda, na konci dlhej výmeny prichádza zbytočná nevynútená chyba slovenskej tenistky. Francesca Schiavoneová má tak šancu ukončiť prvý gem.
30-30
Fantastický return v podaní košickej rodáčky. Anna Karolína Schmiedlová vyrovnáva skóre úvodného gemu a môže sa dostať aj k brejkbalu.
30-15
Anna Karolína Schmiedlová bola vo výmene trpezlivá a po prvýkrát sa zapisuje na tabuľu skóre. Jej súperka posiela loptičku len do siete.
30-0
Teraz sme videli kurióznu situáciu, keď výmena bola prerušená, kvôli nejakému zvuku. Pomohlo to domácej hráčke, ktorá si pomáha priamym bodom z podania.
15-0
Dnešné stretnutie odštartovala na podaní Francesca Schiavoneová. V úvodnej výmene tlačila údery do bekhendu svojej súperky a napokon sa dočkala aj jej chyby.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
ONLINE Fed Cup: Schiavoneová - Karolína Schmiedlová | Sportnet.skNehrajúci kapitán nášho tímu Matej Lipták na poslednú chvíľu urobil zmenu v nominácii, a tak sa namiesto Jany Čepelovej predstaví v úvodnej dvojhre Anna Karolína Schmiedlová.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z tenisového Fed Cupu. Slovenské tenistky sa predstavia v talianskom Forli, kde si v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny zmerajú sily s domácim kvartetom. O prvý bod zabojujú Francesca Schiavoneová a naša jednotka Jana Čepelová.

FRANCESCA SCHIAVONEOVÁ

Francesca Schiavoneová je mimoriadne skúsenou tenistkou. Vo svojej bohatej tenisovej kariére získala sedem turnajových titulov, pričom v roku 2010 triumfovala na Roland Garros. Tieto časy sú už ale dávno preč a Talianka už nedosahuje také dobré výkony. Vlaňajšia sezóna ju nezastihla v najlepšom rozpoložení a celkovo klesla na 100. mieste svetového rebríčka. V novom roku odohrala štyri stretnutia, ale neuhrala v nich ani jeden set. Vo Fed Cupe má singlovú bilanciu 22-20, z toho pätnásť víťazstiev dosiahla práve na antuke. Najpomalší povrch by jej tak dnes mal vyhovovať a dopredu ju budú hnať aj domáci fanúšikovia. Vo vzájomnej bilancii s Janou Čepelovou vedie 2:0, keď ju zdolala v Hongkongu a pred štyrmi rokmi aj v Miami.

JANA ČEPELOVÁ

Pri neúčasti Dominiky Cibulkovej a Kristíny Kučovej je slovenskou tímovou jednotkou Jana Čepelová. Košická rodáčka je v rebríčku WTA tesne za svojou dnešnou súperkou, a tak začína druhú stovku. V posledných rokoch bola pravidelnou súčasťou nášho tímu a vo Fed Cupe má v singlových zápasoch bilanciu dve víťazstvá a štyri prehry. Jana Čepelová má celkom dobrý servis, ale ten zrejme nebude na antuke taký kľúčový ako na tvrdom povrchu. Paradoxne, svoje najcennejšie víťazstvo dosiahla práve na najpomalšom povrchu, keď v americkom Charlestone zdolala Serenu Williamsovú. Vlani odohrala na antuke celkovo 21 zápasov, z ktorých vyhrala jedenásť. Každopádne, práve Košičanka je našou najväčšou nádejou a v dnešnom zápase rozhodne nie je bez šance.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Súvisiace články