Fortuna liga 2017/2018 - 15. kolo
FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (0:1)
Góly: 65. Pačinda, 83. Kalmár - 31. Hološko
ŽK: 85. Pačinda - 52. B. Sekulič, rozhodovali: Chmura - Balko, Ádám, 10 226 divákov
Dunajská Streda: Macej - M. Živkovič, Šatka, T. Huk, E. Davis - M. Ljubičič - Kalmár, Pambou - Divkovič (58. Mervó), Pačinda (89. Koštrna), Čmelík (71. Vida)
Slovan: Greif - B. Sekulič, Rundič, Božikov, Chuchumis (87. Vittek) - L. Droppa - Ibrahim Rabiu, Holman - Hološko (78. Schet), J. Mareš (72. F. Oršula), Čavrič
DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili nad hráčmi Slovana Bratislava tesne 2:1 v piatkovom šlágri pätnásteho kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018.
Skóre otvoril pred rekordnou návštevou tejto sezóny (10 226 divákov) hlavičkou Filip Hološko po centri Dávida Holmana.
V 65. min vyrovnal takisto hlavou Erik Pačinda a o triumfe Dunajskej Stredy rozhodol v 84. min Zsolt Kalmár.
Fotogaléria: DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava: fotogaléria
16.3.2018
Slovanisti si v nadstavenom čase vypracovali dve veľké príležitosti, no striedajúci Róbert Vittek ani Ibrahim Rabiu svoje šance nepremenili.
Domáci sa piatkovým triumfom posunuli na druhé miesto priebežnej tabuľky so ziskom 28 bodov, hráči Slovana majú o dva body menej.
Hlasy po zápase:
Erik Pačinda (útočník Dunajskej Stredy, autor gólu): "Chceli sme vyhrať pre našich fanúšikov. Bol to veľmi ťažký zápas, prehrávali sme, no otočili sme výsledok a sme veľmi šťastní. Tréner počas prestávky zdvihol hlas a my sme sa zomkli. Ukázali sme, že sme silné mužstvo. Víťazstvo je o to cennejšie, že to bolo derby."
Martin Ševela (tréner Slovana): "Prvý polčas mal slušnú úroveň, bolo to však skôr medzi šestnástkami. Skórovali sme, nevyužili sme však druhú príležitosť, ktorú mal Čavrič. Mužstvo dobieha minulosť, od 60. min sme kondične odišli. Dunajská Streda v druhom polčase otočila duel. Potrebujeme zo zostávajúcich zápasov vyťažiť, čo sa dá. Ak chceme hrať dominantný futbal, hráči musia byť pripravení odjazdiť 90 minút. Dalo sa čakať, že príde plný štadión; takto by to malo byť všade - že sa ľudia bavia futbalom."
Marco Rossi, tréner DAC-u: "Videli sme dobrý zápas, gól sme inkasovali pri našej najlepšej perióde. V druhom polčase sme viac napádali. Spoliehali sme na štandardky, aj vyrovnávajúci gól sme dali po štandardnej situácií. Kalmárov gól bol vyústením našej snahy, na ihrisku sme nechali všetky sily, za čo hráčom ďakujem. Pre nás je víťazstvo dobrý výsledok, takisto pre našich fanúšikov."
Jakub Mareš, útočník Slovana: "Spokojní samozrejme nie sme, prehrali sme. Na víťazstvo sme mali, ale stále nás zrážajú tie isté chyby. Štandardné situácie sú povinnosťou každého hráča a prvý gól sme dostali z rohu od Pačiho, ktorý je skoro najmenší na ihrisku. Je to škoda, lebo šance sme mali."
Patrik Macej, brankár Dunajskej Stredy: "Užil som si to parádne, ja by som tu zostal aj celú noc. Aj fanúšikovia môžu byť spokojní, vyhrali sme 2:1 a otočili sme zápas. Mali sme ho v réžii, oni dali gól z jednej štandardky. Bolo vyše desaťtisíc ľudí, čo viac si priať."
















