Nemecko v dôležitom zápase zdolalo Dánsko, súboj bol dramatický do úplného záveru

Nemeckí hokejisti sa tešia v zápase Dánsko - Nemecko na MS v hokeji 2019.
Nemeckí hokejisti sa tešia v zápase Dánsko - Nemecko na MS v hokeji 2019. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|12. máj 2019 o 16:15

Nemci majú plný počet bodov.

MS v hokeji 2019 - skupina A

Dánsko - Nemecko 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 51. Bau Hansen (Meyer, O. Larsen) - 31. Plachta (Draisaitl, Eisenschmid), 40. Tiffels (Kahun, Mauer)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nikolic (Rak.), Romasko (Rus.) - McCrank (Kan.), Oliver (USA), 5605 divákov

Dánsko: Dahm - O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Bruggisser - Nicklas Jensen, Eller, Storm - Bödker, Regin, Madsen - Meyer, J. Jensen, Bau Hansen - Olesen, Jakobsen, Poulsen

Nemecko: Niederberger - M. Müller, Holzer, Y. Seidenberg, Seider, Schopper, Nowak, Reul - Plachta, Draisaitl, Eisenschmid - Tiffels, Kahun, Mauer - Ehliz, Hager, Pföderl - Noebels, Fauser, Bergmann

KOŠICE. Nemecko zvládlo aj svoj druhý zápas v základnej A-skupine na MS v hokeji 2019, keď v nedeľňajšom popoludňajšom zápase v Košiciach zdolalo výber Dánska tesne 2:1.

Po bezgólovej prvej tretine, v ktorej rozhodcovia neuznali zásah Bergmanna, skórovali nemeckí hokejisti dvakrát v druhej polovici druhej tretiny.

Najprv sa presadil v presilovke Matthias Plachta a po ňom aj Frederik Tiffels, ktorý prekonal dánskeho brankára Dahma jedenásť sekúnd pred druhou prestávkou.

MS v hokeji: Momentky zo zápasu Dánsko - Nemecko: fotogaléria

12.5.2019

V 51. minúte síce skorigoval Mathias Bau Hansen, ale Dánom sa už nepodarilo vyrovnať napriek hre bez brankára v závere duelu.

Obaja súperi majú v pondelok voľno, v utorok Nemci vyzvú Francúzov a Dáni si zmerajú sily s Britmi.

Nemecko, ktoré je strieborným medailistom z vlaňajšej olympiády, vo svojom úvodnom stretnutí na šampionáte zdolalo Veľkú Britániu 3:1. Dánsko pri vstupe do turnaja porazilo Francúzsko 5:4 po samostatných nájazdoch.

Hlasy po zápase

Matthias Plachta, útočník a strelec prvého gólu Nemecka: "Dnes sme chceli predviesť lepší výkon ako včera, myslím, že sa nám to podarilo. V obrane sme boli veľmi dobrí. Na konci sme zachránili tri body. To je jediné, na čom záleží."

Mathias Niederberger, brankár Nemecka: "Hrali sme kompaktne a dobre. Dáni majú ofenzívnu kvalitu, ale ubránili sme ich. Pre ďalší priebeh turnaja je veľmi dôležité, že sme z tohto tesného zápasu vyšli víťazne."

Mikkel Bödker, útočník Dánska: "Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas, no oni dali o gól viac. Bol to bojovný duel, ich brankár bol výborný. Je to tvrdá prehra, no tak to chodí. Znova sme neboli efektívni v presilovkách. Mali sme množstvo príležitostí, no nedali sme góly. Musíme na tom popracovať."

Online prenos: Dánsko - Nemecko (MS v hokeji 2019, LIVE, NAŽIVO, A-skupina, Košice)

Časť obsahu sa nepodarilo zobraziť. Skúste znovunačítať stránku.
MS v hokeji 2019 sa konajú na Slovensku v štadiónoch v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019.
MS v hokeji 2019 sa konajú na Slovensku v štadiónoch v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019. (Autor: SME - Miro Mezei)
Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Nemecko v dôležitom zápase zdolalo Dánsko, súboj bol dramatický do úplného záveru