1.Annemiek van VleutenováHolandsko34:25 min
8.Karol-Ann CanuelováKanada+ 2:16 min
9.Elisa Longová BorghiniováTaliansko+ 2:17 min
10.Tayler WilesováUSA+ 2:31 min
48.Tatiana JasekováSlovensko+ 6:49 min

INNSBRUCK. Holandská reprezentantka Annemiek van Vleutenová sa stala majsterkou sveta v individuálnej časovke žien na MS v cyklistike 2018 v rakúskom Innsbrucku.

Víťazka zvládla 27,7 kilometra z Wattensu do Innsbrucku za 34:25 minúty.

Tridsaťpäťročná skúsená pretekárka obhájila titul z vlaňajších majstrovstiev sveta v nórskom Bergene, keď zvíťazila s náskokom 29 sekúnd pred krajankou Annou van der Breggenovou.

Suverenitu holandských časovkárok podčiarkla tretím miestom Ellen van Dijková (+1:25 min).

Jediná Slovenka na štarte Tatiana Jaseková skončila na 48. mieste, tohtoročná majsterka Slovenka v časovke nabrala celkovo manko 6:49 minúty na víťazku.

V cieli klasifikovali 51 pretekárok.

Van Vleutenová je aj bronzová medailistka v časovke z Európskych hier 2015 v Baku, zároveň bola strieborná na tohtoročných majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike v Apeldoorne v stíhačke jednotlivkýň.

Domov»Cyklistika»MS v cyklistike»Majsterkou sveta v časovke je Van Vleutenová, na stupni víťazov ju doplnili krajanky