1.Rozemarijn AmmerlaanováHolandsko27:02,95 min
9.Marta JaskulskáPoľsko+28,24
10.Hannah LudwigováNemecko+28,93
42.Petra MACHÁLKOVÁSlovensko+2:51,57
44.Radka PAULECHOVÁSlovensko+3:04,54

INNSBRUCK. Časovku junioriek na 91. svetovom šampionáte v cestnej cyklistike vyhrala holandská reprezentantka Rozemarijn Ammerlaanová.

Osemnásťročná pretekárka zvládla 19,8 km dlhú kopcovitú trať z Wattensu do Innsbrucku za 27:02,95 minút a dosiahla najväčší úspech v kariére.

Na druhom mieste finišovala Talianka Camilla Alessiová s mankom 6,8 sekúnd, bronzovú medailu si vybojovala britská cyklistika Elynor Backstedtová, ktorá stratila na víťazku 17,94 s.

Slovenské farby hájili dve sedemnásťročné pretekárky CyS - Akadémie Petra Sagana, no príliš sa im nedarilo. Petra Machálková obsadila 42. miesto so stratou 2:51:57 min, Radka Paulechová finišovala o dve priečky nižšie.

Domov»Cyklistika»MS v cyklistike»Individuálnu časovku junioriek vyhrala Ammerlaanová