Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Slovenky boli opäť medzi najlepšími. Vlhová skončila tretia, Velez-Zuzulová hneď za ňou

Petra Vlhová (vpravo) sa raduje z tretieho miesta. V strede víťazka Mikaela Shiffrinová a vľavo druhá Wendy Holdenerová (Autor: TASR/AP)
Sportnet|12. nov 2016 o 09:50

Slovenské lyžiarky získali prvé body v novej sezóne.

Konečné poradie
1.Mikaela ShiffrinováUSA1:52,71 min
2.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko+0,67 s
3.Petra VlhováSlovensko+0,75
4.Veronika Velez-ZuzulováSlovensko+1,60
5.Maren SkjoeldováNórsko+1,81
6.Melanie MeillardováŠvajčiarsko+1,87

LEVI. Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová obsadila tretie miesto v sobotňajšom úvodnom slalome novej sezóny Svetového pohára vo fínskom Levi.

Vlhová predviedla v druhom kole druhú najrýchlejšiu jazdu a za jasnou víťazkou Mikaealou Shiffrinovou zaostala o 75 stotín sekundy.

Na druhej priečke skončila s odstupom 67 stotín Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá po prvom kole figurovala na tretej pozícii.

Radosť Petry Vlhovej po tom, čo prišla do cieľa v druhom kole. (Autor: TASR/AP)

Druhá slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová sa musela uspokojiť so štvrtým miestom už s väčším mankom 1,60 sekundy.

"Som šťastná, že opäť môžem stáť po boku tých najlepších. Myslím si, že sa v tejto sezóne majú všetci na čo tešiť. Verím, že spolu s Veronikou Velez-Zuzulovou budeme tento rok ešte silnejšie, ako sme boli," napísala Petra Vlhová na facebooku.

"Po prvom kole sme si s trénerom vraveli, že v druhom musím ísť naplno. V prvom kole som totiž neukázala svoje maximum. Veľmi mi pomohol dobrý výsledok z obrovského slalomu v Söldene. Bolo to dobré pre moju hlavu v príprave na prvý slalom sezóny," povedal Vlhová podľa oficiálneho webu Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS).

Nová sezóna prinesie ešte osem ženských slalomov plus atraktívne mestské preteky v paralelnom slalome v Štokholme, ktoré sa tiež rátajú do bodovania Svetového pohára.

Najbližšie sa pretekárky predstavia 27. novembra v Killingtone.

Medzi najlepšou trojkou po štvrtý raz

Vlhová prítomnosťou na pódiu v Levi nadviazala na výbornú ôsmu priečku z otváracích pretekov sezóny, ktorými bol obrovský slalom v rakúskom Söldene.

Celkovo si v rámci Svetového pohára vybojovala štvrté umiestnenie na stupňoch víťazov.

Jazda Petry Vlhovej v druhom kole:

Po triumfe vo švédskom Aare z decembra 2015 dosiahla po tretí raz na tretie miesto. Pred Levi sa jej to podarilo aj v dvakrát v Rakúsku - 29. decembra 2015 v Lienzi a 15. januára 2016 vo Flachau, kde na pódiu stála spolu s víťazkou Velez-Zuzulovou.

Tá obsadila v Levi vôbec svoje najlepšie umiestnenie v kariére, predtým bolo jej maximom dvakrát piate miesto.

"Štvrté miesto je môj najlepší výsledok v Levi. Ide sa však pracovať ďalej. Veľkú gratuláciu posielam Peti, skoro sa nám podarilo zopakovať Flachau (dve Slovenky na pódiu, pozn.). Sezóna sa však ešte len začala," uviedla Veronika Velez-Zuzulová na sociálnej sieti Facebook.

Nikdy nie je spokojná

Dvadsaťjedenročná Shiffrinová sa v Levi tešila zo svojho 21. víťazstva v pretekoch Svetového pohára, z toho 20. v slalome.

Zvyšný triumf získala v obrovskom slalome v oktobri 2014 v Söldene.

Rodáčka z Vailu predĺžila svoju víťaznú sériu v slalome v rámci Svetového pohára na číslo deväť. Ťahá ju od 22. februára 2015, keď sa radovala v Maribore.

Odvtedy vyhrala všetkých ďalších osem slalomov, na ktorých štartovala.

"Nikdy nie som skutočne spokojná. Wendy spravila v prvom kole veľkú chybu, bez ktorej by bola mojou oveľa väčšou súperkou. Petra je tiež veľmi silná a rovnako viacero ďalších pretekárok. Necítim sa úplne pohodlne, potrebujem viac času na tréning," povedala Shiffrinová podľa portálu laola1.at.

Svetový pohár 2016/2017:

Poradie vo Svetovom pohári v slalome (po 1 pretekoch z 10):

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 100 bodov,

2. Wendy Holdenerová (Švaj.) 80,

3. Petra Vlhová 60,

4. Veronika Velez-Zuzulová (obe SR) 50,

5. Maren Skjoeldová (Nór.) 45,

6. Melanie Meillardová (Švaj.) 40

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 2 pretekoch z 37):

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 180 bodov,

2. Lara Gutová 100,

3. Wendy Holdenerová (obe Švaj.) 95,

4. Petra Vlhová (SR) 92,

5. Marta Bassinová (Tal.) 60,

6. Michaela Kirchgasserová (Rak.) 54,

...

8. Veronika Velez-Zuzulová (SR) 50

Online prenos - 2. kolo:

Zjazdové lyžovanie
12.11.2016 o 13:00
SP - slalom žen, Levi, 2. kolo
Prenos
Konečné výsledky:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:52,71
2. Wendy Holdenerová (SUI) +0,67
3. Petra Vlhová (SVK) +0,75
4. Veronika Velez-Zuzulová (SVK) +1,60
5. Maren Skjøldová (NOR) 1,81
6. Melanie Meillardová (SUI) +1,87
7. Šárka Strachová (CZE) +2,01
8. Nina Løsethová (NOR) +2,16
9. Michelle Gisinová (SUI) +2,26
10. Carmen Thalmannová (AUT) +2,38
Prvý ženský slalom sezóny má očakávanú víťazku. Američanka Mikaela Shiffrinová potvrdila svoju suverenitu a v oboch kolách nedala súperkam šancu. Druhú priečku obsadila Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá predstihla tretiu Slovenku Petru Vlhovú iba o osem stotín sekundy. Hneď za pódiom na štvrtej pozícii sa umiestnila Veronika Velez-Zuzulová.
Druhé kolo slalomu žien vo fínskom Levi sa skončilo.
1
Mikaela Shiffrinová potvrdila úlohu najväčšej favoritky. Američanka bola aj v druhom kole veľmi rýchla a zároveň bezchybná v oblúkoch. Do cieľa prišla s komfortným náskokom a stala sa víťazkou.
2
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skNajlepšia slalomárka minulej sezóny Frida Hansdotterová vypadla v prechode z roviny do strmého svahu, a tak je jasné, že Petra Vlhová bude na pódiu.
3
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skO druhú pozíciu sa v prvom kole delili dve slalomárky. Ako prvá sa spustila dole svahom Wendy Holdenerová, ktorá napokon prekonala Vlhovú o osem stotín sekundy.
4
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skMáme novú líderku. Petra Vlhová prekonala čas Veroniky Velez-Zuzulovej o 85 stotín sekundy a posunula sa na prvú pozíciu.
5
Mélanie Meillardová bola najväčším prekvapením prvého kola, keď so štartovným číslom 40 obsadila piate miesto. Mladá Švajčiarka stratila na našu slalomárku 27 stotín sekundy a je tretia.
6
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skVeronika Velez-Zuzulová mala na štarte náskok 65 stotín sekundy na líderku Marlen Skjøldovú. Slovenská slalomárka predviedla výbornú jazdu a napriek pomalšej dolnej časti trate je na prvom mieste.
7
Česka Šarka Strachová od začiatku trate strácala stotinky sekúnd. Napokon prišla do cieľa s mankom dvoch desatín na druhom mieste.
8
Druhé kolo absolvovala posledná z rakúskych slalomárok. Carmen Thalmannová si nedokázala udržať náskok zo štartu a je až štvrtá.
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skPriebežné poradie po štarte 22 z 30 pretekárok:
1. Maren Skjøldová (NOR) 1:54,52
2. Nina Løsethová (NOR) +0,35
3. Michelle Gisinová (SUI) +0,45
4. Maria Pietiläová Holmnerová (SWE) +0,60
5. Lena Dürrová (GER) +0,67
9
Nina Løsethová postupne strácala náskok z prvého kola a napokon došla do cieľa so stratou 35 stotín sekundy na druhej pozícii.
10
Trať druhého kola nezvládla ďalšia Švédka Anna Swennová-Larssonová, ktorá vypadla v strednej časti svahu.
11
Maria Pietiläová Holmnerová márne hľadá formu a rovnako ako v minulej sezóne nedokáže konkurovať najlepším. Švédka stratila šesť desatín a je tretia.
12
Michaela Kirchgasserová nedokázal prehovoriť do elitnej trojice. Skúsená Rakúšanka je až piata.
13
Lena Dürrová postupne strácala čas a od začiatku do cieľa sa jej manko navyšovalo. Aj preto je Nemka tretia.
14
Michelle Gisinová neurobila chybu a zaradila sa na druhú priečku za nórskou líderkou. Švajčiarka stratila 45 stotín sekundy.
15
Skjøldová dosiahla výborný čas a bude určite útočiť na elitnú desiatku. Talianka Manuela Mölggová stratila 68 stotín sekundy a je druhá.
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skPriebežné poradie po štarte 15 z 30 pretekárok:
1. Maren Skjøldová (NOR) 1:54,52
2. Katharina Truppeová (AUT) +0,87
3. Resi Stieglerová (USA) +1,15
4. Marie-Michele Gagnonová (CAN) +1,27
5. Ana Buciková (SLO) +1,31
16
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skPo dlhom čase máme novú líderku. Nórka Maren Skjøldová v spodnej časti trate niečo stratila, ale Truppeovú prekonala o 87 stotín sekundy.
17
Marie-Michéle Gagnonová rovnako nepredbehla Truppeovú a je až tretia so stratou štyroch desatín. Kanaďanka taktiež stratila v strede trate.
18
Maruša Ferková si držala polsekundový náskok v prvej polovici trate, no v strmej časti prišla o všetko a je až ôsma.
19
Katharina Truppeová stále vedie, pretože ju neprekonala ani Talianka Irene Curtoniová. Rakúšanka predviedla výborný prejazd strmou pasážou trate a práve tam získava čas na súperky.
20
Marina Wallnerová prekvapila svojím výkonom v prvom kole, keď s číslom 44 obsadila dvadsiatu pozíciu. V druhom kole Nemka zase ukázala kvalitnú jazdu, no rozhodujúca stredná pasáž jej nevyšla ideálne a obsadila až štvrté miesto.
21
Slovinka Ana Buciková neurobila vážnejšiu chybu, no v strede trate spomalila a so stratou 44 stotín sekundy je tretia.
22
Švajčiarka Denise Feierabendová začala dobre, no postupne strácala a v priebežnom poradí sa zaradila na tretiu priečku.
23
Resi Stieglerová stratila čas v strednej pasáži trate, ale napriek tomu je druhá za líderkou Truppeovou.
24
Anne-Sophie Barthetová nepredviedla v prvom kole ideálnu jazdu a svoj tieň neprekročila ani teraz. So stratou 67 stotín sekundy je zatiaľ druhá.
25
Katharina Truppeová je stále na čele poradia. Nemka Marlen Wieslerová ju nedokázala prekonať a stratila takmer sekundu.
26
Na štarte bola ďalšia Rakúšanka Katharina Gallhuberová, ktorá napodobnila výkon svojej krajanky iba vo vrchnej časti trate. Potom urobila chybu a zaradila sa až na poslednú piatu priečku.
27
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skO 26. miesto v prvom kole sa delili dve slalomárky. Ako prvá z nich sa spustila dole svahom Katharina Truppeová. Rakúšanka predviedla rýchlu jazdu a prekonala Mielzynskú o 72 stotín sekundy.
28
Rahel Koppová sa dostala do druhého kola s najvyšším štartovným číslom 51. Švajčiarka ukázala, že jej výkon v prvom kole nebol náhodný, no pre viacero chýb sa zaradila až na druhé miesto s trojstotinovou stratou.
29
Ruska Alopinová mala na štarte malý náskok pred Mielzynskou, no nedokázala si ho udržať a do cieľa prišla so stratou 96 stotín sekundy.
30
Ako prvá sa vydala na trať Erin Mielzynská. Kanaďanka stanovila čas na úrovni 1:56,11.
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skDruhé kolo slalomu žien vo fínskom Levi bolo odštartované.
Výsledky prvého kola:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 56,09 sekundy
2. Frida Hansdotterová (SWE) +0,72
2. Wendy Holdenerová (SUI) +0,72
4. Petra Vlhová (SVK) +0,89
5. Melanie Meillardová (SUI) +1,14
6. Veronika Velez-Zuzulová (SVK) +1,33
7. Šárka Strachová (CZE) +1,58
8. Carmen Thalmannová (AUT) +1,61
9. Nina Løsethová (NOR) +1,63
10. Anna Swennová-Larssonová (SWE) +1,71
11. Maria Pietiläová Holmnerová (SWE) +1,73
12. Michaela Kirchgasserová (AUT) +1,75
13. Lena Dürrová (GER) +1,80
14. Michelle Gisinová (SUI) +1,87
15. Manuela Mölggová (ITA) +1,96
16. Maren Skjøldová (NOR) +1,98
17. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +2,05
18. Maruša Ferková (SLO) +2,08
18. Irene Curtoniová (ITA) +2,08
20. Marina Wallnerová (GER) +2,18
21. Ana Buciková (SLO) +2,23
22. Denise Feierabendová (SUI) +2,24
23. Resi Stieglerová (USA) +2,44
24. Anne-Sophie Barthetová (FRA) +2,51
25. Maren Wieslerová (GER) +2,52
26. Katharina Gallhuberová (AUT) +2,54
26. Katharina Truppeová (AUT) +2,54
28. Rahel Koppová (SUI) +2,59
29. Ksenija Alopinová (RUS) +2,60
30. Erin Mielzynská (CAN) +2,70
Úvodné kolo ženského slalomu vo fínskom lyžiarskom stredisku Levi vyhrala podľa očakávania americká suverénka Mikaela Shiffrinová, ktorá si vypracovala pred konkurenciou výrazný náskok. O druhé miesto sa delia Švédka Frida Hansdotterová a Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktoré strácajú na líderku 72 stotín sekundy. Štvrtá je aktuálne naša Petra Vlhová s mankom 89 stotín. Dlho to vyzeralo tak, že piatu pozíciu obsadí ďalšia Slovenka Veronika Velez-Zuzulová, ale tú nečakane odsunula na šieste miesto osemnásťročná Švajčiarka Melanie Meillardová.

Okrem vystúpenia mladej Meillardovej prvé kolo neprinieslo väčšie prekvapenia. Do druhého kola preniklo iba päť slalomárok s vyšším číslom ako 30. Boli to práve spomínaná Meillardová (č. 40), Maren Skjöldová (č. 31), Marina Wallnerová (č. 44.), Rahel Koppová (č. 51) a Ksenia Alopinová (č. 34). Nečakane však v druhom kole chýba Bernadette Schildová, ktorá štartovala ako ôsma a skončila až na 44. priečke. Viac sa čakalo aj od Švédky Emilie Wikströmovej či Christiny Geigerovej.

Medzi najlepšiu tridsiatku mohla preniknúť taktiež Slovenka reprezentujúca Česko Martina Dubovská, ktorá skončila na 33. mieste a na postup jej chýbalo iba jedenásť stotín sekundy.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:00.

Online prenos - 1. kolo:

Zjazdové lyžovanie
12.11.2016 o 10:00
SP - slalom žen, Levi, 1. kolo
Prenos
Výsledky prvého kola:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 56,09 sekundy
2. Frida Hansdotterová (SWE) +0,72
2. Wendy Holdenerová (SUI) +0,72
4. Petra Vlhová (SVK) +0,89
5. Melanie Meillardová (SUI) +1,14
6. Veronika Velez-Zuzulová (SVK) +1,33
7. Šárka Strachová (CZE) +1,58
8. Carmen Thalmannová (AUT) +1,61
9. Nina Løsethová (NOR) +1,63
10. Anna Swennová-Larssonová (SWE) +1,71
11. Maria Pietiläová Holmnerová (SWE) +1,73
12. Michaela Kirchgasserová (AUT) +1,75
13. Lena Dürrová (GER) +1,80
14. Michelle Gisinová (SUI) +1,87
15. Manuela Mölggová (ITA) +1,96
16. Maren Skjøldová (NOR) +1,98
17. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +2,05
18. Maruša Ferková (SLO) +2,08
18. Irene Curtoniová (ITA) +2,08
20. Marina Wallnerová (GER) +2,18
21. Ana Buciková (SLO) +2,23
22. Denise Feierabendová (SUI) +2,24
23. Resi Stieglerová (USA) +2,44
24. Anne-Sophie Barthetová (FRA) +2,51
25. Maren Wieslerová (GER) +2,52
26. Katharina Gallhuberová (AUT) +2,54
26. Katharina Truppeová (AUT) +2,54
28. Rahel Koppová (SUI) +2,59
29. Ksenija Alopinová (RUS) +2,60
30. Erin Mielzynská (CAN) +2,70
Úvodné kolo vyhrala podľa očakávania americká suverénka Mikaela Shiffrinová, ktorá si vypracovala pred konkurenciou výrazný náskok. O druhé miesto sa delia Švédka Frida Hansdotterová a Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktoré strácajú na líderku 72 stotín sekundy. Štvrtá je aktuálne naša Petra Vlhová s mankom 89 stotín. Dlho to vyzeralo tak, že piatu pozíciu obsadí ďalšia Slovenka Veronika Velez-Zuzulová, ale tú nečakane odsunula na šieste miesto osemnásťročná Švajčiarka Melanie Meillardová.

Okrem vystúpenia mladej Meillardovej prvé kolo neprinieslo väčšie prekvapenia. Do druhého kola preniklo iba päť slalomárok s vyšším číslom ako 30. Boli to práve spomínaná Meillardová (č. 40), Maren Skjöldová (č. 31), Marina Wallnerová (č. 44.), Rahel Koppová (č. 51) a Ksenia Alopinová (č. 34). Nečakane však v druhom kole chýba Bernadette Schildová, ktorá štartovala ako ôsma a skončila až na 44. priečke. Viac sa čakalo aj od Švédky Emilie Wikströmovej či Christiny Geigerovej.

Medzi najlepšiu tridsiatku mohla preniknúť taktiež Slovenka reprezentujúca Česko Martina Dubovská, ktorá skončila na 33. mieste a na postup jej chýbalo iba jedenásť stotín sekundy.
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skPrvé kolo slalomu vo fínskom Levi sa skončilo.
66
Ako posledná sa vydala na trať Fína Nella Korpiová, no tá sa takisto nedostala do cieľa.
65
Janina Makinenová skončila rovnako ako jej dve krajanky, keď vypadla v úseku medzi druhým a tretím medzičasom.
64
Roosa Hirvonenová takisto nezvládla nástrahy trate a nebude klasifikovaná.
63
Ani Nea Luukková neprekvapila a nepriniesla radosť fínskym fanúšikom okolo trate, pretože vypadla ešte pred tretím medzičasom.
62
Prvá z fínskej skupiny na záver bola Julia Toiviainenová, ktorá zaostala o takmer sedem sekúnd.
61
Rakúšanka Rosina Schneebergerová neprenikla do druhého kola. Na štarte je posledných päť slalomárok. Všetky reprezentujú Fínsko.
60
Francúzka Estelle Alphandová bola na prvých dvoch medzičasoch v elitnej tridsiatke, no nakoniec vypadla.
59
Talianka Michela Azzolová taktiež nebude účastníčkou druhého kola, keďže ani neprišla do cieľa.
58
Domáca zástupkyňa Riika Honkanenová nepotešila fínskych fanúšikov, pretože na líderku stratila viac ako päť sekúnd.
57
Bieloruska Maria Škanová výrazne zaostala za konkurenciou a patrí jej až pozícia v piatej desiatke.
56
Chorvátka Leona Popovićová v závere svojej jazdy zrýchľovala, ale stačilo to iba na 36. priečku.
55
Talianka Martina Perruchonová takisto nebude klasifikovaná, pretože nepreťala cieľovú pásku.
54
Mimo elitnej tridsiatky skončila aj Slovinka Meta Hrovatová, ktorá nedokončila prvé kolo.
53
Zvyšné pretekárky bude mať veľmi ťažkú pozíciu na to, aby postúpili do druhého kola. Nepodarilo sa to ani Kanaďanke Valérie Grenierovej
52
Tretia česká slalomárka v prvom kole Gabriela Capová neprišla do cieľa, a tak bude v druhom kole iba Šarka Strachová.
51
Švajčiarka Rahel Koppová predviedla kvalitnú jazdu a zaradila sa na priebežnú 28. pozíciu, čo by jej mohlo stačiť na postup.
50
Boj o postup do druhého kola prehrala Lotyška Lelde Gasūnová, ktorá skončila na 39. mieste.
49
Mireia Gutiérrezová z Andorry je piatou pretekárkou, ktorá nezvládla nástrahy prvokolovej trate a vypadla.
48
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skČeská reprezentantka so slovenskými koreňmi Martina Dubovská bola na druhom medzičase deviata, ale nastolené tempo neudržala a nepostúpi do druhého kola.
47
Laurie Mougelová bola na prvom medzičase najhoršia zo všetkých slalomárok, no došla do cieľa a figuruje na 40. mieste.
46
Rakúšanka Katharina Huberová po zlom štarte nedokázala zmazať stratu a takisto nepostúpi do druhého kola.
45
Pretekárky prichádzajú do cieľa v rýchlom slede. Aline Daniothová neprenikla do postupovej tridsiatky.
44
Brunnerová sa môže rozlúčiť s postupom do druhého kola, pretože Nemka Martina Wallnerová ju prekonala a je dvadsiata.
43
Stephanie Brunnerová mala pomalý štart, v strednej časti pridala, ale v závere zase stratila a je tridsiata.
42
Srbka Nevena Ignjatovićová podľa očakávania neútočila na popredné umiestnenie a je mimo tridsiatky.
41
Nádejne vyzerala aj jazdy Rakúšanka Ricardy Haaserovej, ale tá nemala dobrú druhú polovicu trate a je na 29. priečke.
40
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skŠvajčiarka Mélanie Meillardová predviedla fantastickú jazdu a so stratou 1,14 sekundy sa zaradila na piate miesto, čo znamená, že Velez-Zuzulová klesla na šiestu pozíciu.
39
Máme tu ďalšie vypadnutie. Cieľovú pásku nedokázala preťať ani Francúzka Adeline Baudová Mugnierová.
38
Marlene Schmotzová siahala na miesto v prvej tridsiatke, no tesne pred cieľom vypadla.
37
Druhé kolo ostáva nedosiahnuteľné aj pre Kanaďanku Laurence St. Germainovú, ktorá obsadila pozíciu mimo elitnej tridsiatky.
36
Lila Lapanjová dobre odštartovala, ale potom stratila sekundy v strednej časti trate. Američanka nepostúpi do druhého kola.
35
Máme tu ďalšia nepostupujúcu. Je ňou Britka Alexandra Tilleyová, ktorá ako druhá v poradí neprišla do cieľa.
34
Ďalšia Ruska Ksenija Alopinová bola rýchlejšia ako jej tímová kolegyňa a so stratou 2,60 sekundy je na 26. pozícii.
33
Postup asi ujde aj ruskej slalomárke Jekaterine Tkačenkovej, ktorá sa zaradila na 29. miesto.
32
Už teraz je jasné, že do druhého kola nepostúpi Nemka Elisabeth Willibaldová, ktorá stratila na líderku päť sekúnd.
31
Nórka Maren Skjøldová bola na druhom medzičase šiesta, ale v strednej a dolnej časti trate stratila. Napokon je to pre ňu výborná pätnásta pozícia.
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skPriebežné poradie po 30 pretekárkach:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 56,09 sekundy
2. Frida Hansdotterová (SWE) +0,72
2. Wendy Holdenerová (SUI) +0,72
4. Petra Vlhová (SVK) +0,89
5. Veronika Velez-Zuzulová (SVK) +1,33

6. Šárka Strachová (CZE) +1,58
7. Carmen Thalmannová (AUT) +1,61
8. Nina Løsethová (NOR) +1,63
9. Anna Swennová-Larssonová (SWE) +1,71
10. Maria Pietiläová Holmnerová (SWE) +1,73
30
Najlepšiu tridsiatku uzavrela Katharina Gallhuberová. Rakúšanka začala výborne, no postupne strácala a je až na 23. priečke.
29
Maruša Ferková bola na prvých dvoch medzičasoch ôsma, ale v cieli jej patrí šestnásta pozícia. Slovinka môže byť spokojná.
28
Maren Wieslerová zabojuje o postup do druhého kola, ale stále nemá istotu. Nemka je priebežne na 21. pozícii.
27
Slovinka Ana Buciková nerobila chyby, ale chýbala jej rýchlosť. Jazda na istotu stačila na sedemnáste miesto.
26
Švajčiarka Denise Feierabendová bude takisto pomýšľať na postup do druhého kola, pretože sa zaradila na sedemnástu priečku.
25
Manuela Mölggová predviedla kvalitnú jazdu bez vážnejších chýb a je momentálne štrnásta.
24
Rakúšanka Julia Grünwaldová mala na strmej časti svahu veľké problémy a stratila množstvo času. Zaradila sa až na 22. miesto.
23
Po krátkej pauze prvé kolo opäť pokračuje. Talianka Chiara Costazzová je prvou slalomárkou, ktorá nedošla do cieľa. V druhej polovici trate neprešla bránkou správne.
22
Rakúšanka Katharina Truppeová mala solídny štart, ale v strednej pasáži mala menšie problémy, pre ktoré stratila dve a pol sekundy, kvôli čomu je až osemnásta.
21
Po Geigerovej sa postavila na štart ďalšia Nemka Lena Dürrová. Predviedla lepšiu jazdu ako jej tímová kolegyňa a zaradila sa na pekné dvanáste miesto.
20
Všetkých dvadsať žien prišlo do cieľa. Christina Geigerová začala výborne, no jej strata sa vyšplhala cez tri sekundy, čo ju radí na predposlednú devätnástu pozíciu.
19
Ďalšia švédska slalomárka Emelie Wikströmová nedokázala napodobniť svoju krajanku. V hornej časti trate urobila výraznú chybu a stratila skoro tri sekundy. Preto jej patrí až osemnáste miesto.
18
Švédka Anna Swennová-Larssonová išla konštantne od štartu až do cieľa a vďaka bezchybnej jazde prenikla na deviatu pozíciu.
17
Najlepšia päťka ostáva dlho nezmenená a je možné, že v nej už nedôjde k žiadnym úpravám. Irene Curtoniová sa zaradila na trinástu priečku.
16
Kanaďanka Erin Mielzynská neurobila vážnejšiu chybu, no napriek tomu to nebola dobrá jazda. Stratila takmer tri sekundy a je až pätnásta.
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skPoradie po prvých 15 pretekárkach:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 56,09
2. Frida Hansdotterová (SWE) +0,72
3. Wendy Holdenerová (SUI) +0,72
4. Petra Vlhová (SVK) +0,89
5. Veronika Velez-Zuzulová (SVK) +1,33
15
Do cieľa prišla kompletná najlepšia pätnástka slalomárok. Francúzka Anne-Sophie Barthetová nepredviedla dobrú jazdu a zaradila sa na štrnáste miesto.
14
Michaela Kirchgasserová nedokázala vyjsť z tieňa minulej sezóny. Skúsená Rakúšanka aktuálne uzatvára najlepšiu desiatku.
13
Maria Pietiläová Holmnerová začala výborne, no potom urobila niekoľko menších chýb a prepadla sa až na deviatu priečku.
12
Druhá z Rakúšanok Carmen Thalmannová predviedla peknú jazdu bez väčších chýb a dostala sa na siedme miesto.
11
Marie-Michéle Gagnonová neprehovorila do poradia na popredných priečkach. S vyše dvojsekundovým mankom jej patrí priebežná deviata priečka.
10
Z prvých desiatich žien na štarte dokázali prejsť cieľovou páskou všetky. Teraz sa do podarilo Resi Stieglerovej, ktorá sa zaradila na deviate miesto.
9
Michelle Gisinová je takisto v cieli. Švajčiarke patrí ôsma pozícia so stratou 1.87.
8
Bernadette Schildová stratila na Američanku takmer štyri sekundy a predviedla najhoršiu jazdu v prvom kole. Rakúšanka je jasne posledná.
7
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skElitnú sedmičku slalomárok uzavrela Američanka Mikaela Shiffrinová. Mladá hviezda svetového lyžovania potvrdila úlohu favoritky a prekonala doterajší najlepší čas. Méta 56.09 bude pre ostatné pretekárky asi nedosiahnuteľná.
6
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skDržiteľka malého krištáľového glóbusu z minulej sezóny Frida Hansdotterová mala slabší štart, ale v spodnej pasáži pridala a dosiahla na stotinu rovnaký čas ako líderka Wendy Holdenerová.
5
Nórka Nina Løsethová nedokázala nadviazať na výkony našich slalomárok. Stratila takmer sekundu a zaradila sa na posledné miesto.
4
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skPetra Vlhová takisto neprekonala Švajčiarku, ale na Holdenerovú má manko len 17 stotín sekundy a zaradila sa na priebežnú druhú pozíciu.
3
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skV cieli je už aj prvá slovenská zástupkyňa. Veronika Velez-Zuzulová stratila na Holdenerovú 61 stotín sekundy a patrí jej druhá priečka.
2
Wendy Holdenerová je novou líderkou prvého kola. Švajčiarka prekonala Strachovú o 86 stotín sekundy.
1
Šárka Strachová otvorila novú slalomársku sezónu. Do cieľa prišla v čase 57.67.
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - ženy | Sportnet.skPrvé kolo slalomu vo fínskom Levi bolo odštartované.
Obe slovenské reprezentantky dnes pôjdu na trať v elitnej sedmičke. Ako tretia v poradí sa postaví na štart Veronika Velez-Zuzulová a hneď po nej, ako štvrtá, sa spustí dole svahom Petra Vlhová. O postup do druhého kola zabojuje aj slovenská rodáčka reprezentujúca Česko Martina Dubovská, ktorej patrí štartovné číslo 48.
Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní sa presunul z rakúskeho Söldenu do fínskeho Levi. Po obrovskom slalome nasleduje slalom klasický, v ktorom budú štartovať Slovenky Veronika Velez-Zuzulová s Petrou Vlhovou.

V Levi sa tradične začína slalomárska sezóna, no vlani to bolo inak. Pre nedostatok snehu museli byť preteky zrušené a presunuté do amerického Aspenu, kde obsadila Velez-Zuzulová druhú priečku a Vlhová skončila na siedmom a jedenástom mieste. Naposledy sa preto vo Fínsku súťažilo ešte v novembri 2014, keď triumfovala Slovinka Tina Mazeová.

Lyžiarske stredisko Levi leží na území obce Kittilä, ktorá má len necelých šesťtisíc obyvateľov. Provincia Laponsko sa nachádza na severe Fínska, a tak ponúka väčšinou dostatok snehu už v novembrovom termíne. V Levi sa nachádza až 48 zjazdových tratí, no zaujímavosťou je, že najvyšších vrch strediska sa týči iba do výšky 531 metrov nad morom.

Veronika Velez-Zuzulová obsadila v minulej sezóne druhé miesto v celkovom hodnotení slalomu. Skúsená Slovenka absolvovala desať štartov a iba v jednom prípade neprišla do cieľa. V ostatných deviatich slalomoch skončila vždy v najlepšie desiatke, pričom dosiahla šesť pódiových umiestnení. 32-ročná Bratislavčanka vyhrala dvakrát v rakúskom Flachau, bola druhá v americkom Aspene, švajčiarskom St. Moritzi a tretie priečky obsadila doma v Jasnej a v talianskej Santa Caterine.

Petra Vlhová prenikla v uplynulej edícii Svetového pohára medzi úzku špičku v slalome a začala sa presadzovať aj v obrovskom slalome. Stále len 21-ročná Liptáčka skončila v celkom hodnotení slalomu na šiestej pozícii, k čomu jej najviac pomohlo víťazstvo vo švédskom Are, ale aj tretie miesta v rakúskych strediskách Flachau a Lienz. Okrem toho ešte trikrát prenikla do desiatky. Vlhová na rozdiel od Velez-Zuzulovej štartovala v Söldene, kde nastúpila do obrovského slalomu s číslom 55 a obsadila vynikajúcu ôsmu pozíciu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 10:00.

Súvisiace články