Ondrej Kubo (vpravo) na MS v stredne dlhom triatlone 2022 v Šamoríne.
Ondrej Kubo (vpravo) na MS v stredne dlhom triatlone 2022 v Šamoríne. (Autor: TASR)
TASR|21. aug 2022 o 15:48

Jediný Slovák na štarte sa dostal do Top 10.

ŠAMORÍN. Titul majstra sveta v stredne dlhom triatlone si vybojoval Pierre Le Corre z Francúzska.

V Šamoríne triumfoval v nedeľu pred Nemcom Florianom Angertom, bronz získal ďalší Nemec Frederic Funk.

Slovák Ondrej Kubo obsadil 10. miesto. Medzi ženami triumfovala Lucy Charlesová-Barclayová z Veľkej Británie, Slovenky neštartovali.

Z trojice pôvodne prihlásených Slovákov sa na štarte objavil iba jediný, Richard Varga a Karol Džalaj sa z pretekov odhlásili.

Pretekári absolvovali 2 kilometre plávania, 80 km na bicykli a 18 kilometrov behu.

MS v stredne dlhom triatlone 2022 (Šamorín)