Prišli aj Kuzminová či Barteková. Na Olympijskom dni bolo asi 2000 ľudí

Anastasia Kuzminová.
Anastasia Kuzminová. (Autor: TASR - Martin Baumann)
TASR|23. júl 2022 o 16:54

Do súťaží Olympijského dňa na Donovaloch sa aktívne zapojilo okolo 500 detí.

DONOVALY. Okolo 2000 ľudí, športovcov a rodín s deťmi sa zúčastnilo na sobotňajšom Olympijskom dni na Donovaloch. Tretie tohtoročné podujatie v poradí je súčasťou projektu Športuj Slovensko, ktoré organizuje Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV).

Na akcii sa zúčastnili olympijskí medailisti Rory Sabbatini, Elena Kaliská, Anastasia Kuzminová či Danka Barteková. Prišli aj Tomi Kid Kovács, Andreas Žampa a Klaudia Medlová. Všetci sa zúčastnili aj autogramiády.

Podujatie otvoril prezident SOŠV Anton Siekel, ktorý ocenil, že o toto podujatie je značný záujem zo strany detí a ich rodičov.

"Uvedomujeme si, že po pandemickom období je potrebné vrátiť šport do hry na všetkých úrovniach. V rámci Športuj Slovensko sa snažíme motivovať k športu celé rodiny. Chceme utužiť vzťah rodín s deťmi k športu, aby sa stal súčasťou ich života.

Práve v rodinách získavajú deti základné návyky pre pohybovú a telesnú kultúru. Aj ďalšie naše projekty pre širokú verejnosť chcú predovšetkým poukazovať na dôležitosť športu a pohybových aktivít pre celú spoločnosť," povedal.

Podľa Petra Pašutha zo SOŠV sa do súťaží Olympijského dňa na Donovaloch aktívne zapojilo okolo 500 detí.

"Na megaihrisku Športuj Slovensko bola aj súťaž Bicykel Olympijského dňa, kde sa hľadal nový Peter Sagan. Okrem ocenených dostal každý malý športovec medailu a tričko Športuj Slovensko," uviedol Pašuth.

Posledný Olympijský deň v tomto roku sa uskutoční 3. septembra v Bratislave.

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Prišli aj Kuzminová či Barteková. Na Olympijskom dni bolo asi 2000 ľudí