Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Olympijská šampiónka podľahla covidu. Je to strašná správa, napísala Barteková

Diána Igalyová. (Autor: Twitter Visegrad 24)
SITA|9. apr 2021 o 14:28

Obe sa stretli na olympiáde v Pekingu.

BRATISLAVA. Vo veku 56 rokov prehrala boj s ochorením COVID-19 dvojnásobná olympijská medailistka v športovej streľbe Maďarka Diána Igalyová.

Informáciu priniesol maďarský denník Nemzeti Sport na svojom webe.

Budapeštianska rodáčka Igalyová sa v minulosti predstavila na štyroch OH. Ešte v Barcelone 1992 štartovala miešanej súťaži v skeete, o osem rokov neskôr brala bronz z OH v Sydney už v skeete žien.

V Aténach 2004 sa stala olympijskou šampiónkou a v Pekingu 2008 sa so súťažami pod piatimi kruhmi rozlúčila trinástou priečkou.

"Je to strašná správa. Svet streleckého športu stratil jedného z najláskavejších šampiónov. Vždy priateľská, vždy usmiata a vždy inšpirujúca.

Ďakujem ti za všetko, čo si pre náš šport urobila, tvoj odkaz určite bude pokračovať. Budeš nám chýbať Diana. Odpočívaj v pokoji," napísala na facebooku slovenská reprezentantka v skeete Danka Barteková, bronzová z OH 2012 v Londýne.

Barteková pod piatimi kruhmi debutovala v Pekingu 2008, kde sa štvornásobná svetová šampiónka Igalyová lúčila s OH, aj keď sa neskôr ešte pokúsila o zisk miestenky do Londýna 2012.

Súvisiace články