Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

OKTAGON 26: Kareta ako outsider aj po druhýkrát prekvapil a zvíťazil

(Zdroj: OKTAGON MMA)
Daniel Stankovič|24. júl 2021 o 20:01 (aktualizované 24. júl 2021 o 20:01)

Pozícia outsidera mu viditeľne sedí.

PRAHA. Petr Gabal (2-0 MMA) prichádza oplatiť porážku svojho tímového rivala z klubu Reinders MMA proti Poliakovi Dawidovi Karetovi (3-1 MMA).

1. kolo

Kareta v problémoch už od úvodných sekúnd, viditeľne nestíha na poriadne rozbehnutý stroj menom Petr Gabal, dokonca sa už po dobrom plaváku ocitol aj na zemi.

Dlhý boj o takedown víťazí Gabal, ktorý nedovoľuje prevziať súboj na zem poľskému súperovi. Kareta však pokračuje v tlaku a nakoniec dobrým hodom z juda dostáva pod seba konečne Gabala.

Na zemi sa dlho nezdržiavame, Gabalovi sa podarilo vstať. Ďalší na vlas rovnaký strh od Karetu, dostáva sa Čechovi do half-guardu. Kareta umne zasypáva Gabala lakťami.

2. kolo

Po napokon vyrovnanom prvom kole sa dostávame do toho druhého. Chyba Gabala, po ktorej sa opätovne ocitá na zemi. Sú to už minúty, čo Kareta boduje údermi Gabalovu tvár. 

Gabal sa Poliaka nedokáže zbaviť, je vidieť, že najskôr nechal príliš veľa fyzických síl počas prvej päťminútovky. 

3. kolo

Ďalší úspešný strh Karetu, tentokrát však kvôli neaktivite prichádza o pozíciu.

Gabal je čitateľný a dostáva sa pod Karetu len po pár sekundách potom, čo bol súboj postavený.

Výsledok: Na body po troch kolách jednohlasne víťazí poľský bojovník Dawid Kareta.

Slová víťaza: Ďakujem za pomoc divákom, mrzí ma, že som porazil vášho bojovníka, ale taký je šport. V prvom kole ma dobre nachytal, ale nevzdávam sa a bojujem do konca.

Daniel Stankovič
Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.

Súvisiace články