Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Oktagon 25: Fantastický zápas, kde obaja išli na dreň víťazí Ryšavý

(Zdroj: OKTAGON MMA)
Daniel Stankovič|19. jún 2021 o 23:19 (aktualizované 20. jún 2021 o 11:35)

Slovenský bojovník a jeho skvelý výkon.

BRNO. V hlavnom predzápase večera uvidíme dve popredné mená ľahkej divízie Oktagonu Karola Ryšavého (8-3 MMA) a Mareka Bartla (10-9 MMA).

1. kolo

Môžeme sa tešiť na dozaista skvelý zápas, poďme na to! Bartl s takedownom úspešný, je vo výhodnej pozícii. Dostáva sa za chrbát a snaží sa ušrktiť súpera. Ufff, Ryšavý to zvládol, pretočil súpera a dostal sa on do hornej pozície. Neskutočný Bartl, zasa za chrbtom s tesným body trianglom.

A dejá vu moment zažívame znova, keďže Ryšavý zopakoval účinnú obranu a pretočenie. Ryšavý pridáva údery, je vo víťaznej "full mount" pozícii! Tak nie, toto sa nepodarí. Sledujeme naozaj výborné výmeny na zemi, akcia strieda akciu! Ryšavý urobil chybu, keď chytal gilotínu, takže momentum pre Bartla. Ďalší pokus o strh a skvelá obrana od Ryšavého. Slovák pridal zopár úderov a koniec prvého kola je za nami. 

2. kolo

Dobre trafený úder Bartla, ocitáme sa pri pletive v klinči. Výborná obrana Ryšavého, je neskutočné ako dokáže promptne reagovať na útoky Bartla. Po grapplingových výmenach sa snaží dotiahnuť rear-naked choke, podarí sa mu to?                                                                 

Nie, Bartl sa ubránil. Slovák získava prevahu, pridáva koleno a údery, je v plnom mounte. Bartl ukazuje v týchto chvílach veľké odhodlanie a srdce bojovníka, odmieta sa vzdať. Fyzicky náročný zápas pre oboch. Bartl otáča pozíciu a je na Slovákovi. 

3.kolo

Hala povzbudzuje oboch zápasníkov do poslednej päťminútovky! Bartl v úvode triafa Ryšavého. Po krátkej sekvencii na zemi Ryšavý preberá opraty a získava plný mount, ktorý viackrát mení za pozíciu za chrbtom.

Bartl sa snaží vytočiť, ale ani jedna pozícia mu nie je po chuti a nepomáha k tomu, aby sa dostal do lepšej pozície. Uff, tvrdé lakte, Bartl ale ukazuje, že jeho musíte uspať, aby zápas skončil pred limitom. Koniec.


Výsledok: Na body jasne víťazí Karol Ryšavý (2x 30-26, 30-27)

Slová víťaza: Marekovi Bartlovi prajem len to najlepšie, aby vyhral boj nad svojim egom. Myslím, že som všetko podstatné ukázal v klietke.

Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.

Súvisiace články