Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Oktagon 25: Jeden úder stačil. Martin Buday je novým šampiónom ťažkej váhy

Rozhodujúci úder Martina Budaya. (Zdroj: Oktagon MMA)
Dávid Lukáč|19. jún 2021 o 23:45

Po dvoch rokoch sa Buday vrátil víťazne.

BRNO. Organizácia Oktagon MMA má nového šampióna ťažkej váhy a je ním Slovák Martin Buday (8-1). Ten si v titulovom dueli poradil s Poliakom Kamilom Mindom (7-2), ktorého zdolal v druhom kole. 

Zverenec Attilu Végha sa teraz môže sústrediť na svoj dôležitý októbrový súboj v Dana White's Contender Series, kde bude bojovať o kontrakt s UFC proti Brazílčanovi Hugovi Cunhovi (6-0).

1. kolo

Minda začína tlakom, drží si stred klietky, Buday sa dobre pohybuje na nohách. Poliak sa snaží trafiť tvrdý úder, slovenský bojovník vysiela jednotlivé údery bez kombinácii. Prvé kolo, v ktorom sa toho veľa nestalo, si aktivitou pripíše na konto Minda.

2. kolo

Minda pokračuje v tlaku, na signifikantné údery zatiaľ vedie 19-4. Súboj prebieha bez kopov a v podobnom duchu ako v prvom kole. Buday ťahá za kratší koniec, ale pozor! Ťažkým váham stačí jeden úder. Minútu pred koncom Buday tvrdo zasahuje Mindu do nosa, a po ďalšom ide Poliak k zemi a novým šampiónom sa tak stáva slovenský bojovník.

Výsledok: Martin Buday poráža Kamila Mindu na TKO (2. kolo, 4:01).

Slová víťaza: Cítil som, že bol každý úder tvrdý, a že súper má tvrdú hlavu. Chcel by som sa poďakovať všetkým ľuďom, čo mi pomáhali.

Dávid Lukáč sleduje zmiešané bojové umenia od roku 2008, teda viac ako 12 rokov. Za tú dobu videl tisícky zápasov v MMA, navštívil desiatky turnajov vrátane UFC. Viac ako 5 rokov pôsobil ako redaktor portálu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA. Okrem bojových športov sa zaujíma aj o silové športy či populárny futbal a hokej.

Súvisiace články