Pondelok, 17. mája, 2021Meniny má Gizela, Aneta

Oktagon 23: To je smola, Slovák Buday opäť prichádza o titulový zápas v ťažkej váhe

Martin Buday. (Zdroj: Oktagon MMA)
Adrián Mečiar|13. apr 2021 o 13:23

Ďalšia tvrdá rana pre májový galavečer.

TRNAVA. Turnaj Oktagon 23 naďalej sprevádza veľká smola v súvislosti s hlavným zápasom večera.

O ten sa mali pôvodne postarať šampión weltrovej divízie David Kozma a vyzývateľ Leandro Silva. Kozmu však vyradilo zranenie a súboj sa musí presunúť na neskorší termín.

Novým hlavným zápasom bol duel o uvoľnený titul ťažkej váhy medzi Martinom Budayom a Kamilom Mindom. Napokon neuvidíme ani tento súboj.

„Martin Buday je bohužiaľ zranený a nezúčastní sa turnaja Oktagon 23,“ oznámila organizácia Oktagon MMA prostredníctvom svojich komunikačných kanálov.

Zástupca trnavského Spartakus Fight Gymu, ktorý je dlhodobo vnímaný ako najlepšia slovenská ťažká váha a jeho meno sa skloňuje s možným prechodom do UFC, tak v priebehu niekoľkých mesiacov znova prichádza o možnosť zabojovať o titul.

Na jeseň ho vyradila nákaza koronavírusom, s ktorým sa pasoval dlhé týždne. 

Promotéri avizujú, že pre Poliaka Mindu hľadajú náhradné riešenie. „O zápas ťažkých váh neprídete, pre Kamila Mindu hľadáme náhradu.“

V tejto chvíli však nie je jasné, či bude aj v prípade iného súpera stále v hre uvoľnený opasok.

Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články