Piatok, 14. mája, 2021Meniny má Bonifác

Oktagon 23: Máté Kertész dominuje v zápase s Brunom Carvalhom

Kertész dominuje v zápase. (Zdroj: Oktagon.tv)
Dávid Lukáč|1. máj 2021 o 20:50

Maďarský bojovník predviedol profesorský výkon.

BRNO. V súboji weltrovej váhy sa stretli Maďar Máté Kertész s Portugalčanom Brunom Carvalhom, pre ktorého to bola premiéra v organizácii Oktagon MMA.

1. kolo

Po dvadsiatich sekundách prenáša Kertész súboj na zem, Carvalho sa zvládne postaviť, no po chvíli opäť končí na zemi. Maďarský bojovník sa snaží udržať súpera pod sebou, ten sa neustále snaží vstávať, a v tomto duchu sa nesie celé kolo až do konca.

2. kolo

Druhé kolo začína v podobnom štýle ako prvé. Po netrafenom háku je Carvalho potrestaný takedownom. V grapplingu má jednoznačne navrch Kertész, ktorý hádže Portugalčana s vysokou efektivitou a dokopy už má na konte 9 strhov na zem.

3. kolo

Carvalho začína kolo roundkickom a okamžite končí na zemi. Nevzdáva sa však a pokúša sa vstávať, no priebeh je stále rovnaký. Kertész ho opakovane strháva na zem a pridáva ground and pound. Pol minúty pred koncom sa Maďar pokúša o krucifix a zápas už dominantne dobojuje do konca.

Výsledok: Máté Kertész poráža Bruna Carvalha na body (30-25, 30-24, 30-25).

Slová víťaza: Mal som absolútne v pláne tento výkon, rozhodcovia to tu majú radi na body. 

Dávid Lukáč sleduje zmiešané bojové umenia od roku 2008, teda viac ako 12 rokov. Za tú dobu videl tisícky zápasov v MMA, navštívil desiatky turnajov vrátane UFC. Viac ako 5 rokov pôsobil ako redaktor portálu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA. Okrem bojových športov sa zaujíma aj o silové športy či populárny futbal a hokej.

Súvisiace články