Utorok, 20. apríla, 2021Meniny má Marcel

Oktagon 21: Neskutočný comeback! Szabová prežila klinickú smrť a ukončila olympioničku

Adrián Mečiar|30. jan 2021 o 01:00

Lucia Szabová prežila klinickú smrť a predviedla neuveriteľný comeback!

Hlavnú kartu otvára duel Lucie Szabovej a Rizlen Zouak. Pred Szabovou stojí obrovská skúška, ktorá veľa napovie o tom, či je pripravená na veľké výzvy.

Zouak je bývalou olympioničkou a svoje kvality ukazuje tiež v MMA, v rámci ktorého má bilanciu 3-1. Doteraz pritom bojovala len v známych organizáciách Cage Warriors a EFC, kde práve naposledy v titulovom zápase po prvý raz pocítila chuť porážky.

1. kolo

Zouak chce podľa očakávania skrátiť vzdialenosť a tam využiť svoj džudistický základ. Predsa, je to dvojnásobná účastníčka olympijských hier. Szabová sa však zatiaľ veľmi dobre bráni.

Ale pozor, otočka a Szabová ide k zemi! Tak to je neskutočné, Zouak šokovala Slovenku a je blízko ukončenia. Szabová sa zo všetkých síl snaží prežiť túto situáciu. Hlavný rozhodca je veľmi blízko, no zatiaľ medzi aktérky nevstúpil.

Prichádza krátka pauza, po ktorej sa Szabová začína vracať do zápasu, Zouak možno prepálila svoje sily. Je tu záver kola, ktoré určite vyhrala Rizlen Zouak, no Lucia Szabová zvládla túto krízu a stále má šancu zvrátiť priebeh duelu.

2. kolo

Zouak javí známky vyčerpania. Zápas ide na zem, kde sa Szabová dostáva do mountu. Následne prechádza do armbaru a Zouak odklepala! To je neuveriteľné, Szabová ukončila olympijskú džudistku armbarom!

Lucia Szabová poráža Rizlen Zouak v druhom kole submisiou (armbar).

Lucia Szabová najskôr doslova prežila klinickú smrť a potom ukončila armbarom dvojnásobnú účastníčku olympiády v džude. Toto je nielen famózny comeback, ale tiež jednoznačný adept na bonus za výkon večera!

Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články