Momentka z pretekov Okolo Slovenska. (Autor: TASR)

4.Mihkel RäimEstónskoIzrael Start-Up Academy+1 s
5.Shane ArchboldNový ZélandDeceunick - Quick Step+1 s
6.Emmanuel MorinFrancúzskoCofidis+1 s
55.Lukáš KubišSlovenskoDukla Banská Bystrica+3:33 min

BRATISLAVA. Druhá etapa cyklistických pretekov Okolo Slovenska zo Žiliny do Banskej Bystrice (206,6 km) sa stala korisťou Nemca Nica Denza z tímu Sunweb.

V šprinte okliešteného pelotónu do mierneho kopca na Námestí SNP v Banskej Bystrici skončil druhý jeho krajan Jannik Steimle (Deceuninck - Quick Step) a vďaka lepšiemu súčtu umiestnení v etapách si udržal líderskú pozíciu v celkovom poradí.

Na treťom mieste na kockách finišoval Luxembučan Jempy Drucker (Bora-Hansgrohe), ktorý na poslednú chvíľu nahradil na pretekoch Okolo Slovenska domáceho cyklistu Erika Bašku.

Na čele bodovacej súťaže je po štvrtku Denz a priebežným kráľom vrchárov je Belgičan Kenny Molly (Bingoal - Wallonie Bruxelles).

Lídrom medzi Slovákmi je Lukáš Kubiš z Dukly Banská Bystrica, patrí mu 52. priečka.

Štvrtková druhá etapa bola najdlhšia a najnáročnejšia v 64. ročníku najväčších cyklistických pretekov na Slovensku.

Pelotón absolvoval takmer 210 kilometrov až s desiatimi vrchárskymi prémiami. Tie vyselektovali do záverečného špurtu len 36 najodolnejších cyklistov.

Napokon sa v Banskej Bystrici radoval Denz, pre ktorého je to druhé víťazstvo v kariére. Prvýkrát dvíhal ruky nad hlavu pred dvoma rokmi na jednorazových pretekoch Tour de Vendée ešte ako pretekár AG2R La Mondiale.

52.Lukáš KubišSlovenskoDukla Banská Bystrica+4:27 min

Domov»Cyklistika»Kráľovskú etapu na Okolo Slovenska vyhral Denz, celkové poradie vedie jeho krajan