Valverde vyhral kráľovskú etapu a je opäť lídrom na Okolo Katalánska

Alejandro Valverde pred štartom šiestej etapy Tour de France.
Alejandro Valverde pred štartom šiestej etapy Tour de France. (Autor: SITA)

1.Alejandro ValverdeŠpanielskoMovistar4:25:54 h
2.Egan BernalKolumbiaTeam Sky+0
3.Nairo QuintanaKolumbiaMovistar+6 s
4.Pierre LatourFrancúzskoAG2R La Mondiale+23
5.Thibaut PinotFrancúzskoGroupama-FDJ+53

LA MOLINA. Španiel Alejandro Valverde z tímu Movistar ovládol kráľovskú 4. etapu na cyklistických pretekoch Okolo Katalánska a zároveň sa stal novým lídrom tohto podujatia, zaradeného do prestížneho seriálu WorldTour.

Čoskoro 38-ročný veterán Valverde v záverečnom stúpaní do lyžiarskeho strediska La Molina vo výške 1690 m pokoril všetkých súperov, krok s ním až do záveru držal iba o 17 rokov mladší Kolumbijčan Egan Bernal (Sky).

Skvelú tímovú spoluprácu družstva Movistar zvýraznil tretím miestom ďalší kolumbijský cyklista Nairo Quintana.

Ten prišiel do cieľa s mankom 6 sekúnd na víťaza. V cieli štvrtý Francúz Pierre Latour (AG2R La Mondiale) zaostal už o 23 sekúnd. Valverde už bol raz lídrom na tohtoročnom podujatí Okolo Katalánska. Bolo to po druhej etape, ktorú tiež vyhral.

Zatiaľ čo pred kráľovskou etapou mal Belgičan Thomas De Gendt na čele náskok 23 sekúnd pred Valverdem, po štvrtku je už prvý skúsený Španiel o 19 sekúnd pred Bernalom a 26 sekúnd pred Quintanom.

Slováci na Okolo Katalánska chýbajú. V piatok príde na rad 5. etapa na trase Llívia - Vielha Val d'Aran (212,9 km).

Poradie po 4. etape:

1.Alejandro ValverdeŠpanielskoMovistar17:00:58 h
2.Egan BernalKolumbiaTeam Sky+19 s
3.Nairo QuintanaKolumbiaMovistar+26
4.Pierre LatourFrancúzskoAG2R La Mondiale+48
5.Simon YatesV. BritániaMitchelton-Scott+1:12 min
Domov»Cyklistika»Valverde vyhral kráľovskú etapu a je opäť lídrom na Okolo Katalánska