4.Kasper AsgreenDánskoDeceuninck-Quick Step+7:47 min
5.Jasper PhilipsenBelgickoSAE Team Emirates+7:47 min
6.Maximilian SchachmannNemeckoBora-Hansgrohe+7:47 min
7.Nathan HaasAustráliaKaťuša-Alpecin+7:47 min
8.Davide BalleriniTalianskoAstana+7:47 min
9.Zdeněk ŠtybarČRDeceuninck-Quick Step+7:47 min
10.Tadej PogačarSlovinskoSAE Team Emirates+7:47 min
39.Juraj SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+7:47 min
111.Peter SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+23:30 min
116.Erik BaškaSlovenskoBora-Hansgrohe+23:30 min

MORGAN HILL. Francúzsky cyklista Rémi Cavagna z tímu Deceuninck-QuickStep zvíťazil v 3. etape pretekov Okolo Kalifornie.

Na 208-kilometrovej trati zo Stocktonu do Morgan Hillu sa radoval vďaka dlhému sólovému úniku. Pred druhým Američanom Benom Kingom a tretím Nemcom Simonom Geschkem finišoval o vyše 7 minút.

Spomedzi Slovákov v drese Bora-Hansgrohe dopadol najlepšie Juraj Sagan na 39. mieste s odstupom 7:47 min, Peter Sagan skončil na 111. a Erik Baška na 116. priečke, obaja zaostali o 23:30 min.

"Máme za sebou ďalšiu dlhú etapu, ktorá bola určená pre jazdcov na celkové poradie. Jazdili sme pokojne a zostávali sme v balíku, lebo sme brali ohľad aj na nasledujúce dni," citoval športového riaditeľa nemeckého tímu Jána Valacha portál cycling-info.sk.

Domáci líder priebežného poradia Tejay van Garderen (EF Education First) prišiel do cieľa v pelotóne a udržal si 6-sekundový náskok na Taliana Gianniho Moscona.

Po dvoch dňoch v horách čaká na cyklistov 4. etapa na trase Laguna Seca - Morro Bay, v ktorej dostanú šancu ukázať sa špurtéri.

34.Erik BaškaSlovenskoBora-Hansgrohe2

Prehľad zostávajúcich etáp na 14. ročníku pretekov Amgen Tour of California /Okolo Kalifornie 2019/:

• Streda 15. mája - 4. etapa: Raceway Laguna Seca - Morro Bay (212,5 km)
  • Štvrtok 16. mája - 5. etapa: Pismo Beach - Ventura (218,5 km)
  • Piatok 17. mája - 6. etapa: Ontario - Mount Baldy (127,5 km)
  • Sobota 18. mája - 7. etapa: Santa Clarita - Pasadena (141 km)
Domov»Cyklistika»Sagan v tretej etape Okolo Kalifornie šetril sily, jeho brat sa však udržal v hlavnom balíku