Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Ohlasy osobností: Serena Williamsová je jednoducho najlepšia

Serena Williamsová (vľavo) vyhrala vo finále Wimbledonu nad Španielkou Garbine Muguruzovou-Blancovou. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. júl 2015 o 07:30

Víťazstvo americkej tenistky Sereny Williamsovej v sobotňajšom finále dvojhry žien na Wimbledone vyvolalo vlnu obdivu a gratulácií.

LONDÝN. Ohlasy osobností prostredníctvom Twitteru, Facebooku a BBC na víťazstvo americkej tenistky Sereny Williamsovej 6:4, 6:4 nad Španielkou Garbine Muguruzovou-Blancovou v sobotňajšom finále dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone na tráve v Londýne.

Michal Horáček: "Je mužský tenis. Je ženský tenis. A potom, niekde medzi nimi, je ešte tretia kategória: tenis Sereny Williamsovej. Človek preto môže mať dojem, že ostatné dva ženské grandslamové tituly svojím spôsobom vyhrali Garbine Muguruzová a Lucka Šafářová. Ich bojovné výkony naozaj treba rešpektovať."

Marion Bartoliová: "Dokázala to! Akáže šampiónka a zároveň ambasádorka tejto hry - Serena Williamsová. Obrovská gratulácia aj Garbi Muguruzovej."

Anastasia Pivovarovová: "Tenis je .... Serena Williamsová. Zvyšok ešte len bude nasledovať."

Petra Kvitová: "Blahoželám, Serena Williamsová, k Tvojmu wimbledonskému titulu. Pridobrá. 21."

Caroline Wozniacka: "Gratulujem, Serena Williamsová!! Aký to výkon! Štyri grandslamové tituly v rade a dovedna 21!! Wow!"

Gisela Dulková: "Pôsobivá Serena."

Pat Cash: "Nemyslím si, že Serene sa dostáva všetka úcta, ktorú si zaslúži. Je načase, aby ju ľudia uznávali spôsobom, akým obdivujú Federera."

J. K. Rowlingová: "Ukázalo sa, že Muguruzová je rozkošná. Budem jej držať palce vždy, keď nebude hrať proti Serene alebo Heather Watsonovej."

Darren Cahill: "Serena Williamsová je jednoducho najlepšia. Serena Slam má vo vrecku a na US Open bude v hre čistý Grand Slam. Úžasný turnaj pre Garbine a ešte toho od nej príde veľa, jej kariéra je len na začiatku. Veď dosiaľ absolvovala iba 21 zápasov na tráve. Skvostný výkon."

Brad Gilbert: "Najviac zápasových úspechov na grandslamových turnajoch v rade: 1. Navrátilová - 45, 2. Grafová - 40, 3. Serena - 33, 4. Serena - 28 a môže pridať ďalšie."

Tracy Austinová: "Pred US Open narastie tlak na Serenu 100-násobne a bude ohromný. Kalendárny Grand Slam odoláva od roku 1988 a dá sa čakať že v 33 rokoch to môže byť jej posledná šanca."

Andy Roddick: "Ak by som si mal staviť na niekoho, ktorý si poradí s výzvou kalendárneho Grand Slamu a všetkého toho v New Yorku, myslím si, že Serena to zvládne, bude v pohode."

Venus Williamsová: "Ďalší deň, ďalší wimbledonský titul. Gratulujem, Serena."

Michelle Obamová: "Wow! Obrovská gratulácia Serene Williamsovej k jej triumfu na Wimbledone. Všetci sme na Teba veľmi hrdí!"

Hillary Clintonová: "Serena Williamsová znova dokumentovala jedno: všetko je možné, keď tvrdo pracujete, snívate bez zábran a vytrvalo sa usilujete."

Billie Jean Kingová: "Blahoželám, Garbi Muguruzová, k fantastickému Wimbledonu. Si veľkým prísľubom a toto je skvelý odrazový mostík. Neprestaň sa snažiť."

Mardy Fish: "Wow, Serena, wow."

Carla Suárezová-Navarrová: "Serena, si legenda. Spektakulárna Mugu!"

Súvisiace články